Януарско бобено зрънце, неуморно в мен рас

  • 18 528
  • 331
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 917
Ох, изядах един сандвич на прибиране от болницата и сега се проклинам, че ми е ужасно тежко и ми се гади още повече. Та не издържах да чакам до другата сряда моя доктор и при първия лекар в най близката болница. Видяхме сърчице, обаче тая мити докторка ме шашна. По едно време се изцепи, че "най-вероятно ще е момиче". Ще ме уморят просто тия доктори. Как успя да разбере толкова рано, че ще е момиче. Естествено не се поколебах да я питам как разбра толкова рано и та си замълча и нищо не каза. Аман от пишман доктори. Добре, че съм виждала вече на видеозон мигащото, че да си видя сърчицето на бебче поне.

# 31
  • Мнения: 260
Благодаря за топлото посрещане, момичета!
При мен няма никакви болки и придърпвания. На моменти сякаш усещам едва забележимо придърпване, но може и аз да си внушавам. За съня напоследък забелязвам, че ми се доспива рано, но през нощта започвам да се въртя и не успявам да се наспя като хората.
В момента най-големия зор е да спра да мисля за цигари. Не мога да си обясня как при предишната бременност ги спрях от раз. Изобщо не съм имала такива периоди, в които по цял ден само цигари да са ми в главата. Ужас!  ooooh!

# 32
  • Мнения: 270
 bubi4ko хайде честитта ти госпожица  Joy hahaha .Сега сериозно:честито сърчице,да порасне голяяяямо и много да радва мама, татко и кака Hug
eho82 еееееееееййй супер,най сетне да се появи майничка,чувствах се толкова самотна хахахах (шегувам се разбира се,толкова сте готини всички) Hug
И аз се въртя през нощта,забравих да ви кажа,че вчера си взех и резултатите от изследванията на кръв и урина.Всичко е ок,в  норма съм,ама милото се оказа че е АВ + ,а аз съм 0 - ,но не е болка за умиране,не сме единствените.Аз си взех Мама Дона на чико,доволна съм за сега.Мажа се и суттрин и вечер,пък ще видим резултата.
Целувки за всички Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 30
И аз в началото имах болки като предменструални и бодежи, но вече съм в 10-та седмица и от 2-3 седмици много намаляха болките, даже вече въобще ги няма. Сега обаче имам болки от многото газове, които образувам, особено пък от някой храни.
Честито на всички нови мами и леко бременеене!
Еspa честито сърчице! Относно запека, ако е много тежко положението може Дуфалак-сироп да си вземеш. Изрично пише, че може да се употребява при бременност и кърмене. На мен много ми помогна, защото пък след няколко дни мъчение и напъване - първо получих кървене и отлепване на сака, и после не смях да отида до тоалетната, но с Дуфалак се оправих поне за известно време. Пих го сутрин на гладно по 35-40мл и след 1 час бях готова. Другото, което помага е сутрин на гладно киви 1-2. След Дуфалака вече само с киви се поддържам, но ако стане пак тежко положението имам още сиропче и ще си го ползвам.
А с това гадене - положението е страшно. Аз още не съм казала в работата и те съответно се опитват да ме убият с някакъв ароматизатор, от който повръщам като.... Ако не е пък това - то са миризма на цигари. Направоооо незнам докога ще е така, ама вече се чувствам ужасно, направо ми се иска да си взема болничен, та да се отърва от тия миризми.

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 13:22 от sladur4esta

# 34
  • Мнения: 260
bubi4ko, честито сърчице!  Heart Eyes

daninceto, а ти от кой квартал си? Може някой ден да си организираме една среща.

Виждам, че вече сте започнали да използвате кремовете против стрии. Аз миналия път започнах да се мажа доста късно, но стрии ми се появиха чак след като родих. Може би просто е трябвало да продължавам да се мажа.  newsm78

# 35
Здравейте и от мен, макар и доста позакъсняла с включването в темата  Simple Smile На 30,05 посетих моята лекарка и както се надявах, видяхме плодото сакче Grinning Не си знам термина, (каза, че съм 6 седмица) но изчисленията ми са за 18 януари  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 987
Да се запиша и аз в новата ни хубава темичка, за която благодаря на Амелия и на Колибри - за прекрасното заглавие.
За придърпванията и лека тежест - мисля, че е нормално, от разтягане на матката.
За запека - сок от круши действа много добре, може и от сливи, а също и Дуфалак. На този етап е много важно да се реши такъв проблем, че при напъните може да се предизвикат конкракции. Поне това ми бяха обяснили при предната бременност.
Добре дошли на Захарче и Ехо82!
Ехо82 по лентичката виждам, че и при теб се получава малка разлика между двете дечица, какво ще правиш с каката? Ще я даваш ли на ясла или има кой да ти помага? Аз още не съм решила, ама май клоня към това да я запиша, защото винаги после може да се откажа, а при този недостиг на места после ако видя зор ще се чудя какво да правя. Какво ще кажат другите мами за даването на ясла на каката?
Иначе аз продължавам да не се чувствам добре, май не е само настинка, дано не е вирусче. Снощи имах малко температура, но не беше над 38 и нищо не пих. Ния и тя май е понастинала, защото и тя беше топла, почна да покашля тази сутрин, но не дава да й измеря температурата. И не иска да яде. За първи път ми се случва да откаже да обядва. Другите хапвания понякога не ги иска - сутрешната и следобедната закуска по-често, но обяд никога не е отказвала. Може и от никнещите зъбки да е, ама все пак като стане от сън се замъкваме при доки, тъкмо да си взема и аз направление за ЖК. Стискайте палци да не е нещо сериозно и вирусно, че да не отиде на зле работата.
Честити сърчица на Бубичко и Еспа!

# 37
  • Мнения: 641
Здравей zahar4e, добре дошла при нас
bubi4ko, честито сърчице миличка
Благодаря на всички мами за съветите за разхлабване на коремчето, ще опитам със киви и сокчета и ще държа лекарствата като последен вариант.
barboran4e, рецептата за тортата звучи адски вкусно – ще я пробвам в неделя още, стига да мога да се из чегъртам от леглото и да се мобилизирам да свърша нещо полезно, освен това да спя по цял ден събото-неделно. Да е жив и здрав мъжът ми, че ме отменя и в чистенето и в готвенето и аз си мързелувам блажено.

Забравих да ви кажа, ако има мами които си боядисват косите, питах лекарката ми – няма проблем, няма да се увреди бебето, количеството химикал което прониквало през кожата било пренебрежимо малко, така че поне няма да се налага да ходим не наконтени. Друг е въпроса, че от миризмата на боята ми става лошо ….

# 38
  • Мнения: 917
Моята Дени ходи на ясла, но ще имам проблем другото лято, защото е родена в началото на годината и ще я изпишат от яслата юни, а градините в бургас приемат през септември. Тъй че три месеца увисвам и ще трябва да гледам две дечурлига. Че и на бабата лятото няма как да разчитам. Доста ще ми е трудно. Иначе Дени тръгна на ясла на 1г2м, тъй че записвайте децата, а после винаги можете да не ги водите.

# 39
  • Мнения: 854
Честити сърчица  Laughing
за мазането от вчера почнах но с мистела защото не намерих на мама дона.
Аз също имам запек, мерси за съвета със сока от круши ще се възползвам и аз  Wink
За спането съм голям сънчо ама и преди бях само че сега като дойде следобед и се почват прозявките  hahaha

# 40
  • Мнения: 200
Ей ама колко сме много. Много се радвам за всички... Hug Аз чинно си чакам прегледа в четвъртък за туптящо сърчице.
Друго да ви кажа , че сутрин не се чувствам бременна , обаче мине ли 15 часа  се подувам като плондер, придърпваме коремчето и ми се доспива ама многооооо. И ей сега ако си затворя очите и ще заспя на бюрото.
 Как казахте на родителите си? Ние чакаме прегледа. Немога да си представя влизаме от вратата и хоп ами ще имате внуче. На мен ще ми стане много смешно. Grinning

# 41
  • Мнения: 854
Sunrice аз казах на майка още на първия + тест преди закъснението  Laughing, а на другите искам да кажа още от миналата седмица  Embarassed ама не ми дават още

# 42
  • Мнения: 91
Здравейте,
и аз да се запиша в новата тема Simple Smile
Sunrice   аз казах на нашите още при + резултат и те много се зарадваха, така че не се притеснявай мился, че много ще ти се зарадват. Сега всички ме глезят толкова многооо Simple Smile

# 43
  • Мнения: 149
Здравейте и аз да се запиша в новата темичка. Заглавието и е супер newsm10
При мене всички разбраха. Но то защото нали не съм като повечето жени по естествен път. Цялата служба вече знае....само ме питаха кога ще правя тест и като направих кръвния тест и те научиха. Няма как да не знаят в къщи всички първо заради процедурите и второ засега живеем всички на куп. Grinning Добре че къщата е голяма и просторна и даже не се и засичаме понякога....само на вечеря Grinning

# 44
  • Мнения: 189
                                                       Здравеите и от мен искам да се от4ета и аз в новата теми4ка.Нека ни е на кьсмет.
                                                       4естито на вси4ки мами видяли сьр4ица Two Hearts Two Hearts,а на мамите които им предстои
                                                        стискам палци.
                                                        С мьжо все още живеем при маика му и когато и казахме 4е сьм бременна не остана много
                                                        о4арована #2gunfire,но свремето ще свикне ,де ще иде .Когато казах на моята маика
                                                        жени4ката се разплака от радост.
                                                        Мами пожелавам ви успешна седмица. Hug Hug Hug
                                                        

Общи условия

Активация на акаунт