ИЗРАЕЛ 5

  • 31 270
  • 282
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 952
Мента, хората  да си загасват светлините бе , как шалтера ще дърпат , да не е диктатура  Mr. Green Скицо!  Flutter
Ноктите са ми с  акрил.Не  са  отгледани естествено  Mr. Green Струват ми 100 шекела ( 30 и няколко долара как се пада) на 3 седмици.Подходящо е за  слаби нокти, стават като копитца после здрави  Flutter   Глупости , дъра - бъра  Mr. Green


Излизам с малките, айде лек ден и успешна работа на работещите!  Whistling
Иначе от мъртво море си вземаме кал в  буркани  Joy , наистина  Mr. Green

# 151
  • Мнения: 720
Ей  Тали Дан- ти пускаш линка /за Ахава/на един..пък то друг ще се го ползва. Simple Smile Виждам че за юк имат онлайн поръчки,така че ще се възползвам от това. 
Ако някой от вас е ползвал с тези соли козметика ,нека да каже .

 Peace

# 152
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мента, хората  да си загасват светлините бе , как шалтера ще дърпат , да не е диктатура  Mr. Green

Уф, и на мен не ми се връзваше, но снощи в новините от хеврат hа-хешмал един господин половин час се оправдава, че ако централно се дръпне шалтера, ще предизвика проблем в ел. захранването - тъй като наведнъж ще се спре много голямо количество ел. мощ. И му се чудих на човека защо ни ги обяснява тези неща  newsm78 Кой знае - може би просто са запълвали време в емисията си  Grinning
Но днес прочетох и в нета: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3483203,00.html

хевра - 1. общество; 2. фирма -  חברה
хешмал - ток, електричество - חשמל
=> חברת החשמל



harriet TJB, аз съм много доволна от козметиката на Ахава, а и никога не съм чула оплаквания...
Имат много добра мъжка серия, ползвала съм им кремовете за алергична/чувствителна кожа. В момента ползвам крем за ръце на Dr. Fischer - също бих препоръчала, но без връзка със солите на Мъртво море Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 15:41 от Mentha

# 153
  • Мнения: 323
пете ,ако тръгнеш към Тайланд си струва да видиш и Индия по-точно Тадж Махал.Не се притеснявай за малките,моите родители като ходиха някъде за по 2-3 седмици,аз все плачех за тях 1-2 дена после ми минаваше,ама баба и дядо доста усилия хвърляха за да млъкна и не мисля ,че нашите ги няма.По-късно си мислех ,ама колко добре ,че са някъде са по-дълго време...
Да не говорим за Япония...Любопитна съм какви дестинации си избрала.

# 154
  • Мнения: 720
Благодаря Мента.  Simple Smile
Аз основно май от маските за лице се интересувам със тези соли, по принцип съм фенка на еко козметика и купувам често онлайн такава.Но съм отворена до пробвам и такива ,които незнам стига да са ''леки'' без парфюми и парабени...Това за доктор Фишер ми е познато май,чувала съм .

# 155
  • Мнения: 2 952
Хариет, Доктор Фишер  е израелска .На мъниците кремовете и шампоаните , както и течния  сапун са ми на тази марка.Харесвам я.И тукашните си я харесват.Не е скъпа созметика, достъпна.

А(х)ава .... те имат доста скъпи нещица , но и не толкова.Аз все тазива подаръци нося към БГ на близки и познати.Серията за крака ми харесва.Изобщо....добра е наистина.

Криси, моят мъж е ходил 9 пъти в Тайланд(той къде ли не е ходил, харесва Китай !!! ).Там ще е добре  , че можем да идем сами , без  екскурзовод, да пътуваме много и да спим на различни места.За него е втори дом, познава местата , обича ги.Дори поговаря малко някоя друга дума.За храната да не говорим - влюбен е.....знае къде какво се предлага ,знае им номерата и тарикатлъците  също  Mr. Green Бил е и в Лаос(само във Виетнам не е успял да иде и съжалява), но там не ми се струва , че ще ми хареса.По храсталаци  не се муша аз и в джипове  на стоп - хич пък.Не сме на една вълна по тоя въпрос.Той ми казва , че когато свикна на големи хлебарки  дори в добър хотел, както и на  огромни комари и жега ще се засилим (това на майтап).То там е пълно с израелци, то къде ли не е.Те са Г* път да види..... и са едни досадни, няма оттърване от тях ! Ей...навсякъде са , ужас! Не може си отдъхна от тях, пътешественици! Rolling Eyes   Тази дестинация  е за по-дълго.....По наблизко е Петра за сега.... през границата  за няколко дена  сме си в къщи пак....За повече немога ....

 Мента , ти си сладурка  Mr. Green

 

# 156
  • Мнения: 720
А интересно незнаех ,че е израелска марката . (това Фишер да не е еврейско име,нямам идея newsm78 )
Ще ги погледна и тях щом сте доволни.

спокойна вечер.

# 157
  • Мнения: 1 526
Хариет, ще се радвам да ти е полезен линка. Не само за Криси съм го дала, а за всички заинтересовани. Аз също ползвам от време на време за ръце и крака, както и лосиони. Маските им са много добри. Даже скоро мисля да се метнем до там, хем полезното с приятното да съчетаем.
Между другото там на място може да се разгледа фабриката, много е чистичко и стерилно. Разясняват всички каквото те интересува и можеш да закупиш ако искаш нещо на по- тънки цени.

А Пете, аз най- накрая да ти отговоря. Да, на Ен Гади сме ходили два пъти. Още преди 101г (шегувам се но така ми се струва, беше доста отдавна, много се впечатлих тогава къпахме се във водопада). Вторият път щерка ми беше на около две и като видя една коза по пътеката и като побегна по- нея, то едни чукари няма спиране  ooooh!. Сега мисля да идем бе кеф. А и ти за Петра заговори, и за там кроя планове, но кога ще ме огрее  Thinking

Мента, ми то и на мен много смешничко ми стана  Crazy, но реших все пак че не си струва...
Врътахте ли часовниците? Ще спим утре по- малко, а сме и на брит... на едно американско еврейче  Sunglasses

# 158
  • Мнения: 1 526
А между другото чували ли сте, че еврейте не ядяли месо в събота  Joy
Аз днес научих, от съседната тема!
Да дойдат да ги видят тук няколко милиона покрай скарите в събота  hahaha

Айде съвсем ще ми падне реномето на ерудирана, пардон интелигентна млада дама whatever

# 159
  • T"A
  • Мнения: 2 515


Пу, първа - без свелина за час!  Grinning
Обаче мъжът не прояви толкова търпение и ме изкара навън, за да не сме били скучаели  Thinking И се озовахме на кикар Рабин да слушаме Кнесият (х)а сехел, а  уж цялата озвучителна техника се задвижваше с колела - видях ги, но си останах със съмненията, че това бе единственият източник на ел. енергия  newsm78 [кикар=площад=כיכר ]

Днес ще спим един час по-малко - местим часовниците с час напред.  ooooh! Тази пролетна смяна на часа винаги ми действа зле. Може би ще е интересно за който не знае, но в Израел промяната на часовете не е съобразена с останалия свят  Rolling Eyes - винаги е в ден от седмицата, никога в събота (кактое в България например) и винаги е по време, съобразено с празниците - есента е преди Рош А-Шана и Йом Кипур, а пролетта - преди Песах. И понеже празниците са подвижни и съответно и датите за промяна - и те така balloon

Групата, която слушаха телавивци в Часа на Земята с едно не лошо тяхно изпълнение:
כנסיית השכל=кнесият hасехел=църква на разума - много странно име за група, а песента е ядаим лемала - ръцете горе
http://www.youtube.com/watch?v=fHxZvox_PX8

И още една тяхна песен, която е по-известна и аз лично много харесвам:
[Мая има пистолет=למיה יש אקדח=леМая йеш екдах]
http://www.youtube.com/watch?v=iaM8D93LWPE&feature=related

Искам да ви разкажа още нещо - гледах късните новини на аруц 10 (десети канал) и с какво завършиха те - със смешни кадри от България! Да, прочухме се   costumed034
Ето, това дадоха по новините:
http://www.youtube.com/watch?v=FQt-h753jHI

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 00:05 от Mentha

# 160
  • T"A
  • Мнения: 2 515
А между другото чували ли сте, че еврейте не ядяли месо в събота  Joy

Пу-пу, хамса-хамса биха ти отговорили някои. Ако не в събота - кога ще се опънат скарите по де-що има зелени площи  Grinning

Видях по-късно, че си писала за смяната на часа, докато и аз съм си писала съобщението  Wink Нищо, да се знае  Simple Smile

# 161
  • Мнения: 1 526
Ken lee tulibu dibu douchoo
 Joy Joy Joy
Утре, пардон днес ще събера колегите да разучат текста...

Аз вършеех кениона в Холон бяхме си осветени и съвсем забравих за това мероприятие. Поне телАвивци са ни отсрамили?
Menthа, а мъжът ти от кои е  Laughing в смисъл на какъв език си шпрехате вкъщи?
Питам те от любопитство.

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 00:22 от Tali Dan

# 162
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Menth, а мъжът ти от кои е  Laughing в смисъл на какъв език си шпрехате вкъщи?
Питам те от любопитство.

На иврит. Запознахме се малко преди да отпразнувам година от алията и никога не сме си говорили на друг език. Той е роден тук, но, ако говорим за произход - полски му е. Но твърди, че от мен по-голяма поланИя няма  Blush Като се прибрал вкъщи от работа днес и видял тъмницата, си помислил - тя сега седи левад бехошех (сама в тъмнината)... както е шегата за лафа на полякинята  Simple Smile А аз всъщност бях излязла, за да гледам как градът ще се затъмни... което не стана точно както си го представях  Wink

# 163
  • Мнения: 323
Аз май пак нещо не съм разбрала като хората.Вие разказвате за Тел Авив,за Ерусалим и останах с впечатлението,че повечето от вас живеят в тези градове,ами разкажете нещо за местата където живеете сами те вие.
И ако не се лъжа ние говорихме са Назарет или Витлеем или изобщо не сме,ма не помня.Ако не сме я разкажете малко древна история,че съм любопитна.

# 164
  • Мнения: 323
Забравих придружени със снимков материал.

Общи условия

Активация на акаунт