Негодно за употреба Витамин С по аптеките

  • 4 730
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 518
... моля кажете как се казва този сироп с Вит. С?

Има различни видове, аз купувам Саностол.

# 31
  • Мнения: 814
И на мен последния път в аптеката ми казаха - взимай ампули, че вече няма да има. И аз купих за малкия 1 опаковка. Изрично питах аптекаря да не би да има някакъв проблем, но той ми каза, че просто имат проблем с производството и са ги спрели.
Много се надявам всичко да е наред с ампулите... Confused
Като видях темата преди 1/2 час отидох на страницата на Софарма: http://www.sopharma.bg/main.php?act=html&file=contact.html&sub=9 и звънях на дадения телефон, ама никой... Close

# 32
  • София
  • Мнения: 1 626
Добре, а за по-малки бебета какво може да се дава вместо ампули витамин С?

# 33
Аз днес също търсих,но ми казаха че са го спрели от производство.Нещо куцало в качеството и понеже го търсих за моето бебче се отказах да търся по други аптеки като чух за качеството.Но аптекарката каза че пак ще го пуснат само че няма идея кога точно ще стане.Как иначе да даваме на нашите малки сладкишчета като таблети не могат да приемат.

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Иначе предпочитам български стоки, сега да не си помислите, че съм някакъв див сноб Mr. Green

Аз направо това си помислих.

# 35
  • Мнения: 3 157
Иначе предпочитам български стоки, сега да не си помислите, че съм някакъв див сноб Mr. Green

Аз направо това си помислих.


Ми права си е жената за българските лекарства,не е нужно да си сноб за да се откажеш от тях-гледай какво става:
,,За трети път само за три месеца Изпълнителната агенция по лекарствата откри нередовни медикаменти в аптеките. Вчера тя нареди незабавно да бъдат изтеглени от търговските складове, аптеките и болниците ампули нивалин.
Ампулите са произведени от "Софарма", съобщи здравното министерство.

През лятото бяха открити 5 партиди с фалшификати, които имитираха продукция на "Софарма".
,,През лятото бяха открити 5 партиди фалшификати на ампули на "Софарма" - фуроземид, витамин С, аналгин, бускулизин и антибиотика амикацин. .''
"В нивалин, произведен през 2004 г., се е оказало, че има повече примеси, отколкото е разрешено за производство. Това значи, че лекарството няма ефекта, който му се приписва", обясни директорът на агенцията по лекарствата Емил Христов. Друга партида, произведена пак преди 2 г., също не отговаря на изискванията за качество. Не е ясно колко ампули съдържат двете партиди. Всяка фирма сама решава колко бройки да пусне на пазара. "Производителят трябва да изтегли некачествената си продукция, от него чакаме и данни на кои търговци е продаден нередовният медикамент", допълни той.
Изпълнителният директор на "Софарма" Огнян Донев не беше открит за коментар.''

Мине-не мине месец и все нещо не им е в ред,все се теглят партиди,все се спира производството...

# 36
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Вместо ампули ми предложиха разтворимия Упсавит, ама за бебе не става.

# 37
  • Мнения: 814
Точно сега пак звънях на централата на Софарма и вдигна една жена, която ми обясни, че заводът много дълго време е бил в ремонт, поради което се е получил недостиг в търговската мрежа. От известно време пак работел, но произвеждал първо животоспасяващи ампули, след което щял отново "да влезе в крачка" с нормалния ритъм на производство и ще има пак Вит. С по аптеките. Дали е вярно  newsm78?
Аз давам на сина си тези дни от тях, защото нещо не е много добре и сега се притесних

# 38
  • Мнения: 350
Когато ми свърш Сто на ампули разтварях на бебка по 1/4 таблекта в малко водичка.

# 39
  • Мнения: 4 371
Иначе предпочитам български стоки, сега да не си помислите, че съм някакъв див сноб Mr. Green

Аз направо това си помислих.
И?

# 40
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
За ампулите в аптеката на мен ми казаха, че ще ремонтират/са ремонтирали нещо си по производството и за това ги няма сега.

# 41
  • Мнения: 4 447
И на нас миналата седмица ни казаха, че течен витамин С вече не се произвеждал....

 Shocked

Дано да ги пуснат отново.  Peace

# 42
  • Мнения: 4 447
Вчера говорих с една позната, която работи в аптека.
Каза ми, че мястото в което се произвеждал течният витамин С е в ремонт.

За това сега нямало.

 Shocked Shocked Shocked

Общи условия

Активация на акаунт