Проектозакон на министерството за започване на училище на 6 години

  • 18 316
  • 326
  •   1
Отговори
# 90
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А представете си какво ще се случи, когато това влезе в сила. Два набора наведнъж ще трябва да са първи клас, защото едните ще са на седем, а другите - на 6г., познайте в София дали ще има места.

# 91
  • Мнения: 3 479
Ако родителя откаже да пусне детето какво ще е последствието?! newsm78
Спират му детските и помощите Mr. Green


Който пък не получава детски и помощи, няма грижи. Прави си каквото иска Mr. Green

Хора успокойте се. В една съседна тема пишат хора, които ВЪОБЩЕ не пращат децата си на училище и социалните се правят на слепи и глухи, вие сте се закахърили за една година отлагане. Laughing

# 92
  • София
  • Мнения: 15 290
Де да ги отлагаха.....
Само че не ги "отлагат", а ги "изтеглят".

# 93
  • Мнения: 7 821
Мисля, че и материалът ще е съобразен с възрастта им. Дано по този начин да се преразгледат учебниците и да се избегнат масата грешки, с които са пълни настоящите.
Всъщност вчера министъра заяви, че това изобщо няма да се направи. Програмите няма да се променят, просто децата ще тръгват с година по-рано Rolling Eyes .
И в другата тема попитах - а какво става с предучилищната, ще я има ли, децата на 5 ли всъщност ще тръгват на училище или ще отпадне?

# 94
  • Мнения: 7 201
а какво става с предучилищната, ще я има ли, децата на 5 ли всъщност ще тръгват на училище или ще отпадне?
И мен изключително много ме вълнува този въпрос. Thinking

# 95
  • Добрич
  • Мнения: 958
Ако родителя откаже да пусне детето какво ще е последствието?! newsm78
Спират му детските и помощите Mr. Green


Голямо наказание Crazy И без това не ни помагат много, направо да си ги спират и да оставят децата намира.

# 96
  • София
  • Мнения: 11 806
Ако родителя откаже да пусне детето какво ще е последствието?! newsm78
Спират му детските и помощите Mr. Green


А на тези,които не получават детски и помощи какво ще им направят?

# 97
  • Мнения: 14 133
а какво става с предучилищната, ще я има ли, децата на 5 ли всъщност ще тръгват на училище или ще отпадне?
И мен изключително много ме вълнува този въпрос. Thinking
Казва ли ти някой??? Wink

# 98
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
При положение, че се запазва сегашната система на образование, съм категорично против.
За толкова малки деца /че и за по-големи/ обучението би трябвало да е под формата на игра, да се набляга на развитие на въображението, емоционалната интелигентност, индивидуалните особености на всяко дете, да имат възможност за двигателна активност минимум 2-3 часа на ден. Ех, мечти, мечти .......
В момента стандартният първокласник прекарва седнал на чина между 5 и 8-9 часа  Rolling Eyes

# 99
  • Мнения: 24 467
Ами то "да се набляга на развитие на въображението, емоционалната интелигентност, индивидуалните особености на всяко дете, да имат възможност за двигателна активност минимум 2-3 часа на ден" според мен би следвало да се отнася за всеки ученик, независимо от възрастта, ама...

# 100
  • Мнения: 14 133
Ами то "да се набляга на развитие на въображението, емоционалната интелигентност, индивидуалните особености на всяко дете, да имат възможност за двигателна активност минимум 2-3 часа на ден" според мен би следвало да се отнася за всеки ученик, независимо от възрастта, ама...
Ех, мечти, мечти.... Laughing

# 101
  • София
  • Мнения: 62 595
Някой беше писал за научните изследвания за детско развитие. Такива има колкото щеш и за много неща са противоречиви. В сегашното положение, ако несъгласните родители използват едни изследвания, със сигурност МОН ще пусне "експертите" си със съвсем други данни и накрая само ще се получи надцакване и разводняване. Аз също съм на мнение, че не може просто да смъкнат материала, но министърът го каза много ясно - ще започват първи клас по-рано и ще завършват училище по-рано.  Като чуя и думичките "широк обществен дебат" направо изключвам телевизора и повече не слушам какво се говори.

# 102
  • Мнения: 24 467
Аз не случайно изчаквам да видя закона- там може да сочат и конкретни санкции за неизпълнението му. То това със спирането на детските хич не ме плаши, без друго не получавам такива от както започнаха да зависят от дохода. Да видим глобите- може пък да са търпими. Confused Ще си видя и нивото на собственото хлапе. Има време.

# 103
  • ГР. ВАРНА
  • Мнения: 134
ох само като слушам и ми на стръхва косата,сега се ядосвам с седмокласник и не мога да си представя догодина малкия да тръгне на училище на 6 годинки, ами поне дена година да си почина от едния че да се мятам на другия. а министъра като го слушах май си го е решил така много спокойничко си го каза,  и шъ земат да го приемат, аз съм много против.
ако го приемат означавали че нашите 5годишни ще тръгнат без предучилищна

# 104
  • Мнения: 46
Някой беше писал за научните изследвания за детско развитие. Такива има колкото щеш и за много неща са противоречиви. В сегашното положение, ако несъгласните родители използват едни изследвания, със сигурност МОН ще пусне "експертите" си със съвсем други данни и накрая само ще се получи надцакване и разводняване. Аз също съм на мнение, че не може просто да смъкнат материала, но министърът го каза много ясно - ще започват първи клас по-рано и ще завършват училище по-рано.  Като чуя и думичките "широк обществен дебат" направо изключвам телевизора и повече не слушам какво се говори.

Само не мога да разбера, защо им е да се набъркват в това. На практика ще се получи така, че те ще си гласуват промените в закона, а следващото правителство ще трябва да го изпълнява....
Такова нещо не се прави от днеска за вчера. Нужен е не фалшив и несъстоял се "ШИРОК ОБЩЕСТВЕН ДЕБАТ", а сериозни и задълбочени анализи и истински, а не проформа проекти, които да НЕ са организирани само за да съществуват на ниво проекти. Истинска промяна на материалната база, ясна визия за цялостния облик на образованието от първия до последния клас; от първи клас до най-високата образователна степен. Сега всичко е пълна каша. Много приказки с малко пълнеж. Когато по избори всички влизаме в училищата, за да гласуваме, ясно се вижда състоянието на българското образование - мизерия и глад!
Сега отново са решили да си правят рИформата на гърба на децата и това е поредното издевателство.

Няма мисъл, няма перспективи, няма грижа за народа. Ей не се спряха тия изроди!

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 16:25 от karlota

Общи условия

Активация на акаунт