Недоносени деца-3

  • 26 848
  • 349
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 888
GERI844, дано криотерапията наистина е успешна   Praynig PraynigPraynig, за съжаление трябва да се съглася със Здравчето, че на фона на сериозността на ретинопатията, едно бъдещо кривогледство не е толкова лоша последица!Моята Теа е с кривогледство и доста диоптри, но много, много по- тежко е детенце да не вижда Cry 

# 76
  • Мнения: 1 685
само мога да се моля!!!надяваме се  на всичко добро  Praynig дано  криотерапията е успешна

# 77
Благодаря на всички мами които прочетоха моя проблем, но незнам какво да си мисля и незнам за в бъдеще как ще се развият нещата но днес се обаждах да питам как е бебо и ми казаха че е надал 60 гр. тоест 1.450гр. макар че не им вярвам много в тези грамове.Искам да ви питам кое по точно уврежда очичките на бебенцата дали кислородната палатка или апаратната вентилация.Благодаря ви и много целувки.

# 78
  • Мнения: 2 116
вили77 за очните виж ТУК и ТУК!  Peace А нашата пневмония бе много уприта!  #2gunfire Може би 2 месеца чакахме да мине!  Rolling Eyes Сменихма около 10 антибиотика................ #Crazy

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 22:38 от Здравка79

# 79
  • Варна
  • Мнения: 965
Гери, дано всичко да се оправи.  Flowers Four Leaf Clover Д-р Николова е много внимателна - аз й имам пълно доверие.
А между другото, никога не сме чакали, за да влезем с бебока - обаждах се предварително да попитам дали е удобно да отидем (един път ми се случи да е в болнични д-рката и за да не се разхождаме нахалос), като изрично уточнявам, че става въпрос за недоносено бебче на еди-колко си месеца. И като отидем, влизаме направо - има си допълнителна стая, където ни капят капките и стоим, докато чакаме да дойде време за следващите.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Вики може сега да са се променили нещата. Моите наблюдения са от преди 6 год. Спомням си, че в един ден викаха само недоносени дечица и деца от дома, които бяха с предимство и понеже беше зима и това чакане в студените коридори може би ми се е виждало в повече! Hug

# 81
  • Мнения: 1 685
мами здравейте!кажете ми какво да правя малкият не спи,или ако дремне е за 5 минути после се събужда и плаче,какво да правя?освен това повръща /само след като се наяде/ дали не му давам правилно храната?хранеше се с нан но ни я смениха с фризопеп и ни казаха да му я давам малко-по малко за да свикне с нея newsm78.чудя се и защо му пресъхват устничките  Shockedкакво да правя?педито каза да му давам вместо вода  глюкоза за да не се обезводни от повръщането

# 82
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Ето ни и нас! Завърнахме се!!! Hug Не мога да повярвам, че има цял форум!!! Уррааааа newsm44

# 83
  • Мнения: 22 475
Чудесна тема, радвам се, че я има.
Веднага пиша, а после ще прочета и това, което са написали всички.

Аз родих в 32ра седмица, на 21ви август 2007г. Изтекоха водите и ми направиха секцио след 8часа.
Бебчето се роди 1850гр, сега е 1705гр.
В момента се борят с жълтеницата, вчера и днес са пускали синя лампа.
Хемоглобина е малко нисък, по последни данни 137, вероятно ще се наложи преливане на кръв.
От 4дни се храним с кърма, започна от 5мл на хранене, от днес започна да приема по 16мл на хранене. Храни се на 3часа.

Не знам дали това е достатъчно като информация. )))
Но определено имам доста въпроси. )

# 84
  • Мнения: 1 685
mirama   Hug радвам се че сте добре!!! моят син също бе анемичен/79 химоглобин/ преливаха му кръв но това не е нищо сериозно.дано всичко при вас да е наред  Hug и ще бъде!!!

# 85
  • Мнения: 486
 Mirama - не искам да ти казвам добре дошла.Тук ще намериш много отговори и подрепа.Малките ни дечица са много борбени душички.За жълтеницата не се притеснявай, нашите дребосъци я карат по -тежко, моето момиченце беше на лампа 2 седмици, анемията и кръвопреливането също са нормални.не разбрах името и пола на бебчето ти, но се моля  Praynig за бързото му стабилизиране.
Гери стискам палци за успешна криотерапия.Ако Жорко не повръща на фонтан, не се притеснявай, това е нормано и при доносени бебета.А ако е на фонтан и е често се обърни към гастроентеролог/  newsm78 дано се пише така/.
Аз реших, че ще идем на преглед в клиниката на Чавдаров през септември, по-добре напразно отколкото да пропуснем да установим проблем.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Гери да не би Жорко да има колики и за това да плаче?! newsm78 Иначе за повръщането нищо не мога да кажа, защото и двете ми деца не са имали такъв проблем.
Мирама  welcome

# 87
  • Мнения: 1 165

Хемоглобина е малко нисък, по последни данни 137, вероятно ще се наложи преливане на кръв.
Mirama това е типично за недоносените дечица. На нас след изписването ни предписаха да пием малтофер+вит.С(по-добре се усвоява с него), на 6 мес. като направихме контролните изследвания на кръвта всичко си беше в нормата.

# 88
  • Мнения: 983

Хемоглобина е малко нисък, по последни данни 137, вероятно ще се наложи преливане на кръв.
Mirama това е типично за недоносените дечица. На нас след изписването ни предписаха да пием малтофер+вит.С(по-добре се усвоява с него), на 6 мес. като направихме контролните изследвания на кръвта всичко си беше в нормата.

А колко трябва да е хемоглобина нормално? При новородено? Към 6-тия месец? После знам, че 120 е добре  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 22 475
Благодаря на всички за милото посрещане. ))))

Бебето е момиче и се казва Калина. ) Не го написах, тъй като в линийката го има. )

ivanah, лекарите казват, че на новородени бебета  хемоглобина е около 200, на недоносени е добре да бъде около 160. За голям човек трябва да е в границите 120-130.
При последните ми изследвания моят хемоглобин също беше 94 и в болницата преди да ме из пишат ми даваха малтофер.

Аз имам един въпрос, по време на бременността пиех Зимафлуор. Чудя се да го продължавам ли, или не, тъй като в самата листовка пише, че количеството, което се отделя в кърмата е недостатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт