към имащите влагоуловител/обезвлажнител

  • 208 561
  • 293
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте,
Ние имахме такъв уред, изключително ефективен, но по погрешка го гръмнахме (от USA е купен , един път го включихме директно в мрежата). Та сега си имаме постоянно ниво на влажност в спалнята 80 %.

Искам да попитам тези от вас които са си купили такъв уред, коя марка са избрали и дали са доволни и от къде са го купили за колко пари. Или какво да НЕ си купуваме.
За мен критерии са - да се спира/включва сам. Сегашния ни работи(работеше) постоянно като вентилатор, просто спира да суши като стигне долното ниво на зададената влажност, а не спира да бръмчи. По-възможност да не е много шумен и да е достатъчно мощен за помещение 20 квадрата.
Благодаря предварително ! Hug

Забравих да добавя към критериите да работи при много ниски и при високи температури... Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 22:48 от цветенце

# 1
Ние имахме подобен проблем миналата зима.По стените направо течеха водопади.Тази зима си купихме ето такъв:
http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm
Не знам дали ще покрие критериите ти,но на нас ни върши работа.Не е много тих и аз го включвам през деня.Продават ги в "Техномаркет".А съм виждала и на bosch , но цената им е над 700лв:
http://bosch.expo2000.bg/content.php?page=7

# 2
  • Мнения: 2 211
И ние купихме от TWE. Не е марков, три в едно /влагоуловител, йонизатор и овлажнител/ и вече трета година ни върши чудесна работа. При помещение от 30 квадрата, за 1 час смъква влажността от 90 до 50%. Фирмата има сайт, потърси в Гугъл.

# 3
  • Мнения: 127
Прочетох характеристиките на всички модели който намерих да се продават в България. Накрая избрахме един модел на Usefa , като везните се наклониха заради db , 38 на Уфеса към 48 на TWE.  Пуснали сме го в спалнята, събира се вече вода, значи работи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 770
 Ще ми кажете ли какви са тези уреди - какво представляват, как работят и колко струват? Защото нашите тапети след зимната употреба са направо ужас. Ще ги сменяме, но не искам постоянно да се прецакват от тъпата влага, а не ми се минава на друго гориво.  #Cussing out

# 5
  • Мнения: 1 047
Защо Ви се овлажнява толкова спалнята? newsm78
Какво правите в нея?

# 6
  • Мнения: 4 770
 Май не питаш мен, защото аз стаи не съм споменавала, а и то у нас навсякъде се овлажнява  ooooh! но специално в спалнята ни влагата се получи от газовото отопление, в това съм сигурна.  Crossing Arms

# 7
Има няколко вида влагоуловители, които условно могат да се разделят така: за битово и професионално приложение- вторите са с висока производителност,мощен компресор и работещи в температурен диапазон + 4 - +40 гадуса С, битовите работят при 5-35 градуса. Лидер в производството в Европа е DESA - POLAND / завода е собственост на американската MASTER / ето: www.desapoland.pl.
         DESA произвежда доста широка гама уреди предназначени за климатизация- влагоуловители, мобилни климатици, охладители, овлажнители, пречистватели на въздух, отоплители и т.н.
  Естествено, за по големи помещени трябват по големи по капацитет влагоуловители, в противен случай ефекта ще се усети при по продължителна употреба.
 

 

# 8
  • Мнения: 4 770
  Благодаря!   bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 98
Аз открих тази зима едни чудесни и ефективни малки кутийки, които дърпат влагата и веществото в тях се втечнява. Като се напълни с вода купуваш нова. Имаше ги в три размера на цени между 10 -20 лв.
 Не очквах такъв добър ефект   Peace

# 10
  • Мнения: 4 770
 Можеш ли да дадеш снимка или друго инфо?   bouquet

# 11
  • Мнения: 98
Нямам снимки , но ако си в София можеш да посетиш магазина. Намира се на Орлов мост - спирката на автобус 72 в посока Оборище. Магазинчето е едно малко незабележимо, веднага след спирката, продават се разни чарколяци в него.  Sick

# 12
  • Мнения: 4 770
  За съжаление не съм от София...  Crossing Arms  но мерси де!
  А можеш ли да погледнеш на кутийката как се казват?    Grinning

# 13
  • Мнения: 127
Тези кутийки вършат работа, ако в къщата ти е много влажно и не държиш да стане много сухо Simple Smile
Количеството вода което събират не може да се сравни с машините за изсушаване на въздуха.
Пробвала съм и за това мога да направя сравнение.

Иначе в къщи не само спалнята е влажна, но и целия апартамент. На първи етаж сме и сигурно има и някаква друга причина за влагата,която така и не сме открили, но няма как да разберем... А и няма експерти по влагата:)

Иначе по-нагоре има линк към най-разпространените в България TWE.
Нашата е тази от Technopolis:
http://www.ufesa.com/catalogo/productos/DH3606.html
Без да го има в описанието, се оказа че изпълнява и условието ми да се самоизключва при достигане на определената влажност. Доволна съм Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 770
   Благодаря за отговора!   bouquet  bouquet  bouquet                   
    П.П. Уааау - това нещо е доста голямо...

# 15
  • Мнения: 98
Петя, съжалявам , но нямам в момента такъв обезвлажнител. А относно TWE размера не е такъв проблем колкото шума. Бих предпочела да си взема климатик пред тези тракторчета -)

На първи етаж сме и сигурно има и някаква друга причина за влагата,която така и не сме открили, но няма как да разберем... А и няма експерти по влагата:)


При нас мистериозната влага изчезна след като съседите над нас си оправиха фугите в банята. Естествено това стана след като "просто" влагата се замени с наводнение -)

# 16
  • Мнения: 4 770
 newsm09 newsm09 newsm09    Нямам думи...
  А за тракторчетата -  smile3532 smile3532 smile3532

# 17
  • Мнения: 4 546
http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm
нашият е този. не се е развалял и върши работа, но понякога шумът ме дразни. спира изцяло като достигне определената влажност

# 18
  • Мнения: 4 770
  А кой от всички модели?  newsm12

# 19
  • Мнения: 4 546
YL-2005
незнам защо не излиза с линка  newsm78

# 20
  • Мнения: 4 770
  Както и да е, ще го погледна. Ти доволна ли си от него?  newsm12

# 21
  • Мнения: 127
Само да спомена че имаме и климатик, който в никакъв случей не помага срещу влагата. А освен това изсушаването му работи при + 18 градуса температура навън, което го прави безполезен през зимата...

# 22
  • Мнения: 4 770
  Хехех. Аз друго не съм и очаквала. Ако имаше такъв ефект, за какво са обезвлажнителите...  newsm78
     bouquet

# 23
  • Мнения: 633
Тези кутийки вършат работа, ако в къщата ти е много влажно и не държиш да стане много сухо Simple Smile
Количеството вода което събират не може да се сравни с машините за изсушаване на въздуха.
Пробвала съм и за това мога да направя сравнение.

Иначе в къщи не само спалнята е влажна, но и целия апартамент. На първи етаж сме и сигурно има и някаква друга причина за влагата,която така и не сме открили, но няма как да разберем... А и няма експерти по влагата:)

Иначе по-нагоре има линк към най-разпространените в България TWE.
Нашата е тази от Technopolis:
http://www.ufesa.com/catalogo/productos/DH3606.html
Без да го има в описанието, се оказа че изпълнява и условието ми да се самоизключва при достигане на определената влажност.
Доволна съм Simple Smile
a kolko struva i ot kade go vzehta!!!!

# 24
  • Мнения: 127
Този на UFESA струваше към 390 маи.... не помня точно защото повечето време обикалях между щандовете на магазина в преследване на Ема, докато мъжът ми се занимаваше, но е около тази цена. Но общо взето се оказа че в Технополис има добър избор на такива машини от към цена и съответно възможности.

# 25
  • Мнения: 731
Благодарение на форума се сдобих с влагоуловител, който работи без ток - Humydry се казва. Продава се в "Пикадили" - струва към 20 лева. Пълнителят се сменя на няколко месеца, а той струва към 12 лева. Поддържа влажност на въздуха 60%

# 26
  • София
  • Мнения: 2 079
Днес бях в Практикер и видях, че там има на промоция влагоуловители, но какви .... ? newsm78 Не запомних! Embarassed Rolling Eyes Tired
Във всеки случай бяха с цена около 200 лева.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 942
На Budget са.
Казвайте дали са хубави, че другите са много скъпи за нас Praynig

# 28
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Да не пускам излишно нова тема.....Някой има ли го този?
От тук

Не можем да отделим кой знае каква сума, а ни е необходимо това чудо. Върши ли работа и много ток ли харчи?

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Не съм от имащите влагоуловител, обаче съм от нуждаещите се и търсещи такъв  ooooh!
В спалнята ни сутрин се изливат такива литри вода,че я бърша с моп-а Close, стича се по прозорците, вътрешните первази и стават локви по ламината #Cussing out
ужасно е и това вече втора зима.
Прозорците са много- 5, френски, а парното е надълго, отстрани и най-вероятно това е причината за силния конденз Crossing Arms
Все едно,че спим на двора  Embarassed
малкият сутрин бърза да шляпа бос в локвите Joy
Ще трябва да инвестираме 300-тата лева в такъв уред, хич да не е Thinking
Гита Ог, моделът, който си показала има само 250 мл/ден влагоулавяне Thinkingкрайно недостатъчно според мен, за нашия случай абсолютно недостатъчно Naughty
дайте и други мнения за ползвани марки влагоуловители, моля!

# 30
# 31
  • Мнения: 633
Да не пускам излишно нова тема.....Някой има ли го този?
От тук

Не можем да отделим кой знае каква сума, а ни е необходимо това чудо. Върши ли работа и много ток ли харчи?
това го видях наживо  и не ми вдъхна особенно доверие  newsm78

# 32
  • Мнения: 1 883
Този на UFESA струваше към 390 маи.... не помня точно защото повечето време обикалях между щандовете на магазина в преследване на Ема, докато мъжът ми се занимаваше, но е около тази цена. Но общо взето се оказа че в Технополис има добър избор на такива машини от към цена и съответно възможности.
А от кой магазин е купен?И как разбирате колко е влажността? Самият уред я измерва или трябва нещо допълнително да се купи?

 doh ОПС,ми то си пише!

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 14:53 от Vela

# 33
  • Мнения: 394
Ей момичета доволни ли сте от тези уреди?
И у нас вече трета зима всичко се стича по стените от прозорците -сменяхме дограмите ту алуминний ту пвц сега това лято сложихме и дървена обаче отърване няма от изпотените прозорци!
И аз загледах Уфесата сега е 320 лева но дали сте доволни?

# 34
  • Мнения: 2 439
Имаме нужда от влагоуловител в кухната, която е и трапезария и ще ни бъде първата покупка за 2008.

# 35
 Вижте тук  http://www.changepartner.net/sons.aspx?vid=25&id=32

# 36
  • Мнения: 394
Купихме си -много съм доволно! За хол кухня и спалня- преходни за 24 часа машинката събра 8 литра вода и моя мъж само пита дали да не я спрем да си почине! Laughing

# 37
  • Мнения: 950
Купихме си -много съм доволно! За хол кухня и спалня- преходни за 24 часа машинката събра 8 литра вода и моя мъж само пита дали да не я спрем да си почине! Laughing

Parwo iskam da se izwinq za latinicata, no tozi komputer nqma kirilica.
A kakwa marka e i na kakwa cena go kupi?

# 38
  • Мнения: 394
Купихме си -много съм доволно! За хол кухня и спалня- преходни за 24 часа машинката събра 8 литра вода и моя мъж само пита дали да не я спрем да си почине! Laughing

Parwo iskam da se izwinq za latinicata, no tozi komputer nqma kirilica.
A kakwa marka e i na kakwa cena go kupi?
Уфесата - 320 лева !!! Много съм доволна даже и въздуха се промени!

# 39
  • Мнения: 98
В момента в Метро има изсушители Alsaka за 170 лв. с капацитет 20 литра за 24 ч.  Като видях, че с кутийките не му излиз края , реших да го тествам. За една нощ е събрал около 3 литра вода, мокрото петно на единствената не изолирана стена е изсъхнало на половина вече. Малко е шумен . Представете си го като включена на max духаща печка. 


п.п. Budget  и Alaska  са всъщност на един и същи производител. Просто са брандирани с името на съответната врига,  която ги продава.

# 40
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Купихме си -много съм доволно! За хол кухня и спалня- преходни за 24 часа машинката събра 8 литра вода и моя мъж само пита дали да не я спрем да си почине! Laughing

Parwo iskam da se izwinq za latinicata, no tozi komputer nqma kirilica.
A kakwa marka e i na kakwa cena go kupi?

 Уфесата - 320 лева !!! Много съм доволна даже и въздуха се промени!

Тази ли  купихте..http://www.ufesa.es/catalogo/productos/DH3606.html

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 130
И аз да питам нещо:  В офиса на работа имаме влагоуловител , но от 2 седмици започна да замръзва и не работи. На някой случвало ли му се е подобно нещо? Дали е развален?

# 42
# 43
  • Мнения: 3 116
Момичета, помагайте.

Купихме си в събота това чудо: http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm.

Чудесна работа върши обаче пластмасата дрънчи ужасно. Как да си реша този проблем, дали е дефект в самата машина да я сменям или нещо не правя правилно  ooooh!

# 44
  • Мнения: 394
Момичета, помагайте.

Купихме си в събота това чудо: http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm.

Чудесна работа върши обаче пластмасата дрънчи ужасно. Как да си реша този проблем, дали е дефект в самата машина да я сменям или нещо не правя правилно  ooooh!
Кой точно модел си си купила появяват се всички?

# 45
# 46
  • Мнения: 953
Да не пускам излишно нова тема.....Някой има ли го този?
От тук

Не можем да отделим кой знае каква сума, а ни е необходимо това чудо. Върши ли работа и много ток ли харчи?
В съседна тема вече писах че съм доволна, сложен е в стаята в която суша дрехите. Преди имахме много влага и съответно мухъл, сега не. Заслужава си парите. Peace
Да не изключваме факта че съм от Бургас, а тук влагага е много по-голяма от София, като климатична даденост.

# 47
  • Мнения: 394
И ние се бяхме спряли на този модел но тук във форума казаха че са доволни от уфеса и си купихме уфеса!
И при нас дрънчи пласмасата но го потбутвам малко и спира -наглася се. иначе нашия е шумен също като климатика! Гледам че шумъ вие същия като на нас (49) а шума на пластмасата е друго но пък питайте в магазина защо пластмасата шуми повече от апаратура!

# 48
  • Мнения: 3 116
Неонката мерси Simple Smile

Ами когато не дрънчи пластмасата шума на компресора е като шума на климатик. Явно има нужда от допълнителна изолация или пък проблема е в колелцата и ламинирания паркет  Thinking

# 49
  • Мнения: 57
Аз питах същото в друга тема.И нашия е YL-2006 купен от Денси.Дрънчи, шуми - ходихме да го връщаме като си мислехме, че нещо не му е на ред.Смениха ни го - и другия е шунем.Явно това е от работата на компресора.И аз имам чувството, че му махна пластмасовата кутия и ще е супер.Ама не става.Но се свиква.Не работи нощем, а през другото време почти не го спирам.Подритвам си го да си намери мястото и го търпя.Много работа върши.Никога не сме имали влага по стъклата, а събира по 1.5л на ден.

# 50
  • Мнения: 57
А да питам и тук - на колко включвате вашия обезвлажнител?Постоянно ли работи или когато се покачи влажността?Така и не разбрах тези проценти реалната влажност ли отчитат и колко е нормално да се поддържа в една стая?

# 51
  • Мнения: 3 116
Ами аз нашия го пускам на 25% обаче подозирам че е много сух въздуха така, защото от два дни ме боли гърлото сутрин. Търсих днес инфо и открих че нормалната влажност е между 40-50% за затворено помещение и тази нощ мисля да го пусна на 45 процента, да видим  Thinking

# 52
  • Мнения: 394
В нас има много влага и през деня го пускам на 6-7 а през ноща 3-4 и за 24 часа събира към 10 литра вода! Но сега като се постапли и проветряваме за 24 часа към 4-5 литра! Затова и прибегнахме да си купим такъв уред водата се стичаше направо от стъклата по стените и долу паркета се наду!

# 53
Купихме си -много съм доволно! За хол кухня и спалня- преходни за 24 часа машинката събра 8 литра вода и моя мъж само пита дали да не я спрем да си почине! Laughing

Parwo iskam da se izwinq za latinicata, no tozi komputer nqma kirilica.
A kakwa marka e i na kakwa cena go kupi?
Уфесата - 320 лева !!! Много съм доволна даже и въздуха се промени!


Искам да попитам точно от къде се купуват тези на Уфеса

# 54
  • Мнения: 8
Имам проблем с влагата в целия апартамент. Той е общо сто квадрата. През деня всички стаи са отворени. Отопляваме се с климатици във всяка стая. Нощно време, обаче, затваряме вратите на стаите и сутрин във всяка стая не може да се види нищо през прозорцете. Толкова са запотени, че вода се стича по ламината направо. Четох вашите предложения за обезвлажнителите, но оставам с впечатлението, че ще трябва да си купя уред за всяка стая, което определено финансово не ми е изгодно. Вие как решихте проблема, във всяка стая ли сте поставили, защото проблемът при мен е най-вече нощем. През деня отваряме, проветряваме постоянно и е поносимо, но сутрин - във всяка стая имам чувството, че съм под душа в банята!

# 55
  • Мнения: 394
То точно проблема става нощем и при нас!
Нашия е за две стаи но защото са преходни- хол със кухна и спалнята! И влагата ние винаги ва по отдалечената стая-спалнята по прозорците. а климатика ние във хола!

# 56
  • Мнения: 8 229
Нашият е този най-горе: http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm TWE MO-6001 - 159лв
Купихме го есента от Техномаркет или Технополис, вече не помня точно. Използвахме го само зимата. Стаята е всекидневна с кухня, около 24кв.м. Тъй като там се готви, а зимата по-трудно се проветрява (то и да проветряваш навън като е влажно, няма много полза) по прозорците сутрин имаше доста кондез и водата се събираше по перваза. С този уред си решихме проблема. Пусках го само вечер за около 3-4 часа - като почвах да готвя и го спирах към 9ч като слагахме малкия да спи. Доро и за това кратко време в резервоара се събираше доста вода. За цената си свърши перфектна работа. Не е много шумен - на фона на работещи хладилник и телевизор изобщо не го чувах. От както се стопли времето не сме го пускали, защото няма нужда.

# 57
  • Мнения: 51
Здравейте!
Ние сега започване ремонт на новото си жилище, което в момента е на акт 15 т.е. още си е строеж.  Имаме външна изолация, както и 5 камерна алуминиева дограма, но е доста влажно. Не разбирам много от тези неща, може би въпроса ми е доста глупав, но  тези влаголоветели, за които говорите могат ли да премахнат остатъчната строителна влага, която се е натрупала или са някакви по различни?

# 58
  • Мнения: 8 229
Могат да я премахнат. Мен ме е яд, че не си взехме такъв веднага след ремонта, когато се нанесохме. Тогава имаше доста влага, докато всичко изсъхне. Беше ми писнало през зимата сутрин да попивам водата от перваза под прозореца. Ама свършихме с ремонта посред зима и с всичките уреди, които трябваше да купим при нанасянето, за влагоуловител се сетихме късно.

# 59
  • Мнения: 51
Мерси за отговора ston2000  Laughing Щом могат тогава се чудя дали да не си купя такъв и да го включа в стаите, които още са на шпакловка и замаска,  да дърпа влагата още докато съм на етап слагане на лочки в банята  Thinking

# 60
  • Мнения: 4
МОЛЯ ЗА ВАШЕТО МНЕНИЕ ЗА ВЛАГОУЛОВИТЕЛИ МАРКА "SINGER 2100 LCD" И "FAGOR DH-22E.БЛАГОДАРЯ.

# 61
 newsm78 мислих си за такъв вчера но днес взех на мицубиши, малко е скъпичак но на лизинг не се усещат парите, а и е  много  тих има добри опции малък и компактен но още незнам каква ще е ползата при нас. Влагата е много понеже е северно изложение, а и дрехите стават влажни в гардероба а като плъзне мухала почва да мирише.  Евтиното излиза скъпо и затова КАТО ЩЕ Е ГАРГА ДА Е РОШАВА

# 62
# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 4 134
Сега рекламират на Церзит влагоуловител  Thinking За него имате ли инфо   bouquet

# 64
  • Мнения: 168
Казаха ми че има влагоуловители ,които са без компресор и са безшумнил . Пак са на ток но събират влагата чрез някаква платка .
Някой да знае къде се продават?

# 65
  • Мнения: 4
 Laughing ДО КАТО ЧАКАМ ВАШИТЕ МНЕНИЯ СИ КУПИХ ВЛАГОУЛОВИТЕЛ МАРКА "ФАГОР DH-22E" ОТ ТЕХНОПОЛИС ЛЮЛИН.ЦЕНАТА Е 499 ЛЕВА.МНОГО СМЕ ДОВОЛНИ ОТ НЕГО.ОЩЕ НЯМА КОНДЕНЗ ПО СТЪКЛАТА И СТЕНИТЕ А ТОЙ ЗА 1 ЧАС РАБОТА СЪБРА 1 ЛИТЪР ВОДА.НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ДА ГО ИЗПРОБВАМ ПРИ ИСТИНСКА ВЛАГА КАК ЩЕ РАБОТИ. Joy

# 66
  • Мнения: 4
ТЕЗИ КЪДЕТО СЕГА ГИ РЕКЛАМИРАТ НА ЦЕРАЗИТ СА МНОГО МАЛКИ И ТАМ КЪДЕТО ИМА ГОЛЯМА ВЛАГА И КОНДЕЗ НЯМА ДА ПОМОГНАТ.ВЛАГОУЛОВИТЕЛ БЕЗ КОМПРЕСОР НЕ СИ Е РАБОТА. ОТ ЛИЧЕН ОПИТ ЗНАМ.

# 67
  • Мнения: 43
Купихме си преди една седмица влагоуловител на Церезит с таблетки от Практикер. В ново строителство сме и е доста влажно, а той е събрал само около 100 мл вода за това време. Като чета, че машинките на ток събират литри вода, това не си е работа. Другия месец сме решили да си купим на ток, защото много се притеснявам да не избие мухъл, а и самия въздух е много тежък. Този мисля да отиде в банята, да видим пък там колко вода ще събира...

# 68
  • София
  • Мнения: 1 555
Купихме си преди една седмица влагоуловител на Церезит с таблетки от Практикер. В ново строителство сме и е доста влажно, а той е събрал само около 100 мл вода за това време. Като чета, че машинките на ток събират литри вода, това не си е работа. Другия месец сме решили да си купим на ток, защото много се притеснявам да не избие мухъл, а и самия въздух е много тежък. Този мисля да отиде в банята, да видим пък там колко вода ще събира...

Това уредче на Церезит е наистина голям боклук. По-добре си купете на ток наистина.  Peace

# 69
  • Мнения: 4
 newsm78 НЯКОЙ БИ ЛИ КАЗАЛ КОЛКО ПРОЦЕНТА ТРЯБВА ДА Е НОРМАЛНАТА  ВЛАЖНОСТ В СТАИТЕ?НАШИЯТ УРЕД МОЖЕ ДА СЕ ПРОГРАМИРА ОТ 45%  до 70%.

# 70
  • Мнения: 43
newsm78 НЯКОЙ БИ ЛИ КАЗАЛ КОЛКО ПРОЦЕНТА ТРЯБВА ДА Е НОРМАЛНАТА  ВЛАЖНОСТ В СТАИТЕ?НАШИЯТ УРЕД МОЖЕ ДА СЕ ПРОГРАМИРА ОТ 45%  до 70%.

някъде по горе във форума четох, че нормално е 40-50%

# 71
  • Мнения: 11

Купихме си преди една седмица влагоуловител на Церезит с таблетки от Практикер. В ново строителство сме и е доста влажно, а той е събрал само около 100 мл вода за това време. Като чета, че машинките на ток събират литри вода, това не си е работа. Другия месец сме решили да си купим на ток, защото много се притеснявам да не избие мухъл, а и самия въздух е много тежък. Този мисля да отиде в банята, да видим пък там колко вода ще събира...

Това уредче на Церезит е наистина голям боклук. По-добре си купете на ток наистина.  Peace

щото тия на ток ще са много по различни - всички са еднакво безполезни в сравнение с един радиатор


newsm78 НЯКОЙ БИ ЛИ КАЗАЛ КОЛКО ПРОЦЕНТА ТРЯБВА ДА Е НОРМАЛНАТА  ВЛАЖНОСТ В СТАИТЕ?НАШИЯТ УРЕД МОЖЕ ДА СЕ ПРОГРАМИРА ОТ 45%  до 70%.

някъде по горе във форума четох, че нормално е 40-50%

зависи нормалната за къде - в тропическата гора и 80% е нормална, в умерен климат 60% също не е ненормално - все пак има 4 сезона следователно 4 нормални влажности в околната среда (не в жилището)

# 72
  • София
  • Мнения: 1 555



щото тия на ток ще са много по различни - всички са еднакво безполезни в сравнение с един радиатор



Да бе, сигурно. Айде да не сме пробвали, да не знаем .....

# 73
  • Мнения: 52
Един такъв влагоуловител би ли бил ефикасен за малко жилище?В смисъл да "влагоулавя" навсякъде ако вратите са отворени.Става въпрос за 40 квадрата(т.е. 104 кубика).А тези машинки за каква кубатура са всъщност?

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 571
marida, можеш да го местиш от стая в стая за по-голяма ефективност.

# 75
  • Мнения: 12
  Толкова  плосък и безполезен коментар като този на lord_chuldarkar - москвич драйвър -а, не бях срещал.
Спомням си ,че през миналата година имаше авария пред ШЕРАТОН, спукаха се някакви тръби и бяха го наводнили. Изсушиха го не с радиаторчета, а с изсушители. Човече защо мислиш, че се произвеждат тези уреди, за да се ползват по -често радиатори ли?
Радиаторите могат да затоплят въздуха и да предизвикат изпарение на влагата,но тя ще остане в помещението, докато изсушителите я кондензират и събират в съд.



# 76
  • Мнения: 11
  Толкова  плосък и безполезен коментар като този на lord_chuldarkar - москвич драйвър -а, не бях срещал.
Спомням си ,че през миналата година имаше авария пред ШЕРАТОН, спукаха се някакви тръби и бяха го наводнили. Изсушиха го не с радиаторчета, а с изсушители. Човече защо мислиш, че се произвеждат тези уреди, за да се ползват по -често радиатори ли?
Радиаторите могат да затоплят въздуха и да предизвикат изпарение на влагата,но тя ще остане в помещението, докато изсушителите я кондензират и събират в съд.


Като изключим последното изречение което е фактологичестки правилно, мнението ти е крайно субективно => безполезно, може да почнем от там, че съжеляваш за големия пропуск в твоя шофьорски стаж (ако има такъв) а именно гордостта на руската автомобилна индустрия.
По същество - за битови нужди радиатора е достатъчно полезен, освен ако не живееш в тропическата джунгла, не случайно някой слагат на ел. печка или радиатор канче с вода да се изпарява и да се овлажнява въздуха - защо оставям на теб да кажеш.
Ако искаш проведи следния експеримент заключи се в кенефа и си усили радиатора - след няколко часа може да кажеш как са ти устните.
Съжелявам ако във вас има толкова вода че да се налага исушителя да събира 10литра на ден, ама онова малкото исушаващо нещо на церазит събра 3 капки за 24 часа.

И още нещо влагата не е нещо дето си седи и чака кротко а нещо което се образува под разните му там влиания - така че ако имаш мокро петно на тавана не си купувай гигамощния исушител, а провери комшията дали не се е наводнил.

И като за последно "Човече защо мислиш, че се произвеждат уреди за овлажняване на въздуха?".

П.П.: оказа се че последното не е последно - ей ви малко материал от една стройтелна фирма (не я знам каква е ползвах гугъл) http://www.gradevi.net/ventilacia.aspx обърнете внимание на точка три и специално използваната дума не е "исушител" а "радиатор". Хората акцентират на причините за влагата, а не за евентуално прехаване на последствията.
П.П.2: на примера с Шератон - ако тръбите им не се бяха спукали по каквато и там причина да има - едва ли ще им притрябват исушителите

Последна редакция: чт, 25 сеп 2008, 17:25 от lord_chuldarkar

# 77
  • Мнения: 12
    По същество[/b]: Има толкова теми по форумите, които касаят и тук разисквания проблем. Хората  започват с разни препарати, латекси, вълшебни бои и накрая се с справят с влагата, като си купят или наемат изсушител /  влагоуловител , осушител .../ 
     Не ми се спори за достойнствата на руската автомобилна индустрия, тя няма отношение към темата, но като мнение от моя страна- такава има, но продуктите са и боклук.
     От друга страна е добре да се знае, че влагоуловителите са БИТОВИ и ИНДУСТРИАЛНИ и в този ред на мисли е добре,човек да го знае, за да се спре на това от което има нужда, а не на това което му предлагат .
       Изключително спорен е ефекта от радиатора при висока влажност в едно помещение, освен това, че ти изпръхват устните когато се топлиш няколко часа с него в тоалетната,   но и това ще се получи при  НИСКА ВЛАЖНОСТ в упоменатото помещение, защото в противен случай ще се получи парников ефект.
  Що се касае до примера с Шератон  ( тогава се спукаха тръбите пред хотела и водната струя наводни фасадата и помещенията), той беше за това да покаже ,че въпросните уреди се справят и с доста крайни проблеми.
   Само за информация- пожарната в София разполага с такива уреди благодарение на едно дарение от чужбина. Интересно защо са им ги дарили, вместо да им докарат стотина маслени радиатори или вентилаторчета.
   Крайно време е някои хора да прогледнат и да разберат ,че техниката се развива , че има и други коли освен Москвич , че вече има компютри, мобилни телефони, че телевизорите  са с дистанционно.....
 

# 78
  • Мнения: 12
 Що се отнася до статията в сайта на Градеви, там доста добре са обяснени някои от причините за появата на влага и мухъл . Полезно е да се прочете.
         И да се разбере съдържанието и.

# 79
  • Мнения: 11
Що се отнася до статията в сайта на Градеви, там доста добре са обяснени някои от причините за появата на влага и мухъл . Полезно е да се прочете.
         И да се разбере съдържанието и.

Конкретната статия е направена като манифест на вентилацията която те предлагат, но основното което трябва да се разбере от нея е че трябва да се премахнат причините а не последствията от влагата.

Не съм спорил дали влагоуловителя ще улови влага - въпроса ми е нормално ли е да има 10л влага на ден? Ако има толкова вода в помещението няма ли нещо нередно?

Ще те питам нещо персонално теб.
Тази сутрин на стената под климатика(от външната страна е терасата) имаше две мокри петна едното по високо другото по ниско, терасата пък има мокро петно на тавана, според теб кой модел влагоуловител ще оправи работата?

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 4 134
Към ползвалите влагоуловител миналата година в ново строителство - тази година имате ли пак влага  newsm78

Предстои ни нанасяне в апартамент ново строителство и се чудя колко дълго продължава този "влажен" период  Embarassed Само през зимата ли е този проблем и има ли значение какъв е видът на отоплението
Ние ще се отопляваме с климатик  Peace

# 81
  • Край морето
  • Мнения: 139
Здравейте,

Някой да е е ползвал този модел изсушител? Някакви отзиви за него?

http://www.desapoland.pl/klimat-desa/rus/produkty_osuszacze_DH711.php

# 82
  • Мнения: 8
Ползвам обезвлажнители и съм много доволна. Апартаментът ми е ново строителство, с изолация навсякъде и пластмасова дограма. Миналата година беше ужас. Отопляваме се само с климатици, а те не изсушават въздуха. Имах много проблеми и съм писала във форумите за това. Сутрин като стана в спалната от стъклата направо вода тече по ламината. Тази есен септември си купих обезвлажнители. Ако правилно съм пуснала снимката - такива са. Купих за всяка стая. Много съм доволна. Регулира се влажността и самият уред като достигне  зададената влажност се изключва. Има само лек проблем в началото докато свикнеш със звука,който идзава като се включва отново уреда. Мен поне много ме дразнеше, но вече свикнах Дори и бебенце вече не му обръща внимание.
Едва сега като купих уредите видях колко много излишна вода има в един дом! И тя нама къде да отиде. Вече към категорична, че само с проветряване , проблемът с влагата няма да се реши при тези изолации и дограми, с които сме запечатали домовете си! Аз лично ви препоръчвам този уред  и гласувам за него с две ръце!
http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm
Сега видях, че снимката не излезе - от представените модели е третият - 319.00 лева, но си заслужава парите!

# 83
  • Мнения: 475
Хем да подбутна темата хем да отчета. Снощи ходихме до Технополис има около 6 модела влагоабсорбатори..два на Фагор и останалите са тази фирма , която galii показва в линка си. Не съм решила какво да вземем още. Моля ако може да изкажете съвети и мнения ще бъда благодарна.  bouquet

# 84
  • Мнения: 902
А всъщност ние имаме проблем с влагата в банята, защото си нямаме прозорче и се чудя дали да не пробвам с някакъв влагоуловител newsm78
иде я си нямам кое ще свърши работа...банята е малка, така че може би нещо по-малко като размери

# 85
  • Мнения: 475
tedi0203  и ние гледахме Аляска в метро ..доволна ли си...от колко време го ползвате..Това с влагоуловителите ми е болен въпрос..

# 86
  • Мнения: 43
tedi0203  и ние гледахме Аляска в метро ..доволна ли си...от колко време го ползвате..Това с влагоуловителите ми е болен въпрос..

Ползваме го само от седмица, но съм много доволна. Нощем работи в стаята, в която не спим, а денем в спалнята. Аз доста се чудих дали ще има смисъл този влагоуловител, още миналия месец мислех да си купя, но се разубедих, защото скоро се нанесохме в новия ни апартамент и се има разни неща, които да се купуват. Но повярвай ми има смисъл. За съжаление не мога да кажа дали Аляска е добра марка. Произвеждат ги в един и същ завод с Budget, но Аляска са за Метро, а другите за Практикер.

# 87
  • София
  • Мнения: 36
Хем да подбутна темата хем да отчета. Снощи ходихме до Технополис има около 6 модела влагоабсорбатори..два на Фагор и останалите са тази фирма , която galii показва в линка си. Не съм решила какво да вземем още. Моля ако може да изкажете съвети и мнения ще бъда благодарна.  bouquet
Преди седмица си купих от Технополис "FAGOR DH-10" и съм много доволна. Тих е и няма реки по прозорците. Напълно сухи са. Пускам го го само нощем. В нас беше 80% влажност, имам голяма зимна градина с много растения, предполагам от там се увеличава влагата. Сега сутрин е около 65-70%, но няма течове по прозорците, което за мен е важно. Помещението е около 30-35 кв.м.

# 88
  • Мнения: 1 047
От общо 9 мнения които имаш до сега, във всички рекламираш да си купим от едно и също място една и съща марка. Разбрахме какво, кога и от къде си си купил. Така ли си набирате клиенти вече?

Според мен една читава машина в един апартамет е достатъчна. Не е необходимо да има във всяка стая.
Саво е антибактериален препарат, който убива бактериите и гъбите, но не премахва влагата.
Всякакви абсобриращи вещества са са малко влага. Хората, които търсят съвет тук определено имат много влага.
Какъв уред ще изберат вече е въпрос, който може да се дискутира. Основните показатели са цена, шум, дебит, визия.
След една зима употреба на влагоуловител с компресор, влагата от целия ап. ново строителство и наводнен от съседите отгоре, изчезна и сега го включваме от време на време.
Не е за вярване колко влага улавят.
Да, има значение с какво се отоплявате. Повечето от нас отоплението им е даденост, така, че се налага да се сдобиете с такава машинка.
Има големи, скъпи и професионални, но те са за басейни например. Повечето от посочените тук, вършат работа за домакинство.
Така мисля аз.

П.п. Съфорумците с темата за москвича имат стара вражда ми се чини.

# 89
  • Мнения: 4 205
Наканихме се да купуваме такова нещо, минали зими ми мухляса гардероба, правихме ремонт с обособяване на кухненски бокс без прозорец и още отсега влагата се увеличи, пък като застудее съвсем, сигурно ще настане ад. Въпросът ми е за тези, които имат влагоуловител Солак, Деса и |Аляска - колко е нивото на шум в работен режим? На тайванската марка е 49 дБ и ми се вижда шумно. При почти никаква разлика в другите параметри, бих предпочела по-тихия вариант. Благодаря ви.

# 90
  • Мнения: 840
За съжаление не мога да кажа дали Аляска е добра марка. Произвеждат ги в един и същ завод с Budget, но Аляска са за Метро, а другите за Практикер.

А тия Budget що така изчезнаха от Практикер newsm78 Миналата зима имах много проблеми с влагата и бях рещила да взема такъв, но не намерих. Сега ще трябва да потърся друг, че още с първият студ и прозорците са вода #Cussing out

# 91
  • Мнения: 43
А тия Budget що така изчезнаха от Практикер newsm78 Миналата зима имах много проблеми с влагата и бях рещила да взема такъв, но не намерих. Сега ще трябва да потърся друг, че още с първият студ и прозорците са вода #Cussing out

В момента са на Промоция в Практикер - 169.90 лв. Ако са били изчерпани количествата, сега би трябвало да са налични. Погледни в каталога им.

# 92
  • Мнения: 43
Въпросът ми е за тези, които имат влагоуловител Солак, Деса и |Аляска - колко е нивото на шум в работен режим? На тайванската марка е 49 дБ и ми се вижда шумно.
Мога да ти каза за Аляска, че наистина е доста шумен - не можем да спим на него. Но за това работи денем в спалнята, докато сме на робата, а нощем го оставям в дневната, където никой не спи.

# 93
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гледам, че масово ги пускате по цели дни/нощи. С колко ви се качи сметката за ток?

# 94
  • Мнения: 43
Гледам, че масово ги пускате по цели дни/нощи. С колко ви се качи сметката за ток?
Не мога да преценя, защото се топлим на ток, но още като го купихме и аз си помислих това и гледах колко му е консумацията - 180W.

# 95
  • Мнения: 840
tedi0203  мерси, ще погледна Peace

# 96
  • Мнения: 140
Как ги пускате през нощта,то това чудо шуми ужасно! Но върши работа,имам от две години и пускам основно този сезон,в началото влагата е доста,но после почти е празен контейнера.
Аз съм много доволна.

# 97
  • Мнения: 43
Как ги пускате през нощта,то това чудо шуми ужасно! Но върши работа,имам от две години и пускам основно този сезон,в началото влагата е доста,но после почти е празен контейнера.
Аз съм много доволна.
Да, наистина шуми ужасно Simple Smile. Нощем работи в стаята, в която никой не спи.

# 98
  • Мнения: 4 205
Как ги пускате през нощта,то това чудо шуми ужасно! Но върши работа,имам от две години и пускам основно този сезон,в началото влагата е доста,но после почти е празен контейнера.
Аз съм много доволна.
Как ги пускате през нощта,то това чудо шуми ужасно! Но върши работа,имам от две години и пускам основно този сезон,в началото влагата е доста,но после почти е празен контейнера.
Аз съм много доволна.
Да, наистина шуми ужасно Simple Smile. Нощем работи в стаята, в която никой не спи.
за коя марка иде реч?

# 99
  • Мнения: 140
Нашият е You Long-2005,купих го от офиса на фирмата вносител,даже не помня какъв е по народност,важното е,че ми е полезна машинката.

# 100
  • Мнения: 43
Как ги пускате през нощта,то това чудо шуми ужасно! Но върши работа,имам от две години и пускам основно този сезон,в началото влагата е доста,но после почти е празен контейнера.
Аз съм много доволна.
Да, наистина шуми ужасно Simple Smile. Нощем работи в стаята, в която никой не спи.
за коя марка иде реч?

За Аляска от Метро

# 101
  • Враца
  • Мнения: 2 226
у нас е УЖАСНО влажно, в стаята в която готвя също така и простирам /на остъклена тераса, която стои отворена към стаята/ и имам страхотен мухъл по терасата главно... абе не е за разправяне.
какъв е капацитета на този аляска, дали ще ми свърши работа /който го ползва да каже/ доколкото разбрах струва към 170 лв., която цена е приемлива за мен, а за шума не ми пука, просто не стоя в тази стая...
и още нещо, не разбрах купуват ли се някакви допълнителни филтри за тия устройства и ако да- колко струват и с колко оскъпяват това "удоволствие"

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 11:36 от petjoff

# 102
  • Варна
  • Мнения: 1 571
простирам /на остъклена тераса, която стои отворена към стаята/
Това пък защо newsm78
Не е ли по-лесно да отвориш прозорец на терасата, да затвориш към стаята и влагата да бяга навън. Ми то така, все едно простираш вътре. Няма начин да нямаш мухъл в студено помещение, с висока влажност и без проветрение.

Капацитета е: 0.8л/час, при 30 градуса и 80% влажност; 450W; филтърът е постоянен.

# 103
  • Враца
  • Мнения: 2 226
mentolka,
ех, ако можеше щях така да правя, но за съжаление вратата на стаята към терасата е много развалена и не се затваря, затова единствения начин да затвориш изобщо стаята е да затвориш прозореца на терасата. иначе проветрявам много често, винаги когато мога, но не помага...
благодаря ти за отговора.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 1 571
petjoff, разбирам, проблема не е в теб, но помисли дали няма да е по-евтино и по-ефикасно да поправиш вратата, дори и нова да купиш от колкото да инвестираш в уреди, препарати и постоянни ремонти, да не говорим за здравето. Иначе влагоуловителя би свършил работа, но до колко не е много ясно. А отопляваш ли въпросната стая?

# 105
  • Враца
  • Мнения: 2 226
не  се отоплява, готвя и простирам там, но толкова. по принцип вратата сме я оправяли няколко пъти но пак се разваля.. и се отказахме. като цяло не ни пречи защото дограмата на терасата ни е хубава, само кондензът е кофти...
а влагоеловителя мисля че ще ни трябва още доста, понеже след година ще се нанесем в нов апартамент, и като знам тук като се нанесохме на ново строителство колко беше влажно, предполагам че и там няма да е по-различно...
та ще го ползваме и там, живот и здраве... и на мен не ми се дават пари, но какво ли не съм пробвалаза да се отърва от мухъла... влагата иначе не ми пречи чак толкова, но явно това е начина да противодействам на гадните гъби  у дома.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ами вземай го тогава, явно не ти се правят ремонти по жилище в което няма да живеете дълго. Аз лично съм доволна. Включвам го в спалнята през деня, когато е много студено и влажно навън и наистина върши работа. За ново строителство пък е направо задължителен.
За цената си е перфектен  Peace

# 107
  • Враца
  • Мнения: 2 226
ами... то жилището си е наше- на родителите ми- ама с брат ми ни е студентска квартира  Embarassed
/ на мен беше де, вече не съм студЕнка  Laughing/
но ако си жевеехме само с мъжа щяхме да хвърлим малко пари и да пооправим, засега не виждаме смисъл... а и за няколко години от -само- себе- си всички стаи станаха за ремонт- къде мухъл изби, под прозорците във всички стаи е така, къде се напука мазилка от съхненето на блока... сериозно трябва до се захване някой с ремонта, не така отгоре-отгоре.
та ще взема машинка.
а да ми кажете, пак конкретно за аляска ми е ?-а
те 1 вид ли са в метро или има разновидности, и ако е второто- какво да търся? тази цена на промоция ли е била или е редовна- да няма изненади като отида...

# 108
  • Мнения: 1 047
... влагата иначе не ми пречи чак толкова, но явно това е начина да противодействам на гадните гъби  у дома.
E, щом това ти е проблема, завъди си култивирани печурки.
Така хем пари ще изкараш, хем пресни гъбки ще хапваш. Peace

# 109
  • Мнения: 1 883
Нашият е You Long-2005,купих го от офиса на фирмата вносител,даже не помня какъв е по народност,важното е,че ми е полезна машинката.

И ние си купихме такъв.Мнооого съм доволна. Peace

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 443
Хем да подбутна темата хем да отчета. Снощи ходихме до Технополис има около 6 модела влагоабсорбатори..два на Фагор и останалите са тази фирма , която galii показва в линка си. Не съм решила какво да вземем още. Моля ако може да изкажете съвети и мнения ще бъда благодарна.  bouquet
Преди седмица си купих от Технополис "FAGOR DH-10" и съм много доволна. Тих е

Може ли цена?Някой друг да се похвали с тих и ефективен обезвлажнител?

# 111
  • Мнения: 1 152
Може ли да се спи с пуснат влагоуловител и с кой?

# 112
  • Мнения: 1 883
Може ли да се спи с пуснат влагоуловител и с кой?

Може, стига да не те дразни шума. WinkАз в спалнята и детската го пускам през деня, а в хола през ноща.

# 113
  • Мнения: 1 883
Хем да подбутна темата хем да отчета. Снощи ходихме до Технополис има около 6 модела влагоабсорбатори..два на Фагор и останалите са тази фирма , която galii показва в линка си. Не съм решила какво да вземем още. Моля ако може да изкажете съвети и мнения ще бъда благодарна.  bouquet
Преди седмица си купих от Технополис "FAGOR DH-10" и съм много доволна. Тих е

Може ли цена?Някой друг да се похвали с тих и ефективен обезвлажнител?
И нашия е от Технополис. А на Фагор май бяха към 400 лв. и нагоре. ooooh!И много големи. Whistling

# 114
  • София
  • Мнения: 1 524
Момичета, може ли да има влага без течове по стени и прозорци?

Ние сме в ново строителство, уж много долбро изпълнение, изолирано както трябва, но сутрин като влезна в детската и има един странен мирис. Не мога да определя от къде е. Сега ще сменя матрака на детето, но не съм убедена, че е от него, първо е само на година, второ никога не е бил напишкван или намокрян. Добавям - на първи етаж сме, няма мазета под нас.
Но, (голямото но  Grinning ) съпругът ми при слагането на ламината, взел че го оставил за две денонощия отвън във входа. Възможно е и там да се е вмирисал и овлажнил.

Има ли уреди измерващи влагата, но по-евтинки, не от тези три в едно по 70лв и нагоре?

# 115
  • Мнения: 43
а да ми кажете, пак конкретно за аляска ми е ?-а
те 1 вид ли са в метро или има разновидности, и ако е второто- какво да търся? тази цена на промоция ли е била или е редовна- да няма изненади като отида...
На Аляска влагоуловителите са два вида - по-малкия, който струва 178 лв е за 65 куб. м., 10 л за 24 часа, съответно и консумацията на електроенергия беше по-малка. Другия е 214 лв. (не съм на 100% сигурна за цената, защото взехме малкия, , но е +/- 5лв. от тази цена), подходящ е за 125 куб. м. и капацитета му е 20 л. на денонощие. Когато го купувахме това бяха цените в каталога, след като е изтекъл не знам какви са цените, но се съмнявам да са повече от 10 лв. отгоре. Ако ходя тези дни в Метро ще проверя и ще ти кажа.

# 116
  • Мнения: 1 152
tedi0203 много ли е шумен? За мен това е основен фактор, защото може би ще са налага да го пускаме точно през нощта? Върши ли изобщо работа тази Аляска?

# 117
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Сасано, върши работа но за мен е шумен, особено ако се спи в стаята. Включвам го в спалнята през деня.

# 118
  • Мнения: 1 152
mentolka и на мен ми се струва, че няма да може да спим на 49 децибела. Но при нас проблема не е през деня, а точно през нощта докато спим. Доста часове се събират да не се проветрява и от дишането прозорците сутрин до горе са мокри, дори се стичат локви по пода и перваза.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 571
И при нас е така, ама не го изтърпявам да бръмчи. Аз друго правя, сега когато не е много студено все още - оставям прозореца леко открехнат. Ама съвсем леко, просто от напълно затворено положение, премествам дръжката на 45 градуса. Така уплътнението се разхлабва и се получава някакво проветрение а стаята не изстива, има някакъв ефект.

# 120
  • Мнения: 215
В какви жилища живеете бе хора и  с какво се отоплявате-направо се плаша...Масово се използват тези влагоуловители. На нас  ни предстои да се нанесем в ново жилище строено с итонг, с ПВЦ дограма и ако трябва и това да купувам, направо ужас!
П.П. Сега живеем в къща на 40 г. също с  ПВЦ дограма, топлим се с дърва и следа от влага няма.

# 121
  • Мнения: 43
Сасано, върши работа но за мен е шумен, особено ако се спи в стаята. Включвам го в спалнята през деня.

И аз съм  на същото мнение mentolka, върши си работа машинката, но определно е доста шумна, не става да се спи на нея. За който търси безшумно мисля, че това е варианта - http://www.tweuropebg.com/youlong/mo6001.htm. Май самата технология е по-различна от другите. По големите и ефективни са с компресор, а този не е. Пак събира влага, но капацитета му е доста по малко. Също така някъде по форумите (може и в тази тема да е било, не помня вече) бяха похвалили - http://911.bg/a2/offers.asp?p=2613084&parent=6468 , но този събира още по малко влага за денонощие, но за през нощта тъкмо и без това не е хубаво да е много сух възуха Simple Smile.

# 122
  • Враца
  • Мнения: 2 226
В какви жилища живеете бе хора и  с какво се отоплявате-направо се плаша...Масово се използват тези влагоуловители. На нас  ни предстои да се нанесем в ново жилище строено с итонг, с ПВЦ дограма и ако трябва и това да купувам, направо ужас!
П.П. Сега живеем в къща на 40 г. също с  ПВЦ дограма, топлим се с дърва и следа от влага няма.
ми нашето в което в момента сме е такова. 2 години беше такава влага, че леглото, на което спим / то е с плътна каса до земята и матрак/ един ден пропадна. повдигнахме матрака за да го оправим, и какво да видим?матрака, който е направен с основа шперплат и дунапрен, отдолу има 10-сантимитрови мухъли. от влагата  и от мухъла шперплатът се е размекнал и пропаднал. направо не ми се вярваше!!!
това е дошло от влагата на апартамента. сега 5 години по-късно всечка е ок, ама за новия ни дом ще се подготвя предварително, че не ми се занимава пак с гадории.  Stop

# 123
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
В какви жилища живеете бе хора и  с какво се отоплявате-направо се плаша...Масово се използват тези влагоуловители. На нас  ни предстои да се нанесем в ново жилище строено с итонг, с ПВЦ дограма и ако трябва и това да купувам, направо ужас!
П.П. Сега живеем в къща на 40 г. също с  ПВЦ дограма, топлим се с дърва и следа от влага няма.
В тухлена кооперация на 7 години. С ПВЦ дограма и вътрешна изолация. Лятото ще правим и външна, дано тя помогне. Отопляваме се на климатик, дано при вас не е така, но е добре все пак поне седмица преди да се нанесете да оставите един влагоуловител да работи денонощно. Чувала съм, че строителните фирми дават под наем големи машини, които "изсушават" апартамента за по-малко от седмица денонощна работа, но с нищо конкретно не мога да ти помогна.

# 124
  • Мнения: 1 047
Може ли да се спи с пуснат влагоуловител и с кой?
Защо не спите с мъже, бе?

# 125
  • Мнения: 1 152
Може ли да се спи с пуснат влагоуловител и с кой?
Защо не спите с мъже, бе?

Искаме тройка!  Mr. Green

# 126
  • София
  • Мнения: 1 524

Като ти гледам лентичката - желанието е сбъднато  Mr. Green

Абе хора никой не ми обърна внимание, къде за бога има уреди за мерене на влагата на нормални цени??

# 127
  • Стара Загора
  • Мнения: 121


[/quote]


Абе хора никой не ми обърна внимание, къде за бога има уреди за мерене на влагата на нормални цени??
[/quote]

Миналата година съпруга ми купи от Технополис такова нещо-марката е "HAMA"-около 30лв беше.

# 128
  • София
  • Мнения: 1 524
rossitza1 Mерси, отиваме днес до там.   bouquet

# 129
  • Мнения: 581
Сасано, върши работа но за мен е шумен, особено ако се спи в стаята. Включвам го в спалнята през деня.
И аз съм  на същото мнение mentolka, върши си работа машинката, но определно е доста шумна, не става да се спи на нея. За който търси безшумно мисля, че това е варианта - http://www.tweuropebg.com/youlong/mo6001.htm. Май самата технология е по-различна от другите.
Ние вкъщи си взехме точно такава машинка и съм много доволна - наистина е безшумна, защото е без компресор, и си върши работа. Преди да я вземем имахме проблеми с мухъл в банята и кухнята, но цялата минала зима нямахме никакви проблеми, а даже не го пускаме постоянно - само понякога вечер и когато имам пране.
За цената си заслужава машинката  Peace
В момента я има в Денси /в ХИТ/ за 159лв.

# 130
  • Мнения: 1 152
meggyv ако все още не сте купили - от Джъмбо взехме комбиниран за мерене на температура и влажност за 20 лв.

# 131
  • Мнения: 217
Момичета, днес си взехме YL-2100 «3-в-1» Овлажнител, обезвлажнител, йонизатор, още не см го пробвала, но искам да ви кажа, че в Технополис този модел струва 469 лв, а в сайта на Транс Уърлд - 659 лв  #Crazy

Огромен е, но там ми го пуснаха и е доста по-безшумен отколкото си мислех, по-тих е от хладилник.... Ще го пробвам и ще кажа  Peace

# 132
  • Мнения: 4 205
Вчера купихме you  long 2009 за 299 лв, оня закръгления модел. Само този имаше в магазина, иначе мислехме за модела 2006, но нямаше. На дисплея показва зададена вражност, влажността в момента, температура. Има 2 режима на работа - тих и шумен, на тихия шумът е като на хладилник или печка-духалка. Уж не е силен, но не може да се спи на него. Снощи за 4 часа изкара 450 мл вода при стартова влажност на въздуха в помещението около 70% и при достигане на около 55%. Сутринта го пуснах да измери колко е влажността след цяла нощ - излезе между 75 и 80%.  Ха дано се отървем от мухъла най-после!

# 133
  • Мнения: 902
meggyv ако все още не сте купили - от Джъмбо взехме комбиниран за мерене на температура и влажност за 20 лв.
какво е това джъмбо и къде се намира? newsm78

# 134
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ние втора зима сме с този http://www.tweuropebg.com/youlong/mo6001.htm
Много съм доволна, вярно работи само в детската, която е изцяло с външни стени и стената към прозореца е толкова влажна, че се появява мухъл  Sick и тече вода на капчици...ужас направо!
Това уредче е безценно! за 2 часа изсуши стената, а ако не работи за половин ден се получава плесен... сега стаята си е добре и стените са сухи, не се усеща влажност във въздуха. За едно денонощие изсмуква около 600мл вода в нащата малка детска.

# 135
  • Мнения: 1 152
meggyv ако все още не сте купили - от Джъмбо взехме комбиниран за мерене на температура и влажност за 20 лв.
какво е това джъмбо и къде се намира? newsm78

Това е магазин - намира се до Била на бул.България. А самият уред е още в началото на щандовете преди играчките.

# 136
Момичета, от вчера и ние сме горди собственици на влагоуловител "Budget" от Практикер! smile3521
Преди да го купим изчетох подробно форума и съветите ви, за които много благодаря. newsm20
Впечатленията ми са, че за 2 часа работа снощи събра около 200 мл вода, но е адски шумен и не може да се спи с него. Надявам се да се оттървем от влагата, която до сега беше 80% и сутрин бършех локвите по и под прозорците!
Ще пиша пак след време да съобщя резултата от по-продължително ползване.

Весели празници на всички настоящи и бъдещи майки! newsm67

# 137
  • Мнения: 138
И ние сме с "Budget". Вярно шуми, но пък за 24 ч. към 3.5 л. събира. Стаята е 15 кв., дограмата е стара и уж с естествена вентилация Simple Smile. Не очаквах чак толкова, но все пак сме в Бургас. Надявам се машинката да се справя и догодина в новото жилище.

# 138
  • Мнения: 4
Zdraveite!!! Predi vreme imahme problem s vlagata i ni se naloji da si kupim ot Technomarket vlagoulovitel. Polzvali sme go savsem malko zashtoto se premestihme v novo jilishte i tam ve4e niamahme problem s vlagata. Sega ureda sedi bez da go izpolzvame - eto zashto reshih da go prodam. Ako niakoi proiavi interes moje da pishe na irenageo@yahoo.com
YL-2006 Обезвлажнител
 http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm

# 139
  • Мнения: 4
http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm
 Продавам YL-2006 Обезвлажнител
Ползвали сме го само няколко пъти. Уреда е като нов. Ако проявите интерес пишете на irenageo@yahoo.com

# 140
  • Мнения: 4 433
Ние също сме с обезблажнител,цяло лято не е спирал..
Имахме миризма,но сега всичко е наред.

# 141
  • Мнения: 3 116
Момичета и момчета, продавам нашият обезвлажнител Simple Smile

Чудесна работа свърши, но заминаваме за чужбина и вече няма да ми трябва.

Ето я темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358459.0

Не знам дали мога да пиша тук за продажбата, но доста хора търсят и може да им бъде от полза  Thinking

# 142
  • Мнения: 4
http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm
 Продавам YL-2006 Обезвлажнител
Ползвали сме го само няколко пъти. Уреда е като нов. Ако проявите интерес пишете на irenageo@yahoo.com

Вече е продаден!

# 143
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ние имаме на Церезит,не се включва към ел.мрежата.Стуваше към 15лв. за 50кв. стая.Пълнителя е за 3 месеца.Доволни сме ,но и влагата не е била чак да се стича вода по стените,но достатачно да мухлясва дограмата и стените.

# 144
  • Мнения: 1 558
Ние втора зима сме с този http://www.tweuropebg.com/youlong/mo6001.htm
Много съм доволна, вярно работи само в детската, която е изцяло с външни стени и стената към прозореца е толкова влажна, че се появява мухъл  Sick и тече вода на капчици...ужас направо!
За едно денонощие изсмуква около 600мл вода в нащата малка детска.

И в нашата спалня тече на капчици. Колко е квадрата е ориентировъчно детската ти?

# 145
  • Мнения: 2
Здравейте,аз съм ползвала най-малкия то тези    http://www.desapoland.pl/klimat-desa/rus/ и съм много доволна.Направо върши чудеса.Има две степени на вентилатора и на слабата няма почти никакъв шум.Може да се спи спокойно.Мога да го препоръчам спокойно Peace

# 146
  • Мнения: 902
чудя се тези Аляска дали се продават още в Метро? Някой има ли представа? И наистина ли има Хепа филтър и активен въглен? newsm78 Тези филтри сменят ли се? Аз искам нещо, което да съчетава освен влагоуловител и да има филтър, може и йонизатор Laughing

# 147
  • Sofia
  • Мнения: 603
Привет, отново е влага...някой може ли да ме ориентира, дали мога да намеря за детската градина /около 50 квадрата помещение/ влагоуловител за около 150 до 200лв.
http://www.tweuropebg.com/youlong/mo6001.htm - тези ми идват доста скъпо...

# 148
  • Мнения: 581
Привет, ние имаме TWE MO-6001 Мини обезвлажнител, 159лв.
Ако не е грешка и наистина търсиш влагоуловител за детска градина /а не детска стая/ това не е достатъчен уред за такава квадратура. Трябва ти влагоуловител с компресор, а не такъв малък.
Май Budjet са с по-ниски цени, но точна сума не мога да кажа, а и момичетата са писали, че са шумнички.

# 149
  • Мнения: 35
Привет, ние имаме TWE MO-6001 Мини обезвлажнител, 159лв.
Ако не е грешка и наистина търсиш влагоуловител за детска градина /а не детска стая/ това не е достатъчен уред за такава квадратура. Трябва ти влагоуловител с компресор, а не такъв малък.
Май Budjet са с по-ниски цени, но точна сума не мога да кажа, а и момичетата са писали, че са шумнички.
Здравей! Искам да питам доволни ли сте от обезвлажнителя? Защото на такъв се бях спрала в Бриколаж и съм на пъд да го купя, че вече нещата са нетърпими.

# 150
  • Мнения: 840
Само да ви информирам, че до 24 ноември в Практикер има промоция на обезвлажнителите Budget - 150 лв Peace

Ние от днес сме горди собственици на един такъв, та сега ще го видим какви ще ги свърши с тази влага у дома Wink

# 151
  • Враца
  • Мнения: 876
момичета аз да ви попитам този малкия модел дето е за килер върши ли изобщо работа...на мен ми трябва за кухня  + хол около 30 квадрата...дали ще върши работа или да взема този облия ...при нас влагата е само по един о т прозорците, който не сменихме при ремонта на жилището и от него си тече вода по перваза, отделно видях на няколко места мухъл и направо съм потресена защото хвърлихме луди пари за ремонт, а живеем само от ри месеца в жилището...и кой от моделите изобщо има автоматично спиране при достигане на нивото и другото което да попитам ...не успя мацката от Технополис да ми обясни има ли опасност да прелее резервоара, ако не видя индикатора на време

# 152
  • Мнения: 1 047
Не съм момиче, ама се бутам тук.
Кой точно имаш предвид:
http://www.tweuropebg.com/youlong/images/yl2020epbig.gif
http://www.tweuropebg.com/youlong/images/yl2100lcdbig.gif
http://www.tweuropebg.com/youlong/images/mo6001big.gif
http://www.tweuropebg.com/youlong/images/yl2005big.gif
http://www.tweuropebg.com/youlong/images/yl2006big.gif
http://www.tweuropebg.com/youlong/images/yl2009lcdbig.gif
За малкия модел пише, че е подходящ за килер и малки помещения. Ако нямаш много влага, ще работи по-дълго време и пак ще изсушава въздуха.
Всички модели имат автоматичен изключвател против преливане на резервоара.

# 153
  • Враца
  • Мнения: 876
проблема ми е направо с локвички, а от два три дни видях и мухъл, който веднага изчистих със Саво, но пак ще се появи ако не взема мерки...засега по 2 пъти на ден подсушавам прозореца но усещам влагата и си представям какво може да стане зад кухненските шкафове за които хвърлихме маса пари...колебанията ми са между тези двата

и

като малкия момичето също ми каза че е за килер, но пък тук прочетох че успешно го ползват за детска стая ...аз малкия харесах че е компактен и не заема място, но ако не върши работа newsm78

# 154
  • Мнения: 4 205
Ние купихме първия, левия. не може да стои пуснат през нощта в спалнята, поне на мен ми шуми и не мога да спя. Резервоарът е 1 л и се пълни за половин ден при повече влага във въздуха (пране, готвене)

# 155
  • Враца
  • Мнения: 876
a доволни ли сте от него...премахва ли влагата...на мен нощем ми трябва основно...а шума много ли е силен newsm78 въпреки че при нас е в хола и кухнята вратите са непрекъснато отворени и ще се чува

# 156
  • Мнения: 4 205
Ние сме на практика едно голямо помещение. кухненски бокс с холо-трапезария и оттам се влиза в двете стаи. Проблема ни беше в  спалнята, мухлясваха ми гардеробите и затова пускам обезвлажнителя точно в спалнята. Бръмчи като хладиник от едновремешните и не мога да го пускам нощем, което предполагам, пречи за достатъчен ефект. Ако не ти е непосредствено до леглото, в същата стая, може би ще е поносимо и нощем да работи и шуми. Разместила съм съдържимото на гардеробите, в единия мухъла спря да се образува, но в дълбините на другия си е влажно и го държа почти целогодишно отворен с идеята да има циркулация на въздуха. Ефект има, но не на 100%. най-голямата влага явно става нощем, когато не отопляваме, плюс влагата при издишване на спящите, в случая тримата с бебката. За 24 часа човек отделял с дишането 500 мл вода. 3 човека, за поне 8 часа - ето ти ги над 500 мл вода и конденз за една нощ.

# 157
  • Мнения: 51
Имам от този http://www.tweuropebg.com/youlong/images/yl2005big.gif. За сега съм доволна, но ще видим като дойде истинската зима.

# 158
  • Мнения: 1 047
...в дълбините на другия си е влажно и го държа почти целогодишно отворен с идеята да има циркулация на въздуха...
Случайно гардероба да е на външна стена? За циркулация може да се монтира вентилаторче и няколко отвора горе и долу по диагонал. Друг вариант е да се изолира стената зад гардероба, защото според мен от там е причината. Вариант също е да се изолира гардероба.
За http://www.tweuropebg.com/youlong/images/mo6001big.gif пише, че е безшумен, което значи, че е без компресор, което значи, че не е толкова ефективен, но по-добре с него отколкото без него.
Имам наблюдения над подобен: http://www.tweuropebg.com/youlong/images/yl2006big.gif и съм доволен от работата му.

# 159
  • Мнения: 581
Привет, ние имаме TWE MO-6001 Мини обезвлажнител, 159лв.
..........
Здравей! Искам да питам доволни ли сте от обезвлажнителя? Защото на такъв се бях спрала в Бриколаж и съм на пъд да го купя, че вече нещата са нетърпими.
Да, доволна съм от този, но наистина е за малки помещения. Ние живеем в гарсониера и върши работа, като стои почти постоянно включен в кухнята. Не е шумен и би могло и да се спи на него, стига да сте спокойни хора Wink
Майка ми има YL 2009 /този по-заобления модел, който е показан малко по-нагоре в темата/ и върши много повече работа, но тя живее в къща и имаше сериозен проблем с влагата в едната стая. Този модел на мен също много ми харесва, защото е компактен, с колелца за преместване в стаите, върши страхотна работа с влагата,  и поне според мен не е шумен. Дори да не може да се спи на него е достатъчно да се включи няколко часа преди лягане и няма да има проблем с влагата прец нощта или със събиране на локвички под прозорците. Има функция за настройване на определено ниво на влажност и при достигането му автоматично се изключва /малкият няма такава функция/.
Поне според мен за по-голямо жилище малкият модел е недостатъчен, но пък е с по-ниска цена, така че всеки според възможностите и потребностите си трябва да и прецени  Peace

# 160
  • София
  • Мнения: 407
...в дълбините на другия си е влажно и го държа почти целогодишно отворен с идеята да има циркулация на въздуха...
Случайно гардероба да е на външна стена? За циркулация може да се монтира вентилаторче и няколко отвора горе и долу по диагонал. Друг вариант е да се изолира стената зад гардероба, защото според мен от там е причината. Вариант също е да се изолира гардероба.


Наистина, ако гардеробът е на външна неизолирана стена и е залепен плътно за нея, се образува конденз вътре в него. Ние имахме такъв проблем, който изчезна, след като направихме външна изолация и дръпнахме малко напред гардероба, за да не е залепен за стената.

# 161
  • Мнения: 182
Да вярвам ли,че тези влагоулавители на ток ще ме спасят от влагата по стените и конденза по прозореца.При мен те са голям проблем и вече не вярвам дори и на новите строителни материали,че ще изолират влагата.

# 162
  • София
  • Мнения: 407
Да вярвам ли,че тези влагоуловители на ток ще ме спасят от влагата по стените и конденза по прозореца.При мен те са голям проблем и вече не вярвам дори и на новите строителни материали,че ще изолират влагата.

Пълно щастие не съм чувал да има, но много от мненията са в тази насока. Все пак логиката на разсъжденията трябва да е тази :
конденз става, когато има влага и нещо с по-ниска температура, върху което да се образува. И съответно начините за борба трябва да са отстраняване на влагата (евентуално с влагоуловител), или затопляне на мястото, където се образува конденза.
Давам страничен пример, че се отървах от изпотяването на огледалото в банята (а там влагата е в изобилие), като монтирах нагревател зад него.
Между другото на последното СТРОЙКО гледах за някакви клапани, които се монтират по дограмата и през тях ставала някаква циркулация на въздуха, без да изстива помещението. Така се проветрявало и намалявала влагата.

http://www.bezvlaga.com/wp-content/uploads/instrukcia-za-eksploatacia-na-emm.pdf

# 163
  • Мнения: 51
При нас конденз на стената ставаше в  стаята, която е откъм асансьорната шахта.Независимо, че имаме коркова изолация, конденз пак ставаше.Надявам се тази зима вече да не е така с обезвлажнителя.

# 164
  • Мнения: 4 205
...в дълбините на другия си е влажно и го държа почти целогодишно отворен с идеята да има циркулация на въздуха...
Случайно гардероба да е на външна стена? За циркулация може да се монтира вентилаторче и няколко отвора горе и долу по диагонал. Друг вариант е да се изолира стената зад гардероба, защото според мен от там е причината. Вариант също е да се изолира гардероба.
Не става. гардеробът е от пода до тавана, плътно залепен за стената, която наистина е външна (страничната) Едно време насред соца е имало точно такива спални  - в средата 2 легла, които са на панти и могат да се изправят вертикално , отгоре шкафове, отстрани по един гардероб. Цялата ширина на конструкцията е точно със ширината на стаята и не може да бъде отместено от стената, отделно, че и цялото е завинтено за пода.
Това за външната изолация и аз си го мислех и май вече няма накъде, ще трябва да се прави. Лошото е, че който го прави, ще иска да работи с достъп от покрива и от този момент нататък всяка капнала капка на тавана ще бъде вследствие на моите майстори, които изпочупили керемидите на покрива и сигурно ще ме обвиняват до свършека на света. Засега съм се въздържала от идеята за външната изолация точно поради тази причина

# 165
  • Мнения: 1 047
ra2, нали знаеш - дори и да те изядат, пак имаш 2 изхода.
Краен вариант е да изолираш гардероба отвътре. Стиропор 5мм. би свършил работа, както и да обработиш фугите между стената и гардероба до които имаш достъп.

# 166
  • София
  • Мнения: 626
А някой има ли такова нещо http://www.bezvlaga.com/?

# 167
  • София
  • Мнения: 407
Аз го видях на последното Стройко. Видях и един друг вариант - Обков за дограма с три положения на дръжката. Първото и второто са за отваряне на крилото в хоризонтална и вертикална посока, а в третото положение, крилото остава със съвсем тънък процеп през които прониква по малко въздух и би трябвало да излиза влагата.

# 168
  • Мнения: 1 047
...и би трябвало да излиза влагата.
И влиза студа.

# 169
  • София
  • Мнения: 407
...и би трябвало да излиза влагата.
И влиза студа.

Да, точно. Работи на принципа на разкриваната дограма в панелния апартамент. Simple Smile
Само където ако решиш, може да прекъснеш процеса с едно завъртане на дръжката.

# 170
  • Мнения: 12
Здравейте!Преди три дни си купихме влагоуловител YL 2009LCD http://www.twe.bg/youlong/yl2009lcd.htm много съм доволна за сега.Не получих подарък филтър с активен въглен newsm78.Наистина въздуха е различен вече,е малко шумничък ама ние като спим го спираме.Отначало докато свикнем на нормалната влажност доста кашляхме от по сухия въздух.Имам едно въпросче(не е по темата,ама да не пускам друга тема)към вас,които имахте мухлясали дрехи-как ги оправихте,махнаха ли се петната?Моите са с малко петънца,все още не съм ги третирала с нищо,какво да ги правя?Благодаря ви предварително!!!  bouquet

# 171
  • Мнения: 4 401
Няма оправяне на мухлясало дреха или кожа.Изхвърляш.
Имам влага в гаража....подпочвените води  ми правят мизерии като почне зимата,а си държа там и багаж.
Моят въпрос е дали тези машинки охлаждат помещението докато работят?
Открих,че в гаража постоянната температура е 10 градуса ,а има влагоуловители дето работят от 5 до 35 градуса.Демек ако не изстудява допълнително ще ми свърши работа,а ако свали с няколко градуса тампературата ще си го чукам на главата  Confused

# 172
  • София
  • Мнения: 407
Моят въпрос е дали тези машинки охлаждат помещението докато работят?
Открих,че в гаража постоянната температура е 10 градуса ,а има влагоуловители дето работят от 5 до 35 градуса.Демек ако не изстудява допълнително ще ми свърши работа,а ако свали с няколко градуса тампературата ще си го чукам на главата  Confused
Не може да охлажда помещението.

# 173
  • Мнения: 1 047
Не може да охлажда помещението.
Не само, че не охлажда, но и затопля. Поради факта, че има компресор и докато работи отделя топлина. Подобно на хладилниците с компресор.

# 174
  • Мнения: 51
Вярно е че затоплят.Като го пуснем нашия става много топло.

# 175
  • Мнения: 4 205
Вярно е че затоплят.Като го пуснем нашия става много топло.
Тъкмо, двойна полза. Хем се топлиш, хем влагоотделяш Laughing

# 176
  • София
  • Мнения: 407
Не само, че не охлажда, но и затопля. Поради факта, че има компресор и докато работи отделя топлина. Подобно на хладилниците с компресор.
По-скоро е подобно на сушилня за дрехи.

# 177
  • Мнения: 1 047
... хем влагоотделяш Laughing
Joy Joy Joy
Кой къде, кога и защо влаготделя?
Скочи ми нещо като го прочетох.

# 178
  • София
  • Мнения: 626
Сложихме такава клапа в http://www.bezvlaga.com/? за проба спалнята, където имаме най-много влага. Сутрин прозорците и балконската врата бяха много мокри и стените между тях ми мухлясаха. През деня също се запотямаха. Сега сутрин имам най-много малко запотено петно на 1 от прозорицте и на вратата, а през деня изобщо. Изчистих мухъла и сега ще чакам да видя дали ще мухляса пак. В стаята не е по-студено от преди. Мисля да сложа и в другите стаи. Simple Smile

# 179
  • София
  • Мнения: 407
Сложихме такава клапа в http://www.bezvlaga.com/? за проба спалнята, където имаме най-много влага. Сутрин прозорците и балконската врата бяха много мокри и стените между тях ми мухлясаха. През деня също се запотямаха. Сега сутрин имам най-много малко запотено петно на 1 от прозорицте и на вратата, а през деня изобщо. Изчистих мухъла и сега ще чакам да видя дали ще мухляса пак. В стаята не е по-студено от преди. Мисля да сложа и в другите стаи. Simple Smile
Тези клапани най-вероятно вършат работа, но според мен, не могат да решат изцяло проблема. Например, какво става, когато за по-дълъг период от време, навън влажността е висока. Освен това, поради доста мръсния въздух, особено в големите градове, тази клапа сигурно ще събира мръсотия и вероятно ще трябва да се почиства редовно.
От тази гледна точка, нито едно от предлаганите решения срещу влагата (изолации, клапани, влагоуловители), не е панацея. Всичките решават проблема до определена степен. Важното е да преценим, кое решение е най-подходящо за собствения ни дом.

# 180
  • Мнения: 11
За всички, които имат проблеми с влагата - може да им е в повече/конденз, мухъл, плесени, миризма и т.н./ или да не достига/при климатиците, парното отопление и т.н./ Нашата фирма ТСП ООД предлага и двата вида уреди:ВЛАГОУЛОВИТЕЛИ на английската фирма Ebac Ltd. *ние сме Официални дилъри за България и ОВЛАЖНИТЕЛИ няколко модела от различни европейски фирми. Влезте в нашият Интернет магазин www.freshbul.com и разгледайте в разделите "Влагоуловители"  и "Овлажнители на въздух". Всички уреди там са дадени със снимки, характеристики, цени, гаранции, производител... и безплатна доставка за територията на България! Ако все пак нещо не Ви е ясно се обадете на тел. 02 9431103 или пратете запитване на e-mail:fresh@tspbg.com. Нашето семейство ползва и двата вида уреда - влагоуловител с който си сушим прането/излишна влага в апартамента нямаме/ и овлажнител HF-75 в спалнята и QUADRO в хола/отопляваме се с климатик и влажността пада до 30-35% - а трябва да е около 50%!/
Поздрави и целувки от БайЦан

# 181
  • София
  • Мнения: 407
За всички, които имат проблеми с влагата - може да им е в повече/конденз, мухъл, плесени, миризма и т.н./ или да не достига/при климатиците, парното отопление и т.н./ Нашата фирма ТСП ООД предлага и двата вида уреди:ВЛАГОУЛОВИТЕЛИ на английската фирма Ebac Ltd. *ние сме Официални дилъри за България и ОВЛАЖНИТЕЛИ няколко модела от различни европейски фирми. Влезте в нашият Интернет магазин www.freshbul.com и разгледайте в разделите "Влагоуловители"  и "Овлажнители на въздух". Всички уреди там са дадени със снимки, характеристики, цени, гаранции, производител... и безплатна доставка за територията на България! Ако все пак нещо не Ви е ясно се обадете на тел. 02 9431103 или пратете запитване на e-mail:fresh@tspbg.com. Нашето семейство ползва и двата вида уреда - влагоуловител с който си сушим прането/излишна влага в апартамента нямаме/ и овлажнител HF-75 в спалнята и QUADRO в хола/отопляваме се с климатик и влажността пада до 30-35% - а трябва да е около 50%!/
Поздрави и целувки от БайЦан


Ей това се вика реклама - Ще ви дадем уред да ви намали влагата, а след това друг, да ви я увеличи.  Joy

# 182
  • Мнения: 182
Сложихме такава клапа в http://www.bezvlaga.com/? за проба спалнята, където имаме най-много влага. Сутрин прозорците и балконската врата бяха много мокри и стените между тях ми мухлясаха. През деня също се запотямаха. Сега сутрин имам най-много малко запотено петно на 1 от прозорицте и на вратата, а през деня изобщо. Изчистих мухъла и сега ще чакам да видя дали ще мухляса пак. В стаята не е по-студено от преди. Мисля да сложа и в другите стаи. Simple Smile
Интересуваме цената на тези клапи.Днес от фирмата ми казаха,че струват 63лв. единият модел и 69лв. другият

# 183
  • Мнения: 11
За всички, които имат проблеми с влагата - може да им е в повече/конденз, мухъл, плесени, миризма и т.н./ или да не достига/при климатиците, парното отопление и т.н./ Нашата фирма ТСП ООД предлага и двата вида уреди:ВЛАГОУЛОВИТЕЛИ на английската фирма Ebac Ltd. *ние сме Официални дилъри за България и ОВЛАЖНИТЕЛИ няколко модела от различни европейски фирми. Влезте в нашият Интернет магазин www.freshbul.com и разгледайте в разделите "Влагоуловители"  и "Овлажнители на въздух". Всички уреди там са дадени със снимки, характеристики, цени, гаранции, производител... и безплатна доставка за територията на България! Ако все пак нещо не Ви е ясно се обадете на тел. 02 9431103 или пратете запитване на e-mail:fresh@tspbg.com. Нашето семейство ползва и двата вида уреда - влагоуловител с който си сушим прането/излишна влага в апартамента нямаме/ и овлажнител HF-75 в спалнята и QUADRO в хола/отопляваме се с климатик и влажността пада до 30-35% - а трябва да е около 50%!/
Поздрави и целувки от БайЦан

Реклама е разбира се и то явна, но май не четете какво съм написал. Освне това уредите не се дават а продават!БЦ  Joy

# 184
  • София
  • Мнения: 626
Сложихме такава клапа в http://www.bezvlaga.com/? за проба спалнята, където имаме най-много влага. Сутрин прозорците и балконската врата бяха много мокри и стените между тях ми мухлясаха. През деня също се запотямаха. Сега сутрин имам най-много малко запотено петно на 1 от прозорицте и на вратата, а през деня изобщо. Изчистих мухъла и сега ще чакам да видя дали ще мухляса пак. В стаята не е по-студено от преди. Мисля да сложа и в другите стаи. Simple Smile
Интересуваме цената на тези клапи.Днес от фирмата ми казаха,че струват 63лв. единият модел и 69лв. другият
В коя фирма звъня, защото в едната ми искаха и 13 лв. за решетката, която се поставя от вън и 35лв за монтаж, а в друга 30лв. за монтаж и без допълнителни пари за решетката. Клапата струваше 67 лв. В първата казаха, че могат да покажат как се монтира, за да си спистиш монтажа. Как го обяснах само Embarassed

# 185
  • Мнения: 182

[/quote]
В коя фирма звъня, защото в едната ми искаха и 13 лв. за решетката, която се поставя от вън и 35лв за монтаж, а в друга 30лв. за монтаж и без допълнителни пари за решетката. Клапата струваше 67 лв. В първата казаха, че могат да покажат как се монтира, за да си спистиш монтажа. Как го обяснах само Embarassed
[/quote]
Влязох в сайта на bezvlaga и по имейла ми изпратиха цените и картина на монтажа на клапите. И на мен ми посочиха цена 13 лв. за решетка, но до колкото разбрах тази решетка е само за единият модел и не е задължителна.Също така клапата може да се монтира от някои монтажист на дограми,но е добре първо да се консултираш с него дали ще се получи добре монтажа, тъй като при алуминиевите дограми,както е при мене,е по трудно и дори неосъществимо,ако са по тънки.

# 186
  • Мнения: 2
току що купихме Аляска и го пуснахме.Гардероба който ми е отделна малка стаичка потъва във влага и.....................мухлясва.Дано се спасим ,че и дъщеря ми направи алергия от мухъла и кашля като бухъл.Сега като разбрахме че е от мухъла,купихме машинката,и...........вече 2 часа работи и .....................почна да събира вода.УРА newsm44.Благодаря че пишете тук,че да ви четат такива като мен и да имат полза.МЕРСИ

# 187
  • Мнения: 11
Това, че уреда вече два часа работи и събира вода е прекрасно - това му е работата, да изсмуква влагата. И трябва да работи /когато има какво да обезвлъжнява/ поне докато има гаранция. Това аз го наричам скрита реклама, а мен ме обвиниха, че си рекламираме нашите влагоуловители...БайЦан Joy

# 188
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
От къде мога да си закупя влагоабсорбатора Аляска и къде ги поставяте тези,които използвате същия,тъй като имам проблем с влагата в спалнята и кухнята свързани с антре,ако го поставя в антрето ще върши ли работа или ще ми трябват два?

# 189
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Аляска се продават в Метро. Няма да върши работа ако седи само в коридора. Най-добре да го местиш от стая в стая, през няколко часа или през деня в спалнята, вечер в кухнята и така. Има си колелца, така че местенето не е никакъв проблем.

# 190
  • Мнения: 11
Ако си купите някои от моделите влагоуловители на Ebac, те могат да обслужват няколко стаи или цяло жилище и може и да не се местят. Естествено са по скъпи, но имат 2 г. гаранция и са правени в Англия. Подробна информация ще намерите в www.freshbul.com - раздел "Влагоуловители".

# 191
  • Мнения: 581
Ние си взехме Fagor от Технополис - 369 лева, консумация на енергия - 240 W, 4 л. резервоар.
Не знам дали може да обезвлажни целия апартамент, ако стои в една стая, но има колелца и го местя при нужда

# 192
  • Мнения: 11
В момента www.freshbul.com има влагоуловители  на Ebac : Amazon 15 - 390,00 лв. / за 2-3 стаи или до 150 кв.м./ и модел 2650 - 450,00 лв.  за 3-4 стаи или до 180 кв.м./, като това са площи "до". Можете да ги ползвате и в баня /след къпани/ или за по-бързо изсушаване на прането! welcome

# 193
  • Мнения: 182
Имам въпрос към имащите влагоабсорбатор.Вече времето е студено и предполагам уредите ви работят постоянно.Инересува ме напълно ли ви изчезна конденза от прозореца след като се сдобихте с влагоабсорбатор,защото аз съм решила да си купя единствено заради конденза такова чудо.Надявам се да си реша проблема с влагата по този начин.

# 194
  • Варна
  • Мнения: 336
Моят въпрос е дали тези машинки охлаждат помещението докато работят?
Открих,че в гаража постоянната температура е 10 градуса ,а има влагоуловители дето работят от 5 до 35 градуса.Демек ако не изстудява допълнително ще ми свърши работа,а ако свали с няколко градуса тампературата ще си го чукам на главата  Confused
Не може да охлажда помещението.


Вчера си купихме Аляска. И охлажда въздуха   Confused Не духа студено, но въздуха е по-хладен със сигурност  Peace От една страна отопляваме с климатик от друга страна охлаждаме  Confused
Днес го оставих да работи самичко, докато няма никой в къщи.
Бай Цан, толкова реклама направи на вашите изсушители  Mr. Green Разгледах единия модел, който става за апартамент до 180 кв.м. Резервоара е изключително малък  Peace Трябва все да има човек при него да изпразва водата, не става да се оставя цял ден да работи без да има някой при него!

# 195
  • Мнения: 11
Отговарям по ред на писанията - т.н. влагоуловител не може да охлажда, а напротив - от него излиза леко затоплен въздух; Резервоара след като се напълни, уреда спира да работи, т.е. изключва и изпразвате резервоара, когато Ви е удобно; Ако имате толкова влага, че се притеснявате от големината на "резервоарчето", тогава не Ви трябва такъв уред, а вероятно помпа... все пак не си говорим за басейн или нещо подобно. Щом рекламата Ви идва много - спирам. Само, че кой ще Ви информира каква грешка да не направите или форума е просто да си бърборим!? Бай Цан се оттегля - успяхте да ме откажете да Ви помагам cheers.

# 196
  • София
  • Мнения: 407
Вчера си купихме Аляска. И охлажда въздуха   Confused Не духа студено, но въздуха е по-хладен със сигурност  Peace От една страна отопляваме с климатик от друга страна охлаждаме  Confused
Най-лесно е да направите проба с един термометър. Иначе, ако се проверява на ръка, температура от 280 например, при условие, че на ръката е над 360, ще изглежда хладно. Peace

# 197
  • Мнения: 4 401
Сега последно охлажда ли или не?Термометъра отчита ли охлаждане?За мен е много важно!
Гледах ги аляската в метро цените са повече от прилични Peace

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 14:40 от mamamari

# 198
  • Варна
  • Мнения: 336
В сравнение с топлото, което духа климатика, въздуха, който излиза от влагоабсорбатора е по-хладен. За мен това означава, че помещението се охлажда от една страна, затова го оставих да работи докато няма никой в къщи. Предполагам лятото въздуха от влагоабсорбатора ще ми се вижда топъл.
Бай Цан, рекламите във форума са забранени. Достатъчно е, че вече един път даде линк към сайта, няма нужда през пост да напомняш  Peace
За резервоара - на Аляската, която купихме резервоара е 6,5 л /има и модели с по-малък резервоар/. Уреда автоматично спира да работи при 5,5 л, а минимум вода, която се събира е 0,400 л, което означава че мога да  оставя уреда да работи 10 ч /докато сме на работа/ съвсем спокойно и да обира влагата.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 14:43 от Ашли

# 199
  • Мнения: 581
Не охлажда със сигурност /поне нашия Фагор/!
От едната страна се поема въздуха, а от другата излиза леко затоплен въздух. Може би се създава някакво измамно усещане за охлаждане на въздуха ако ръката се държи там, от където излиза въздуха просто заради самото движение.
 Просто от любопитство - каква е цената на Аляската в Метро сега?

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 14:55 от breeze

# 200
  • Варна
  • Мнения: 336
Просто от любопитство - каква е цената на Аляската в Метро сега?

Нашата Аляска я купихме вчера за 202,80 лв. Не помня точния модел, но е от по-голямата.

# 201
  • Мнения: 581
Благодаря за отговора и със здраве да си го ползвате  Peace

# 202
  • Варна
  • Мнения: 336
Мама Мари, не съм засичала температурата с термометър. Снощи седях близо до уреда, беше ми по-хладничко отколкото в други части на стаята. Освен да си купиш такъв уред и сама да прецениш как работи  Rolling Eyes трудничко се преценява само по странични мнения.

# 203
  • София
  • Мнения: 407
В сравнение с топлото, което духа климатика, въздуха, който излиза от влагоабсорбатора е по-хладен. За мен това означава, че помещението се охлажда от една страна, затова го оставих да работи докато няма никой в къщи. Предполагам лятото въздуха от влагоабсорбатора ще ми се вижда топъл.
В грешка си. Един климатик и един влагоуловител, работят в общи линии на един и същи принцип и той е принципа на хладилника - от едната страна е студено, от другата топло. На климатика едната част е обикновено отвън - през лятото е топлата, през зимата - студената. За влагоуловителя си представи, че оставиш вратата на хладилника отворена - вътре на студената плоча се кондензира влага, а отзад е топло. Понеже работи компресор и той има загуби, които се превръщат в топлина, като цяло в стаята става по-топло.  Peace

# 204
  • София
  • Мнения: 759
Не охлажда със сигурност /поне нашия Фагор/!
Интересувам се от уреда на Фагор - от къде сте го купили и кой е модела? Ако е удобно за колко пари сте го взели?

# 205
  • Мнения: 581
Фагор си взехме от Технополис в Младост преди около 2 седмици. Моделът е DH 10, но няма как да го объркаш, защото в магазина само такъв Фагор имаше - имаше по-голямо разнообразие от модели You Long. Цената беше 369 лева /надявам се, че не бъркам, защото бе е при мен сега касовата бележка/.

# 206
  • Мнения: 4
Предполагам, че следващите редове ще са полезни от личния ми опит с борба с влагата....жилището което помещаваме е както на повечето хора имащи проблем с влагата...панелно, като съм направил доста подобрения от външна и  вътрешна изолация и съм сложил ПВЦ дограма. Отоплявам се с инверторни климатици.
Първо пробвах въпросния продукт на церазит - страхотен боклук е и въобще не върши работа!
с времето закупих два климатика с които да се отоплявам и с идеята да насоча топлия въздух да духа към прозорците и да ги изсушава, поради големия конденз - и това не помогна.
Накрая понеже съм с новородено дете, което къпем в стаята  се стигна до там, че на тавана ми се беше събрала капчици вода от влагата и стаята ми беше мухлясала зад мебелите където нямаше проветрение!.......изнервен от това потърсих съвети от форумите и без много да се колебая си купих влагоабсорбатор на Fagor DH-22. за 7 - 8 часа съм изхвърлил повече от7- 8 литра вода от едната стая.която уреда показваше над 80%.
....и така от стая в стая морих влажността. машината работи безупречно и е с голям капацитет и за хора с проблемни я препоръчвам. единствения недостатък както всеки споменава е шумът който ме дразни ужасно.
Нямах влага но през нощта аз лично спя леко и ми е много трудно запиването...поради този факт продължих да се интересувам.... и попаднах на bezvlaga.com и техните нагнетателни уреди...на AERECO.
сложих си във всяка стая и след като бях свалил влажността с влагоабсорбатора същата не ми се е покачвала повече от 60 %, което смятам че е решение. за тези които се интересуват да посетят саита има доста интересни неща и от това къде ни идва проблема с влагата.
Предполагам че не е мястото тук, но имайки в предвид че съм си решил проблема съм решил да си продам абсорбатора на FAGOR DH-22. купил съм го на 27.12.2009 от технополис, работи безупречно както ви писах и е   2 години в гаранция. За повече информация пишете или на тел0888255234.

# 207
  • Мнения: 182
Защо бързаш да го продаваш?И аз моя го купих преди коледа и от тогава не съм го изкллючвала.И не мисля,че за няколко дни напълно поема цялата влага.Като гледам как се включва и изключва през 10-15 мин.,значи тази влага си се появава непрекъснато.А за клапите на bezvlaga и аз се поинтересувах,но се оказа ,че няма в нашия град кой да ми ги монтира,поне до сега никой не си е поставял такива.
Проблема с влагата при мен е от дограмата и докато не изхвърля прозореца няма да се спася от нея.За това мисля,че влагоабсорбатора ще ми служи още дълго време.

# 208
  • Враца
  • Мнения: 876
здравейте и аз да похваля устройствата на bezvlaga.com..има коренна промяна в помещението (кухнята) и възнамеряваме да сложим и в хола който е свързан, защото има още каквото да се желае...

при нас проблема възникна от поредица недоглеждане и недобри съвети на различни майстори (за пръв път се занимавахме с ремонти), като начало не сменихме дограмата на прозореца в кухнята, който наследихме с купуването на апартамента (за да спестим 300 лв които ни излязоха през носа)...не сложихме радиаторите под прозорците, а прави на стената...сега разбрах, че е пропусната и вътрешната изолация на усвоената тераса на хола (има външна само) и резултатите бяха на лице - след 6 месеца обитаване и след дълъг ремонт преди това апартамента плачеше за нов ремонт...устройствата ще допълним и с пречиствател на въздуха и климатик, които са планирани от преди това и мисля, че всичко вече ще е ок

благодарна съм ви защото от тази тема научих за тези устройства   bouquet

# 209
  • София
  • Мнения: 407
Дайте някакви магазини в София, където се продават влагомери за въздуха.

# 210
  • Варна
  • Мнения: 391
След дълга и неуспешна борба с мухъла, реших да опитам и с влагоабсорбатор. Четох, четох и снощи ходихме по магазините да огледаме какво се предлага. Смути ме фактът, че уреда изисквал температура в помещението между 20 - 26 градуса. Нашият проблем е в стая,която не отопляваме постоянно.В крайна сметка ако поддържаме там 23 градуса, със сигурност няма да имаме мухъл...Тогава абсорбатора става излишен! Искам да знам използвате ли абсорбаторите без да им осигурявате тази температура и работят ли нормално...

Имам и въпрос към имащите Fagor DH-10  - има ли индикатор, който показва влажност на въздуга в помещението?

Последна редакция: ср, 13 яну 2010, 14:00 от Поспаланка

# 211
  • Мнения: 182
След дълга и неуспешна борба с мухъла, реших да опитам и с влагоабсорбатор. Четох, четох и снощи ходихме по магазините да огледаме какво се предлага. Смути ме фактът, че уреда изисквал температура в помещението между 20 - 26 градуса. Нашият проблем е в стая,която не отопляваме постоянно.В крайна сметка ако поддържаме там 23 градуса, със сигурност няма да имаме мухъл...Тогава абсорбатора става излишен! Искам да знам използвате ли абсорбаторите без да им осигурявате тази температура и работят ли нормално...
Моят абсорбатор работи нон стоп и нощно време температурата пада даже и под 18 градуса, а преа деня рядко достига 25.Това не знаех,че се иска определена температура.Май само през лятото в горещините не е желателно да се ползва.

# 212
  • Мнения: 11
Не знам къде четете тези изисквания за градуси, но не са верни. Ние използваме влагоуловител  на Ebac - Англия  и то без да имаме проблеми с влагата. С него си сушим прането /става за една вечер/, мирише на чисто и също след къпане - банята става много бързо суха. Колкото за шума, той е като този от хладилника! Уредите, които са с хапчета и подобни не са сериозни - те са за много малки обеми. Heart Eyes Heart Eyes

# 213
  • Варна
  • Мнения: 391
Ами аз успях да намеря в нета едно упътване за YL-2009, и там пише че работи от 5 до 35 градуса, като оптимално е между 15-35 градуса. Не знам, защо този консултант така каза...Насочила съм се към този модел, и към Fagor DH-10, но втория засега не мога да го намеря по магазините. Никъде не мога да немвря и Ufesa. Някой от Варна, ако има идея за магазини, да казва  Praynig
Шум на YL-2009 го дават 49 Db, а на Фагора 42 Db. Честно казано не мога да си представя колко е разликата. Но също така предполагам, че 49 db е при тихия тежим.Обикновено дават най-тихия режим и най-голямата мощност на уредите. Правят се на по-хитри все...

БайЦан, къде във Варна може да се види това Ebac. не съм склонна да купувам онлайн нещо което не съм видяла...
 

# 214
  • Мнения: 11
Можеш да потърсиш на влагоуловители и ще се получи. Има ги в София или с поръчка по интернет. Повече не казвам, защото ще ме обвинят в скрита реклама. Все пак Ebac произвежда влагоуловители от 35 години! Heart Eyes

# 215
  • Мнения: 4
След дълга и неуспешна борба с мухъла, реших да опитам и с влагоабсорбатор. Четох, четох и снощи ходихме по магазините да огледаме какво се предлага. Смути ме фактът, че уреда изисквал температура в помещението между 20 - 26 градуса. Нашият проблем е в стая,която не отопляваме постоянно.В крайна сметка ако поддържаме там 23 градуса, със сигурност няма да имаме мухъл...Тогава абсорбатора става излишен! Искам да знам използвате ли абсорбаторите без да им осигурявате тази температура и работят ли нормално...

Имам и въпрос към имащите Fagor DH-10  - има ли индикатор, който показва влажност на въздуга в помещението?



След дълга и неуспешна борба с мухъла, реших да опитам и с влагоабсорбатор. Четох, четох и снощи ходихме по магазините да огледаме какво се предлага. Смути ме фактът, че уреда изисквал температура в помещението между 20 - 26 градуса. Нашият проблем е в стая,която не отопляваме постоянно.В крайна сметка ако поддържаме там 23 градуса, със сигурност няма да имаме мухъл...Тогава абсорбатора става излишен! Искам да знам използвате ли абсорбаторите без да им осигурявате тази температура и работят ли нормално...

Имам и въпрос към имащите Fagor DH-10  - има ли индикатор, който показва влажност на въздуга в помещението?



DH - няма индикатор и управлението. DH 22 e  с дисплей и има индикатор за влага!

# 216
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От 3 дни и аз си купих влагоабсорбатор от Практикер.Ремонтираме нов апартамент,който досега не е отоплян-влагоабсорбатора работи без проблем.Преди да го включим по плочките в банята се стичаха капки вода-такъв конденз ставаше ooooh! Пуснахме го вечерта,веднага след като го купихме.На сутринта нямаше вече помен от влагата Peace

# 217
  • Мнения: 224
Включвам се да следя темата. У нас е пълно с влага и най вече мухъл, зад всеки гардероб, зад всеки диван и т.н, дори в стаята на бебето където се топли денонощно Crossing Arms. искам да попитам ползващите -Избавихте ли се от влагата и мухъла, защото парите му не са малко. за модел YL 2009 има хубави характеристики. Поспаланке ще се радвам да споделиш когато се спрете на някой модел Praynig За съжаление сайта на технополис не се отваря от няколко дни и не мога да разгледам моделите но разбрах че и двата модела трябва да ги има -на фагор и yl

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 11:19 от Dream

# 218
  • София
  • Мнения: 407
Включвам се да следя темата. У нас е пълно с влага и най вече мухъл, зад всеки гардероб, зад всеки диван и т.н, дори в стаята на бебето където се топли денонощно Crossing Arms. искам да попитам ползващите -Избавихте ли се от влагата и мухъла, защото парите му не са малко. за модел YL 2009 има хубави характеристики. Поспаланке ще се радвам да споделиш когато се спрете на някой модел Praynig За съжаление сайта на технополис не се отваря от няколко дни и не мога да разгледам моделите но разбрах че и двата модела трябва да ги има -на фагор и yl
Според мен без външна изолация мухълът няма да изчезне.  Peace

# 219
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз не смятам, че температурата трябва да е 20 градуса, за да работи влагоуловителя. Аз го ползвам в една празна все още стая, която не се отоплява и там суша пране. Работи си без проблеми, а и прането изсъхва по-бързо.

# 220
  • Варна,морето,сините вълни...
  • Мнения: 68
Преди няколко дни изпаднах в ужас,след като забелязах че цялата стена зад леглото в спалнята е във влага и мухъл  #Crazy Без да знаем сме си отглеждали екосистема  Shocked Дограмата също всяка сутрин я забърсвах от конденза  Close След няколко дневно информиране вчера обиколихме всички магазини и си купихме влагоуловител YL-2005  Simple Smile За отрицателно време( 2часа) дръпна около 200гр. вода. През ноща го спряхме,понеже е шумничък(поне за мен,защото спя много леко)...но на сутринта  го пуснах отново и докато си изпия кафенцето...и хоп нямаше и спомен от изпотените прозорци  Peace Така че,моя съвет е : не се чудете прекалено дълго,без помоща на такива машинки няма как да се справим thumbsup

# 221
  • Мнения: 200
В сравнение с топлото, което духа климатика, въздуха, който излиза от влагоабсорбатора е по-хладен. За мен това означава, че помещението се охлажда от една страна, затова го оставих да работи докато няма никой в къщи. Предполагам лятото въздуха от влагоабсорбатора ще ми се вижда топъл.
В грешка си. Един климатик и един влагоуловител, работят в общи линии на един и същи принцип и той е принципа на хладилника - от едната страна е студено, от другата топло. На климатика едната част е обикновено отвън - през лятото е топлата, през зимата - студената. За влагоуловителя си представи, че оставиш вратата на хладилника отворена - вътре на студената плоча се кондензира влага, а отзад е топло. Понеже работи компресор и той има загуби, които се превръщат в топлина, като цяло в стаята става по-топло.  Peace

Не е вярно това. Абсурдно е да става по-топло в стаята  Stop. Дори напротив,леко подухва отдзад и дори охлажда помещението в което работи,ако разбирасе работи достатъчно дълго.  Това го казвам след почти 2 годишния ми опит с уреда.

# 222
  • Мнения: 4
И аз не смятам, че температурата трябва да е 20 градуса, за да работи влагоуловителя. Аз го ползвам в една празна все още стая, която не се отоплява и там суша пране. Работи си без проблеми, а и прането изсъхва по-бързо.

Изолацията няма отношение. Трябва да има движение на въздуха!

# 223
  • София
  • Мнения: 407
И аз не смятам, че температурата трябва да е 20 градуса, за да работи влагоуловителя. Аз го ползвам в една празна все още стая, която не се отоплява и там суша пране. Работи си без проблеми, а и прането изсъхва по-бързо.

Изолацията няма отношение. Трябва да има движение на въздуха!
newsm78
Не става ясно от цитата, за каква изолация и за какво движение на въздуха става въпрос. newsm78
Ако пък е за външната изолация, има голямо отношение. Конденз става на студена стена. А ако влажността на въздуха е висока, колкото и да го движиш, няма да помогне. Peace

# 224
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз не смятам, че температурата трябва да е 20 градуса, за да работи влагоуловителя. Аз го ползвам в една празна все още стая, която не се отоплява и там суша пране. Работи си без проблеми, а и прането изсъхва по-бързо.

Изолацията няма отношение. Трябва да има движение на въздуха!

Нещо май сбъркахме цитата........ Каква изолация, какво движение на въздуха  newsm78

# 225
  • Мнения: 31
Снощи си купихме влагоуловител Alaska за 166.80 лв от Метро и сме много доволни!!! За една нощ събра вода колкото неелектрическото ни пособие събира за седмици!!! Относно шума - същия е като от вентилаторна печка. Аз по принцип заспивам трудно спя много леко, но влагоуловителя не ми пречеше. Шумът е монотонен и дори унася Simple Smile Аз отвреме на време като се събудех си светвах нощната лампа за да го гледам и да се радвам как узсмуква все повече вода Simple Smile Цяла нощ не е спирал. Явно доста влага сме насъбрали. Нашият проблем е най-вече на една вътрешна стена, което много ме озадачава. След много четене за клапи и всякакви мазилки и прочие св отправихме към Метро и си решихме проблема! Ще докладвам как ще се развие ситуацията. Засега всичко е супер Simple Smile

# 226
  • Мнения: 12
Нашият обезвлажнител е YL2009LCD http://www.twe.bg/youlong/yl2009lcd.htm .Много съм доволна.Отначалото работеше нонстоп,но сега го пускам на два,три дни,защото влажността в стаята се нормализира(от 80% вече е 55%).Пускам го също и в стая,която не се отоплява и работи(в момента там е 8 градуса).Препоръчвам го на тези,които са се спрели на тази марка.

# 227
  • Мнения: 11
Нашият влагоуловител е Powerpac на Ebac - Англия, www.freshbul.com  Вярно, не е от евтините, но е "умен" и сам преценява колко и кога да работи. Държим го в кухнята и най-важното е допрян до стената, тъй като духа странично и не е необходимо да се поставя в средата на дадена стая.  Heart Eyes

# 228
  • Мнения: 581
Формално погледнато почти всички обезвлажнители могат да бъдат допряни до стената, защото имат страна, от която поемат въздуха и друга , от която го изкарват. Ако е квадратен или правоъгълен уреда винаги има две страни, през които не минава въздух и могат да бъдат допрени до стена, за да е по-удобно ползването им.

# 229
  • Мнения: 31
Нашият също е "умен" и регулира влажността и сам спира, когато  достигне оптималното ниво или когато резервоарът се е напълнил. Днес го оставихме да работи, докато сме на работа. Не е скъп, но върши работа Simple Smile

# 230
  • Мнения: 11
Май опряхме до момента на кого уреда е по-по и най-най? Важното е да сте доволни, да не ви се налага да ползвате гаранцията и да не са ви прекарали с някое менте - моят пример за менте е Rolex за 50 лв.  Heart Eyes

# 231
  • Варна
  • Мнения: 391
Бай Цан, ако въпросният ролекс показва вярно часа, което основното му предназначение, хич не ми дреме дали е 50 лв. Даже ако е 20 ще го предпочета. Peace
И да - правилно. Въпросът е кой има уред,който работи добре и е евтин! Точно това е темата мисля...


 hahaha Постът, на който отговорих беше редактиран  hahaha Добре,добрееее. Значи си ме разбрал, Бай Цан Peace

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 14:19 от Поспаланка

# 232
  • Мнения: 32
Зравейте!
Искам да питам някой ползувал ли е товаhttp://www.shopmania.bg/shopping~online-lichna-ghrizha~search-solac.html и дали е доволен?

# 233
  • Мнения: 43
здр.
в4ера си купих  влагоуловител но за 20 часа не е събрал и капка вода а е 80% влага
помагайте

# 234
  • Мнения: 43
модела е YL-2009

# 235
  • Мнения: 19
dido_milev ,според мен влагоуловителя ти е повреден.Най-добре го върни в магазина и обясни, че не работи.Не може да не събере вода за толкова време.При нас на 80% влажност изхвърлях контейнера по два пъти на ден(това са над 3 литра вода).

# 236
  • Мнения: 43
ужас ,все на нас се случва да купим нещо и да не работи

# 237
  • Мнения: 43
температурата в помещението е 18 градуса ,да не би заради това да е ????
става въпрос за спалнята

# 238
  • Мнения: 43
иначе бръмчи духа отпред но вода в резервоара няма

# 239
  • Мнения: 19
Не е от температурата.Защо не го върнете в магазина-да ви го сменят с друг от същата марка.И ние сме от тези дето винаги купуваме неработещите уреди,за това споко.Ако не го сменят в магазина ще постои малко из сервизите и така.

# 240
  • Мнения: 43
смениха го ,компресора не работел Rolling Eyes но каръка продължи когато се прибрах установих 4е на новия му липсва
клапата на резервоарчето и сега точа вода за да не го изгоря.Утре 6те ми сменят и резервоарчето.
така е който няма късмет

# 241
  • Мнения: 51
Ама,  ти верно си голям късметлия. Laughing

# 242
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
Купих преди 3-4 дни YL-2005 обезвлажнител, влагоуловител, обезсушител, синоними от сайта на    http://www.twe.bg/youlong/index.htm  вносителя по-дълго ще стои информацията. Продава се и на други места и дори за по-малка цена.  Под 40% ако не преглъщаш повече време/ докато се гледа телевизия например/ се усеща изсъхване на лигавиците на устата и носа. Изсмуква водата  пропила се в стените и мебелите. Количеството вода събирано в резервоара 2-3-4литра за денонощие значително надвишава изпаренията в дома, което ми показва, че изсушава и напоените стени и мебели. При покупката за пръв път измери 65% влажност в дома ми. След 3 дни непрекъсната работа изхвърлих около 6 литра вода общо и сега показва около 55% влажност. Цветята са съвсем малко и малки. Изпарения от издишан въздух са окол 1,5л за човек на денонощие. От значение за влагата са готвенето, съдомиалната, пералнята, сушилнята за дрехи, банята. Дано да съм спестила  ГОЛЯМОТО ЧЕТЕНЕ на следващите след мен съфорумци. Уреда си заслушава инвестицията от около 300лв и консумация около 25-27лв ток при максимално натоварване - без изключване изобщо.  Принципно при достигане на желаната влажност/ при мен е 35%/ уреда се изключва сам, но това е трудно достижимо и залагам изчисленията за разхода на ток при непрестанна дейност на уреда.  ДА ВИ Е БИЛО ОТ ПОЛЗА И СПЕСТЯВАНЕ НА КИЛОМЕТРИЧНИТЕ ЧЕТЕНИЯ. Рекламите на Церезит- дето дома се превърнал в гъба, са за обезвлажняване на гардероби и шкафове. Това са забравили да го кажат на рекламата. КОмпресорен тип устройство е необходимо за обезвлажняване на дома. ИЗБОРА Е БОГАТ. Цените също. УСПЕХ ЖЕЛАЯ на всички.- пишете кратко, за да се разбираме.

# 243
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Не е ли нормална 50-55% влажност на въздуха.Това 35% си е направо ужасно сух въздух newsm78

# 244
  • Мнения: 581
35% не е полезно ново на постоянна влажност Naughty

# 245
  • Мнения: 2
Здравейте!Включвам се в темата с един въпрос.И ние се сдобихме с влагоуловител и сме много доволни,но ме притеснява това дали влагоуловителят може да повлияе нещо на работата на климатика.Ползваме уреда в стая,в която най-много прекарваме и най-много отопляваме.Ще се радвам тези,които разбират повече да дадат мнения,благодаря!!

# 246
  • Мнения: 511
Здравейте и от мен.Почти съм се навила утре да ходя до Метро и да търся Аляска на промоция Grinning
Към имащите същата марка имам въпрос.
Заслужава ли си уреда или да събера още малко пари за някой 300-левов newsm78
Само да уточня , че шум и консумация на електричество не са ми приоритет.
Искам да върши добра работа,че с този сняг става страшно.

# 247
  • Smallville
  • Мнения: 994
Благодаря ти за информацията,наистина е полезна  bouquet
Тъкмо се чудех как да изчета цялата тема,че имаме нужда от такъв уред.

# 248
  • Мнения: 1 418
Здравейте и от мен.Почти съм се навила утре да ходя до Метро и да търся Аляска на промоция Grinning
Към имащите същата марка имам въпрос.
Заслужава ли си уреда или да събера още малко пари за някой 300-левов newsm78
Само да уточня , че шум и консумация на електричество не са ми приоритет.
Искам да върши добра работа,че с този сняг става страшно.
нашият е Аляска.Вече писах в началото на темата,че сме страшно доволни от него.Ползваме го вече втора година.Според мен ще си доволна.

# 249
  • Мнения: 511
Благодаря за отговора,kristti bouquet
Това исках да чуя-от някой ползващ уреда повече време.
Извинявам се ,че не съм прегледала цялата тема по-подробно.

# 250
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен.Почти съм се навила утре да ходя до Метро и да търся Аляска на промоция Grinning
Към имащите същата марка имам въпрос.
Заслужава ли си уреда или да събера още малко пари за някой 300-левов newsm78
Само да уточня , че шум и консумация на електричество не са ми приоритет.
Искам да върши добра работа,че с този сняг става страшно.
И ние сме доволни Simple Smile Дори позлвам водата, която събира за ютията Simple Smile няма варовик:)

# 251
  • Мнения: 581

И ние сме доволни Simple Smile Дори позлвам водата, която събира за ютията Simple Smile няма варовик:)
Това за ютията е супер идея  Peace
Сигурно за стотен път се убеждавам, че бг.мамма е неизчерпаем източник на идеи!

# 252
  • София
  • Мнения: 407
... Дори позлвам водата, която събира за ютията Simple Smile няма варовик:)
Супер идея!   bouquet
Сега се замислям, че може да се използва и евентуално за акумулатор.

# 253
  • Мнения: 1 418
Благодаря за отговора,kristti !  bouquet
Това исках да чуя-от някой ползващ уреда повече време.
Извинявам се ,че не съм прегледала цялата тема по-подробно.
грешката е при мен.Писала съм в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=437904.0
аз от тук се научих да си суша дрехите с него.Простирам в банята и пускам уреда.За едно денонощие са сухи сега през зимата

# 254
  • Мнения: 547
Купих преди 3-4 дни YL-2005 обезвлажнител, влагоуловител, обезсушител, синоними от сайта на    http://www.twe.bg/youlong/index.htm  вносителя по-дълго ще стои информацията. Продава се и на други места и дори за по-малка цена.  Под 40% ако не преглъщаш повече време/ докато се гледа телевизия например/ се усеща изсъхване на лигавиците на устата и носа. Изсмуква водата  пропила се в стените и мебелите. Количеството вода събирано в резервоара 2-3-4литра за денонощие значително надвишава изпаренията в дома, което ми показва, че изсушава и напоените стени и мебели. При покупката за пръв път измери 65% влажност в дома ми. След 3 дни непрекъсната работа изхвърлих около 6 литра вода общо и сега показва около 55% влажност. ...
Бубулинка, имаме абсолютно същият влагоуловител. Обясни ми, моля те, как по-точно измерихте влажността на въздуха с него, след като уредът няма тази функция? Или се водиш от това на колко % се включва да работи? Мерси.

И благодаря на палава фея за идеята събраната вода да се ползва за ютията Wink

# 255
  • Мнения: 31
Наистина суши дрехите! Страхотно е Simple Smile

# 256
  • Мнения: 112
Преди нова година си закупихме  DH 711 DESA. Имахме мухъл и в трите стаи зотова започнахме да редуваме през деня в спалнята вечер или в кухнята или в хола и така за денонщие пълнеше по един резервоар/2.5л/, в последствие вече събира все по-малко. Забравих да спомена че след като купихме уреда изчистихме мухъла с препарат след което започнахме да държим уреда в стаите. Засега не се е появявал наново и надявам се така да бъде. Преди това чистихме переодично с препарати и след известно време пак се появява.

# 257
  • Варна
  • Мнения: 391
Tedi@az, oт какъв магазин си купихте DESA? Някой от големите вериги ли? Писах на основния вносител и казаха, че  извън София само доставки с куриер...Много бих искала да ги видя, от четеното останах с вшечатление че са добри. Някой ако знае къде във Варна има, моля да сподели. Аз все още чакам пона Фагор да донесат. И него го няма никъде...

# 258
  • Мнения: 581
Аз купих нашия Фагор/само че DH 10/ от Технополис. Този модел беше единственият Фагор, който имаше в магазина затова ми е интересно какви са показателите на DH 711 DESA, просто от любопитство и ако не затруднявам много Tedi Wink

# 259
  • Варна
  • Мнения: 391
В нашия Технополис казаха, че много отдавна не са получавали и не знаят кога ще има.
Показателите на DESA има тук:
http://www.otoplenie-bg.com/productdetails.aspx?id=30
тези ми изглеждат също добри:
http://www.otoplenie-bg.com/productdetails.aspx?id=85

# 260
  • Мнения: 12
  за  DESA  ,  вижте ето тук  : http://www.desapoland.pl/osuszacze-powietrza/ru/

# 261
  • Мнения: 112
Tedi@az, oт какъв магазин си купихте DESA? Някой от големите вериги ли? Писах на основния вносител и казаха, че  извън София само доставки с куриер...Много бих искала да ги видя, от четеното останах с вшечатление че са добри. Някой ако знае къде във Варна има, моля да сподели. Аз все още чакам пона Фагор да донесат. И него го няма никъде...

Поръчахме го от тук http://www.otoplenie-bg.com/productdetails.aspx?id=30 с доставката до Бургас ни излезе 380лв. Уреда е добре опакован така че не се притеснявай че може да му стане нещо. Работи сравнително тихо/има два режима на вентилатора/ засега, но все пак не го оставяме включен в стаята когато спим.

# 262
  • Мнения: 286
Този тип уреди може ли да предпази от образуването на мухъл в къщата, например в старата ни квартира след като сложихме дограмата и постепенно почна да се образува конденз и накрая и мухъл.

Сега, тук в къщата не се забелязва конденз и т.н. Но се чудя дали не е зле да вземем един такъв уред профилактично.

# 263
  • Мнения: 112
Този тип уреди може ли да предпази от образуването на мухъл в къщата, например в старата ни квартира след като сложихме дограмата и постепенно почна да се образува конденз и накрая и мухъл.

Сега, тук в къщата не се забелязва конденз и т.н. Но се чудя дали не е зле да вземем един такъв уред профилактично.

Според мен ако в момента нямате мухъл или плесени, няма условия за тяхното развитие така че излишно да давате пари за нещо което няма да ползавате/освен ако искате да си изсушавате прането в някоя стая Grinning/

# 264
  • Варна
  • Мнения: 336
Да се отчета за нашата Аляска, която си купихме преди месец.
Изключително много съм доволна от уреда! Освен че обира влагата, събира и праха от въздуха.
Един съвет към тези които ще си купуват такъв уред - не се хвърляйте непременно на по-скъпите. Предназначението на уредите е  едно и също. Доста от моделите са произведени в Китай /не Фагор, разбира се/, но според това за коя верига магазини се произвеждат - името е различно.
 

# 265
  • Мнения: 1 047
...Според мен ако в момента нямате мухъл или плесени, няма условия за тяхното развитие...
Освен това влажността на въздуха трябва да е в определени норми. Не бива въздуха да е много сух.

# 266
  • Мнения: 1 929
Изчетох всичко! След обяд ще отида до Метро да погледна за Аляска.Дано да има в наличност. Някой обръщал ли е внимание скоро в Метро-Варна дали ги има моделите?

# 267
  • Мнения: 1 677
Този тип уреди може ли да предпази от образуването на мухъл в къщата, например в старата ни квартира след като сложихме дограмата и постепенно почна да се образува конденз и накрая и мухъл.

Сега, тук в къщата не се забелязва конденз и т.н. Но се чудя дали не е зле да вземем един такъв уред профилактично.
Ако виждаш, че е повишена влажността, е добре да си везмете.

# 268
  • Мнения: 471
В МЕТРО дали има Аляска? и на каква цена е?
че нямам време да скокна до там Sad

# 269
  • Мнения: 1 929
В МЕТРО дали има Аляска? и на каква цена е?
че нямам време да скокна до там Sad

Няма.Днес ходих и ми казаха следващия месец да проверя.Няма също и в Техномаркет и Практикер.Взех от Технополис -339 лв. модел YL 2009

# 270
  • Мнения: 44
Предполагам, че следващите редове ще са полезни от личния ми опит с борба с влагата....жилището което помещаваме е както на повечето хора имащи проблем с влагата...панелно, като съм направил доста подобрения от външна и  вътрешна изолация и съм сложил ПВЦ дограма. Отоплявам се с инверторни климатици.
Първо пробвах въпросния продукт на церазит - страхотен боклук е и въобще не върши работа!
с времето закупих два климатика с които да се отоплявам и с идеята да насоча топлия въздух да духа към прозорците и да ги изсушава, поради големия конденз - и това не помогна.
Накрая понеже съм с новородено дете, което къпем в стаята  се стигна до там, че на тавана ми се беше събрала капчици вода от влагата и стаята ми беше мухлясала зад мебелите където нямаше проветрение!.......изнервен от това потърсих съвети от форумите и без много да се колебая си купих влагоабсорбатор на Fagor DH-22. за 7 - 8 часа съм изхвърлил повече от7- 8 литра вода от едната стая.която уреда показваше над 80%.
....и така от стая в стая морих влажността. машината работи безупречно и е с голям капацитет и за хора с проблемни я препоръчвам. единствения недостатък както всеки споменава е шумът който ме дразни ужасно.
Нямах влага но през нощта аз лично спя леко и ми е много трудно запиването...поради този факт продължих да се интересувам.... и попаднах на bezvlaga.com и техните нагнетателни уреди...на AERECO.
сложих си във всяка стая и след като бях свалил влажността с влагоабсорбатора същата не ми се е покачвала повече от 60 %, което смятам че е решение. за тези които се интересуват да посетят саита има доста интересни неща и от това къде ни идва проблема с влагата.
Предполагам че не е мястото тук, но имайки в предвид че съм си решил проблема съм решил да си продам абсорбатора на FAGOR DH-22. купил съм го на 27.12.2009 от технополис, работи безупречно както ви писах и е   2 години в гаранция. За повече информация пишете или на тел0888255234.

Ейй, ама как се нервя на такива рекламни постове.  Пуснах по нета търсене за решение на проблем с влагата и на няколко места попадам на постове и хвалби на AERECO и то 50% от тях, като че ли все писани от един и същи човек. То бива реклама, ама това вече май минава повечето граници, а в крайна сметка и ние не ядем домати с колци!
А цените им не ги коментирам изобщо!

В крайна сметка май ще продължаваме да си бръмчим у дома с ел. влагоуловител и да разтваряме често врати и прозорци.

# 271
  • Мнения: 471
от вчера съм горда собственичка на обезвлажнител БУДГЕТ от Практикер Simple Smile
Цена 199.99 лв
за една вечер осмука 2 литра а сега като загря...... общо 5 литра за 24 часа
Не е много шумен може да се спи!

# 272
  • Мнения: 200
от вчера съм горда собственичка на обезвлажнител БУДГЕТ от Практикер Simple Smile
Цена 199.99 лв
за една вечер осмука 2 литра а сега като загря...... общо 5 литра за 24 часа
Не е много шумен може да се спи!


Добър избори. Ние сме с такъв от почти 2 години.Работи безупречно,а контейнера му се пълни за една нощ...пртедстави си каква влага...ужас.

# 273
  • Мнения: 4
Предполагам, че следващите редове ще са полезни от личния ми опит с борба с влагата....жилището което помещаваме е както на повечето хора имащи проблем с влагата...панелно, като съм направил доста подобрения от външна и  вътрешна изолация и съм сложил ПВЦ дограма. Отоплявам се с инверторни климатици.
Първо пробвах въпросния продукт на церазит - страхотен боклук е и въобще не върши работа!
с времето закупих два климатика с които да се отоплявам и с идеята да насоча топлия въздух да духа към прозорците и да ги изсушава, поради големия конденз - и това не помогна.
Накрая понеже съм с новородено дете, което къпем в стаята  се стигна до там, че на тавана ми се беше събрала капчици вода от влагата и стаята ми беше мухлясала зад мебелите където нямаше проветрение!.......изнервен от това потърсих съвети от форумите и без много да се колебая си купих влагоабсорбатор на Fagor DH-22. за 7 - 8 часа съм изхвърлил повече от7- 8 литра вода от едната стая.която уреда показваше над 80%.
....и така от стая в стая морих влажността. машината работи безупречно и е с голям капацитет и за хора с проблемни я препоръчвам. единствения недостатък както всеки споменава е шумът който ме дразни ужасно.
Нямах влага но през нощта аз лично спя леко и ми е много трудно запиването...поради този факт продължих да се интересувам.... и попаднах на bezvlaga.com и техните нагнетателни уреди...на AERECO.
сложих си във всяка стая и след като бях свалил влажността с влагоабсорбатора същата не ми се е покачвала повече от 60 %, което смятам че е решение. за тези които се интересуват да посетят саита има доста интересни неща и от това къде ни идва проблема с влагата.
Предполагам че не е мястото тук, но имайки в предвид че съм си решил проблема съм решил да си продам абсорбатора на FAGOR DH-22. купил съм го на 27.12.2009 от технополис, работи безупречно както ви писах и е   2 години в гаранция. За повече информация пишете или на тел0888255234.

Ейй, ама как се нервя на такива рекламни постове.  Пуснах по нета търсене за решение на проблем с влагата и на няколко места попадам на постове и хвалби на AERECO и то 50% от тях, като че ли все писани от един и същи човек. То бива реклама, ама това вече май минава повечето граници, а в крайна сметка и ние не ядем домати с колци!
А цените им не ги коментирам изобщо!

В крайна сметка май ще продължаваме да си бръмчим у дома с ел. влагоуловител и да разтваряме често врати и прозорци.


Следващите редове са към Gergi_G:  ...мислих да използвам и по крайни реплики относно репликата ти, но само отбелязвам, че не съм  си губил времето пиша в нета с каквото и да е била цел. Ефект от Аереко има и аз го виждам вече трети месец, а това че ти си ограничен и ги разбираш по този начин нещата - жалко за самия теб.
Идеята на поста ми е да споделя проблемите които имахме нашето семейство и как го решихме!

За търсещите мощен влагоабсорбатор - все още продавам моя!

# 274
  • Мнения: 668
от вчера съм горда собственичка на обезвлажнител БУДГЕТ от Практикер Simple Smile
Цена 199.99 лв
за една вечер осмука 2 литра а сега като загря...... общо 5 литра за 24 часа
Не е много шумен може да се спи!


Добър избори. Ние сме с такъв от почти 2 години.Работи безупречно,а контейнера му се пълни за една нощ...пртедстави си каква влага...ужас.


И ние сме с такъв. За сега е супер. Единствено като беше по студено събираше по малко вода, но мисля че е нормално имайки в предвид, че влажността е по ниска.

# 275
  • Мнения: 1 929
от вчера съм горда собственичка на обезвлажнител БУДГЕТ от Практикер Simple Smile
Цена 199.99 лв
за една вечер осмука 2 литра а сега като загря...... общо 5 литра за 24 часа
Не е много шумен може да се спи!


Добър избори. Ние сме с такъв от почти 2 години.Работи безупречно,а контейнера му се пълни за една нощ...пртедстави си каква влага...ужас.


И ние сме с такъв. За сега е супер. Единствено като беше по студено събираше по малко вода, но мисля че е нормално имайки в предвид, че влажността е по ниска.

А има ли дисплей ,на който да се показва каква влжност е достигнал?

# 276
  • Мнения: 668
За съжаление няма. Sad

# 277
  • Мнения: 1 929

Благодаря!

# 278
  • Мнения: 224

Добър избори. Ние сме с такъв от почти 2 години.Работи безупречно,а контейнера му се пълни за една нощ...пртедстави си каква влага...ужас.

И ние сме с такъв. За сега е супер. Единствено като беше по студено събираше по малко вода, но мисля че е нормално имайки в предвид, че влажността е по ниска.

HugИ ние от вчера сме с такъв. Наистина не е много шумен-аз си мислех че ще бръмчи яко. Снощи изсмука от кухнята 2 литра. Сега е вкл в стаята където направо плуваме Joy, та да видим как ще се справи:)

# 279
  • Мнения: 1 734
Здравейте, напът съм да се сдобия с влагоуловител, но имам някои въпроси към ползващите такъв и ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите!
Оставяте ли включен влагоуловителя и през деня когато сте на работа и няма никой вкъщи?
И другият ми е - като се сдобихте с влагоуловител, решихте ли си проблемите с конденза и мухъла?

# 280
  • Мнения: 668
На първия въпрос не мога да отговоря, защото от както го имаме не ходя на работа. Laughing  Иначе ако излизаме за 2-3 часа го оставям включен.
По втория въпрос мога да кажа, че конденз няма единствено в случаите когато беше много студено -15 и имаше съвсем лек, може би заради разликата в температурите. Мухъл няма в стаята в която работи, но в коридора продължава да става и тази пролет мислим да боядисаме с боя за влажни помещения, та дано съвсем се отървем. ooooh!

# 281
  • Мнения: 31
Здравейте, напът съм да се сдобия с влагоуловител, но имам някои въпроси към ползващите такъв и ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите!
Оставяте ли включен влагоуловителя и през деня когато сте на работа и няма никой вкъщи?
И другият ми е - като се сдобихте с влагоуловител, решихте ли си проблемите с конденза и мухъла?

В началото го оставях и нямаше проблеми, защото сам се изключва като се напълни. Сега го спираме сутрин за да не набъбне много сметката за ток. Проблемите с мухъла и конденза спряха! Вече месец и половина мина откакто го купихме. Чистих му филтъра и наистина видях, че доста прах събира от въздуха. Вече казах, че ползвам водата за ютията. Дрехите също съхнат много бързо. Горещо препоръчвам! Peace Ние сме с Аляска от Метро за 166.80 лв.

# 282
  • Мнения: 0
аз моя го оставях пьрвите десетина дни включен по цял ден. слагах го в коридора и отварях трите стаи. има дисплей и го настройвах да работи на 60 процента влажност на вьздуха. така той си включва и изклюява сам. отделно като се напьлни резервоара пак си спира. Имай в предвид преди да го купиш от колко помещения ще смучеш влага(от каква кубатура) ако е някой направен за 20кв/м няма как да ти премахне влагата в целия апартамент. а на втория вьпрос  при мен влагата изчезна.

# 283
  • София
  • Мнения: 6 977
Имаме такъв   модел -DH 716. Взехме го за едно жилище в което не живеем, но което пострада от голямо наводнение  Confused За почти 24 часа събира цял резервоар от 5.5л. и се самоизключва  при средна температура на помещението 12-15 градуса . При по-висока температура капацитета на уловената влага ще е по-голям. Има си дисплей и показва влажността. Не го изключваме изобщо вече повече от месец, върши ни страхотна работа. На места по стените се появиха петна от мухъл, но няма начин, наводнението беше убийствено голямо, газихме над 10см. вода  ooooh! Цялата плоча се е "напила" и кой ли знае кога ще изсъхне напълно...  Tired

# 284
  • Мнения: 1 734
.... Не го изключваме изобщо вече повече от месец, върши ни страхотна работа. ......

а сметката ви за ток набъбна ли доста

# 285
  • Мнения: 668
.... Не го изключваме изобщо вече повече от месец, върши ни страхотна работа. ......

а сметката ви за ток набъбна ли доста

Мъжа ми го с смятал за нашия излиза приблизително 30лв. на месец ако работи нон стоп. Rolling Eyes

# 286
  • София
  • Мнения: 6 977
.... Не го изключваме изобщо вече повече от месец, върши ни страхотна работа. ......

а сметката ви за ток набъбна ли доста

Първо новата сметка още не е дошла и второ не ми е важна сметката, важно ми е жилището и намаляването на последиците от наводнението.
Уредът харчи колкото 3 крушки от 100w., даже и по-малко.

# 287
  • Мнения: 58
Здравейте!
Опитах се да намеря отговор на моя проблем в темата и разбрах за някакви таблетки, но ще съм благодарна за актуално инфо. Имаме шкаф -отцедник, където се е образувал мухъл. Какво бихте ме посъветвали да сложа, за да намаля влажността на въздуха  него? Благодаря предварително!

# 288
  • Мнения: 4
за тези които търсят ефикасен и добър вариянт на влагоуловител - ви предлагам един:




http://n.aukro.gbg.bg/item935287931-vlagoulovitel-vlagoabsorbato … agor-dh-22-e.html



# 289
  • Мнения: 31
.... Не го изключваме изобщо вече повече от месец, върши ни страхотна работа. ......

а сметката ви за ток набъбна ли доста

Мъжа ми го с смятал за нашия излиза приблизително 30лв. на месец ако работи нон стоп. Rolling Eyes

И по моите сметки нашия трябва да гори около 30 лв. При нас положението се нормализира и няма нужда да работи нон-стоп. Включвам го за през нощта и когато простирам дрехи на сушилника в стаята. Според мен трябва да се действа според ситуацията.

# 290
  • Sofia
  • Мнения: 603
Бай Цан, тенкю.
Взех за детската градина този и определено върши работа и не харчи повече ток от отоплителна вентилаторна печка http://www.freshbul.com/index.php?main_page=product_info&pro … f3r6mdqj2ad3d5dc7

# 291
  • Мнения: 511
Здрасти от мен отново.Най-после намерихме Аляска в Метро.Взехме по-малкия модел.
Имам много спешен въпрос.-Кога започва да се пълни резервоара.Нашия го включихме преди 2 часа,но още няма нищо.
Държа да отбележа ,че вкъщи е доста влажно.

 newsm78Да не сме попаднали на дефектен newsm78 уред.

# 292
  • София
  • Мнения: 407
Здрасти от мен отново.Най-после намерихме Аляска в Метро.Взехме по-малкия модел.
Имам много спешен въпрос.-Кога започва да се пълни резервоара.Нашия го включихме преди 2 часа,но още няма нищо.
Държа да отбележа ,че вкъщи е доста влажно.

 newsm78Да не сме попаднали на дефектен newsm78 уред.
Уредът е добре, след като е транспортиран, да постои на едно място 2-3 часа, да се стече хубаво маслото в компресора и чак след това да се пусне.

# 293
  • Мнения: 511
Аааа,това го пишеше в упътването и го направихме.
Преди малко проверих-има една лъжичка вода.
Трябва да действа.
Благодаря ти.

Общи условия

Активация на акаунт