Лесни и бързи "Добруджанки"

  • 170 300
  • 396
  •   1
Отговори
# 255
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
за първи път чуват добруджанки да се гребат със лъжица и да се слагат в тавата.поправете ме ако греша

# 256
  • Мнения: 2 172
И на мен ми е странно!

Идеално си ги оформям с ръка,без да ми лепне каквото и да било и пека върху хартия,ако искам съвършено чиста тава.Но и без хартия не са ми залепвали  Peace

Незнам защо се получава такова разминаване в гъстотата на тестото.

# 257
  • Мнения: 3 674
Аз винаги слагам 1 яйце, 1 ч.ч.кисело мляко с 1 ч.л. сода, 1 ч.ч.натрошено сирене, 1/2 ч.ч.олио и 2 ч.ч. брашно, на консистенция става лепкаво  Hug
такава е рецептата, която аз знам от майка ми
днес исках да направя тази, която е публикувана в началото на темата. Не е редко но е лепкаво и може да се гребе с лъжица.

като капак на провала се оказа, че не мога да ги отлепя и от тавата   Sad

Това са най-вкусните Добруджанки на света! Hug Правила съм ги вече няколко пъти...и се омитат за нула време!  Heart Eyes
С лъжица малко трудно се гребат, понеже тестото е доста лепкаво.  Laughing  Най-лесно стават топчетата , когато ги правиш с намокрени ръце/ длани/ Peace А за де ни залепват тестените ястия, винаги слагай върху тавата, хартия за печене!  Wink Това чудо е великолепно...и свестява много нерви и енергия, да търкам с тел загорели тави ...вече този проблем го нямам!  Освен това тавите ми изглеждат като нови, защото така се запазват  супер... Flutter

И друго...не слагайте яйца в тестото!!! Само ще развалите Добръджанките! С яйцата стават жилави и  не толкова пухкави, тоест стават по твърди  ...и не така вкусни!  Peace

Оригиналната рецепта на кого беше ? newsm78 Който и да е, балгодарности за прекрасната , лесна и много рецепта!   bouquet

ето ги и моите...


# 258
  • Мнения: 1 798
Ето и моите "Добруджанки" Crazy

# 259
  • на Земята
  • Мнения: 291
Момичета, да ли може от вечерта да объркам сместа,а сутринта само да ги изпека?

# 260
  • Мнения: 3 674
delicate...страхотни са!  Hug Амм...амм..!  Heart Eyes

kikitooo, ами тестото е меко, и  не се знае какво ще е  на другия ден. Те стават много бързо...за 20 мин. Няма втасване, маи и такива неща...по добре да се правят на момента ,според мен... Rolling Eyes

# 261
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Оригиналната рецепта на кого беше ? newsm78 Който и да е, балгодарности за прекрасната , лесна и много рецепта!   bouquet

Няма оригинална рецепта и тя не е на никой. Тази рецепта се носи от десетилетия из добруджанският край. Аз съм от този край, цялата ми рода също и няма човек, който да не знае как точно да направи "Добруджанки".
Аз самата ги направих за първи път на 10 години. Това бе едно от първите неща, на които ме научи моята баба, преселка от Северна Добруджа, върната със семейството си през 1940 г., след Крайовската спогодба.

# 262
  • на Земята
  • Мнения: 291

kikitooo, ами тестото е меко, и  не се знае какво ще е  на другия ден. Те стават много бързо...за 20 мин. Няма втасване, маи и такива неща...по добре да се правят на момента ,според мен... Rolling Eyes
[/quote]
Да,знам ги,правила съм ги много пъти,искаше ми се да си улесня утрото,ама май няма да стане.

# 263
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
в крайна сметка не ми стана ясно да слагам ли яйце или не?

# 264
  • Мнения: 22 867
в крайна сметка не ми стана ясно да слагам ли яйце или не?

Има вариант с яйце, има и без яйце. Пробвай и едните и другите, сама ще прецениш кои ти харесват повече.   bouquet

# 265
  • Мнения: 3 674
в крайна сметка не ми стана ясно да слагам ли яйце или не?
Ккато искаш си ги прави, ти си знаеш, но рецептата както виждаш е без яйце  Peace

Аз ги правих веднъж/ и за последно/  с яйце и без..с яйце станаха жилави. Определено без яйце са по-хубави!  Peace Поне болшинството това казват...

Последна редакция: чт, 14 окт 2010, 00:52 от Винце

# 266
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
извинявам се ама бихте ли ми казали р-тата без яйце.благодаря

# 267
  • Мнения: 1 777
извинявам се ама бихте ли ми казали р-тата без яйце.благодаря
Рецептата е първия пост на тази тема.

# 268
  • Мнения: 3 674
rossonera...адмирации за вашия  край за тези Добруджанки!  newsm20   Grinning

# 269
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
pety  благодаря

Общи условия

Активация на акаунт