Тайната на дългата и здрава коса-16

  • 37 967
  • 374
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Естествено, че аспиринът си е от най- обикновения Hug
Стриваш на прах Peace

# 166
  • Мнения: 4 496
Зизи, можеш ли да дадеш линк към сайт за видовете хума?Тотално съм зарибена.
Какво ще рече , че къдриците са по-едри?По-оформени или по-дебели кичури?

newsm78

# 167
  • Мнения: 3 782
Зизи, лавандуловото и ментовото масло за какво са? Питам те, защото в началото на темата за тях няма писано, а ми е неудобно да отида до някоя дрогерия и да поискам да прочета. Rolling Eyes

# 168
  • Мнения: X
Зизи, лавандуловото и ментовото масло за какво са? Питам те, защото в началото на темата за тях няма писано, а ми е неудобно да отида до някоя дрогерия и да поискам да прочета. Rolling Eyes
Лавандуловото ревитализира косата (рецепта на Катрин Деньов), а ментовото (ей така Laughing)


Малко инфо за хумата...
Един от всички източници.


Хума - вълшебната пръст
Маската със зелена хума е подходяща за мазна кожа. Снимка: Корбис

Хумата се ползва в козметиката и медицината от толкова много време, че на хората им е трудно да си представят какво са правили жените преди да открият този натурален продукт.

Малко хора знаят, че хумата е използвана и като лекарство срещу холера, дизинтерия, възпаления и т.н. Интересно е, че болните животни предпочитат да пият вода от места, в които почвата е глинеста и е предала лечебните си свойства и на водата.

В днешно време хумата, или глината, както ви е по-удобно, се използва най-вече в козметиката. Големите козметични компании я слагат в продуктите си,а и вие самите можете да си направите маска с хума от аптеката.

Сигурно ви е направило впечатление, че хумата е в различни цветове. Това се дължи не на промишлени оцветители, както някои си мислят, а на различните минерали, които се съдържат в нея.

Зелена хума

Подходяща е за нормална и мазна кожа. Регулира мастната секреция на клетките и е подходяща за справяне с мазната коса.

Зелената хума има и най-широко действие. Почиства кожата, подхранва я с необходимите минерали, заздравява наранените зони и ревитализира.

Бяла хума (каолин)

Подходяща е за суха и нежна кожа. Като маска за коса придава жизненост и блясък. Бяла хума съдържат и бебешките пудри. Богата е на силиций и помага за унищожаване на токсините.

Червена хума

С нея се правят маски за нормална и суха кожа. Червеният й цвят е заради съдържанието на железен оксид.

Богата е на олиго-елементи и връща блясъка на кожата. Помага и за подобряване на кръвообращението.

Жълта хума

Богата е на минерали и тонизира клетките. Подходяща е за нормална и мазна кожа. Подхранва нормалните и чупливи коси.

Розова хума

Омекотява кожата и връща блясъка й. Подходяща е за деликатни, чувствителни лица. Съдържа много олиго-елементи.

Синя хума

Обогатява кожата с кислород, може да се използва за всички видове кожа.

Когато правите маска за коса с хума, трябва да добавите малко алкохол - няколко капки спирт например, за да я отмиете после по-лесно.

Ако сте с боядисана коса, избягвайте да правите маска с хума, защото активните й съставки отмиват цвета.

# 169
  • Мнения: X
Зизи, можеш ли да дадеш линк към сайт за видовете хума?Тотално съм зарибена.
Преди бяха на по - ситни къдрици, сега са на по- едри вълни Wink

  Маските с глина правят чудеса за кожата
 
 
Мазна, суха, комбинирана – независимо от типа на вашата кожа, маските с глина или кал правят чудеса.


Маските за лице с глина и кал могат да бъдат нанасяни и в домашни условия. Това не отнема много време и върши работа ако бързате и нямате време да посетите салона за разкрасяване.

Много козметични компании предлагат подобни специализирани продукти, като напоследък актуални са маските с лечебна кал от Мъртво море.

Гаранция за качество обаче може да получите само в специализираните магазини и аптеки.

Там персоналът е обучен и могат да ви дадат професионален съвет и адекватна консултация на място. Така ще сте сигурни, че купувате правилния продукт за вашата кожа.

Как действат маските с кал и глина


Освен че отстранява излишната мазнина и мъртвите клетки този тип продукт действа освежаващо на кожата на лицето, шията и деколтето и забавя процесите на стареене, благодарение на множеството минерали и витамини, съдържащи се в него.


Ето няколко от основните действия на маските с кал и глина:


- попива и отстранява прекомерното омазняване
- помага при разширени пори
- дава блясък на кожата
- подобрява овала на лицето и премахва напрежението
- помага за премахване и „изсушаване“ на досадни пъпки
- предпазва от появата на петна
- успокоява напрегнатите лицеви мускули
- „напоява“ кожата с витамини и минерали
- премахва черните точки


Изключително важно е да знаете как да нанасяте маските от кал и глина. Те не са като останалите и има специфични указания, които трябва да следвате.


Преди да започнете слагането на маската, кожата на лицето ви трябва да бъде почистена. Нанесете маската без масажни движения и не се опитвайте да я втриете.

Маската се маха, след като изсъхне, като обикновено за това са необходими 10-15 минути. Тя може да бъде нанесена и по шията и деколтето.


Маската се отстранява с хладка вода. В никакъв случай с гореща или студена вода.


След отстраняването на маската използвайте ексфолиращо измивно средство за да премахнете напълно мъртвата кожа. След това нанесете тоник за лице, за да възстановите влажността на кожата.

Ако имате суха кожа е много добре да намажете лицето с тампон, напоен със зехтин, вместо крем. За мазна и смесена кожа е достатъчно използването на тоник.


Използвайте маска с глина или кал веднъж седмично.


Ако имате време да приготвяте подобни домашни маски ви е необходима хума, която се продава във всяка аптека.

За бърз ефект при мазна и смесена кожа


3 супени лъжици хума
един белтък
една чаена лъжица лимонов сок

Разбърквате и нанасяте по описания горе начин.

За бърз ефект при суха

3 супени лъжици хума
една чаена лъжица зехтин или няколко капки бадемово масло

За всякаква кожа можете да използвате хума в различна комбинация с всякакви плодове. Например с две супени лъжици изцеден сок от грейпфрут, портокал, лимон, моркови или мандарина.

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 13:10 от Анонимен

# 170
  • София
  • Мнения: 1 825
Зизи, отличен! Дай си бележника! Laughing

# 171
  • Мнения: 4 496
Цитат на: Зизи
Ако сте с боядисана коса, избягвайте да правите маска с хума, защото активните й съставки отмиват цвета.
smile3515

# 172
  • София
  • Мнения: 1 825
Цитат на: Зизи
Ако сте с боядисана коса, избягвайте да правите маска с хума, защото активните й съставки отмиват цвета.
smile3515

Красим, не се коси. Виж само колко добре действа на кожата на останалата част от тялото. Аз, например, се намазвам цялата ...

Извинете ме за спама!

# 173
  • Мнения: 985
zizi top, нямам идея с какво се занимаваш в реалния живот, но замисляла ли си се за консултантски бизнес в сферата на козметиката? Гарантирам ти големи успехи в този бранш!
Благодаря за статията  bouquet

# 174
  • Мнения: 4 496
Цитат на: емел
Красим, не се коси. Виж само колко добре действа на кожата на останалата част от тялото. Аз, например, се намазвам цялата ...

  bouquet

Преди малко реших с един куршум-два заека.
В маската сложих и ампула Ревалид.
Миризмата на чаената лъжичка газ, която сложих, въобще не се усеща!!!
Някой ако иска да пробва!


Поздрав за всички!

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 13:00 от красим

# 175
  • София
  • Мнения: 1 825
zizi top, нямам идея с какво се занимаваш в реалния живот, но замисляла ли си се за консултантски бизнес в сферата на козметиката? Гарантирам ти големи успехи в този бранш!
Благодаря за статията  bouquet

Зизи, ако за такава длъжност се обявява конкурс, достатъчно е само да изпратиш двете си снимки, като напишеш "приди" и "след". Мисля, че няма да има втори кръг ...

# 176
  • Мнения: X
Притесних се newsm56, шшшт Embarassed Радвам се ако мога да съм Ви полезна newsm76
Красим, ще ме умориш с този поздрав newsm57
LidiS, работя съвсем друго.

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 13:22 от Анонимен

# 177
  • Мнения: 965
Krasim, тази ампулка Ревалид към оригиналната рецепта ли я прибавяш? И има ли положителен ефект, освен безспорния, че тушира миризмата на газ? Браво, добре си се сетила, може и аз да пробвам след твоя отговор Wink

Zizi, новия вариант на маската, която си си сложила не включва газ и мас... по-успешен ли е или просто си експериментирала? Иначе и аз харесвам много комбинация от хума и кис.мл Wink

Сега стоя увита в кърпа и след половин час  още ще се къпя... милата ми косичка  Peace

# 178
  • Мнения: X
Zizi, новия вариант на маската, която си си сложила не включва газ и мас... по-успешен ли е или просто си експериментирала? Иначе и аз харесвам много комбинация от хума и кис.мл Wink
Аз мас никога не слагам Peace
А иначе съм опитно зайче. Пробвам какво ли не и се старая да запомня - това - ДА, това - НЕ. Crazy
За мен "НЕ" е жълтък; хума, без да е гасена в оцет.

# 179
  • Мнения: 3 782
Зизи  smile3501 Отново пълно и изчерпателно представяне. Peace

Общи условия

Активация на акаунт