Недоносени деца-3

  • 26 858
  • 349
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 388
Хей, zipur, хайде бе жена  Wink! Къде се изгуби? Тука вече боб щяхме да хвърляме за теб! Виждам, че Жана вече е празнувала рожден ден, честито за което (на патерици, ама като няма кой да се включи)!   bouquet

# 91
  • Мнения: 4 546
здравейте отново от мен. аз пак се включвам с въпрос  Embarassed
кога се прави преглед при ортопед и очен лекар и поема ли се от ЗК? прегледа при ортопед задължително ли е на ехограф или по преценка на лекаря?


# 92
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Херелина привет!
Честита ви първа месечинка!
Нас при изписването ни изпратиха на очен лекар и след това ходехме без да плащаме. На 1 месец се прави първя преглед при ортопед. Въпреки, че Тошко беше седалищен, с разминамаще се гънки, т.т имаше предпоставка за луксация, педито отказа да ни даде направление за ортопед и си платихме прегледа. Не знам да ли е задължетелен ехографа, но мисля, че е по-надежден от колкото обикн. преглед.

# 93
  • Мнения: 934
здравейте отново от мен. аз пак се включвам с въпрос  Embarassed
кога се прави преглед при ортопед и очен лекар и поема ли се от ЗК? прегледа при ортопед задължително ли е на ехограф или по преценка на лекаря?
По принцип прегледа се плаща от здравната каса, аз си имах направление, но го забравих и затова си платихме. Сега пак ще ходиме, доктора препоръча като проходи детето стабилно пак да го заведем и пак си имам талон за преглед по ЗК. Препоръчително е прегледа при офталмолог да е колкото се може по рано ако има нещо да се хаване навреме и да се лекува. Същото важи и при ортопеда. Прегледа с ехограф е желателен, при момичетата е даже задължителен, защото те са по предразположени за луксация.

# 94
  • Мнения: 983
Нашият педиатър пък не ни прати на офтамолог, попитах изрично, но тя каза, че няма нищо обезпокочващо като гледа малкия...Незнам дали е правилно или не, да го водя ли или не....Ошашавих се  Crazy

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Ивана по-добре го заведи профилактично, защото с големия уж всичко беше на ред, а преди 2 години реших да го заведе ей така като на шега на офталмолог. И хоп изненада - оказа се, че едното око е лениво, недоразвито и трябва да носим лепенка в/у здравото за да се стимулира ленивото и може да се оправи. Да ама той е вече голям и хитрува и хвърля лепенката и все си мисля, че ако бяхме открили проблема до като е по-малък щях по-лесно да го накарам да я носи. Не е нещо фатално, д-ката каза, че просто няма да може да работи професия където се изисква 100% зрение.

# 96
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Хей, zipur, хайде бе жена  Wink! Къде се изгуби? Тука вече боб щяхме да хвърляме за теб! Виждам, че Жана вече е празнувала рожден ден, честито за което (на патерици, ама като няма кой да се включи)!   bouquet

Благодаря, благодаря  Heart Eyes
Бяхме малко на почивка, малко при баба, а там няма Интернет (да се оправдая малко  Wink)
Но сега сме на линия. Тери как е? Възстанови ли се? как са очичките?
Гледам много нови мами-то не е за радост ама като ни има, поне да сме заедно   bouquet

# 97
  • Мнения: 4 546
благодаря ви момичата  Hug

а за първия ни месец ви черпя виртуално  cheers smile3510

# 98
  • Мнения: 108
Мили мами, да ви почерпя



Днес младежът ни е именик Simple Smile
Другото ново при нас е, че на 17-ти август се бракувахме с баща му, така че този месец се очертава при нас с много поводи за почерпка.
Viki76, бързо свикнаха един с друг двамата мъже, но малкият продължава постоянно да търси вниманието и присъствието ми.
zipur, добре си се завърнала Hug Кажи нещо за Жана, върви ли вече?

# 99
  • Мнения: 983
Честито на малкия именник!  [/b] [/glow] [/color]
bordima, да ти е жив и здрав и много да го слушате  Mr. Green

Честито и на вас! Много да се обичате и съвместния ви път да бъде дълъг и изпълнен с много радости!

# 100
  • Мнения: 178
гери за повръщането не се тревожи и моят влади започна от втория месец че до сега това било нормално защото при бебетата имало някаква клапа на стомаха която не била развита добре и затова връщали храна това ми обясни личния лекар а за това че устичката му съхне аз мисля че и вода трябва да му даваш че тая глюкоза не е ли сладка сигурно е жаден и затова са му така устните на мен не са ми казвали да давам глюкоза а и влади повръща доста достатъчно е да пие вода повече и няма страшно

# 101
  • Мнения: 388
Взем, взем!  Grinning Почерпих се с бонбонки! Ммммм!
herelina, честита първа месечинка със закъснение!
bordima, да ви е живо и здраво името! А на вас - бракуваните, желая диамантена сватба (или коронна)!  bouquet

# 102
  • Мнения: 1 685
iskra.v.s би ли ми казала как и на колко време храниш влади,защото ние трябва да се храним на 3 часа по 70 грама,но май малкият все остава гладен.през ноща се буди и плаче и аз му давам да яде но доколкото разбрах от педи -това е грешка!сега се храним с фризопеп но имам чувството че тази храна не го насища,и незнам какво да правя. Praynigмами моля ви кажете ми вие с какво хранихте вашите недоносени дечица ?

# 103
  • Мнения: 983
GERI, мисля, че не е проблем, че бебчо се събужда и иска да яде и нощем. Все пак той още е малък, нормално е. Моя Жоро някъде към края на 5-тия месец се отказа от нощното хранене, и то сам. Пробвала съм преди това да го залъгвам с чайче, с вода...абе, не става. Докато детето не реши само, май не става  Tired
От написаното от теб ми става ясно, че той се храни добре, изяжда си количеството..ами, радвай се...ако не му стига, увеличи мъничко количеството...Сега като е толкова мъничък е по-добре да се храни повече, отколкото да не иска да яде /поне аз така мисля, може би защото моя едва ядеше, пък и сега като пие АМ сутрин и вечер повече от 130 гр. не може да поеме, пък е на 7 месеца и кусур  ooooh!/...
Всичко ще се нормализира, ще видиш..малко временце трябва  Peace
Освен това на първата консултация като отидете, ще видиш как наддава и тогава може да се опитваш да променяш нещо относно режима му. Но аз съм напринципа "ръководи се от бебчо"  Mr. Green

# 104
  • Мнения: 22 508
Здравейте мили мами отново от мен. )))
Ние с малката Калина сме добре. Тя все още е на антибиотик, но спряха кислорода.
Сега е 1735гр, приема по 25мл на хранене.
Въпросът ми е относно изцеждането на кърма, защото предполагам, че някой от вас са го правили.
В момента имам кърма точно колкото и дават да яде и на нея. Чета из кърмаческия форум че след 10тият ден би трябвало количеството да е над 350мл, но аз за сега имам 200мл в денонощие. Започнах да пия чая на Хип.
Нужно ли е да се тревожа, или за момента е нормално. Това ми е седмият ден, откакто имам кърма.

Общи условия

Активация на акаунт