Дзен, или изкуството да поддържаш компютър.

  • 63 661
  • 900
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 230
Ще ми кажеш ли за какво служи тази програма?
От няколко дни като включа компи,и ми се появява това
Error loading C:/PROGPA~1/MYWEBS~1/bar/2.bin/MWSBAR.DLL The specifed module could  not be foud.
какво ще рече това? newsm78

Имаш инсталиран WebShots програма, която ти прави проблем след рестартирането, ако искаш да я ползваш я преинсталирай, ако не я ползваш я инсталирай пак и след това деинсталирай. Така ще си решиш проблема с този прозорец.

Тоя въпрос ме накара да седна на стола, как ще ме питаш ти за това, което е на твоя компютър?  #Crazy newsm78 Shocked
Това е програма, която служи да си качваш снимките на техния сайт http://www.webshots.com/  това е уебсайт като http://www.snimka.bg/ само дето СнимкаБГ не са си направили софтуер за качването на снимки. Някога е била инсталирана на твоя комп и сега иска да се стартира,  но този файл липсва. Ще ти я опиша, представлява едно като фотоапаратче и иконката му стои долу в трея до часовника. Когато си харесаш дадена картинка и искаш да си я сложиш на десктоп-а чрез нея ти се заковава един календар на сложената картинка отгоре с +/- 1 месец преди и след с малки цифри на текущия. Всеки ден ти се сменя датата на текущия месец и така си ориентирана. Ако сега се сещаш за такава програма на твоя комп си я намери къде и е Инсталационното файлче и го стартирай, ако не го намериш си го свали от техния сайт и следвай горните ми иснтрукции. Ако и с това не можеш да се пребориш извикай някой твой познат и го помоли да направи това, за което говоря сега и в предния си пост. И за в бъдеще не салагай такива програми, които не знаеш кога, как да използваш, не питай старило питай патило!
Успех в начинанието.

# 676
  • Мнения: 1 163
такава иконка нямам никъде  Embarassed

# 677
  • Мнения: 230
Нали точно това ти обяснявам, имала си такава програма и сега не може да се включи и за това ти дава тая грешка. По-добре иди на специалист да го оправи, явно няма да ме разбереш.

# 678
iskam i az da pitam ne6o verno li e 4e na vseki 6 meseca trabva da si preinstaliram uindosa si i drugo kato si ka4a nakoi film koito ima subtitri toi ne se 4ete kato go otvoria sas bs playera nama kartina a ima subtitri a sas media player ima kartina a nama subtitri kakva programa mi trabva o6e molia obiasnete  avno az ne6o ne pravia kakto trabva blagodaria predvaritelno

# 679
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Съжалявам за тъпия ? Инаистина нямам време да търся ,ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна.
Пиша  едни много важни документи, но като взех да чета имам на места някои грешки. Как мога да видя кои думи са грешни , без да се налага да чета внимателно.До сега не ми се е налагало да пиша чак толкова важни документи.Моля ви помогнете, те не са 2-3 стр.,че да се съсредоточиш, а 37.


паствай тука страница по страница и натискай бутона "Проверка правопис"
иначе си има разни програми за проверка на фирмата датекс ....

# 680
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
iskam i az da pitam ne6o verno li e 4e na vseki 6 meseca trabva da si preinstaliram uindosa si i drugo kato si ka4a nakoi film koito ima subtitri toi ne se 4ete kato go otvoria sas bs playera nama kartina a ima subtitri a sas media player ima kartina a nama subtitri kakva programa mi trabva o6e molia obiasnete  avno az ne6o ne pravia kakto trabva blagodaria predvaritelno

при неправилно използване е препоръчително да го правиш, при условие, че не знаеш какво става с компютъра ти ....
колкото до филмите, инсталирай k-lite codecs pack и би трябвало да ги плейваш с медиа плеара ....

# 681
  • Мнения: 431
iskam i az da pitam ne6o verno li e 4e na vseki 6 meseca trabva da si preinstaliram uindosa si i drugo kato si ka4a nakoi film koito ima subtitri toi ne se 4ete kato go otvoria sas bs playera nama kartina a ima subtitri a sas media player ima kartina a nama subtitri kakva programa mi trabva o6e molia obiasnete  avno az ne6o ne pravia kakto trabva blagodaria predvaritelno

Не, няма нужда, освен ако не го омазваш много. Rolling Eyes

За филмите: това е последният "писък" нa кодеците, идва си с плейър.

http://www.cccp-project.net/

# 682
  • Мнения: 431
От няколко дни като включа компи,и ми се появява това
Error loading C:/PROGPA~1/MYWEBS~1/bar/2.bin/MWSBAR.DLL The specifed module could  not be foud.
какво ще рече това? newsm78

Ще рече да си потърсиш в C:, папка Program Files нещо, което да започва с MyWeb.

Или в Control Panel, Add or Remove Programs търсиш следните:

    * My Web Search Bar
    * My Web Search (Smiley Central or other FWP product as applicable)
    * My Web Search (Outlook Express, Outlook, IncrediMail)
    * My Way Speedbar (Smiley Central or FWP as applicable)
    * My Way Speedbar (Yahoo and AOL Messengers) (for beta users only)
    * My Way Speedbar (Outlook Express, Outlook, IncrediMail)
    * Search Assistant - My Way
    * Search Assistant - My Web Search
    * Fun Web Products Easy Installer
    * WeatherBug Companion - powered by MySearch


И деинсталираш.

# 683
  • Мнения: 4 651
Съжалявам за тъпия ? Инаистина нямам време да търся ,ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна.
Пиша  едни много важни документи, но като взех да чета имам на места някои грешки. Как мога да видя кои думи са грешни , без да се налага да чета внимателно.До сега не ми се е налагало да пиша чак толкова важни документи.Моля ви помогнете, те не са 2-3 стр.,че да се съсредоточиш, а 37.


паствай тука страница по страница и натискай бутона "Проверка правопис"
иначе си има разни програми за проверка на фирмата датекс ....

Има безплатен софтуер, разработен от БАН, който служи за проверка на правопис. Интегрира се в Microsoft Office (Word, Excel и т.н.). Изтегляш си го, инсталираш. Сприраш и пускаш Word- а, ако е бил пуснат по време на исталацията. За да инициираш проверка на правопис, натискаш F7 (Word файла, който ще проверяваш е отворен и ти си щтракнала вътре, когато натиснеш F7).

Ето връзка към сайта, от който можеш да го изтеглиш:  http://www.bacl.org/itaestbg.html

# 684
  • Мнения: 1 163
Лизбет,благодаря!

# 685
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 447
И аз да питам...
Първо да кажа, че въобще не съм наясно с поддръжката на пц, а и ме е страх да се опитвам да пипам нещо. Съпругът ми и той така, с тая разлика, че него въобще не го е страх и смъква и "качва" игри най-вече, които обикновено не тръгват  Twisted Evil, после премахва и т.н.
Та, на проблема: От доста време там, където се вижда какви програми са инсталирани (Контрол панел -- добавяне, премахване на програми), между самите програми има едно голямо черно разтояние. Като се покажат програмите, след около 10 от тях се появява това поле, после в него се появява бяло, в бялото пак черно и така докато не стане на черни и бели ивици. Доста е дълго..... Като движа курсора надолу, полето свършва и излизат пак следващите инсталирани програми... От какво се е получило това поле на ивици и как да го махна? newsm78
И друго - в този списък с програми има една Windows XP-Software Updates и следва дълъг списък с разл.Updates, с разл.  дати като най - старата е 28.9.2006, а най-новата 14.2.2008. Нужна ли е тази програма? Ако да - целият ли списък трябва да се запази?
Благодаря предварително!

# 686
  • Мнения: 4 651
И друго - в този списък с програми има една Windows XP-Software Updates и следва дълъг списък с разл.Updates, с разл.  дати като най - старата е 28.9.2006, а най-новата 14.2.2008. Нужна ли е тази програма? Ако да - целият ли списък трябва да се запази?
Благодаря предварително!

Това са допълнителни малки програмки, който поправят разни грешки в операционната система, открити след като е пусната в продажба или просто други необходими допълнения като драйвери за устройства произведени скоро. За да не те дразни дългия списък с обновявания (updated), най-отгоре на прозореца има една отметка "Show updates", при теб тя сигурно е отметната с чавка. Махни чавката и няма да ги виждаш в списъка. В никакъв случай не ги деинсталирай.

Черните ивици не знам на какво се дължат. Може би някакви проблеми с видеокартата, но щом нямате други проблеми не го мисли.

# 687
  • Мнения: 430
Как да си сменя резолюциятя на компа от 1280 на 1024 като го настроя на 1024 ми се обръща пак на 1280

# 688
  • Мнения: 459
 Купих си безжична клавиатура, но по никакъв начин не мога да инсталирам драйверите за нея. То дори не ме пуска до инсталация. Изписва "Windows XP system has supported this multimedia keyboard. Setup will abort"
Може ли някой разбиращ да ми помогне  Praynig

.................................................................................
Проработи, без да инсталирам нещо. newsm78  Party

Последна редакция: пт, 22 фев 2008, 16:11 от mamaTsvety

# 689
  • Мнения: 230
Може ли малко помощ Praynig Като си включвам компа и ми се появява едно съобщение, което ме кани  Mr. Green да въведа парола. Но аз не съм парвила парола и  натискам "enter" и след това ми се появява десктопа и всичко си е наред. Въпросът ми е как да го махна това съобщение да не ми се появява (не искам да си заключвам компа) и да си стартира с нормалния "welcome" скрийн. Сигурно някъде трябва да махна някоя отметка? Търсих, търсих - нищо не открих! Моля някой ако се сеща за каво иде реч, да даде насам съвет  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт