Недоносени деца-3

  • 26 822
  • 349
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 256
 dayzi_79,   и на мен не ми се иска да те приветствам в този форум,но тук ще намериш много подкрепа и съвети от майките минали по този трънлив път Hug

А защо да не се дава информация събота и неделя и да не можеш да виждш бебето си Sad.Това ме изунмява Rolling Eyes.Точно в такова отделение трябва да се първи всичко възможно майката да може по-дълго да е с бебт си,дори само да го вижда Naughty

Кураж и се дръж и скоро безсънни нощи  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 685
morskasirena  малкият е добре!гледаме се в къщи , гушкаме се и се радваме един на друг Hug !!!dayzi-79   как е бебо ?дано да сте добре  Praynig после пиши!

# 47
  • Мнения: 178
гери с какво го храниш жорко и ние бяхме със запек когато беше малък влади но сменихме храната и всичко се оправи аз го хранех с нан но започнах хумана и запекът беше до там попитай лекаря и пробвай щастие ти пожелавам на теб и жорко и цялото семейство   Hug    дейзи и та теб пожелавам успех и повече кураж всичко ще е наред и ще се радваш на хубавото си бебче само търпение трябва да имаш мила пиши как вървят нещата при него

# 48
  • Мнения: 1 685
iskra.v.s- жорко беше на фризолак но и ние я сменихме храната,сега сме с нан!ох незнам newsm78 и аз вече незнам какво да го правя милия!?

# 49
  • Мнения: 983
Моя дребчо от болницата е на НАН, никакъв проблем е нямал с изхождането..незнам  newsm78 Може да е простно моментно състояние...или пък на различните деца по различен начин се отразява това АМ  ooooh!

# 50
  • Мнения: 486
ivanah Бъди силна!
Гври и нас ни изписаха от болницата на Фризолак и малката получи запек, по препоръка на педито сменихме млякото на Милумил и нямаме никакви проблеми с акането/ през ден е/ вече 2 месеца.

# 51
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,не знаете колко се радвам,че ви има.Не издържах-онзи ден като ви писах тръгнах веднага за Сф.Успях да вляза,а вчера си получих и информацията.Опитали са вчера сутринта да му спрат кислорода,но е направил 1-2 паузи и са му го оставили.Примолих се да ме пуснат да го видя и той ме посрещна пак с една такава пауза.Дишаше леко горкото и старшата бръкна в кувиоза да го разтърси да се осъзнае.Когато си тръгвах вече дишането му се беше оправило и малчо се прозяваше само в кувиоза.Иначе е наддало горкото-цели 40 грама:)Моля се на Бог всяка сутрин и се надявам като се обадя да чуя добри новини.Още е в интензивно и едва вчера един татко с бебета до моите ми разясни,че трябва да стане поне 1.500 кг.за да го преместят,но на мен и това нямаше кой да ми каже и само се притеснявах,че все още е там.Това е за сега от мен.Възхищавам се от силата на тези дечица,както и на техните мами.Гери,радвам се че всичко при вас е наред и се прибрахте в къщи.Надявам се малкия Жорко да е добре newsm10Целувам ви всички от сърце  loveuuu

# 52
  • Мнения: 1 685
deyzi-79  ще видиш че всичко ще бъде наред с бебчо!помня че и Жорко на няколко пъти /докато бе в неонатология/ спира да диша,но слава богу се оправяше.та от там неонатолозите ми обясниха че тези малки недоносени дечица не просто спират да дишат а забравят и при тях е нормално Hugще се оправите !!!  bouquet и ще бъдеш една горда и щастлива мама Wink

# 53
  • Мнения: 495
deyzi-79 тьрпение.Моето Мони беше 2 мес. в неонатология,повече от мес. в кувиоз.Виждах я през 2 дена за по10 мин.Покраи нашите деца ние ставаме по-силни.Знам колко искаш да си гушнеш детенцето.Никога няма да забравя как др. маики си кьрмеха децата,а аз родилка без дете.Голяма болка.Важното е детето да е добре.Сега има нужда от специализирани грижи,в момента ти не можеш да му помогнеш.Когато Монито беше в неонатология аз всеки пьт пьрво ходех на цьрква да се моля.Това беше единственното място,което ми даваше сили.

# 54
Зравейте мили мами, добре че ви  има имам много въпроси.Родих на 18.07.  29г.с.  във Варна и по точно в АГ болница а трябваше да родя на 09.10. и резултатът е бебе Дани 1.250гр и вече сме на един месец в кувиоз от 2 седмици е с пневмония  кога ще отшуми, все още не са му правили преглед на очичките и много се притеснявам. Ако някои е имал същите проблеми моля ви пишете ми и какво следва от тук нататък още какви проблеми могат да възникнат.Благодаря ви предварително.

# 55
  • Мнения: 178
гери аз мисля че запекът е от храната в болниците явно получават помощи нан и фризолак и затова го препоръчват но има много други храни освен тях и по приятни за ядене и по хубави като състав и по добре се отразяват на децата

# 56
  • Мнения: 1 685
iskra . v.s за фризолака знам, че запича но педито ни каза сега да се храним с НАН.   вили77  всичко ще си дойде на мястото Дани ще се оправи  Hug  надявам се да няма други проблеми-моето момченце се роди 900 грама и сега/благодаря на бог/ Жорко е добре!!!ние утре ще ходим на офталмолог и аз се надявам всичко да е наред Praynig               

# 57
  • Мнения: 486
Здравейте, ние днес бяхме на трансфонтанелна и уж сме добре.Малката има разширени мозъчни стомахчета и изостава с развитието си/но аз това си го очаквам/Още не посяга да хваща и не се обръща, пак сме на физиотерапия.Замислям се да идем и в клин9ката на Чавдаров за мнение Thinking. Имаме разрешение от другия месец да започнем захранване със зеленчуково пюре.
Моля се  Praynig Praynig бебчетат на Вили и Дейзи да се оправят бързо и скоро да се гушкат вкъщи .

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Привети от мен!
Вили моя син големия който се роди 1600 също беше в кувьоз 1 м в  АГболнца във Варна . Знам, че малко са криви докторите и доста пестеливи на информация, но пък иначе са много добри и правят всичко, което е по силите им да растат и оздравяват дечицата ни. Чудно ми е само едно - защо преди 6 год, когато се роди синът ми никой не му е гледал главичката на ехограф, а на офталмолог ни изпратиха едва ден преди изписването? newsm78 Понякога си казвам, че блаженни са невежите, защото спят спокойно. Едва сега от форума разбирам колко рисково е било моето дете и, че направо сме късметлии, че е израстнал напълно здрав Praynig. Аз тогава знаех, че най-важното е да направим нужните кг.  ooooh!
Много целувки на малките бебоци и кураж на мамите, които все още чакат да се гушнат със своите съкровища!
Ох с всяка една мама се връщам 6 год на зад и преживявам наново целия кошмар през който минах и много ми се иска да забравя, но едва ли ще мога.

# 59
  • Мнения: 495
Zoia_Alex може би сьм пропуснала нещо,но и моята дьщеря двигателно беше доста по назад,но никога не сьм мислила за нея като изоставаща.тьи като си беше малограмажна,сьвсем нормално е някои движения да ги усвои по-кьсно.Тя сьщо е с разширени моз.стом.,но това го разбрах случаино чак мин.год.А тя на 01.09 ще навьрши6г.Искам да ти кажа,че разширението на стмохчетата не означава непременно проблем.Мозька реагира по такьв начин поради недостиг на кислород.ако разширението не се увеличава,не е толкова сериозно.Изкараха дьщеря ми с хидроцефалия.е,да ама при такава диагноза има многоброини усложнения/и умственни и двигателни/.Не бьрзаи да се притеснявяш.Може би на твоята дьщеря и трябва повече Беше на рехабилитация и сега е добре.Просто нашите деца при всяко индивидуално наваксват по-кьсно,което не означава,че са изоставащи.Всяко едно за различен  период се развива.

Общи условия

Активация на акаунт