Инструкции за шиене и ползване на слинг тип MayaWrap

  • 62 725
  • 331
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 616
Уших си слинг - 220см дължина 70см ширина, скосих малко висищият край, за да се движи по-лесничко през халките. Малчо е супер доволен, на мен ми е невероятно удобно. Изобщо много съм щастлива. Сега имам и от двата вида слинг, усещам как ставам слингопристрастена, защото почнах да се оглеждам вече за различни цветове да си правя вариации  Embarassed

# 241
  • Мнения: 173
Докато бях бременна четях тази тема и се запалих много.
Направих си и слинг с халки и слинг шал. Няма база за сравнение между двата. Слинг шала е 10 пъти по-удобен. Заради него вече трети месец не съм си чула детенцето да плаче. Като излязохме от болницата беше  закачена за мен като маймунка, а сега я слагам, когато тя си поиска. Когато види, че го връзвам, се ухилва като тиква. Количка съм ползвала за 3 месеца 3 пъти.

Исках да помогна и аз и с много срам да прибавя две домашни филмчета (много ми беше неудобно докато ме снимаше майка) и един линк към чуден сайт за начини на връзване.

Как се връзва слинг шал

Как се слага бебе в слинг шал

Начини на връзване

Досега съм пробвала само този начин на връзване, но ми е много удобен.

# 242
  • Мнения: 3 695
Браво, Луканка, страшна си!  Hug
Ще взема и аз да на дърти години на бебата да си ушия и от тоя тип.  Peace

# 243
  • Мнения: 2 616
Lucanka, клипчетата ти са страхотни, много ти се радвах. От къде си го намери тоя слинг. И аз имам един страхотен слинг шал, от Премама, ама малко са се пооляли с дължината му, моето е над 7м, вее ми се по земята и омитам улиците, та го слагам само ако ще се разхождаме по-дългичко и съм сигурна, че няма да вадя Марти от там, докато се приберем.

# 244
  • Мнения: 173
Слинг-шала си го купих от Лана. От чичко Гугъл я намерих. Дори жената дойде в една градинка в силен дъжд да ми покаже как да се овържа, че се бях оплела много. Дълъг е точно 4,36 и ми е перфектен. Направих си този с халките, но малката пръжка като си е свикнала с шала и се гърчи като червей в другия. Някак виси в него и на мен не ми е удобно.

Слинг-шала само изглежда труден за връзване, аз се приготвям за 10 секунди, и бебето слагам за толкова.

Зарибила съм и много приятелки. На една мъжът й викал как той детето си в парцал няма да върже, щял да си го носи в кенгуро, но сега кенгурото си седи в гардероба, а те се бият кой да носи детето в слинга.

Ето едно доволно дете без колики в слинг. На снимката няма месец.

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 18:05 от Lucanka

# 245
  • Мнения: 3 595
Страхотни клипчета, а за по-малки бебета пак ли така се поставя?

# 246
  • Мнения: 173
Това е начина на връзване на новородени. Дори ако детето е седмаче, може да се носи така, като и майката и бебенцето са опрени кожа в кожа. Така се стимулира лактацията и бебенцата нарастват по-бързо на килограми.

Моята дунда напълня 2 колца първия месец. Може и да е от слинга Simple Smile

# 247
  • Мнения: 195
Lucanka първо браво за клипчетата и сайта много са готини и много точно е обяснено. Аз се запалих и ще пробвам да си ушия сама тоест да си купя плат и да се вържа. Имам въпрос пробвала ли си да кърмиш така вързана с бебо или го местиш?

# 248
  • Мнения: 173
Кърмила съм я в това положение:


Обаче откакто разбра, че меже да стои и права, не мога да я катурна да си легне. Гледа постоянно.

http://www.estetica-sling.ru/instructions/breastfeeding/

Ето тук има инструкции как да се кърми в слинг-шал.

# 249
  • Мнения: 2 616
Аз прав го кърмя моя мъник, докато ходим по улиците - него смъквам малко надолу, гърдата поизваждам нагоре  Laughing, завивам го през главичката да не го гледат хората, докато яде, а и той да не се разсейва, супер удобен е слинг-шала. Само, че моя е много дълъг и ако не сме излезли само със слинг на разходка, ползвам този с халките, че се манипулира много по-лесно с него, само замяташ през рамо върху якето и готово.

# 250
  • Мнения: 195
Запалих те ме много яко, намерих в нета и магазина на Лана и ще ходя да си купя. Постоянно съм на вън заради каката и с това кенгуру се измъчих. Сега нали се обличат повече и не мога да го напъхам, а после нема вадене от там.

Един груб въпрос но да си питам аз някой шофирал ли е с бебо на гърди? Аз си позволих веднъж но си сложих колан а и училището е близо, но не е удобно много.

# 251
  • Мнения: 173
Возя я винаги в коша за кола.


но като излизам със слинга, я обличам много леко, боди, блузка и жилетка, отдолу ританки и дебели чорапи. Слагам дебела зимна шапка, обличам якето на баща й, и се закопчаваме двете. Само главичката й стърчи отгоре,

# 252
  • Мнения: 731
Здравейте  Simple Smile
Както изглежда слинговете са много практични и удобни. Не мога да реша какъв точно да си направя  newsm78 Някой може ли да ми каже какви са предимствата и недостатъците на слинг шал и слинг с рингове?

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 16:32 от Else

# 253
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз се зарибих за слинг покрай идващото снежно време.Трябва да си намеря начин да разхождам малката,с количката в сняг е трудно,а кенгурото отдавна излезе от употреба и ми беше адски неудобно...И мен ме интересуват + и - на двата вида слингове,особено когато имаш 10 килограмово гюленце...

# 254
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз се зарибих за слинг покрай идващото снежно време.Трябва да си намеря начин да разхождам малката,с количката в сняг е трудно,а кенгурото отдавна излезе от употреба и ми беше адски неудобно...И мен ме интересуват + и - на двата вида слингове,особено когато имаш 10 килограмово гюленце...
При 10кг детенце най-добре си направи шала - този с халките ще ти уморява едното рамо при по-дълго носене. Не че не може да се носи - но няма да е толкова удобно, с шала имаш по-добро разпределение на тежестта.
С бебе в слинг НЕ СЕ ШОФИРА! Съвсем простичка аритметика - бебето е между тялото на възрастен и волана, т.е. ще пострада много зле дори при лек удар. Другото, което не се прави със слинг - НЕ СЕ ГОТВИ с бебе в слинг, защото можете да го залеете и попарите много лесно, а и децата стигат учудващо далеч с тези малки ръчички.

Общи условия

Активация на акаунт