Примерна схема за захранване 5

  • 56 504
  • 582
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 70
Сега пък слузесто ако и сякаш обривче по дупето  Sick И с морков няма да захраня  smile3511. Може би ще пробвам с картофче или ябълка след като отшумят признаците на алергия. Възможно ли е да е алергична към морков? Този беше екологичен. Домашно производство на баба. Пък и съм давала преди около месец морков около 10-15 грама. Повече не щя диването. Ще станем на 8 месеца скоро, а сме въвели само тиква. Моля ви, ако някой помни колко време след алергична реакция може да се даде пак същия зеленчук (зеленчукът, от който се предполага, че е получена реакцията) да пише. Срещнах я някъде в библиотеката тази информация, но съм забравила. Хубав следобед!

Не знам какъв точно е случаят с нежеланието да изяде повече от 10 гр. на едно хранене. При нас обаче се получи същото. Ядеше малко, даже в един момент започна да пищи само като и вързвам лигавника или ме види с чинийката да се приближавам. Оказа се, че бебе предпочита храната да не е пасирана. Сега ядем картоф, морков, тиквичка на пара, намачкани с вилица. Опитай, може повече да се хареса.

Успех!!! Peace

Благодаря ти, Джой!  bouquet Аз по принцип не пасирам, защото робота ми е твърде голям за такова малко количество храна. С вилица намачквам и аз след като съм сварила на пара - понякога много хомогенно, почти пасирано, понякога по-едро. Няма особена разлика - не иска и не иска да яде. иначе е спокойна, енергична и весела, спинка си добре, но се тревожа вече, защото е крайно време да се промени положението. Днес ще давам оризова каша за първи път  chef Да видим...

# 91
  • Мнения: 1 449

Спанак - след 8 м.
- целулозен (готвеният спанак съдържа доста повече фибри от суровия)
- алерген
- нитрати
- добър източник на желязо (въпреки митовете за сгрешената запетая - но нискоусвоимо поради оксаловата киселина и фибрите)

Броколи - след 6 м.
- най-добре след 8-10 м. (средноцелулозен зеленчук)
- при чувствително стомахче: 10-12 м. или по-късно
- подходящ зеленчук и за алергични деца
- преобладаващо разтворими фибри (регулиращ, леко разхлабващ ефект)
- много витамин С
- може да предизвика подуване на коремчето
- предлага се като добавка, не като основа на пюрето
- варене: важно е да се запази яркозеления цвят, съответно витамините

# 92
Дотук захранването ни върви добре-оризова каша,днес въведох тиква(разреждам и кашата,и тиквата с кърма-много му харесва на бебчо),след тиквата мисля да му дам картоф,после може би морков.Някъде тук бях чела за сладкия картоф и съм купила,но искам да попитам него къде да го вмъкна,може би след моркова???

# 93
  • Мнения: 173

[/quote]
Благодаря ти, Джой!  bouquet Аз по принцип не пасирам, защото робота ми е твърде голям за такова малко количество храна. С вилица намачквам и аз след като съм сварила на пара - понякога много хомогенно, почти пасирано, понякога по-едро. Няма особена разлика - не иска и не иска да яде. иначе е спокойна, енергична и весела, спинка си добре, но се тревожа вече, защото е крайно време да се промени положението. Днес ще давам оризова каша за първи път  chef Да видим...
[/quote]

Щом е спокойна и жизнена, няма място за притеснение наистина Peace.  Опитвай други хранички или други начини да предложиш храната.
Например, ако не разреждаш с кърма или адапте, опитай.
Ако даваш с лъжичка, пробвай да и дадеш с ръка.
Може да опиташ да сипеш, каквото си приготвила в "чиния за големи" и да я вземеш в скута си уж да ядете заедно.
Също мисля, че дава резултат, ако направиш "плато" от няколко вида разноцветни зеленчуци, за да и е интересно...а пък и давай само от това, което си решила.
Също може да бъде от значение времето, по което предлагаш храната. При нас по добре се приема  следобед и поне два часа след и един преди времето за кърмене (или мляко, ако не кърмиш).
.
За това кога да бъде предложена повторно храна, предизвикала алергична реакция, бях срещала препоръка да е след първата година. Но предполагам зависи и от вида и силата на алергичната реакция.

# 94
  • Мнения: 957
Какво ще ме посъветвате, да правя ли вариации на тема "каша" или да се придържам само към една? Има голямо разнообразие и аз до сега се опитвам да редувам оризовата с мляко на Нестле и каша от просо. Купила съм и оризова с ябълки и круши и ориз и царевица с банан.
Кашата се приема без проблеми, днес дори направих пълната доза ( до сега правех само половината), написана на кутията и малчо почти я изяде всичката.

Някой давал ли е пюре праскова и маракуя? Имате ли впечатления как се приема?

# 95
  • София
  • Мнения: 5 752
elfljo,аз давам и купувам 2 вида и ги давам един ден една на др ден друга! Peace
За маракуята специално и педи и дерматоложката ми казаха да не давам все още  Rolling Eyes и да се придържам към плодове растящи само в БГ!

# 96
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Давам 1 каша , защото я смесвам с плод и свършва бавно и така разнообразието идва от плодовете.
Прасковата е мъхест плод, изчакай с нея.
Давала съм манго и банан май беше , но на по- късен етап.

# 97
Праскова с маракуя на ХИПП дадох днес, прие се добре. Може ли киселът да се прави с царевично брашно вместо с царевично нишесте?По погрешка съм взела такова.

# 98
  • Мнения: 4 546
искам за готовите супи да попитам. по-конкретно за тази на гербер със заешко. вместо обедното пюре ли се дава?  newsm78 малко ме обърква това, че е супа, а не "меню" Blush

# 99
  • София
  • Мнения: 5 752
Косе Босе,мерси!  bouquet Hug
Херелина,аз давах и зеленчукова супас и пиле съм взела и заек те си ги водят Zupki- супи Peace

# 100
  • Мнения: 70
Джой, благодаря ти! Hug  Ще  пробвам.   bouquet

# 101
  • Мнения: 5 607
Момичета,с коя глутенова каша на Хип или Нестле(или др,но не БГ) мога да въведа глутен,че с овесените ядки е пълен провал.Извинете,ако дублирам въпроса

# 102
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Бих ти препоръчала 2 на Нестле, в зависимост от това, дали искаш да е млечна или безмлечна: Безмлечна Нежни фибри /тя е овесена със сини сливи/ или Бисквитена, но е млечна.

# 103
  • Мнения: 2 652
Туранага, има плодови пюрета на Sunval, които имат и малко овес в тях - ако решиш да не е каша (например круша, ябълка и пълнозърнесто овесено брашно).

# 104
  • Мнения: 111
Здравейте, ще ме приемете ли във вашата темичка?
Аз съм мама на две момченца. Бебенцето ми е на 6 месеца без малко и до скоро беше само на кърма, а от понеделник (11 февруари) започнах да му давам пюренце от тиква на Хип. Бебко не беше опитвал нищо, различно от кърма, но тиквата определено му хареса. Всеки ден увеличавам количеството на пюренцето с по една лъжичка и стигнахме до 6 лъжички. Чудя се, дали може да му дам утре 10 лъжички примерно, или ще му е много?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт