Отговори
  • Мнения: 47
заглавието е дело на bgangeleyes

Ние сме 160 мами августинки
Имаме си 93 момченца и 67 момиченца

Кои сме ние????..........ЦЪК
                                    ...и....
                                                                 ЦЪК

Бебешки августовски факти
Най-дългите ни момиченца са Мария на мама MEGI и момиченцето на мама PimKie - 53 см
Най-дългите ни момченца са Раян на мама MrsK (Rosemontia), Димитър на мама vezni4kadobri4ka, Виктор на мама iv4ence и Андриан на мама mari_eta - 54 см
Най-мъничкото ни момиченце е Калина на мама Mirama - 40 см
Най-мъничкото ни момченце е Стилиян на мама Di83 - 44 см
Най-голямото ни момиченце е Клементин на мама Оранжево небето - 4100 г
Най-голямото ни момченце е Стефан на мама ^Ekaterina^ - 4250 г
Най-лекичкото ни момиченце е Цветелина на мама elissee - 1700 г
Най-лекичкото ни момченце е Калоян на мама bruno - 2200 г
Най-много астрални близначета са се родили на 07.08.2007 - 9
Бебенцата ни са с общо тегло 428.333 кг и са дълги 149.91 м
Момиченцата ни тежат 166.120 кг и са дълги 54.82 м
Момченцата ни тежат 267.213 кг и са дълги 95.09 м
Най-нетърпеливото ни момченце е бебе Калоян на мама bruno - родено 34 дни преди термин
Най-нетърпеливото ни момиченце е бебе Калина на мама Mirama - родено 54 дни преди термин
Най-търпеливата мама е Rebeka Sch. с бебе Божидара - преносила 9 дни
Най-точните бебета родени на термин са Александър на мама eva_, Радост на мама sevda_lina, Николай на мама Smily, Ясен на мама Смайли, Александър на мама Arven и Магдалена на мама mary_jane
Най-много момиченца са кръстени с имената Виктория и Калина - по 3
Най-много момченца са кръстени с името Александър - 8
Бебета родени на една и съща дата с едно и също име са Александър на мама lulumba и Александър на мама Иррра

НАШИТЕСНИМКИ
потреб.име:avgustki
парола:********

Когато слагате линк към снимка, първо излезте от профила си в снимка.бг, и тогава чрез опцията "търсене" дайте линк. В противен случай при другите потрбители се отваря началната страница на сайта.
Как да добавим картинка към профила, в подписа или в мнение

+ МОЛБА ЗА ПРОДЪЛЖАВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО СЛЕД 315-ЯТ ДЕН
+ телефони на НОИ за проверка на болничните /ако има кой да ви вдигне/
926 19 90
926 19 86
926 19 71
926 19 61
926 10 10

Справка за изплатени Парични Обезщетения и Помощи от ДОО чрез НОИ - актуално състояние

Полезни линкове:
Захранване
Естествено въвеждане на твърди храни (Педагогическо захранване)
Захранване
Захранване - 2
Алергии при бебето
Грижи и развитие
Полезно за уменията на бебето
Развитието на детето
Първите игри
Масажи и гимнастика - описание
Масажи и гимнастика - с картинки и примерна програма
Комуникативен бебшки масаж
ЕБХ (естествена бебешка хигиена)
ЕБХ - помощни средства
ЕБХ - Развенчаване на традиционните митове за приучването към гърне
ЕБХ (на немски)
Имунизации, лекарства и изследвания
НАРЕДБА № 15 за имунизациите
Сайт за проверка на лекарства (съвместимо ли е с кърменето)
Референтни граници на кръвта и урината
КХП и ЛП на разрешени за употреба лекарства
Лекарствени средства
Други
Полезни връзки
Полезни връзки 2
Именник
детски песнички, стихове, филмчета, игри....
Детски центрове-София
ЧАСТНИ ДЕТСКИ КУХНИ(Сф)
Ози
Хер бебе
Джуниър меню
Кухнята на мама Люси
ХУМАНИТАРНА КАМПАНИЯ "ОТ БЕБЕ ЗА БЕБЕ"


Детски магазини(с линкове по градове)


Детски on-line магазини:
www.shop.danet.bg   www.pakostnik.com   www.family-bg.com   www.simonovi-bgshop.com   www.smenzamen.com   www.igra4kite.com   www.stefi.biz   www.marseltoys.com   www.bgbazar.com   www.marti-online.com   www.zadeteto.com   velanas.com   www.vip-baby.com   shop.dechica.com   nanibg.com  Comsed    www.crazykidsbg.com   bulstore.com   baby-market   www.mobilis.bg   bazarbg.com   megashop.bg   www.zabebeto.com   www.papagal.net   www.vegatoys.com   mal4o.com   www.best.bg   monitrade.911.bg


Предложения за заглавия:
АВГУСТовска мама си мечтае кога ли беб с играчки ще играе - shoshi84
Зъбче имам си аз вече, похвалило се АВГУСТовското човече - Калеко Алеко
С първи стъпки крачи вече АВГУСТовското човече - Curlicue
АВГУСТинче зъби се в огледалото, майка му старателно и четката и пастата подбрала е - Оранжево небето
АВГУСТ, в жегите сме ний родени и за всичко сме калени - Оранжево небето
Най-прекрасното е то, АВГУСТинчето добро! - DiVeNa
Идва лято и моренце за АВГУСТинското мишленце - DiVeNa
АВГУСТинче, палавниче малко, всяко от тях ще стане християнче! - PIVANOVA
Смях се чува отдалеко, АВГУСТинче идва с букет в ръцете! - PIVANOVA
С палави очички пълни с хитрина, АВГУСТинчето направи поредната беля! - PIVANOVA
Пие мама кола и кафе, а не дава на АВГУСТинското дете! - PIVANOVA
Шапка с козирка, АВГУСТинче не понася в таз горещина! - PIVANOVA
Най-обича на ръце да заспива АВГУСТкото зверче! - DiVeNa

Предишните ни теми:
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 07:03 от Август07

# 1
  • Мнения: 1 554
много рано пуснах те темата Thinking

# 2
  • Мнения: 243
много рано пуснах те темата Thinking
здраве да е  Crazy

# 3
  • Мнения: 100
Честити месечета на всички сладки бебоци

Много ви благодаря за пожеланията ще гледам тези дни да кача снимки.
На нас ни избиват 5 и 6 зъб и е ужас.
Димяни ми за срещата който дойде, нищо че ще сме малко аз съм на линия засега  Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 302
Ооо пак сме в София, вчера цял ден бяхме в Ю. парк, такива комари има...Ох ужас

# 5
  • София
  • Мнения: 302
Да ви се оплача, от тази болест Бебо е станал много капризен и лигав...ОУ как ми противоречи ако не стане на неговото, иска да заспива само на ръчички или да съм до него, да не гуши... 9месеца никога не е заспивал с мен, оставях ги и той сам.. Оу в чудо се виждам сега... А да не ви казвам как ходи и рови навсякъде, не иска в проходилка, пълзи и иска аз да го държа да си щъка Simple Smile
Днес му поръчах едно диетично меню от Озито за утре, страх ме е да взема стандартно че знам ли яйца и какво мляко слагат... Ще видим утре, хайде чао за сега... че се излъга да спи и да си оправя къщата..

# 6
  • София
  • Мнения: 5 721
Прекрасно заглавие!  bouquet

Иремче,ми хайде казвайте за кога Party
Лошото е ,че го дават да вали тези дни Thinking

Нелинце,дано се оправяте бързо Hug Praynig

# 7
  • Мнения: 1 258
здравейте!честити месечета на всички бебоци(май вече са големи хора Laughing)ние сега се прибрахме от разходка и много жега.но нещо не ми харесва идеята да вали NaughtyПламен се събуди със запушен нос днес и само сополи влачи.. ooooh!но като излезнахме и веч си диша нормално. bgangeleyes много хубаво заглавие Peace

# 8
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
 Flutter

# 9
  • Мнения: 361
Здравейте!!!

Ние сме от 10 ч на вън.Докато се помотаем, да напазаруваме, да нахраня ситната и то половината ден мина.
Аз съм цялата на петна от слънцето-ужас направо. ooooh!

Снощи се прибрахме в 21:30 от вън и аз си викам Ивон ще спи като пън.Да ама не, беше каталясала и пак цяла нощ се въртя.Топло ли и е , не мога да разбера.За целия ден беше спала, 1, 5 часа #Crazy

и друго-Ивон 4 дена подред яде от нашите манджи-супа топчета, картовки, ориз и днес и давам пюре с пиле, едвам изяде 100 грама.Мрънка, мрънка, като чели цял живот само манджи е яла. Simple Smile
Сашеееееее-добро дошли у наше село HugТя биричката не ми се вярва да пречи на диетата Laughing

Иремче-Честита синя новина.Мъжка мама ще си ти Heart Eyes

Честити месечета и на всички порастващи бебковци днес  bouquet

За срещата и аз съм за PeaceАма лошото е, че тея дни дъжд дават, та и градушки май #Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте,
Знам, че не съм писала от мнооого време  Embarassed, но си имам проблеми с Ирен и нямам настроение Sad.
Ирка все още не може да сяда самостоятелно на дупето си( нито аз като я сложа, нито пък тя сама да пожелае да седне), закрепя се за 1-2 сек и се килва нанякъде. Водих я в клиника "Чавдаров" за деца с ДЦП - там са страхотни специалисти  и ми казаха, че все още не и е доразвита нервната система ( била много спокойно дете, но не било нищо страшно)  и има нужда от малко стимулация и гимнастика. Вече втора седмица ходим и има голям напредък - правят и гимнастика, карат я да пълзи - а тя милата пищи и реве, събира клиниката на главата си. Ходим и на магнитотерапия. Днес даже много я похвали рехабилитаторката Blush
Все още нямаме нито един зъб  Mr. Green, но мен това не ме притеснява, на Лази чак в края на 10 месец проби първия.
На мен самата ми правят всяка седмица най-различни изследвания, че се оказа, че имам проблем със сърцето и все още не могат да ми сложат точна диагноза и да ми назначат лечение Confused

Та ето това е в общи линии около, надям се скоро нещата да се пооправят Praynig и да имам повечко насторение, та да се включвам в темата, до скоро Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 440
Здравейте!
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МЕСЕЧЕТА!
ДА СА ЗДРАВИ И МНОГО ПОСЛУШНИ!

Jujka,важното е,че няма нещо сериозно на Ирен!С гимнастика ще се оправи детенце!А на теб желая по-скоро да открият какво ти е! HugМиличка,явно много ти се е събрало!Възможно е всичко това при теб да е от стреса,който си преживяла.
Иремче,честито ти още едно момченце!Мъжка мама! Grinning
Люлински мами,вчера бях към вашия раойн,където се събирате,но никой не видях.Може ли да ми изпратите на лични някакви телефони за връзка в такива ситуаций?Че децата пораснаха,пък още не ви познавам.

Ние в петък пътуваме за Димитровград на бал на племенницата.Ще останем и следващата седмица.Само се моля пътуването да мине леко,че Ивето ще и е за първи път!

Весел ден на всички и приятни разходки!

# 12
  • Мнения: 413
irem4e - mnogo zeluvki ot men i Roben. Rodiaha se na edna i sashta data - ako si spomniash. A s teb legahme leglo sreshtu leglo.
Radvam se che se poavi vav foruma, chakah te. Samo as ischesnah sa edna sedmica, no s tova hubavo vreme ne sme v kashti.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 721
Жужи,много неприятно! Confused
Моля се от сърце всичко да мине бързо и да не е нищо сериозно! Praynig Praynig Praynig
Целувки и прегръдки от нас Hug Heart Eyes

Бини,след малко ще ти пратя телефона ми на лични! Hug
Ние и вчера бяхме по някое време там но преди обяд Peace

Весело изкарване на бала! Party

Ние днес излязохме чак към 13,00 по рано ни домързя  Mr. Green
Ходихме с Сашето до един магазин и купихе каишки на дяволчетата за прохождане Party Crazy Купих на Райън и 2 чифта късси панталонки много сладки с потничета Heart Eyes и се прибрахме!


 

# 14
  • Мнения: 1 380
Jujka дано малката се научи по-бързо. Praynig
И на теб късмет с изследванията. Hug
Тони за колко взе каишката за малкото ку4е? Mr. Green
АЗ СИ ТЪРСЯ НАКОЛЕНКИ И НАЛАКЕТНИЦИ, КАСКА ЗА ПРОХОЖДАНЕ НАМЕРИХ. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ако някой знае къде да намеря да казва. Peace

Общи условия

Активация на акаунт