Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 591
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Мнения: 4 358
Пепи невероятни сладки и торта  bouquet.Моите smile3501 за благородната ти кауза.
Гелева чудесни бонбони Peace
gaby_s ти до каквото се докоснеш става един път Peace
Малко изоставам, но ви чета и следя.
Да питам newsm78 белтъците от двойна доза Рохлички мисля да ги спретна на кокоски.
По коя рецепта да процедирам newsm78.
Видях, че сте правили и ореховки, но в къщи май кокоски по ще се ядат Heart Eyes

# 1 426
  • София
  • Мнения: 3 816
Narina, не се размекват, стоят си твърдички. Ако са на стайна температура, най- вероятно ще поомекнат малко. Аз за сега съм ги изкарала на тераската на хладно до Коледа, заедно с другите сладки, но могат и в хладилвика да се държат.  Peace

# 1 427
  • София
  • Мнения: 615
Пепи прекрасни произведения. Меденките по коя рецепта са направени и каква глазура си ползвала за елхичките? Благодаря предварително за отговора.

# 1 428
  • София
  • Мнения: 2 658
според мен е нормално да са много твърди щолените, защото тестото е маслено и в хладилника става на камък. Поне в този по рецепта на Джемма е така, другата рецепта не съм я гледала. Също така е нормално този вид сладкиш да се прави с толкова много мая, защото масленото тесто е тежко, не е като козуначеното и по-трудно ще втаса. Особено след като се прибавят всичките плодове и корички, които много увеличават захарта, а колкото повече захар има, толкова по-бавно втасва. Аз мисля моите да ги извада на Бъдни вечер, за да се отпуснат до Коледния обяд.

# 1 429
  • Мнения: 1 313
Малко маслени бисквитки и от мен. Не се получиха точно както предвиждах, но въпреки това ми харесаха и ги прибрах за Коледа Simple Smile Не обичам глазури (не са ми вкусни), затова няма да им слагам.

# 1 430
  • Мнения: 1 461
и аз правих ореховки стана просто разкошни  Grinning

# 1 431
  • Мнения: 276
Момичета съжалявам, че нямах възможност да пиша редовно, но сега имам около час свободно време и ще се опитам да преведа останалите  четири рецепти от рубриката на foodnetwork.com
12 Days of Cookies 2008  

9-ти ден

Захарни пръчици

 Candy Cane Cookies

Продукти:
1 3/4 чаени чаши брашно ( плюс допълнително за поръсване)
1/2 чаена лъжичка бакпулвер
1/2 чаена лъжичка сода бикарбонат
1/2 чаена лъжичка сол
115 гр  безсолно масло на стайна температура
3/4 чаена чаша захар
1 голямо яйце
2 чаени лъжички прясно изцеден лимонов сок
3 капки червена боя за сладкиши
3 капки зелена боя за сладкиши


Приготвяне:

Загряваме фурната до 190градуса.

В голяма купа смесваме пресятото брашно, бакпулвера, содата и солта.
В друг съд разбиваме маслото и захарта докато получим лек и пухкав крем. Прибавяме лимоновия сок и продължаваме да бъркаме. Постепенно смесваме с брашното докато се получи гладко тесто.
 
Разделяме тестото на две равни части . Към всяка от тях добавяме съответно зелената и червената боя. Месим докато тестото напълно поеме боята.

Разточваме тестото с  приблизителна дебелина 4 - 4.5 мм. Отрязваме краищата с помощта на нож за масло или нож за пица. Изрязваме ивици широки около 1 см и дълги около 10 см. Усукваме една червена и една зелена лентичка и подвивам в единия край за да се получи формата на "бастунче".

Подреждаме захарните пръчици в тавичка покрита с  хартия за печене, като оставяме по 1/2 см между тях.Печем между 6-8 мин (докато краищата на захарните пръчици започват да потъмняват. Изваждаме от тавичката и изчакваме да изстинат напълно преди консумация.


видео към рецептата http://www.foodnetwork.com/the-neelys-candy-cane-cookies/video/index.html


В края на рецептите има коментари и препоръки . Тази рецепта е оценена с 2 и за това ви предлагам алтернативна рецепта от съшият сайт, но получила много по-добра оценка от тези,които са я приготвяли. Превода публикувах преди няколко дни в темата "Световна кухня-рецепти и превод!" по желание на  ivka_i .
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=350166.msg9523311#new

# 1 432
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, бисквитките са Маслени-лимонови по рецепта на Танита. Има ги на 1-ва страница. Глазурата е пудра захар с мляко до консистенция гъста каша. После се добавят и боички.
Перличките ми са ядливи и не може да се чупи зъб с тях. Ще снимам по-късно кутийките Wink

mari_eta, пиша ти в зависимост от големината колко моделираща маса (или каквото и да е друго захарно тесто) отива за покриването на една торта. Отделно имаш и за украса.
Ф24- 400гр
Ф26-28 - 500-550 гр
30х40см - 650-700гр.

sve_georgieva, рецепта за тортата никъде не съм публикувала. Крема си е моя измислица и съм го публикувала неведнъж в тортената тема (не знам защо обаче го няма в библиотеката). Ще го напиша по-късно, че преди малко се прибрах и имам нужда от почивка.

# 1 433
  • Мнения: 359
Пепи, страхотни бисквитки. С какво глазира?

Невероятни неща сте направили.

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 21:58 от Smehurko

# 1 434
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Пепи, страхотни бисквитки. С какво глазира?

Виж поста пред твоя Wink

# 1 435
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Пепи,   bouquet, значи ще трябва да се купува още  Whistling /мъжО ще ме изгони вече.../

# 1 436
  • Мнения: 1 575
Здравейте!
Ама много вкусна тази тема - питам и бягам, че само от гледане ще кача някое кило Wink
Момичета, мисля да направя на децата тази година коледни къщички.Ако се справя, колко време могат да стоят, за да се изядат после - тестото, от което се правят, позволява ли да останат навън за по-дълго време?Не се смейте много - те моите деца, най-много кекс, баница и някои други бисквити да хапнат от мен, остава и да им потроша зъбите с някоя къщичка hahaha

# 1 437
  • Мнения: 4 358
Момичета сигурна съм,че правихте Кокоски newsm78 ама сега не откривам този пост - уф Sick.
Намерих една рецепта на Сладка Хапка  за Кокоски от Гответе с мен.Там е с цели яйца, но аз мисля само белтъците да сложа.Дали ще стане newsm78
Петя какво отпускане миличка на Щолените. Моите са извън хладилника и са толкова твърди, че ако цапардосам някой с тях не знам Sick
Сложила съм и двойна доза тесто за Рохлички в хладилника.Тестото е редичко - на вид като масло и мед за мазане на филийки.Така ли трябва да е или носи още брашно newsm78

# 1 438
  • Мнения: 3 770
Бъни , ако си почитателка на кокоса , пробвай райските сладки !  Peace На мен ми стават любими !   Heart Eyes А кравайчетата си ги правих по моя рецепта и тестото си ставаше за точене - нито една счупена нямах , а на вкус са сипкави.

# 1 439
  • Мнения: 4 358
Бъни , ако си почитателка на кокоса , пробвай райските сладки !  Peace На мен ми стават любими !   Heart Eyes А кравайчетата си ги правих по моя рецепта и тестото си ставаше за точене - нито една счупена нямах , а на вкус са сипкави.
Всъшност да ти кажа кахъра ми е къде да бутна белтъците останали от Рохличките че и двойна доза ги направих мани другото.
Не ми се изхвърлят тези белтъци та си викам едни кокоски newsm78
Ще загледам пак Райските сладки Hug
И да ти кажа на ушенче - Дядо Коледа дойде при мен Heart Eyes - Пу Пу дано всичко да е наред и дълго да го ползвам.
Гледам упътването като слон в стъкларница

Общи условия

Активация на акаунт