Машина за хляб - 14 част

  • 65 728
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте, правих козунак по рецептата на Пина. Наложи се да добавя брашно, но направих огромна грешка, че сложих една кутия с локум  Sick След като го разрязах, установих, че се е стопил и козунака беше в кафяв цвят. Отделно допичах около 30 мин. и май леко го поизгорих  Blush Срам не срам, ето снимка :

Беше ми малко и захарта, утре сутринта ще пробвам пак, дано този път да няма "греда"  Mr. Green
Да попитам, някой правил ли е "Кугелоф" ( от книжката с рецептити на Мулинекс) ?
Лека нощ на всички  Hug

Аз правих веднъж... Ама не помня да беше станало нещо особено... изядахме го, де - просто не бях впечатлена май.

А някой случайно откри ли меласа?

# 676
  • Мнения: 9 776
Аз пък взех че купих мая на Йоткер, макар че знам че не е хубава, но нямаше от френската. Хлябът ми става наполовина, не бухва и това е. Егати скапаната мая.

Прочетох за лимоновия пай. Като кекс ли става или е нещо по-различно?

Винаги ползвам на Йоткер суха и много рядко обикновена жива. Друг ти е проблема.

# 677
  • Разград
  • Мнения: 3 110
В началото използвах мая на Доктора,но усещах,че има какво да се желае.В момента ползвам на Юва,много съм доволна,сякаш тестото ми по-добре втасва и след изпичане по различно ми изглежда.

# 678
  • София
  • Мнения: 10 858
Ми не знам дали е друг проблема, откакто имам машината купувам една мисля френска мая, в кафяви опаковки. Хлябът винаги ми се е получавал един и същ. Сега (същата рецепта) сменяйки само маята, хлябът въобще не е същия, бухна наполовина по-малко. Нищо друго не съм сменяла, единствено маята.

# 679
  • Мнения: 1 329
Ми не знам дали е друг проблема, откакто имам машината купувам една мисля френска мая, в кафяви опаковки.
И аз взимам на Йоткер, кажи как се казва тази френската, та да пробвам с нея. Жива ли е или суха?

В момента правя франзели, ако станат за показване, ще покажа Grinning

# 680
  • Мнения: X
Момичета, моля ви, помагайте, че се изнервих страшно. Не съм си запаметила рецептата за крекерите и сега като идиот се ровя, но не мога да ги намеря!

# 681
  • София
  • Мнения: 461
Маята на Доктор Йоткер е за 500гр брашно,а тази в кафявите пакетчета е за 1кг. Може от там да идва проблема Thinking

# 682
  • София
  • Мнения: 461
за тези крекери ли говориш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284025.0;topicseen Rolling Eyes
Много са хубави Peace

# 683
  • Мнения: X
за тези крекери ли говориш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284025.0;topicseen Rolling Eyes
Много са хубави Peace

Жива и здрава да си! Много ти благодаря! Май сериозно се нуждая от почивка-взех да изглупявам!

# 684
  • София
  • Мнения: 10 858
Ми не знам дали е друг проблема, откакто имам машината купувам една мисля френска мая, в кафяви опаковки.
И аз взимам на Йоткер, кажи как се казва тази френската, та да пробвам с нея. Жива ли е или суха?



ох, ми как се казва не знам  Rolling Eyes Същото пакетче като на Йоткер, но кафяво, с разни пити и козунаци отпред. В момента нямам от нея, за да видя точно как се казва и да потърся снимка. Суха е по пранцип, по-голям грамаж от Йоткерската.

Маята на Доктор Йоткер е за 500гр брашно,а тази в кафявите пакетчета е за 1кг. Може от там да идва проблема Thinking


Възможно е, макар че рецептата ми е с 4 мерителни лъжички мая, независимо от марката.

Ма4о, крекерите в машината ли ги забъркваш? Аз съм ги правила на ръка и са страхотни. Ако стават и в машината - непременно ще направя пак.

# 685
  • Мнения: 9 776
Вивиан, няма проблем да ги омеси машината. Само имай впредвид, че тестото е много малко и трябва да са поне две дози, че да ги усети машинката Mr. Green. Последният път направих 4 наведнъж Laughing.

# 686
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Колко отдавна не съм се разписвала в тази тема. Ето днес ми дойде музата да направя едни "топчета" със заливка.


# 687
  • Мнения: 438
 Джемма - изглеждат страхотно!
Би ли споделила рецептата?

# 688
  • Разград
  • Мнения: 3 110
за тези крекери ли говориш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284025.0;topicseen Rolling Eyes
Много са хубави Peace

Жива и здрава да си! Много ти благодаря! Май сериозно се нуждая от почивка-взех да изглупявам!


Аз правя по рецепта на Пеп-чо  http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2331.msg56665.html#msg56665  -крекери с кашкавал и сирене
Правила съм и само с ленено семе,но вторите са по-вкусни.И аз правя по три дози наведнъж,като тестото се меси в машината.
В мое изпълнение 

# 689
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Разбира се, заповядай:

250 мл пр. мляко, 1/2 кубче мая, 1 с.л захар, 1/2 с.л сол, 2 яйца, 600 гр брашно

След като спре програмата ,тестото се разстила на правоъгълна, не много тънка кора. Обилно се маже със св. мас, натрошава се сирене и се завива на руло. Реже се на парчета, които после по принцип се правят на топки (от там и названието- "топчета"), но аз ги оставих така обърнати с разреза нагоре. Нареждат се в тава, като втасат се заливат със смес от 2 яйца и половин кофичка кисело мляко. Пече се на 180 гр за около 40 мин.

Общи условия

Активация на акаунт