Сняг се сипе на парцали,в Пазарджик през януари(17)

  • 12 684
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 336
на  Gerit0 терминът й е бил на 19.01 за това писах че вече трябва да си имаме бебе

# 286
  • Мнения: 1 938
Гери, стискам палци за медицинското!  Hug
Вие ми стискайте палци да си оправя компа, че стадо троянски коне са се настанили в него и работата върви на разтурия... #Cussing out #2gunfire #Cussing out

Честит рожден ден на Герси!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 287
  • Мнения: 1 163
 fingerscrossed fingerscrossedТо се е видяло,че днес цял ден ще стискаме палци Simple Smile!
Герси,честит празник!!!  bouquet newsm59

# 288
  • Мнения: 2 336
Я си кажете тежката дума кое заглавие ви се нрави повече, може да предложите и други

1."Малък сечко февруари в Пазарджик мъгла стовари" 
2."За вино и любов през ФЕВРУАРИ в Пазарджик сме се събрали"


Нели стискал палци  fingerscrossed

А ние си имаме и втори зъб Party

# 289
  • Мнения: 1 163
Хе хе браво за зъбето  Simple Smile
аз съм за второто

# 290
  • Мнения: 2 577
Аз съм за първото! По кратко е, кефи ме!
Честит рожден ден, Герси! Добрина, здраве и късмет! newsm51

Честито зъбче на Младен! tooth

# 291
  • Мнения: 413
Mother-of-pearl, да стискаме ли още?Дано всичко е наред! Peace
Nellina, и на теб стискам палци. Simple Smile
Ted_, честито второ зъбче! Grinning
На мен ми харесва повече второто заглавие. Peace

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, GERSSY!ЗДРАВЕ, КЪСМЕТ И МНОГО СБЪДНАТИ МЕЧТИ!  bouquet

# 292
# 293
Много се ядосвам!Все по-често чувам за подобни, че и "по-страшни" случки в училищата.Що така тези учители (говоря за конкретния случай, не слагам всички под общ знаменател) си мислят, че могат да си правят каквото искат безнаказано?
Като не им се работи, като не знаят как да работят...

И ВСЕ ПО-СТРАШНО ЩЕ СТАВА мамчета! ЩОТ В ТОВА УЧИЛИЩЕ УЧЕНИЦИТЕ ИМАТ GSM ЗА 1000 ЛЕВА, ПЪК ДАСКАЛКАТА БЪХТИ ЗА 300 лева. ЩЕ Я МАХНАТ АМА КОЙ ЩЕ ДОЙДЕ като не останаха свестни даскали. ВЕСЕЛКА БОЕВА много добре знае дереджето по езиците, ама не може да направи нищо ЩОТ НИКОЙ СВЕСТЕН ЧОВЕК ДЕТ ЗНАЕ ЕЗИЦИ НЯМА ДА РАБОТИ ЗА 300 лева. И НЕДЕЙТЕ ДА ПИТАТЕ НЕЯ АМИ ПИТАЙТЕ СТАНИШЕВ догодина кой ще остане в училище с тези делегирани бюджети. ЩЕ ОСТАНАТ САМО НЕКЪДЪРНИЦИ И ПЕНСИОНЕРИ да бъхтат за 300 лева / повече не може/.
НЯКОГА ХОРАТА СА ПЛАЩАЛИ НА ДАСКАЛА ДА ИМ УЧИ ДЕЦАТА И СА ИЗИСКВАЛИ, А НИЕ СЕГА КАКВО ДА ИЗИСКВАМЕ. КОЙТО ИСКА КАЧЕСТВЕНО ОБРАЗОВАНИЕ ИМА ЧАСТНИ УЧИЛИЩА. НЕ МОЖЕ ДА КАРАШ КОЛА ЗА 50 000, ДА ЖИВЕЕШ В АПАРТАМЕНТ ЗА 100 000 и да искаш някакъв даскал с мизерна заплата да ти учи детето!

И НАЙ-СТРАШНОТО Е ЧЕ НИКОЙ СВЕСТЕН ЧОВЕК НЕ ИСКА ДА СТАВА УЧИТЕЛ! ДЪРЖАВАТА ПЛАЩА НА УЧИТЕЛИ ДА СЕ КВАЛИФИЦИРАТ ПО ЧУЖД ЕЗИК /питай Nellina  и тя е включена в такъв курс/ ама никой не иска, щот такава е системата. това е българия, МАМЧЕТА!!!!!!!!!

# 294
И аз мисля, че трябва да реагираш на такова поведение и отношение.Ако е за нещо друго както и да е, но щом става въпрос за децата ни...Много се ядосвам!Все по-често чувам за подобни, че и "по-страшни" случки в училищата.Що така тези учители (говоря за конкретния случай, не слагам всички под общ знаменател) си мислят, че могат да си правят каквото искат безнаказано?
Като не им се работи, като не знаят как да работят...да си търсят нещо друго.Аз самата също имам  педагогическа правоспособност, но за себе си реших, че на този етап няма да се справя и не искам да работя това.
Коментирай "случката" с учителката, ако удариш на камък давай по-нагоре.Все някой ще обърне внимание. Peace

ПРОЧЕТИ ТОВА НАПИСАНО ОТ ЕДИН ИСТИНСКИ УЧИТЕЛ!!!!!!!!!!!!

Помнете ми думата!

Днес, след моите часове, останах да замествам колежката в занималнята, защото никой, подчертавам – никой! не желае да върши тази работа, а в същото време родителите разчитат, че децата им ще бъдат поети за целия ден. Под "никой" се разбира всички правоспособни учители, които са били помолени да дойдат. Като се почне от заявилите, че търсят работа в бюрото по труда; мине се през колегите в пенсионна възраст, които са се отзовавали в такива случаи през годините; и се стигне до колегите, работещи в училището.

На моя опит за отказ беше отговорено, че положението е критично. Ако не вярвам, да се опитам да намеря заместник, за да се уверя лично. Всички учители категорично отхвърлят предложението за работа!

Добре, останах, но за сметка на моите ангажименти, планирани за деня. Няколко пъти напомних, че търсенето на заместник до края на седмицата трябва да продължи, защото не съм свободна, но в отговор само се вдигаха безпомощно рамене. Молбата на ръководството е да вляза в положението на училището, защото в момента даже се търси още един учител (заместник)на труден клас в начален етап, на който двамата досегашни класни ръководители напуснаха, понеже заради голямото напрежение получиха здравословни проблеми.

С колегите обсъждахме, че това ще бъде тенденцията оттук нататък. Обществото ни иска твърде много от учителите, без да даде нещо в замяна. А ние се нуждаем най-малкото от разбиране на нашите проблеми. Изразихме го с най-голямата по мащаб национална учителска стачка, от която понесохме само негативи, за жалост. Сънародниците ни - една голяма част от тях - започнаха все по-малко да уважават личността на учителя и все по-ниско да оценяват труда му.

Изводът е написан в заглавието на публикацията. Ако това не се осъзнае навреме, може да стане безнадеждно късно да се овладее положението. Наложително е да се зададе много сериозно въпросът кой ще учи децата в близко бъдеще! Добрите учители напускат и започва осезаемо да се усеща дефицит на квалифицирани учителски кадри. И това изобщо не са празни думи...


# 295
# 296
Благодаря Весе. с теб се познаваме от ОУ "Ст. Захариев". Да са ти живи и здрави второкласничките - големи кукли са!

# 297
  • Мнения: 2 336
МНОГИ ВИ МОЛЯ НЕ ПИШЕТЕ ВЕЧЕ ТУК ИМА НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт