Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 630
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 740
  • сред люляците
  • Мнения: 767
* *•● Диди ●•* * , тези вече направо изглеждат зашеметяващо!

И аз все отлагах с меденките. Мислех днес да ги направя, даже и глазура си купих. Но ако успееш да пуснеш рецептата на Базелските медени сладки и не изискват кой знае какви умения и усилия, направо може и да се размина с меденките Mr. Green

# 1 741
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


     Благодаря за отговорите!Утре имам последен шанс да намеря пудра захар, ако не ще пробвам със сиропа.


 Айсинга ми е в тубичка, но виждам, че го продават и в кутии.Никога не съм работила с айсинг Blush


 

# 1 742
  • Мнения: 940
dalka,една част от формичките ги е правил съпруга ми,другата са купувани от ebay.Човечетата са точно от там.Тук не съм виждала.Ако имаш кредитна карта,нямаш проблеми-купи си от ebay. Peace
mar4ela5,не е от готовата,правила съм я на ръка.

Мерси, и аз там видях, но не ми се чакаше тази Коледа, а се сетихме много късно по ред причини. Още преди Великден ще си поръчам всякакви формички да имам за Великден и за следващите Коледи.

Диди, ти направо си супер. И само зарибяваш с нови и нови сладки--ще ме гонят вече от у нас. Ръцете ми все в тесто, навсякъде в кухнята миксери, купи, чопъри....шоколад не се задържа у нас.
Снощи направих шоколадовия shortbread, но апарата ми тотално отказа (батериите)--довечера може и да пусна някакви снимки.
Днес или утре ще забъркам една цяла доза от шоколадовите трюфели, че тези свършиха окончателно и безвъзвратно.

# 1 743
  • Мнения: 1 854
Рецепта за мексикански сладки

65 грама печени ядки(орехи, лешник...аз направих и с бадеми)
227 грама безсолено масло, на стайна Т
30 грама пудра захар
1 чаена льжичка течна ванилия(аз обичам повече и сложих 2)
280 грама брашно
1/4 чаена льжичка сол
 
За овалване, допьлнително 110 грама пресята пудра захар.

Приготвяне:
Фурната се загрява до 175 C
Абзаца с печенето на ядките не го превеждам, предполагам знаеш как да ги опечеш или ще си ги купиш вече готово опечени и приготвени.Там пише, че 25 грама от посоченото в рецептата брашно се смесва с ядките, но аз сложих цялото к-во от 280 гр.посочено в рецептата, при замесването на тестото и стана идеално)
В купа се разбиват маслото и захарта(около 2 минути, на пухкав крем).Добавя се ванилията, брашното(аз синаги си го пресявам) и солта и се омесва добре.Добавят се ядките(накьлцани на дребно, но не смлени на паста).Тестото се оставя в хладилника за около 1 час или докато стане по-втьрдо(аз започнах работа с него веднага, не ми се лепеше и беше мн.лесно за работа.
Оформят се топчета(кравайчета), 2,54 см големи и се поставят в/у тавата покрита с готварска хартия, на разстояние 5 см едно от друго(аз ги слагах и на по-малко разстояние).Пекат се 12-15 минути, или докато краищата хванат кафяв(светло Mr. Green) загар.Махат се от фурната и се оставят да изстинат 5 минути.Овалват се в захарта, все още топли.
Сьхраняват се в затворен сьд, от тази доза излизат 36 сладки.
Поставят се в сьда, едва след като са добре изстинали

# 1 744
  • Мнения: 6 760
Айде и аз да покажа още нещо  Wink .

Пълнени бисквитки - Йоли    заглавието е линк към рецептата


# 1 745
  • Мнения: 3 770
ilrai78 , dalka , бях се отказала да правя повече сладки , но онази вечер взех назаем една книга от приятелка и сега не мога да откъсна очи от нея.Не само от коледните сладки , а и от останалите сладкиши.Обаче ме мързи да пиша цялата рецепта , затова направо щракнах страницата от книгата "Да печем с любов " на Рийдърс дайджест :

Базелски медени сладки
Снимката е линк към голямо изображение с рецептата :




Коричките си ги направих снощи от един лимон и един портокал по рецептата от първата страница.Сложих по 50 гр бадеми и 50 грама лешници.Пекох тази сутрин блата в плоската тава към фурната , която така и не се запълни цялата , така че покрих само дъното с пекарска хартия.Изпича се страшно бързо , при мен за 10 минути.Ако се препече предполагам , че ще стане като с твърдите меденки , които ще трябва да се омекотяват с ябълка.Вкусът мога да го сравня само с този на щолена !

П.П.Тестото става твърдо и лепкаво !Нямах вишновка и затова разредих пудрата захар с 3 с л от питието на АКК - ром !  Mr. Green Става гъста каша , която се глазира , когато се нанесе върху горещия блат.

# 1 746
  • Мнения: X
Диди,и аз чакам рецептата за Базелските сладки... Praynig  
И моля ви ,спрете,че не мога да стана от компютъра...стана обед,а още нищо не съм почнала...

п.п.  Писали сме заедно...  bouquet за рецептата!

# 1 747
  • Мнения: 1 854
И една небрежна снимка на мексиканските сладки-кравайчетата(топките са отдолу и ме е трудно да ги снимам в момента), да не сьм голословна.За празника ще ги понапудра допьлнително и равномерно.исках да кажа, че ако се сьхраняват в по дьлбок, да се отделят един от друг редовете сьс сладки сьс хартия за печене.

# 1 748
  • Мнения: X
Олеее,Диди,имам я тази книга,ама толкова съм се захласнала по рецептите оттук,че не съм я отваряла скоро...дори ми е корица на един от албумите... Embarassed 

 

ох,забравих да я намаля...
Благодаря ти ,че ме подсети за нея!   bouquet 

# 1 749
  • Мнения: 3 770
краси.мира  , по-добре не я отваряй ! Ще си хванеш беля !   Twisted Evil

# 1 750
  • Мнения: 5 178
Moмичета с какво "рисувате" по меденките ?
имам боички, имам и изпечени меденки .. нооо искам и украса да им спретна

# 1 751
  • Мнения: 491
Moмичета с какво "рисувате" по меденките ?
имам боички, имам и изпечени меденки .. нооо искам и украса да им спретна


пудра захар+ няколко капки лимонов сок + вода /гъстотата трябва да е такава че сместа да се задържа по гърба на лъжица/

и същото но вместо вода белтък разбит на сняг. Аз лично не мога да рискувам с белтък  Crossing Arms

# 1 752
  • Мнения: 5 178
благодаря, ще показва дивотиите после  Simple Smile

# 1 753
  • Мнения: 491
успех с шаренето им   chef

# 1 754
  • Мнения: 364
Девойки, дайте изпробвана рецепта за някакъв коледен пунш - това с плодовете и рома/ или е вино, или вермут newsm78/, дето се сипва с черпак Laughing Много ми се иска да пробваме вкъщи, не сме пили никога, нямам  и идея какво се слага вътре.
Заповядай http://www.mahmurluk.com/2008/07/blog-post_2305.html Mr. Green
http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/holiday/Christmas/recipe_473.php

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 15:01 от мистерия

Общи условия

Активация на акаунт