Недоносени деца-3

  • 26 823
  • 349
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 685
ох мами и ние днес сме на  ехограф и се надявам всичко да е наред!както знаете и ние сме с леко разширени мозъчни стомахчета!

# 61
  • Мнения: 3 914
  GERI844   ,стискам палци и за ехографията и за офталмолога,после кажи как е минало Hug

# 62
  • Варна
  • Мнения: 965
deyzi_79, попаднала си на правилното място  Hug . Всички ние сме изпитали емоциите и страховете ти от първите дни след раждането и бихме могли да ти помогнем и емоционално, и със съвети. Стискам палци малкия Иво да наддава добре Simple Smile, а ти бъди силна и мисли позитивно.
вили77, и Вики беше в АГ-Варна (между другато там карат всички бебчета с "проблеми" - и недоносени и преносени - от региона). Аз доста често питах дали сме прегледани от офталмолог и кога ще ни прегледат. Обясняваха ми, че д-р Николова си правела график (и явно е така, защото покрай нас имаше дечица, родени под 1кг, на които им правеха операции на очичките). Вики не беше прегледан в отделението, но на епикризата му беше записано като препоръка да се заведе на офталмолог на около едномесечна възраст.
Гери, дано всичко да е ОК  fingerscrossed

# 63
  • Мнения: 178
гери между нан и фризолак няма никаква разлика и двете запичат

# 64
  • Мнения: 178
забравих да питам как е жорко какво стана днес

# 65
  • Мнения: 888
GERI844 пиши как мина на ехографа!  Praynig

Понякога си казвам, че блаженни са невежите, защото спят спокойно. Едва сега от форума разбирам колко рисково е било моето дете и, че направо сме късметлии, че е израстнал напълно здрав Praynig. Аз тогава знаех, че най-важното е да направим нужните кг.  ooooh!
Ние също бяхме слабо информирани, и все мислехме пустите килограми Tired, и позакъсняхме с диагнозите, но важното е, че сравнително бързо се ориентирахме веднага след това/ на 9 месеца/
ooooh!

# 66
  • Мнения: 2 116
GERI844 кажи ни моля какво стана с офталмолога и ехографа?  newsm78 Дано имаш само добри новини!  Praynig Очакваме включване!

# 67
  • Мнения: 388
Здравей, вили77!   bouquet Честита рожба!  Heart Eyes
Предполагам никоя от нас няма да тръгне да изрежда какви проблеми евентуално (не дай Боже) могат да възникнат за теб и Дани. Тук в този форум, в темите можеш да намериш информация. Имай предвид все пак, че той съществува отскоро. Ако имаш някакви опасения и притеснения задавай въпроси и ние ще ти отговорим. Това, за което лично аз те приветствам е живото притеснение за очичките на бебо (ох, много ми е трудно да се изразявам в такива моменти, не знам дали подбирам подходящите думи, мисля, че няма да ме разбереш погрешно). Казвам го, защото когато се случи на мен (преждевременното раждане) не знаех колко е важно да го прегледа офталмолог. Е при нас има проблем, но той не е свързан с недоносеността - така или иначе щеше да го има....Пожелавам ти да имаш по-малко въпроси и повече хубави моменти за споделяне!
В тази връзка да попитам и аз, GERI844, какво става, мила?! Кажи какво стана с прегледите!
Zoia_Alex, и аз като теб се притеснявам за Тери по отношение на движенията. Чак сега (на 9 месеца) взе да седи за по-дълго време без да се дразни. Протягаше се да взема предмети чак към 5тия месец (това го свързвам със зрителния проблем, който имаме). Тези дни си купих една книжка "Пълноценно двигателно развитие на бебето" (Доротея Пантелеева). Съжалявам, че не знаех за нея по-рано. Вътре има упражнения за бебета, които да си правиш в домашни условия от първия месец (книжлето е има няма 30 страници). Моят педиатър, когато го попитах как да раздвижвам детето беше лаконичен (и неграмотен  #2gunfire Така и не ми даде направление за ортопед!). Залагах на индивидуалността на детето си, че не трябва да го "дресирам" или "насилвам". Но се оказа, че помощта ми е щяла да бъде доста важна. По принцип съм много против тези книжки, дето с тях можеш направо да се гръмнеш, но има и файда от тях! Явно само с "каране на колело" и "раз-два" не става.

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 15:08 от mim40

# 68
  • Мнения: 983
Здравейте, момичета  Hug Как сте днес? Последния горещ ден  ooooh!, поне така обещават синоптиците...Дребчо днес се събуди целия нахапан от комари...думи нямам. Никога до сега сме нямали, превантивно включвах машинка с таблетки на Райд /с риск да не понася добре на дребчо/... какво стана, и тя не подейства....Живеем на 9-тия етаж, уж до там не се качваха нито комари, нито мухи  Tired Та сега какво да му купя за мазане, незнам. Пуснах търсачката - продуктите на Чико миришели ужасно, Аутан бил за по-големи деца, имало някакъв крем  OFF..ма не разбрах той за бебета става ли  newsm78 Уфф, ще мисля...стига съм се жалвала  Tired

GERI844, чакаме добри новини!

# 69
  • Мнения: 1 685
мами на ехографа всичко е наред Praynig слава богу!!!но при офталмолога не беше така за съжаление!и ние сме с ретинопатия като при лявото око е по сериозно,и така след като ни прегледаха ни качиха в операционната ,и благодаря на бог всичко е минало както трябва.доколкото разбрах са замразили едни кръвоносни съдове които пречат на ретината .хубавото при нас е че самата ретина не се е отлепила и се предполага  че това е добре!!!

# 70
  • Мнения: 2 116
Гери от сърце се моля криотерапията да е била успешна и това да предотврати развитието на Ретинопатията!  Praynig Praynig Praynig

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Гери  Praynig! Къде ходихте на офталмолог. Тук във Варна знам, че има много добри специалисти и апаратура в частната клиника.
Като беше бебе Мишо го наблюдаваше д-р Николова от очната клиника, но винаги имаше много хора и много чакахме. Водила съм го и при доц.Контрова - за нея също съм чувала само хубави неща.

# 72
  • Мнения: 1 685
ами и ние ходихме при д-р николова!след 10 дни отново ще я посетим и ще видим какво става с малкото ми момченце,  здравка79  в какво се състои самата криотерапия обясни ми моляте.на Жорко малко са му подути и клепачите милият не може да си отвори оченцето

# 73
  • Мнения: 1 685
ами и ние ходихме при д-р николова!след 10 дни отново ще я посетим и ще видим какво става с малкото ми момченце,  здравка79  в какво се състои самата криотерапия обясни ми моляте.на Жорко малко са му подути и клепачите милият не може да си отвори оченцето
:интересува ме и  дали криотерапията може да доведе до изкривяване на очичките дали  е възможно?

# 74
  • Мнения: 2 116
Мила Гери! Дали Жорко ще изкриви очичките мисля че трябва в момента да ти е най-малкия проблем!  Peace Прости ако звуча грубо, но това са фактите!  Peace Ето ти малко инфо за криотерапията! Очната се прави до 2 пъти на око, ако и това не спре процеса, се прилага лазерна терапия! Дано на вас ви помогнат!  Praynig Мартин има по две крио на око и за жалост неуспя да стигне до лазерната................ Tired

Общи условия

Активация на акаунт