За Египет-най-важни неща,които да не забравям и съвети.

  • 129 272
  • 620
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 100
Ето ме пак и мен  Wink
Old Sport още веднъж много мерси за съветите, безценна си.  Hug
Сетих се още нещо да те попитам.По принцип каква валута е най-добре да си вземем - долари, евро или от тяхните местни, с каква валута е най- изгодно да се пазарува.

# 31
  • Мнения: 3 215
Ами вземете долари или евро и там обменете.За плащане на място препоръчвам египетската валута.Не,че не можеш да платиш и в друга (плащаш ли,всичко приемат),но вероятността да те измотат с курса не е малка.Повечето бюра и банки предлагат сходен курс.Може да попитате водача на групата къде ви съветва да обмените.Има го и момента,че преди в Кайро курсът беше по-изгоден от този в курортите,но не съм сигурна дали все още е така.За съжаление ще мога да кажа като се върна (към 18-19.03).Вероятно ти ще си разбрала преди мен и ще можеш да напишеш тук.
Завиждам ти,ако вече си готова с багажа.На мен тепърва ми предстои,но всеки ден отлагам...

# 32
  • Мнения: 3 215
Запис и от мен.
Ще пътувам за Великден, на сватба сме.
Всичко ще ми е от полза, и за децата и за възрастните, които ще са ми грижа! Hug
Това със сватбата звучи инетерсно.На египетска сватба ли??Приготви се за екзотика!
Къде ще сте?Дай малко инфо  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 4 447
Къде ще сте?Дай малко инфо  Mr. Green
Булката е българка, а младоженецът - египтянин.
Българите се броим на пръртите на двете си ръце, останалото са местни.
Ще бъде по техните обичаи, вечерна... то и аз не знам какво да очаквам. Кайро, на кораб. Че ще има екзотика - ясно, не съм наясно с много неща.... Rolling Eyes Точно е Великден, две религии....
Попивам всяка информация. Не с езнае кое ще ми е от полза.
Благодаря! Hug

# 34
  • Мнения: 8 949
Old Sport, ако не ставам прекалено нахална  Embarassed, да попитам още нещичко  Rolling Eyes
Предното ни посещение в Египет беше в края на април /23-ти/ и изкарахме страхотен плаж. Температурите бяха от порядъка на 25-30 градуса.
Този път ще пътуваме малко по-рано - на 5-ти април. Опасявам се да не би да не става за плаж.   newsm78

# 35
  • Мнения: 3 215
Не си нахална естествено.Според мен проблем с плажа няма да имате,даже напротив.Точно ще започва истински да се стопля  Sunglasses
Аз даже по-рано ще съм там и ще плажувам.
Като цяло моят опит показва,че ако има истински лошо време в Египет,то е през януари и то не за дълго.Говоря за през деня.Иначе вечер си е хладно,че даже и студено поне от ноември до март.Какъвто студ съм брала там вечер,никъде другаде не съм.Нищо,че в Египет е вечно лято.Проблемът идва от разликата в дневните и нощните температури.
 
Така,че стягай банските! Mr. Green

# 36
  • Мнения: 3 215
Къде ще сте?Дай малко инфо  Mr. Green
Булката е българка, а младоженецът - египтянин.
Българите се броим на пръртите на двете си ръце, останалото са местни.
Ще бъде по техните обичаи, вечерна... то и аз не знам какво да очаквам. Кайро, на кораб. Че ще има екзотика - ясно, не съм наясно с много неща.... Rolling Eyes Точно е Великден, две религии....
Попивам всяка информация. Не с езнае кое ще ми е от полза.
Благодаря! Hug
А, на ръце ше ви носят,да знаеш.Не се притеснявай.Освен това щом ще сте на кораб,няма да е съвсем традиционна.На най-традиционните сватби жените празнуват отделно от мъжете,но все по-радко се практикува вече.
Сигурна съм,че ще ви хареса и да не забравиш после да пишеш!!
А това,че се миксират религиите и празниците,само по-интересно ще направи всичко.

# 37
  • Мнения: 100
Old Sport, за пореден път мерси.   bouquet
А багажа още не съм го стегнала  Embarassed..Днес изпратихме детето при баба й и дядо й, тази вечер малко relax и чак утре(то друга възможност  и не остана  Grinning).
Ще разказвам като се върна непременно.
Приятно изкарване ти пожелавам и на теб. Hug

# 38
  • Мнения: 3 215
Мерси много!
И като стигнете на летището не оставяйте да ви носят багажа,защото после ще ви искат .... бакшиш,разбира се  Laughing

Имам една молба към хората,които ми пишат на лични - освободете място в кутиите си,за да получите отговора ми.Днес писах,писах,а не мога да  изпратя и малко се обезсмисля цялата работа...Мерси и лека и спокойна нощ на всички!

# 39
  • Мнения: 734
Ние чакаме потвърждение за свободни места...капарирали сме....да видим. СТискайте палци, че ако ни отрежат ще ме е много яд. Толкова сме се наточили... Whistling

# 40
  • Мнения: 3 215
Стискам!
Какво си избрахте? Sunglasses

# 41
  • Мнения: 734
Стискам!
Какво си избрахте? Sunglasses

Круиз по Нил се води. Ето това е изборът ни -> http://www.posoka.com/exkurzii_pochivki/excid_8420.phtml с тръгване от Кайро, а Хургада е накрая....Бая обикаляне ще падне, но пък това искаме ние:) Да си лежим и мързелуваме може навсякъде, но има прекалено много неща, които си заслужават да се видят...

# 42
  • Мнения: 3 215
Ммм,звучи примамливо.
Само един съвет - ако искате да ползвате интернет,потърсете интернет кафе,защото цената в хотела е 5 пъти над тази,която бихте платили в града (имам предвид Хургада).
Успех! Grinning

# 43
  • Мнения: 734
Ммм,звучи примамливо.
Само един съвет - ако искате да ползвате интернет,потърсете интернет кафе,защото цената в хотела е 5 пъти над тази,която бихте платили в града (имам предвид Хургада).
Успех! Grinning

Вече съм доста скептична за интернета, предлаган по такива места...Като бяхме в Мексико платихме $4, за да видим как не се зареди нито една страница.... Joy И решихме - край, само sms-и и евентуално обаждания. Поне знаеш за какво плащаш тоя роуминг.... Joy
Иначе как е интернета там?

# 44
  • Мнения: 3 215
Ами нормален на някои места,на други бавничък...В Ел Гуна мониторите бяха от старите и едва издържах да си проверя пощата..после всичко ми трепкаше пред очите. #Crazy
Ако си там за кратко и не ти е супер спешно,можеш да си го спестиш.
Съгласна съм за роумига,говоренето е скъпо,но и с смс-и може да се каже достатъчно  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт