Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 586
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 915
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
3ори слагам на 1 и 3 ниво от долу нагоре - така е написано в упътването. При ме си стават равномерно изпечени!

С белтъците правя предимно целувки и кокоски - много ги обичаме

# 916
  • Варна
  • Мнения: 2 726
И аз направих целувки от глазурата - и то в МВ, за няколко минути работа. Но понеже никой вкъщи не ги яде, та се моткаха до онзиден. Накрая ги тикнах в една бадемова торта и им видяхме сметката най-накрая.  Joy

# 917
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
кокоски -звучи страхотно а къде да погледна за такава рецептичка-и ако ги правя сега ще издържат ли до коледа или трябва по-нататък да ги правя smile3508

# 918
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
кокоски -звучи страхотно а къде да погледна за такава рецептичка-и ако ги правя сега ще издържат ли до коледа или трябва по-нататък да ги правя smile3508

'Ми аз ги правя честно казано на око - на 2 белтъка около 150г кокос и горе-долу същото количество пудра захар. Разбивам белтъците на пяна с малко лим. сок (в началото пускам миксера на най-ниска степен). Когато се разпенят пускам на най-висока степен и добявам захарта на 3 пъти. Получава се хубав гъст сняг към който с леко бъркане прибавям кокоса. После с лъжица правя купчинки върху пекарска хартия и суша в предварително загрята фурна на около 120-130 градуса за около 20 мин.

Според мен няма да издържат от сега до Коледа или трябва да са на много сухо място. Но са вкусни и със сигурност няма опастност да не се изядат до тогава! Wink

ПС. Забравих да кажа, че може да замените 50 г от кокоса с парченца шоколад или филирани бадеми - стават божествени!

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 16:03 от natalyna

# 919
  • Мнения: 7 106
Нат, благодаря, ей сега мятам две тави ванилени кравайчета, пък каквото сабя покаже  Mr. Green.

# 920
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
В събота направих рохличките-2на доза,миналата година останаха едва 10тина да пробваме какви са на вкус след като престоят, и затова тази година предвидих и за хапване в прясно състояние и отлежали Mr. Green Естествено ,че имах и начупени,те са толкова крехки ,че няма как.....та начупените са за мигновенна употреба,а здравите за отлежаване hahaha
Наталинка ,страхотна идея за останалите белтъци Hug Моите много харесват кокоски и ще ги направя с удоволствие Wink

# 921
  • Мнения: 6 747
Тестото за меденките и това за рохличките отлежават вече в хладилника  Wink .Подготвено е и това за кошничката,но да видим ще стане ли нещо накрая.

Давам една рецепта за сладки от останалите ви белтъци.Тя е на Мишел от Кукинг.Не съм ги правила,но мисля да ги пробвам.Шоколадови сладки "Baci".
Ето и превода за тези,които не знаят руски:

Шоколадови сладки "Baci" 
Продукти:
2 ч.ч. изчистени и изсушени лешници
1 ¼ ч.ч. захар
1 ч.л. разтопено масло
1/3 ч.ч. какао на прах
1 ч.л. мед
1 ч.л. ванилия
1/3 ч.ч. брашно
2-3 белтъка със стайна температура
100 г бял или черен шоколад за слепване
Приготвяне:  Лешниците  се мелят в блендера.Прибавя се захарта, разтопеното масло, какаото, меда и ванилията.Изсипва се брашното и се обърква с дървена лъжица.Добавят се белтъците - един по един не разбити предварително, като след всеки се обърква хубаво сместа, до получаване на консистенция тип "гъста сметана" (в зависимост от големината на яйцата е възможно да не се сложат всичките белтъци,затова не ги слагайте всичките наведнъж). Застила се тава  с хартия за печене или алуминиево фолио. Шприцоват се "целувчици" на хартията. Охлаждат се в хладилника за не по-малко от час преди печенето.Фурната се загрява на 170*. Пекат се за около 10-12 мин. (отгоре хващат здрава коричка, а вътре остават меки) Разтопява се шоколада и се намазва плоската страна на сладките. Слепват се веднага по двойки.Прибират се пак в хладилника за около час да стегне шоколада.

Понеже много момичета се притесняват за АКК искам да ви кажа,че той си е тежък и плътен.Не е като обикновен нашенски кекс.Аз миналата година не съм го обръщала,за да го напоявам и отдолу,но накрая беше абсолютно равномерно влажен.Не е сочен като сиропирана торта например,но не е и сух.
 Hug

# 922
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
2в1 -мерси за разяснението за АКК
Нат-кокоските вече са във фурната идеята ти ми дойде навреме благодаря ти много
а ето ги вече готови-невероятни са още веднъж мерси за идеята

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 16:58 от betina33

# 923
  • Мнения: 2 123
Снощи опекох кравайчетата. Направих двойна доза и не съжалявам
Декорирах и меденките. Не могат да се сравнят с тези красоти, които видях тук  Embarassed, но без хубав шприц и с 2 бебета - толкова
!!! Да не забравя да споделя един трик  за белтъчната глазура. Щом декорирате меденките, ги подредете отново в тавите и ги сложете във фурната на 50 грауса на вентилатор с притворена врата за около 8-10 минути. Глазрата изсъхва моменталически и спокойно можете да си ги наредите в кутии!

# 924
  • Мнения: 3 770
Ето и моите ванилени кравайчета , но не са по рецептата на Наталина , макар че няма кой знае каква разлика.Днес се загледах в една книжка с рецепти за торти , сладкиши и сладки , която имам от 10 години и вътре открих почти всички популярни тук рецепти.С изключения на АКК , естествено !  Mr. Green Рецептата на Наталина за рохличките я имаше  също , но под името Ванилени кифлички и с много малки разлики.Направих две дози , като в моята рецепта е с бадеми , така че сега имам два вида - с бадеми и с орехи.Постарах се да приличат на кифлички , но направих и от другата форма.Навити ,като кифли излизат над 40 бройки , като са малко по-големи от кибритена кутия.Но количеството по принцип зависи от големината на формичките и размера , който правим за дадени сладки.При мен няма счупени.Всъщност изобщо не са крехки , спокойно ги извадих с ръка от тавата и ги овалях в захар.Но на вкус са сипкави и меки.Оваляни са само във ванилена захар , защото така пишеше в моята рецепта и затова не са толкова бели и напудрени.


Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 17:32 от * *•● Диди ●•* *

# 925
  • София
  • Мнения: 2 658
irinii, супер е идеята за белтъчната глазура  Simple Smile Аз я оцветявам в различни цветове и рисувам, но ми трябват дни, за да изсъхнат и тъкмо се чудих, къде да ги разпилявам за няколко дни.

# 926
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Здравейте , момичета. Аз нямах интернет цели 5 дни и гледам имам да четааааааааа. Много сте изписали и много сте направили. Аз след Никулден ще започвам с творенията. Сега до събота имам други ангажименти.

# 927
  • Мнения: 276
Джемма , аз само два дни съм пропуснала и още доразглеждам какви красоти са сътворили момочетата. Не знам само кога ще успея да си кажа стоп Embarassed Гледам, харесвам и пробвам... и всяко нещо по- вкусно от предишните Hug Днес тъкмо си мислех за теб и за невероятното ти списание. Благодарности още веднъж! Исках само да попитам дали си правила от списанието едни сладки с лешници (като хапчици). Ако си ги правила, харесаха ли ти? Изглеждат много апетитно, ако са изпробвани, определено влизат списъка! Heart Eyes

# 928
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не, тях не съм ги пробвала все още.

# 929
  • Мнения: 4 433
ха изтървала съм тази тема,връщам се да чета назад Heart Eyes

ДИДИ Hug

Общи условия

Активация на акаунт