УСМИХНИ СЕ С МЕН!

  • 135 571
  • 1 874
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 838
ajeliya  дано се съгласиш, че породените деца/да са живи и здрави всекиму!!!/ са въпрос на късмет и избор  или на добра сексуална култура и контрацепция. И за да не ме законтрите- да обясня, че големите ми деца са с година разлика. И близнаците и породените деца се гледат почти еднакво трудно в началото, но в единия случай нямаш избор , а в другия имаш някакъв.
  [/quote]
Направо да се чуди човек къде пък ще впишеш многодетните,които също имат избор,или те да се оправят както каза преди време една служителка на майка ми:
'Че кой те е карал да раждаш три деца-никой,оправяй се както искаш!" Shocked

# 1 246
  • София
  • Мнения: 1 333
аз само да кажа, че и преди две години се борих, и преди една също и сега пак се боря и ще продължавам да се боря и знам че един ден ще постигна това за което се боря

Сега има по-голям напредък защото станахме повече, преди се брояхме на пръсти, а сама нищо не можах да направя, то кой ли би могъл де  newsm78.... сега е хубаво че сме много, но станаха обърквания кой какво иска, как го иска, кога иска и т.н...... малко се и поразляха, поотклониха исканията ни
трябва ни точна и ясна концепция, която да обхваща всички
И не трябва да се сърдим, да се обиждаме .... трябва да знаем че в СПОРА СЕ РАЖДА ИСТИНАТА

И темата е на всички ... защото засяга всички ни....

Красотинка
, темата е колкот моя толкова и твоя, така че МОЛЯ ТЕ пиши ТУК, а не само на лични .... аз да си призная не пиша на лични ... всичко което имам да кажа го казвам тук....

Трябва да продължим пак всички заедно и да си изясним всичко което искаме, не трябва да се караме\те една друга .... имаме еднаква съдба и всички се борим за своите деца - така че да продължим заедно - по СПОКОЙНО ОБАЧЕ

# 1 247
  • Мнения: 1 037
Спирам да пиша в темата, струва ми се, че тя вече не е моя.   bouquet
krasotinka , ти сериозно ли?
Тази тема никога не е била твоя или моя, тя е на всички, които имат деца с увреждания и хронични заболявания, или греша?
Ти какво искаш, всички да мислят като теб, да се съгласяват безусловно с всичко, което казваш и мислиш, тук няма шефове и подчинени, налагащи и приемащи.
Научи се да водиш диалог, той води до конструктивни решения, не острия език и бълването на помии.
Четох те с търпение, но взе да ми писва, та като съм започнала да довърша, моите уважения за старанието ти, за борбата ти, но тази борба я водят всички, по един или друг начин.
Ти присъства на срещите, но там бяха  Пожар и Нанди и Рачето, но никой не си позволява твоя тон.
Аз за разлика от Нанди няма да те моля, ти решаваш дали ще пишеш или не, ще уважа решението ти.

# 1 248
  • София
  • Мнения: 1 333
Кога, къде и с кого е следващата среща?

# 1 249
  • Мнения: 838
Кога, къде и с кого е следващата среща?

И ти ли не си разбрала,аз поне съм изрусена и имам оправдание да съм от бавносхващащите(не че някой се  е юрнал да обяснява де),а твоето какво е? Joy

# 1 250
  • Мнения: 3 835
Изолирахме майките студентки, на деца с увреждания, майките на близнаци с увреждания, остава да се изолирате и една от друга отново, но нищо ново под слънцето. И всеки сам, както може и каквото докопа.
Нанди, точната концепция, стратегия, искания, всичко си е наред, има си го, измислено е, написано е, уговорено е, обмислено е до най-малкия детайл. Даден е пълен карт бланш на цялата кампания, кампанийна или не, всички успехи напоследък се дължат единствено и само на мръзненето на студа на протеста. Всичко в обмислянето и стратегията за действие, в предоставените шансове за успех е на шест, толкова на шест, колкото надали някой изобщо си е помислял, че е възможно. Естествено това костваше страшно много, много усилия и жертви.
Случаят с този Закон за семейни помощи и цялата истерия в темата около него, е колкото смешна, толкова и жалка, защото е предизвикана и започната просто като за лаф моабет, ей така да се намираме на приказка. По никакъв начин никой освен мен и Краси не е ангажиран, нито да пише предложения за промените в Закона, нито да ходи да ги внася, нито да ги защитава. По никакъв начин, ако малката група на студентките майки на деца с увреждания или майките на близнаци с увреждания, получат някаква признателност и уважение в повече, или някой лев в повече, това няма да ощети никого другиго, нито пък ще го ангажира да прави нещо за тях. Този проектозакон (внесен на 05.02.09г., чийто текстове ги няма качени никъде в нета, пиша го специално за Погар, понеже не разбрах, защо се опитва да докаже нещо, което всички го знаем прекрасно) ще си мине и ще се приеме тъй или иначе. Майките на деца с увреждания, студентки или майки на близнаци, пак си попадат по смисъла му в него, но по смисъла му на промени в закон, стимулиращи отговорно и добро родителство, могат да получат една идея уважение и стимул повече, и то за бъдещите такива майки се отнася това, не за настоящите такива. Това упражнение няма да коства на никого нищо, нито време, нито нерви, само на мен и Красотинка, то се случва между другото, по никакъв начин не отклонява цялата идея от посоката й, по никакъв, защото всичко останало вече е организирано. Но никой не пише и предлага за главното, за основната идея, колкото и въпроси да задавах назад, конктретни, точни, отговор никакъв. Говори се общо, хващате се за неща извън главното, ей така, лафа да върви и да се доказваме. Всичко, което го правя, го правя защото така го чувствам, нито благодарности съм искала, точно обратното, нито пък могат да ме откажат необмислени общи приказки. Единствените, които можете да се провалите, сте самите вие, карайки си по стария начин, неосъзнавайки най-ценното на тази тема и инициатива, и най-големите усилия, които са хвърлени, а те са в обединението ви.

# 1 251
  • Мнения: 838
А,не така,Тео-участвах в тези искания и изказах доводите си(които не са само мои,а и на други родители)-това,че те не се харесаха на теб и Красотинка и не ги отразихте нашите възражения не означава,че ние различно мислещите  от вас нищо не сме направили.
Дай боже закона да се гласува така както искате,дай боже да не съм права-мразя да съм права.
Защото в последните два дни част от нас родителите говорим,а другата част от вас се държат като масларови служителки на принципа-говорете си не ни пречите,ние не ви чуваме.
  bouquet
И не,Тео-нищо не знаем-така и не сметнахте за необходимо да ни побликувате тук какво точно смятат да променят управниците в този закон.
Ако нещо не знаем то е,защото не сметнахте за необходимо да ни информирате-какви ли сме пък ние,че да се напъвате толкова много,а?-никакви-някакви си майки там.
Гледайки на нас по този начин вие самите давате чудесен пример как да гледат на нас и властимащите-БЛАГОДАРЯ ВИ!

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 23:55 от pogar

# 1 252
  • Мнения: 62
Оле, колко се борите да постигнете нещо,  smile3501 а и колко бързо се отказвате!  Embarassed Един малък спор и " спирам да пиша в тази тема, струва ми се, че вече не е моя"- та до сега на кого е била?! То от темата лесно може да се откажем, ами от другите сериозните проблеми!? На кого да ги дадем?  ooooh!  Laughing

# 1 253
  • Мнения: 6 029
Хора, стегнете се  Shocked Чета и не вярвам на очите си. Това, което се случва в момента в тази тема е просто нелепо.  Никъде другаде не би ме учудило, но сега съм удивена.

# 1 254
  • София
  • Мнения: 1 333
Тео, защо ме нападаш ???
Нещо лошо да съм казала, някого да съм нападнала-обидила, нещо да съм излъгала?
Просто писах ДА НЕ СЕ КАРАМЕ В ТЕМАТА, а ДА ДЕЙСТВАМЕ ЗАЕДНО и да се чуваме и четем.
ако мислиш че това е празни приказки - добре .... но трябва да има някой да играе ролята на доброто ченге - в случая това съм Аз - опитвам се да ОБЕДИНЯ пак всички ви и да има градивност .....
аз не мисля, че сме се провалили или че ще се провалим, защото аз все още съм ОБЕДИНЕНА с всички вас



# 1 255
  • Мнения: 3 835
Работа не се върши с говорене. И докато говореше, защо не се спря за секунда, да чуеш не само "другите" родители, които не изчерпват всички родители, а да чуеш и "другите", спряганата малка част от майки на деца с увреждания. Така и не разбрах, защо вместо да помогнеш по същество, с конкретни предложения, Тео, обади се на този и този от списъка на Пирински, или дай ми на мен телефон, да се обадя аз, искам да насрочим тия и тия срещи. Така и така си представям да постигнем исканията си, ще направим така..., ще се свържем с този и този. Това и това искане си мисля, че ще станат с промени в тези и тези закони, съвсем примерно, дайте да си разпределим задълженията, ти ще отговаряш за това, ти за това, ти за другото. Трябва да направимследното, да се организираме.......и прочие неща, конкретно, по същество, да се върви напред, да не си губим времето, да си разпределяме нещата, защото на никой не му е лесно. И сега пак не прочете внимателно какво съм написала по-нагоре, бързаш, важното е да се каже нещо, изобщо не мислиш. Ето така се обръща каруца, от едно камъче, ама какви усилия е коствало някому построяването й. Карай...

Нанди, грешиш, изобщо не нападам, дори и през ум не ми минава, познаваш ме.

# 1 256
  • Мнения: 838
Работа не се върши с говорене. И докато говореше, защо не се спря за секунда, да чуеш не само "другите" родители, които не изчерпват всички родители, а да чуеш и "другите", спряганата малка част от майки на деца с увреждания. Така и не разбрах, защо вместо да помогнеш по същество, с конкретни предложения, Тео, обади се на този и този от списъка на Пирински, или дай ми на мен телефон, да се обадя аз, искам да насрочим тия и тия срещи. Така и така си представям да постигнем исканията си, ще направим така..., ще се свържем с този и този. Това и това искане си мисля, че ще станат с промени в тези и тези закони, съвсем примерно, дайте да си разпределим задълженията, ти ще отговаряш за това, ти за това, ти за другото. Трябва да направимследното, да се организираме.......и прочие неща, конкретно, по същество, да се върви напред, да не си губим времето, да си разпределяме нещата, защото на никой не му е лесно. И сега пак не прочете внимателно какво съм написала по-нагоре, бързаш, важното е да се каже нещо, изобщо не мислиш. Ето така се обръща каруца, от едно камъче, ама какви усилия е коствало някому построяването й. Карай...

Нанди, грешиш, изобщо не нападам, дори и през ум не ми минава, познаваш ме.
О,Тео,извинявай,че "ИЗБРАХ" точно за тази среща да се РАЗБОЛЕЯ.
Не мисля да се оправдавам,но ако мислех,че идвайки на срещата с шептящ глас почти не можеща да говоря ще съм полезна-щях да го направя.
Явно тази среща ,ако е провал то вината ще е моя,че не съм била на нея-ПОЗОР МОЙ,НЕ МЕ Е СРАМ!
И явно не си говорите с Красотинка,с която обсъждах доста неща,щом не знаеш нищо за предложенията ни(не че някой слуша какво казваме).
Аз може и да не разбирам нещо казано от вас(явно съм дебилна,че не схващам),но поне ви слушам и ЧУВАМ,когато говорите за разлика от вас,които дори не искате да чуете мнение различно от вашето.
И нещо друго-"другите" родители,които слагаш в кавички са родители като описаните от теб-не са по-различни,не е нужно да ги иронизираш.

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 00:23 от pogar

# 1 257
  • София
  • Мнения: 1 333
ти знаеш с какво се захванах нещо съвсем конкретно- да чета за Професия родител в др държави - попитах това мога ли да правя и го започнах .... мама Раче чете едни държави, аз др... казахме че когато сме готови ще ви кажем какво сме разбрали . Нима не съм проявила инициатива?
Знам че е малко, но в момента само това мога да направя ... имам проблеми и в работа и в къщи... съжалявам ако не съм много активна, но всички си имаме понякога и спадове

Познаваме се разбира се ... и знаеш, че не правя и не казвам нещо което незнам  и не разбирам.
Затова малко ми стана кофти, когато се обърна към мен с упрек ...

Честит свети Валентин на всички !!!

# 1 258
  • Мнения: 6 029
Дами, винаги съм се възхищавала на това, което правите.
Желая ви лека нощ и се надявам утре да видя в темата, че сте спряли да се дърляте, щото няма смисъл (ама вие това го знаете Wink ).

# 1 259
  • Мнения: 167
nandy , привет! Като не пишеш на лични-айде тук да те питам как е вертикализатора? Чеденце добре ли се чувства, прати снимка.  bouquet за усилията ти в "борбата за справедливост" Laughing

ajeliya -исках да кажа, че темата вече не е моя, защото се изроди в неконструктивно надприказване, в което за жалост допуснах да участвам и за което моля за извинение. Така както сменям канала като лисне Азис по телевизора, така сменям и нещата, които не ми правят деня пълноценен. Много те моля цитирай точно "бълването на помии" ,които според теб съм изляла- дума по дума, ако обичаш. 

 А иначе очаквам точните ви конструктивни предложения и аргументи за и против по следните точки:

1. еднократна помощ при бременност;
2. еднократна помощ при раждане на дете;
3. месечни помощи за дете до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст;
4. месечни помощи за отглеждане на дете до навършване на една година;
5. целеви помощи за ученици.
ЗА СЛЕДНИТЕ СЕМЕЙСТВА-

1. Студентки, майки на дете с увреждане или заболяване над 50%.,

2.  Студентка, майка на близнаци, от които едното или и двете деца са с увреждания.

3. Майка на близнаци, от които едното или двете деца са с увреждания.

 ИЛИ ОЩЕ РАЗНОВИДНОСТИ , АКО НЯКОЙ СЕ СЕТИ.
МОЛЯ ДА ГИ СГЛОБИМ ДО УТРЕ НА ОБЯД!
Моля без излишни обяснения кой прав и кой крив-само точни аргументи.
Моля дайте идея как да спасим от "институция " едно току що родено  с хидроцефалия дете на семейство студенти- учат в София, детето се ражда в Добрич, където са бабите и дядовците, а те са достатъчно млади, за да напуснат работа и да се грижат за внучето си.
Очаквам предложенията ви за подкрепа на тези родители с конкретни финансови параметри по Закона за семейните помощи и социални услуги от "гадния" закон.
Да се има предвид, че първото което са чули майка и бащата е-"детето няма шанс-оставете го в дом и си продължете живота"
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ПИЯНИ ОТ ЛЮБОВ И ВЛЮБЕНИ В ПИЕНЕТО! kiss kiss kiss cheers beer

 

Общи условия

Активация на акаунт