Примерна схема за захранване

  • 191 663
  • 612
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 20
Здравейте,
Следя супер внимателно темичката и захранвам почти успешно благодарение на нея. Хапваме зеленчукови пюренца от 1 месец въведохме: картоф, морков, тиквичка, тиква, та сега и пилешко месо, хемоглобинът ни е едва 96 Shocked та се питах кога да започна да предлагам по 2 пъти на ден и какво?  Thinking засега хапваме пюренцето на обяд, плодове никакви не съм давала, а май е време, малко ми е изумено все още  Crazy

# 91
  • Мнения: 1 273
Аз въведох ябълката миналата седмица и сега правя така: На обед зеленчуково пюре, а след обяд пюре от ябълка или оризова каша или пък двете смесени Simple Smile Или пропускаме и сме си само на кърма.  Mr. Green
за сега толкоз, по нататък като вкараме още плодчета ще разнообразяваме повече.

# 92
  • Мнения: 153
Ох, момичета, от моите планове нищо не излезе... Sad както ви казах и предположих по-горе.
Мислих да въведа месните пюрета след зеленчуковите, но в последния момент реших да въведа плодови. Дадох първо две лъчички пюре от ябълки на ХИП, после четири, а на следвашия ден почти половин бурканче. Познайте какво стана - слуз в акото и то много. Пъпчици също имаше. Спрях плодовете, изчаках и дадох лъжичка пюре от круша, че не е алерген... после видях, че е с разхлаблащ ефект и спрях, имахме още слуз. Накрая се пулих, пулих  Shocked и почнах кашите.  Confused Каква я мислих каква стана.... Сега се опитвам да заместя следобедното хранене с безмлечна каша от елда на ХИП /приготвена с кърмица/. Стигнали сме до шест лъжички. Давам я мно-о-о-о-го бавно и гледам бебчо. Слуз нямаме, но пак имаме пъпчици. Вече не знам от какво са. Педито каза - алергична реакция. Оффф,  ooooh! толкова ми е трудно...., а днес прочетох, че елдата била алерген...  #Crazy

# 93
  • Мнения: 393
Мисля, че захранването е много индивидуално.
Аз лично съм благодарна на Сладка хапка - за примерната схема която следвах. На Хера, която ме насочи към тази схема и на Бу за домашното приготвяне на каши и пюрета.   bouquet Разбира се благодарна съм и за това, че форумът - БГ-Мамма съществува!!!
Ще копна индивидуалната схема на дъщеричката ни Ема, ако мога да бъда полезна на някого с нея:

Първи ден – 30.04.2007г.  Ема – 6 м. и 11 дни
Преди всяко хранене – кърмене, следва кратка почивка, след която  давам другата храна, за да си хапне колкото иска.  Количеството е различно
.


Първи месец
 1-3 ден
обяд: 1 ч.л. оризова каша с кърма – домашно приготвена от кафяв ориз с кърма

4-6 ден
обяд: 1 кубче пюре от круша на Гербер с кърма 
Вечеря:1-2 ч.л. оризова каша с кърма - домашно приготвена от кафяв ориз с кърма

7-9 ден
 обяд:1 кубче пюре от картоф с кърма – домашно приготвено
вечеря:1-2 ч.л. оризова каша и 1 кубче пюре от круша (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива, пюре на Гербер) с кърма

10-12 ден
1 кубче ябълково пюре с кърма  – домашно приготвено  -  действа й разхлабващо
2-3 оризова каша с кърма (на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива) с кърма

13-15 ден
1 кубче тиква с кърма – домашно приготвено
2-3ч. л. оризова каша  (на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива) с кърма

16-18 ден
1 кубче картофено пюре с едно кубче пюре от тиквички - домашно приготвено с кърма
3-4 ч.л. оризова каша и 1 кубче пюре от круша (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива, пюре на Гербер) с кърма

19-21 ден
1-2 кубчета картофено пюре с 1 кубче пюре от морков - домашно приготвено с кърма
3-4 ч.л.оризова каша и 1 кубче пюре от круша (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива, пюре на Гербер) с кърма

22-24 ден
1 кубче пюре от пъпеш – само 2 дни (действа й разхлабващо) с кърма
4-5 ч.л.оризова каша (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива) с кърма

25-27 ден
 на 27 ден преди обяд – ½ ч.л. банан
2 кубчета картофено пюре с 1 кубче пюре от морков - домашно приготвено с кърма
 4 ч.л.оризова каша и 1 кубче пюре от ябълка (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива, пюре на Гербер) с кърма

28-30 ден:
2 кубчета картофено пюре с 1 кубче пюре от тиква - домашно приготвено с кърма
4-5 ч.л.оризова каша и 2кубчета пюре от круша (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива, пюре на Гербер) с кърма



втори месец
 1-3 ден
Парченца череша
Пюре от картоф и зелен фасул  - домашно приготвено с кърма
4-5 ч.л.оризова каша (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива) с кърма

4-6 ден
1 ч.л. безглутенова каша от елда на HIPP с череша с кърма
4-5 кубчета картоф, морков, тиквичка и копър - домашно приготвено
4-5 ч.л.оризова каша и череша (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива) с кърма

7-9 ден
3 ч.л. безглутенова каша от елда на HIPP с череша с кърма
Пюре от картоф и зелен фасул с кърма - домашно приготвено
4-5 ч.л.оризова каша и 2кубчета пюре от круша (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива, пюре на Гербер) с кърма

10-12 ден
3 ч.л. безглутенова каша от елда на HIPP и круша на Гербер с кърма
Пюре от картоф и зелена чушка - домашно приготвено (не го хареса, на третия ден картоф и карфиол на Sunval – и него не го хареса)
4-5 ч.л.оризова каша и череша (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива) с кърма

13-15 ДЕН
Пюре от череши (два дни червени, третия на бели и малко банан на пюре)
5-6 ч.л. оризова каша и 1 кубче пюре от коприва с кърма (действа й разхлабващо, вероятно заради черешите, на третия ден само оризова каша с кърма), (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива)
3 ч.л. безглутенова каша от елда на HIPP и  череша с кърма

16-18 ДЕН
3 ч.л. безглутенова каша от елда на HIPP и  банан с кърма
Пюре от картоф, морков, тиквичка, зелен фасул, целина и копър – домашно приготвено
5-6 ч.л.оризова каша и  банан (каша - на Милупа безмлечна, безглутенова, без захар и други такива) с кърма

19-21 ден
1-2 ч.л. каша с глутен – 7 зърна  (каша - на Милупа безмлечна,  без захар и други такива) с кърма
Пюре от картоф, морков, тиквичка, зелен фасул, целина и копър – домашно приготвено
Ябълка
3 ч.л. безглутенова каша от елда на HIPP и  банан с кърма

22-24 ден
3 – 4  ч.л. каша с глутен – 7 зърна  (каша - на Милупа безмлечна,  без захар и други такива)  и банан с кърма
Пюре от тиква и картоф на HIPP редувано с пюре от пиле с картоф и морков на Sunval
Ябълка

25-27 ден
Плод – различен всеки ден
Пюре на Гербер – Букет от зеленчуци редувано с Пюре на Гербер – Пуешко с царевица (има млечен протеин – масло)
Плод – различен всеки ден

28-30 ден
Плод – различен всеки ден
Пюре на Гербер – Ябълка, морков и бяло грозде редувано с Пюре на Гербер – Заешко със зеленчуци и копър
Плод – различен всеки ден

# 94
  • Мнения: 208
Grafi_81  - не се притеснявай! Не е станало нищо страшно! Важното е, че караш бавно и гледаш бебето!
Еладата на някои места я дават алерген, но другаде не. Все пак я дават за от 5 месец.
Пъпчиците съвсем спокойно могат да са и от жегата....
Ако с елдата няма слуз - аз мисля, че може да си я продължиш. Редувай с оризова каша.
Изчакай да отшумят пъпките и пак пробвай с плод. Много ме учудва такава реакция от ябълка Shocked Сигурна ли си, че не е от нещо друго, което сте яли? Или си давала само нея за целия ден?

# 95
  • Мнения: 96
И аз съм чувала за зелени и слузести аки след ябълката. А на сока от меки ябълки на Hipp пише, че има слабително действие. Thinking
Така че може обривът да е от жегата, но слузта си е най- вероятно от ябълката. Аз бих я спряла за известно време.

btw: Кога и как въведохте банан?
В някои плодови пюрета на Hipp има лимонена киселина. Какво мислите по този въпрос?

# 96
  • Мнения: 1 273
Ето как съм захранила Боби до тук:

Въвеждане на тиква и картоф-- приеха се много добре! Без алергия

1 ден : 2 лъжички тиква и картоф (пюре на ХИП)
2 ден: 4  лъжички тиква и картоф (пюре на ХИП)
3 ден: 6  лъжички тиква и картоф (пюре на ХИП)
4 ден: 60гр( половин бурканче) тиква и картоф (пре на ХИП)
5 ден: 60гр тиква и картоф (пюре на ХИП)
6 ден: 60гр тиква и картоф (пюре на ХИП)
Въвеждане на морков- прие се много добре! Без алергия

7 ден: 1 лъжичка морков (пюре на ХИП) и 50гр. тиква с картоф (ХИП)
8 ден: 4 лъжички морков (ХИП)+ 50гр тиква с картоф (ХИП)
9 ден: 40гр морков (ХИП)+ 20гр тиква с картоф (ХИП)
10 ден: 60гр морков (хип) +60гр. картоф (домашно)
11 ден: 60гр морков (домашно)+ 60гр картоф (домашно)
Въвеждане на тиквички- изобщо не ги хареса! Без алергия

12 ден : 120 гр тиква и картоф (ХИП) + 1 лъжичка тиквички (ХИП)
13 ден: 100гр. картоф (домашно)+ 3 лъжички тиквички (ХИП)
Повече не пробвах тиквички, защото не му харесаха и се гнусеше.
14 ден: 100гр. тиква с морков (Ганчев)
15 ден : 100гр тиква с морков (Ганчев)
Ганчев много му хареса, защото има пектин вътре и е много сладко пюрето. 16 ден само на кърма.
Всичко това беше само на обедното хранене!
Въвеждане на ориз (оризова каша на ХИП)- харесва я само с кърма, защото иначе е безвкусна с вода. без алергия!

17 ден: Обяд: 120гр. Морков(ХИП)+ картоф (домашно)
             Следобед: 60гр морков(ХИП)+ картоф(домашно) + 1 лъжичка оризова каша (ХИП)
18 ден Обяд: 120гр. Тиква (ХИП)+ картоф(домашно)
             Следобед : 6 лъжички оризова каша (ХИП)
19 ден: Обяд: 120гр тиква (ХИП)+ картоф (домашно)
               Следобед: 10 лъжички оризова каша
20 ден: Обяд: 120гр картоф (домашно)
             Следобед: 10 лъжички оризова каша (ХИП)
Въвеждане ябълка. Много се хареса. Без алергия!

21 ден: Обяд: 120гр. морков и картоф (домашно) + 2 лъжички ябълка (ХИП)
               Следобед 100гр. оризова каша(ХИП) + 4 лъжички ябълка 9ХИП)
22 ден: Обяд : 80 гр. ябълка (ХИП)
              Следобед: 150гр оризова каша(ХИП)+ 20гр. ябълка(ХИП)
23 ден:  Обяд: 120гр ябълка, картоф и морков (домашни)
               Следобед 50гр. оризова каша (ХИП)
24 ден: Обяд 100гр ябълка, картоф и морков (домашни)
             Следобед: 120 гр оризова каша
25 ден: Обяд: 80гр картоф и морков (домашни)
               Следобед: 120гр оризова с ябълка (домашно)

Кърмим се час преди пюрето и непосредствено след него, защото той така иска, а и така го приспивам   Crazy
 
 В началото направих грешка, че въведох два зеленчука наведнъж, защото ако беше дал реакция, няма  да знам от кое е !
Както и дадох много ябълка в началото, а трябва по малко , но той много я хареса 
Сега, събота или неделя смятам да въведа друг плод. И се двоумя между банан, круша, праскова или кайсия.
Не знам, може и зелечнук newsm78. Много искам спанак, но гледам, че е с мляко  Tired

Някой да даде идея моля  Praynig

Аз въвеждам много бързо и в по големи количества (всъщност той сам си решава, колко да изяде), защото след два месеца се връщам на работа и се налага да изместя поне две хранения, а може и три:cry:


grimka , почти всички пюрета имат лимонена киселина, не само на ХИП, дали пишат или не е друг въпрос. Честно казано, вече се чудя какво да дам и какво има всъщност вътре Wink. За сега съм избрала ХИП, защото много добре ги понася...

# 97
  • Мнения: 57
Поздравления за темата!!! Виждам я чак сега и се записвам да  я следя, че и на нас скоро ни предстои захранване.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 734
Момичета,другата седмица мисля да започваме със захранването,обаче днес ме разколебаха...
В тези жеги удачно ли е да се захранва?Защото ако трябва да чакам да се захлади ще минат още 2 месеца.Ние сме на смесено хранене и мисля,че на бебка вече й е време да опита нещо друго!А чак наесен ми се вижда много късно...

# 99
  • София
  • Мнения: 44 245
хаххаха, е няма да чакаш зима да стане я, щом си решила почвайте, то докато се захранва няма да яде тежки и мазни храни, пюренца и кашички са все пак и то в минимални количества....давай ги сутрин, докато е що годе прохладно ако много те тормози това за жегите Wink то и без това сутрин е хубаво да се дават нови храни...

# 100
  • София
  • Мнения: 2 734
Мерси!

# 101
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Продължавам да следя темата, затова момичета, споделяйте!!!

# 102
И аз да се запиша с моя скромен опит.
Аз започнах с оризова каша, след това тиква, картоф, морков, чушка , ябълка, месце,  но май започнах да я карам през просото. Почти заместих две хранения но плаче ли и давам да сучи.

Някой знае ли кога е време за диня? На каква възраст може да се дава, а също така и другите сезонни плодове - пъпеш, праскова(гола), кайсия?

благодаря ви предварително

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 289
И аз да се запиша
Смятам тези дни да започна с оризова каша. Освен на Милупа някой може ли да каже кои други са хубави.  bouquet А ще го запече ли  newsm78

# 104
  • Мнения: 4 784
И на мен ми е интересно, понеже ми предстои захранване, а ми е като тъмна Индия!

Общи условия

Активация на акаунт