АВГУСТовските деца с торти и балони правят весели купони

  • 11 426
  • 274
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
заглавието е дело на Марти

Ние сме 167 мами августинки
Имаме си 97 момченца и 70 момиченца

Кои сме ние????..........ЦЪК
                                    ...и....
                                                                 ЦЪК

Бебешки августовски факти
Най-дългите ни момиченца са Мария на мама MEGI и момиченцето на мама PimKie - 53 см
Най-дългите ни момченца са Раян на мама MrsK (Rosemontia), Димитър на мама vezni4kadobri4ka, Виктор на мама iv4ence и Андриан на мама mari_eta - 54 см
Най-мъничкото ни момиченце е Калина на мама Mirama - 40 см
Най-мъничкото ни момченце е Стилиян на мама Di83 - 44 см
Най-голeмите ни момиченца са Клементин на мама Оранжево небето и Стефания на мама mama Juli - 4100 г
Най-голямото ни момченце е Стефан на мама ^Ekaterina^ - 4250 г
Най-лекичкото ни момиченце е Цветелина на мама elissee - 1700 г
Най-леките ни момченца са близначетата Иван и Димитър на мама macka - 1400 г
Най-много астрални близначета са се родили на 06.08.2007 - 10
Бебенцата ни са с общо тегло 453.573 кг и са дълги 65.58 м
Момиченцата ни тежат 183.320 кг и са дълги 26.60 м
Момченцата ни тежат 270.253 кг и са дълги 38.98 м
Най-нетърпеливите ни момченца са близначетата Иван и Димитър на мама macka - родени 39 дни преди термин
Най-нетърпеливото ни момиченце е бебе Калина на мама Mirama - родено 55 дни преди термин
Най-търпеливата мама е bgangeleyes с бебе Андреа - преносила 14 дни
Най-точните бебета родени на термин са Александър на мама eva_, Радост на мама sevda_lina, Николай на мама Smily, Ясен на мама Смайли, Александър на мама Arven и Магдалена на мама mary_jane
Най-много момиченца са кръстени с имената Виктория и Калина - по 4
Най-много момченца са кръстени с името Александър - 9
Бебета родени на една и съща дата с едно и също име са Александър на мама lulumba, Александър на мама Иррра на 03.08.2007 и Александър на мама eva_, Александър на мама Христинчето на 06.08.2007

НАШИТЕСНИМКИ
потреб.име:avgustki
парола:********

Когато слагате линк към снимка, първо излезте от профила си в снимка.бг, и тогава чрез опцията "търсене" дайте линк. В противен случай при другите потрбители се отваря началната страница на сайта.
Как да добавим картинка към профила, в подписа или в мнение

+ МОЛБА ЗА ПРОДЪЛЖАВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО СЛЕД 315-ЯТ ДЕН
+ телефони на НОИ за проверка на болничните /ако има кой да ви вдигне/
926 19 90
926 19 86
926 19 71
926 19 61
926 10 10

Справка за изплатени Парични Обезщетения и Помощи от ДОО чрез НОИ - актуално състояние

Полезни линкове:
Захранване
Естествено въвеждане на твърди храни (Педагогическо захранване)
Захранване
Захранване - 2
Алергии при бебето
Грижи и развитие
Полезно за уменията на бебето
Развитието на детето
Първите игри
Масажи и гимнастика - описание
Масажи и гимнастика - с картинки и примерна програма
Комуникативен бебшки масаж
ЕБХ (естествена бебешка хигиена)
ЕБХ - помощни средства
ЕБХ - Развенчаване на традиционните митове за приучването към гърне
ЕБХ (на немски)
Имунизации, лекарства и изследвания
НАРЕДБА № 15 за имунизациите
Сайт за проверка на лекарства (съвместимо ли е с кърменето)
Референтни граници на кръвта и урината
КХП и ЛП на разрешени за употреба лекарства
Лекарствени средства
Други
Полезни връзки
Полезни връзки 2
Именник
детски песнички, стихове, филмчета, игри....
Детски центрове-София
ЧАСТНИ ДЕТСКИ КУХНИ(Сф)
Ози
Хер бебе
Джуниър меню
Кухнята на мама Люси


Детски магазини(с линкове по градове)


Детски on-line магазини:
www.shop.danet.bg   www.pakostnik.com   www.family-bg.com   www.simonovi-bgshop.com   www.smenzamen.com   www.igra4kite.com   www.stefi.biz   www.marseltoys.com   www.bgbazar.com   www.marti-online.com   www.zadeteto.com   velanas.com   www.vip-baby.com   shop.dechica.com   nanibg.com  Comsed    www.crazykidsbg.com   bulstore.com   baby-market   www.mobilis.bg   bazarbg.com   megashop.bg   www.zabebeto.com   www.papagal.net   www.vegatoys.com   mal4o.com   www.best.bg   monitrade.911.bg


Предложения за заглавия:
АВГУСТинче зъби се в огледалото, майка му старателно и четката и пастата подбрала е - Оранжево небето
Най-прекрасното е то, АВГУСТинчето добро! - DiVeNa
Идва лято и моренце за АВГУСТинското мишленце - DiVeNa
АВГУСТинче, палавниче малко, всяко от тях ще стане християнче! - PIVANOVA
Смях се чува отдалеко, АВГУСТинче идва с букет в ръцете! - PIVANOVA
Пие мама кола и кафе, а не дава на АВГУСТинското дете! - PIVANOVA
Стана вече на годинка АВГУСТовската дружинка! - DiVeNa
Раз, два, три - АВГУСТинче ти ритъма хвани! - DiVeNa
АВГУСТинчетата гъби са зелени, за майките си вечно залепени - Гита Ог
Кога се роди, кога порастна АВГУСТинчето прекрасно - Гита Ог
 
Предишните ни теми:
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 76 77 78 79 80 81 82 83 84

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 15:41 от Август07

# 1
  • Мнения: 514
Пу първа! Whistling Party Party

Хари--Поканата е много сладка и е страхотно измислена! Peace Peace
Аз също съм на мнение ,че с бой нищо не се постига но тези Лъвски характери са  ooooh!!На мен ми се е случвало да я перна през ръцете и после ми е супер гадно и съвестно !
Дано да е само период който ще отмине! Praynig Praynig Praynig

Друго не се сещам ,а и съм доста изморена!
Ще си лягам вече!

П.П.--На мен също ми стана чудно че Гита няма да прави темите! newsm78 newsm78

Лека и спокойна нощ на всички и пожелавам спинкащи сладко мънички дечица!

# 2
  • Мнения: 82
ЯЯЯЯ ВТОРА!
Ха добра ви вечер!Утре ще пиша обещавам вече,че до сега само ви чета,но сега се изкуших да се запиша!
Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 287
БРЕХ ,ТРЕТА!!! Simple Smile
Хари 77 ,поканата за кръщенето е убийствена!Шапка ти свалям. Heart Eyes Толкова оригинално нещо не бях виждала отдавна!  bouquet Ние решихме нашето кръщене да е съвсем скромно ,но сега взех да размислям. Flutter
Хари ,за наказанията тъкмо днес говореха в часът на мама- е така и не разбрах какъв съвет дават.Да изслушваме детето ,да приказваме с него ...дъра бъра ,това сега не ни върши работа.Накрая психоаналитичката каза ,4е няма деца и се зачудих защо точно нея са повикали. Rolling Eyes Виж какво пише тук по темата http://www.bg-mamma.com/site/content/view/895/79/ 
Най-важното:
Ако нещо не се получава така, както едно дете си е представяло, то го завладява яд и разочарование и си излива гнева на предметите около него или в най-лошия случай върху децата край себе си.
Ако някой е разбрал, че ако блъска, хапе или удря другия, ще спечели интереса на възрастните, скоро няма да се откаже! Избухванията служат подсъзнателно да направляват вниманието на околните към себе си.

Теди Енева Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 1 440
Добро утро,момичета!  bouquet
Днес моето слънчице става на 11 месеца. Grinning
Заповядайте,да ви почерпим! Hug

И кафето! Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 302
Здравейте! Днес пак станахме рано... Аман! Дано скоро се оправим... Иначе здравословно сме добре, спряхме лекарствата вече и днес ще ядем кухнята.
за тортата за РД..Мъжът ми е в отпуска от 1ви, а на 2ри трябва да пътуваме за Габрово... И нямам време да подготовка.. Ще поръчам малка торта от една сладкарница до нас, и няма да правим купон.. само ние си... дано за 2рия РД да съберем и гости... Много тъпо ама ...

# 6
  • Мнения: 564
Добро Утро  Hug
Теди Енева, добре дошла отново  Hug Как е сладката Дани?
Бини, честито  Hug
Очертава се прохладен деееен  Party
Димияни, браво да момчето, ми той вече се брои проходил  Party
Приятен ден на всички   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 595
Честито 11то месече на Ивето и Ясен

# 8
  • Мнения: 493
Добро утро  Hug
Фетица , благодаря добре е Дани  Hug
Бини честита ви месечинка Hug
Хари поканата ти е невероятна , много оригинална , очарована съм ...
Ние май няма да правим кръщене тая година Sad
Моля помогнете ми , уж качих снимки вчера в албума си ама нещо не се получи ..... , а показваше че снимките са качени newsm78 newsm78
Къде ли съм ги качила няма ги в моя албум newsm78..... помощ

# 9
  • Видин
  • Мнения: 685
Добро утро Hug
Честити 11 месеца на Ивето и Ясен.
Теди, добре завърнала се Hug  bouquet Hug
По повод това че много мами не пишат се сетих за Констанс, която беше много активна и почти след като роди и спря да пише. Само се надявам всички които вече не пишат да са добре Rolling Eyes
За, торта, не сме решили още. Мисля да помоля сестра ми да направи Blush
Хари, шапка ти свалям Heart Eyes
Димяни, честито ви прохождане  bouquet.
За мен лично прохождане значи да направи първите си самостоятелни крачки, а не вече да ходи стабилно. Но всеки сам си решава Peace
И да ви кажа, че наистина сме били глътнали батерията #Crazy. Изкара я тази сутрин. Аз снощи се обадих на педи, че нали вчера нищо не каза, а то се оказа че не ме е разбрала. И му дадох дуфалак и сутринта smile3550. Та вече съм спокойна Heart Eyes
Е айде да ходя да слагам Марти да спи а аз да му готвя Stop

# 10
# 11
  • Мнения: 1 380
Дандулина и двете сте големи красавици.
Браво за прохождането. smile3525
Бърз отчет.Взеха ни кръв, охапа сестрата дето и взимаше кръв, после и грабна сламката дето смучеше кръв от пръста и за малко да я счупи, изрита една друга сестра, дето се опита да я занимава с играчка.....аз се срамих през цялото време...... #Crazy #Crazy #Crazy
8400гр, 73см, обиколка на главата 45,5.
Да ви питам, за обиколката на главата, не е ли малко 45,5 см??? newsm78
Ако имате примерни табли4ки да пуснете линк.Моля ви. Praynig
Чакаме си още резултатите от стерилната урина, но според педи, Кал не е зачервена и е качила за 1 месец рекордните за нас 600гр....... newsm44 newsm44 newsm44  food002
Ама пак сме в долните граници.
Едногодишно дете трябва да тежи 10 килограма. Ние сме от тези дето ги наричат "Синдром на 8 килограмовите".
Имаше едно бебе на 5 месеца и тежеше 8600гр.Ей казвам ви скри ми шапката това дете...евла.....
Тя майката и дока, се чудеха как да го ограничават да не качва така кила........замислих се дали да не дам Кал на тази жена за 1-2 месеца, да я поохрани..... hahaha hahaha hahaha newsm78
Ама и майката си беше "бабаджанка" и височка....така, че няма какво да очаквам друго.
Докторката ме успокои, че при дребни родители, няма как детето да е голямо и едро.
Вика ми : ти като си 165см, а мъжа ти 170см, няма как детето да е високо и едро.....което си е така, ама на мъжо хич не му стана кеф, като се зачекне темата за ръста...... hahaha hahaha hahaha hahaha

# 12
  • Мнения: 1 900
Хари чудесна е поканата.
За обиколка на главата погледни тук, но мисля, че всичко е ок.  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274284.msg6774315
Теди много е пораснала госпожицата.  Grinning

# 13
  • Мнения: 525
Честити месечета. Hug

Браво на Рай. Само така. Wink

Хари, поканите са страхотни. Heart Eyes
Мислих да направя , но така и не стана.
Хартията със снимката във фото ли ти я правиха?

Сладкишче, айде ся бабашка..Скоро гледах на Ив снимките на 5 месеца и не мога да повярвам колко е била кръгла. hahaha

# 14
  • Мнения: 3 595
Сладкиш вие цяло фиаско сте им спретнали  Joy Joy Joy
Както дока ти е казал всичко си ви е наред, ти каква глава искаш Боян е момче и е с голяма и е 49. Каката с месеци стоеше на едни и същи мерки на кг и обиколки. Главата и гърдите и не бяха мърдали от 10тия месец. Теглото дори падаше или се задържаше. Добре, че около годинката малко качи, че бях полудяла Mr. Green

Ето мерките на Елито на 11 и 12 месеца
възраст                        тегло ръст глава гърди
11 months and 4 days  8.140  72     45     44.5
12 months and 6 days  8.620  73     45     44.5

Общи условия

Активация на акаунт