"Летен дъжд навън вали, ДЕКЕМВРИйчетата правят куп бели"

  • 17 735
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 967
Хайде, момичета! Никой нищо не казва за срещата УТРЕ?
Само аз и Мацко ли ще бъдем? Вмиткова също!

# 31
  • Мнения: 143
и аз искам среща кога ще е?
tini-mini сега като прочетох цялата тема за майчинството и май пак има противоречиви мнения.  От втория линк ли е вярно написаното?

# 32
  • София
  • Мнения: 888
Бети, оказа се че за утре само няма да успея, за четвъртък  и петък живи и здрави мога да дойда Peace
Обади ми се педиатърката, иска утре да сложим Пентаксим-а на Евка, а раб време е само от 11-13ч и за това няма как да се включим, но не променяйте деня заради нас, както им е удобно на другите Wink

# 33
  • Мнения: 2 331
Мами, аз пак с моята алергия и АД... Embarassed Rolling Eyes
Моля ви, който е наясно какво мога да давам при диета при АБКМ, да ми пише на лични! Praynig Най-вече плодовете и зеленчуците.За месата съм наясно.Мога ли да давам кози продукти, или е по-добре да избягвам всякакви млека? newsm78 Досега се рових в Гугъл и нищо не открих, затова пак опрях до вашата помощ.Рецептите, които ми даде Еси са страхотни, но се питам дали не мога да разнообразявам с повече плодове... Thinking
Срещу разстройство:печен банан-обелен и печена ябълко-цяла, почистена от семките и дръжката-във фолио.Пека около 30-40 мин. на силна фурна или час на 200 градуса.Разстройството при нас спира за половин ден-при децата и мъжа ми.Върху себе си още не съм го изпробвала.Намачквам плодовете и ги смесвам с малко-3с.л.-кис.мляко и бисквити обикновени може.

# 34
  • Мнения: 535
Бети,   bouquet
Зъбните проблеми пак са на дневен ред - да се оплача и аз  Cry Точно ни излязоха кучешките и веднага я метнаха кътниците  Shocked Е такова чудо пък не бях очаквала  Crossing Arms Каних се за зъбна почивка през лятото  Rolling Eyes Този път отказва да яде тотално  Shocked До сега пак е понамалявала храненето, но чак пък нищо да не хапва Confused Предлагам по 3 различни неща - обаче нц  Thinking
За гърнето - болна тема ми е. Слагам я от 2-3 седмици. Амбицирах се, заради яслата, обаче никакъв успех нямаме  Tired Само си представям как ще стои по цял ден надрискана иииииии  Cry
Днес направихме изследванията на яслата  bowuu Още не мога да повярвам, че успяхме да вземем урина със залепващо пликче  Party С цената на одрискан ламинат и трикратно миене на дупето в рамките на един час, но занесохме изследванията  Whistling
Иска ми се вече да идва понеделник и да започваме, защото чакането много ме тормози  Cry Поне да се случват вече събитията  Confused

# 35
  • Мнения: 1 313
Били, скъпа,за да започнеш такава диета трябва да спреш всичко което съм описала и бавно и внимателно наново да въвеждаш и захранваш.Така ще установиш кое точно причинява вашата алергия, ако не си сигурна все още.Можеш да даваш и по-разнообразни плодове и зеленчуци, но риска да развие алергия и към тях е много голям за това се прави много бавно и с израстването нещата са с по-малък риск.Ние ядем неща които се броят на пръстите като брой пък слава богу не сме прегладнели, така че ти сама определи дали си струва.Както казах много е трудно.Ние по тази схема не сме имали обриви, като изключа пътите в които съм правила опити за захранване с козе купено сирене.Ще стане много дълго, пък и много време ще ми отнеме да ти опиша всеки от забранените продукти заради какво е забранен.Това са няколко групи алергени, които при изострено състояние и видима алергия не се препоръчва да се употребяват.Ако ти кажа и че продуктите съдържащи глутен също могат да са алерген съвсем ще се отчаяш, но аз слава богу като започнахме диетата не ги бях включила още и бавно захраних и с глутен на 1г.Рецептите които съм дала са ориентир, това не е всичко което ядем, ти можеш да ги разнообразяваш и обогатяваш.Аз съм ги правила по-изчистени, за да може да има по-голямо разнообразие, а не да се получи всеки ден една една и съща манджа с всички продукти.
Желая ти успех Peace


За срещата пишете кой ще ходи и ако е от към 11 примерно и аз мога да дойда, че към 13ч. си тръгваме, ядене, спане..... Hug

# 36
  • Мнения: 333
Еси, Били, дано го израстат децата, не знам какво друго да ви кажа, не ви е леко, но дано има минаване  Hug
Адена, това с майка ти го разбирам и е много неприятно  ooooh!
На нас също ни коментират височината и току възкливат " леле, ма той като 2 годишен бре". Но най-смешния от всички ми е " ма откъде тези сини очи, бее"  ooooh! - направо е чудо невидяно дете със сини очи, нали  Joy. Преди малко пък се разхождахме с кундурджиева и Митето и правим балончета на децата от тези с вода дето се духват и летят, и едни дядковци ме порицаха, че не съм ги правила хубави и летяли твърде далече  hahaha  Joy  Joy. С две думи, свиркайте си, ... Mr. Green

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 17:00 от detelini

# 37
  • Мнения: 3 695
Лия, Вмиткова, явно грешно съм разбрала, че нямаш право на каквото и да е обезщетение, ако тръгне детето на ясла. Сега колкото повече чета, излиза, че имаш право на 50%. Thinking

"След ползването на отпуска за бременност и раждане се ползва отпуск за гледане на дете. Получавате обезщетение в размер на 220лв. месечно.
Ако дадете детето на ясла, сте длъжни да уведомите работодателя си. От този момент ви се спира обезщетението и вече получавате 50% от него. Вие си преценявате дали: ще се върнете на работа или ще ползвате отпуск."
От тук.

# 38
  • sofia
  • Мнения: 1 474
момичета,  ето ви текстовете от Кодекса за социалното осигуряване:

Обезщетение при отглеждане на малко дете

Чл. 53. (1) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) След изтичането на срока на обезщетението за бременност и раждане през време на допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете на майката (осиновителката) се изплаща месечно парично обезщетение в размер определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) Когато допълнителният платен отпуск за отглеждането на малко дете вместо от майката (осиновителката) се ползва от бащата (осиновителя) или от лицето, което е поело отглеждането на детето, се изплаща месечно парично обезщетение в размер определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване. Това обезщетение се изплаща на настойника, когато той ползва отпуска по чл. 167, ал. 2 от Кодекса на труда.
(3) (Нова - ДВ, бр. 69 от 2004 г., в сила от 01.07.2004 г.) Обезщетението по ал. 1 се изплаща и на лицата, които ползват отпуск за отглеждане на дете до двегодишна възраст, настанено по реда на чл. 26, ал. 1 от Закона за закрила на детето.
(4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., в сила от 01.07.2004 г., изм. - ДВ, бр. 68 от 2006 г.) Паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 не се изплаща при смърт на детето, даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение, както и при отглеждането му от безработно лице по програмата "В подкрепа на майчинството".
(5) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Самоосигуряващите се лица, които са осигурени за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица, имат право на парично обезщетение за отглеждане на малко дете в сроковете по ал. 1 - 4.


Обезщетение при неизползване на допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете

Чл. 54. (*) (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., доп. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Майката (осиновителката), която е осигурена за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица и е имала право на обезщетение по чл. 52а, получава парично обезщетение в размер 50 на сто от обезщетението по чл. 53, ако:
1. не ползва допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете или лицето, което ползва такъв отпуск, прекъсне неговото ползване;
2. самоосигуряващото се лице с право на обезщетение по чл. 53 започне да упражнява трудова дейност, за която се осигурява за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Ако майката (осиновителката) е починала, лишена е от родителски права или упражняването на родителските права върху детето е предоставено на бащата (осиновителя), това обезщетение се изплаща на бащата (осиновителя), а ако той е починал - на настойника. Обезщетението се изплаща, ако лицето, поело отглеждането на детето, е осигурено като работещо по трудово или служебно правоотношение или е осигурено за своя сметка за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица.
(3) (Доп. - ДВ, бр. 68 от 2006 г.) Обезщетението по ал. 1 и 2 не се изплаща, ако детето е настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка, както и при отглеждането му от безработно лице по програмата "В подкрепа на майчинството".

  Според мен всичко си е казано ясно...Тук единствената разлика е в типа на детското заведение, т.е. дали е на пълна държавна издръжка. Това не е незначителна разлика между другото, защото доколкото съм чувала яслите не са детско заведение на пълна държавна издръжка. Ако е така, работещата мама на която детето ходи на ясла ще си получава 50% от обезщетението. Но ако майката не работи, няма как да продължава едновременно да е в майчинство, да взима обезщетение и детето да е на ясла. Тъй като това всъщност е обезщетение за гледане на дете, а като ходи детето на ясла, то не се гледа от майката. Отпускът по майчинство се прекратява когато детето бъде настанено в детско заведение - чл.46, ал.7 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 17:40 от mama-shushi

# 39
  • Мнения: 40
 
И снаха ми-бременна в 3 месец лежа в болница заради него. Положителното е, че сега до края ще е в болнични. Може да съм се жалвала тук. Работодателят и искал да подпише договор на 4 4аса (150 лв заплата!!!) защото имала Проблем, т.е. бременна е!
Ивчок, снаха ти от момента в който разбере че е бременна е под закрилата на закона и работодателя и няма право да променя каквото и да било от нейния договор !!!

# 40
  • София
  • Мнения: 888
Вижте това:
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq.asp?qid=46755

.......... продължавам да човъркам Thinking

Разгадах го с помощта на шефката, плащат ни се 50% обезщетение за Неползван отпуск за гл.на дете, ако се върнем на работа преди 2г. на детето и то е в ясла.
Прекратява се обезщетението за гле.на дете,което е 220лв. Идеята е че това са две съвсем отделни обезщетения:
- едното е за гл.на дете до 2г.
-другото е за Неизползван отпуск за гл.на дете- 50%

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 17:55 от macko

# 41
  • Мнения: 629
Привет! Какво става със срещичката за утре. Ако правилно съм разбрала 11.00 часа пред Народния театър. Или нещо не съм в час?
Малее, Вержи, ти си много добра жена и със здрави нерви. Как си я издържала тази направо не знам  #Crazy
tini-mini, mama-shushi, много ви благодаря   bouquet
Магеста, какво му става на миличкия Жижи? Педиатърката какво казва? Милото слънчице. Нагушкай го и го нацелувай хубаво от нас със Зори.  Hug Иначе за разстройството оризова вода, супа Моро, печена ябълка, картофени и нишестяни работи. Без масло, мляко и захар. Обаче първо трябва да се види причината защото иначе си става един омагьосан кръг.
А пък вижте днес аз каква покупка направих. Снимките не се получиха съвсем добри, ама все пак. В "Штъркела" видях ето тези сандалки, от сетествена кожа, само на самото ходило имам някакви съмнения, но пък са отворени и проветриви. И бая им се зачудих, но като ми казаха и цената от 9.50 лв  ooooh! спрях да се чудя и направо премерих необходимия номер и ги взех  Laughing Руски са, на обувката и етикета пише "Шалунишка". Много са весели на вид. Освен в синьо ги има и в червеникава разцветка. И има доста голям диапазон от номера (или поне с такова впечатление останах). Като се има предвид, че ние с нашия 18 номер не можем да си намерим сандалки (нещо 47 лв не ми се дават за 2-3 месеца) тези направо ми дойдоха дюшиш. имам само леки подозрения дали пък няма да се разлепят бързо.  newsm78 Ето ги:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=197680&photo=72

# 42
  • Мнения: 171
Добър вечер и от Виена!
vmitkova да са ви честити новите сандалки!!!Много са веселяшки!!!И ние днес подновихме обувния гардероб, че се оказа, че моята Убавица вече носи 22  #Crazy.....Дано с новите галошки, маратонки и сандалки изкара поне до края на лятото, че не мога да и смогна, то за тва взех и 23/ти номер, че иначе няма смисъл.
И нас ни мислят за по големи, ама всеки да си мисли квото иска  Crossing Arms
Остават ни още 5 зъба. 3 кучешки излезнаха наведнъж, ама особени проблеми не е имало, само обичайните заподозряни
Адена и моята майка се опита на няколко пъти да се намеси, ама само се опита  Mr. Green сега даже ме защитава от такива, дет се обаждат, където не трябва. Най мразя да ми дават акъл хора без деца  #Cussing out А тя милата колко неща научи от този форум....Проблемът при мен е със свекъра  ooooh! Голям е мърморко и докато не стане на неговата не се спира. Най тъпото е, че не казва нищо на мъжо, щот той ги режи на секундата, а само на мен дудне  #2gunfire и аз нали съм чужда, мълча и угаждам ooooh! Сега пак ще има приказки за бибата, за АМ, че още пие *той е несбъднат доктор, против АМ* И не знам как сте преживея една седмица при него без мъжа ми, от сега го мисля и нямам мира, ама сега съм решила да не мълча, че нещо много на хубаво го свикнах  Crossing Arms Naughty Иначе свеки е душичка, разбирам я що се е развела. Да е жив и здрав, ама що на мойте нерви  Thinking Naughty Наоплаквах ви се, сори, млъквам  Heart Eyes
Весела среща утре, ще чакаме снимки  Hug Жижи да оздравява бързо, както и всички останали малки душички, които не се чувстват добре  Hug
Целувки   bouquet

# 43
  • Мнения: 125
Брат ми изчете Кодекса от кора до кора и ходиха при адвокат, който ги посъветвал, че най-чистото положение, с най-малко нерви и сълзи за нея е болничен лист до края. Това и правят. Едно е по закон, друга е реалността. И аз сърбах тази попара-бременна ревах над 2 часа в съседката, че шефката ми извади душата да си преместя детето в училището, в което работя, за да не падне паралелка! Ама Господ забавя, но не забравя!
А мъжът ми от 5 сутринта до преди минутка пътува през Румъния-1-ва, 2-ра цял ден! Катастрофи, задръствания, стачка! Предния път, когато си идва пак с кола, катастрофира! Дадохме колата за старо желязо. Сега това.

# 44
  • Мнения: 3 695
Vmitkova, честити сандалки! Симпатични са, дано са и здрави. Peace
Вики вече джитка с такива, на Chippo, за 26 лв, само че, вместо тъмно розовото е бяло, 21 номер, макар че според мен отговарят на 20.   Simple Smile
macko, мерси за линковете.  Hug
iv4ok, дано наистина по-малко нерви хаби снаха ти и изкара лека бременност.   Praynig

Ние вкъщи покрай европейското по футбол нещо сме се чалнали.  Laughing С мъжа ми пишем едни прогнози, едни чудеса, но не е за пари работата, ами за чест и слава и уговорка между нас двамата за награда. От тяхната фирма някой си е играл да пише сайт за прогнози и точкуване. Миналото световно се класирахме 3-ти от бая народ, но тогава играхме заедно, а сега всеки със собствена прогноза. Аз естествено ги прогнозирам с поглед в тавана, ама се случва да позная тук-там точно и е голям кеф Simple Smile. Виктория и тя само повтаря "Гол, гол" и рита топката из къщи.   football

Общи условия

Активация на акаунт