33 канадски феи с влюбени сърца очакват деня на любовта!

  • 20 868
  • 293
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 417
santa rosa,
Да, във всяка агенция във Ванкувър можеш да купиш билет с тръгване от БГ до Канада.
Да, за двупосочен билет става въпрос. На еднопосочен билет с туристическа виза неможе да се пътува Simple Smile

# 106
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Въпроса с резервацията седи така - преди са прилагали такава и много от агентите все още очакват да видят такъв документ - не че не може да се мине и без него де просто един "документ" повече никога не е излишен.
Реално задължителните документи са формуляра-молба, поканата за виза и документ за вашия статут тук, ако поемате вие разходите и документ от работата ви. Всички останали документи са незадължителни подкрепящи кандидатурата.
А за резервацията можете и от тук да я направите - пишете на полети.ком да я направят и разпечатвате документа ако ви хареса цената им звъните на 10 дни че още няма виза и да ви подновят резервацията ако не ви харесва я пускате по допирателната и си купувате билета от където ви харесва. Просто така ще имате въпросния лист че има направена резервация за въпросните дати на пътуването - и че резервацията е за двупосочен билет което най-много ги вълнува май.

# 107
  • Мнения: 40
По въпроса за канене на роднини в Канада бях синтезирала информацията от нашия личен опит с успешно канене и удължаване визата на майка ми. Ще ви я пейстна тук. Бях я написала за една приятелка и една моя позната дописа накрая едно допълнение. Така, че ако ви свърши работа, ще се радвам.  Peace  Лично ние с мъжа ми направихме всички документи тук и ги пратихме готови в БГ, а майка само трябваше да се подпише. Естествено преводите на нейните документи от оторизиран преводач бяха направени в БГ. Някои избират да ги направят готови на компютъра си и да ги пратят по мейла, а родителите им да си ги разпечатат и попълнят. Който както му е удобно. Извинявам се за дългия постинг, ако това ви смущава, ще го изтрия и пратя на който го иска. Ако някъде греша в по-долу изброената информация, моля поправете ме.


Документи
за Канадското консулство в София
за еднократна и многократна посетителска виза


1. Международен паспорт на поканения

2.   Две снимки паспортен формат на поканения, прихванати с кламер към документите или от външната страна на корицата на паспорта, така че да се виждат, че са пратени. 
На гърба и на двете снимки да бъдат написани:
          - трите имена  с латинските букви ( както са в паспорта)
          - дата, месец, година на раждане

Упътване за специфика на изгледа на снимките:
http://www.cic.gc.ca/francais/information/demandes/photospecs.asp


3.  Данни за поканения:
     а) Ако е работещ човека, който каните - Служебна бележка от местоработата му

    б) Ако човека, който каните е песионер -Удостоверение от НОИ, че е пенсионер (Може и да добавите към удостоверението и Решението за пенсия)


4. Копие от нотариалния акт на поканения (ако притежава недвижим имот) придружен с превод от заклет преводач.


5. Оригиналът на Вносната бележка за платена такста за еднократна или многократна виза. Плаща се задължително в Юниън Банк


6.  Документ за дохода от страна на КАНЕЩИЯ (тук допълвам  доуточнението от shemet_neveroiaten) - той се прилага само в случай че поемаш издръжката на поканения в противен случай той/тя трябва да представи документ за налични средства - банкова референция или друг подобен.
Може по ваш избор да изпратите един, няколко или всички от документите, които имате от изброените по-долу:

     - Копие на Т4 - който се получава след плащане на данъците от  работодателя, а не от Agence du revenu du Canada - корегирано след доуточнение на shemet_neveroiaten, за което и благодаря     bouquet
    - Копие на Договора за работа
    - Няколко чека за получена заплата от последните месеци
    - Документ от работодателя за дохода на канещия



7.  Оригиналът на Поканата - INVITATION POUR VISITER LE CANADA - СВОБОДЕН ТЕКСТ с ПЕЧАТ и ПОДПИС от оторозиран орган /нотариус, а в  Монреал може в  Accès Montréal /
(http://ville.montreal.qc.ca/portal/page?_pageid=66,48027&_da … mp;_schema=PORTAL)

Забележка: Канещия/те подписва/т  поканата в присъствието на оторизираното лице, което ще заверява поканата, а не предварително!


8. Копие от Резидентската карта  - на този който кани и придружаващите го членове от семейството му


9. Попълнен формуляр - Молба за временно пребиваване
DEMANDE DE VIZA DE RÉSIDENT TEMPORAIRE PRÉSENTÉE L' EXTERIEUR DU CANADA (IMM 5257)
http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trousses/form/IMM5257B.PDF

Тук е упътването: http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trousses/guides/5256F.PDF

Попълват се данни за всички членове на семейството на поканения, дори децата им да са навършили пълнолетие и независимо от това, че няма да ги придружават в идването им до Канада. Има специално място във формуляра, където се отбелязва с "отметка" кои от  изброените членове на семейството няма да придружават поканения/те.


10. Попълнен формуляр - Сведения за семейството
RENSEIGNEMENT ADDITIONNELS SUR LA FAMILLE (IMM 5406)
http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trousses/form/IMM5406F.PDF

Внимавайте много с този формуляр къде ще поставите подпис. Подпис поставя/т поканения/те. Има място на 3 места за подписване:

-  под секция А - Декларирам, че няма съпруг или човек, с който имам фактическо съжителство  - Ако имате такъв това място няма да го подписвате. Може да напишите вместо подпис S/O, за да не се объркате и веднъж да декларирате че имате съпруг, а след това да се подпишете отдолу че нямате и с това S/O казвате, че деклариране на твърдението не се отнася за вас.

- след секция В - Декларирам, че нямам деца собствени или осиновени - Ако имате деца това място няма да се подписвате. Може да напишите вместо подпис S/O, за да не се объркате и с това S/O казва, че деклариране на твърдението не се отнася за вас.

- под секция D - Тук вече се подписвате задължително - с този подпис декларирате, че информацията за всичко, което се попълнили в този формуляр е точна и вярна.


При сведения за семейството ще се наложи да попълните информация за братя, сестри, дати на раждане, местоживеене, соц. положение и т.н от страна на поканения. За повече подробности разглеждайте формуляра.


11. По ваш избор може да включите и Копие на резервацията на самолетен билет на поканения, ако има направена такава

Допълнение:
 За удостоверяване статута на разведен/а, следва да се изпрати Удостоверение за семейно положение, което се издава от Общината по местожителство служба Гражданско състояние

Следва да се поиска такова удостоверение, което да послужи за чужбина, а на за БГ. Разликата е само в таксата и някакви допълнителни марки, които се поставят служебно от общината. Това удостоверение е готово за превод от заклет преводач и няма нужда да се прави нотариална заверка или каквото и да е друго.

_______________________________________________________________

Подреждането на документите в плика е препоръчително да започне с поставянето най-отгоре на Вносната бележка с платената такса за виза.

Един съвет  - поставете паспортите с прекрепените към него снимки или документите към които ще прикрепите снимките с кламер в един плик джоб,  за да преодотвратите изпадане на сминките и евентуално загубването им при отваряне на пакета с документите. Това е съвет от потърпевши.


Всички изброени по-горе документи се изпращат от страна на поканения по куриер или се носят лично на Канадското консулство в София на адрес:

Канадско консулство
ул. Московска № 9
тел. 02/  969-9713
Раб. време:
от пон до четв. - 8:30 до 13 ч
                              13:30 до 17 ч
в петък - 8:30 до 14 ч

Документите се изпращат от Канадскто консулство в София към Канадското посолство в Букурещ всеки вторник. Затова е добре до понеделник (за по-голяма сигурност) документите да са пристигнали в София, защото не се знае дали във вторник няма да бъдат изпратени час преди вие да внесете вашите документи.
Ако документите пристигнат в София примерно в сряда, според гореказаното ще се забавят с около една седмица, защото ще чакат изпращането си във вторник предстоящата седмица.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 06:37 от milla_

# 108
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ако някъде греша в по-долу изброената информация, моля поправете ме.

6.  Документ за дохода от страна на КАНЕЩИЯ - може по ваш избор да изпратите един, няколко или всички от документите, които имате от изброените по-долу:

     - Копие на Т4 - който се получава след плащане на данъците отAgence du revenu du Canada         

T4 е документ който се издава от работодателя, а не от Ревеню ейджънсито - последното издава Notise of assessment  или Avis de cotisation така че едно от изброените може да приложиш и това също не е задължителен документ а само в случай че поемаш издръжката на поканения в противен случай той/тя трябва да представи документ за налични средства - банкова референция или друг подобен.

Иначе си го синтезирала чудесно и много подробно с доста практични съвети - БРАВО!


# 109
Здравейте момичета, имам един въпрос към вас може ли да ми дадете съвет каква количка да купя за бебо вие които сте ползвали и имате опит до сега знаете кои са добри като марки, цени и т.н. Аз съм от скоро тук и незнам на къде да се насоча, то избор има ама 500$ за количка не е ли малко прекалено? Приемам всякакви съвети и ви благодаря предварително.

# 110
  • Мнения: 38
Здравейте мили мамички ..аз започнах да се поуправям психически след загубата..вчера с Ники обсъдихме темата относно новите ни опити за бебче и стигнахме до извода ,че и дмата искаме да направим допълнителни изследвания (каквито са възможни) за да не чакаме само на късмета си..просто ми се иска малко повече инфо отностно това..та въпроса ми е някоя от вас правила ли е такива ? как се казват (англ.) и къде евентуално се правят ...като цяло всяка информация относно това ще ми е полезна..


п.с аз продължавам да си кървя обилно..алено червена кръв и от време на време ме боли левия яйчник както ме болеше и докато бях бременна а това което ме притеснява е ,че лекарите като ме гледаха на видеозон казаха - няма и следа от бебе в матката ..(или било заминало мн в началото или било някъде другаде ..) затова ми взеха пак кръв за да видят дали числото пада..е падаше но това гаранция ли е? четох доста и ми е мн притеснено..

# 111
  • Мнения: 919
milla_ и шеметка, много мерси за инфото!

BukTopuq, според мен никой (поне в Канада) няма да ти назначи изследвания преди да си опитвала неуспешно за бебе поне една година и/или имаш поне 3 спонтанни аборта.. разбирам как се чувстваш в момента, но и преди ти казах да не търсиш вината в себе си или Ники. Ако има някаква причина то най-вероятно е предишния аборт, до колкото знам след аборт по желание или кюртаж след спонтанен аборт трябва да се изчакат поне 6 месеца за за се възстанови матката.. при вас май не бяха толкова Rolling Eyes просто не се е имплантирало добре. Не знам защо вашия доктор не ви е казал нищо още като ти е видял първите резултати от тестовете и хормона ти е бил толкова нисък..
Просто имай търпение и изчакай поне 6 месеца, това е моето мнение, млади сте, няма за къде да бързате.. има толкова интересни и вълнуващи неща които можете да правите сега, когато още сте свободни от ангажименти по децата, наслаждавай се на тези неща. Бебето ще дойде, сигурна съм че няма да имаш проблем следващият път. Peace
За кървенето задължително се обади на доктора!

# 112
  • Мнения: 38


Минаха от тогава точно 6 мес..възможно е и да няма общо с това..както и да е за да не гадая искам тези изследвания.. добре ако кажа ,че ги искам как ще ми кажат не може..вероятно ще трябва да се платят но това няма значение..представете си ,че изчакаме още 6 мес и пак така стане тогава няма да мога да гопреглътна като сега особено ако тогава разберат нещо което сме можели да направим а сме пропуснали...

# 113
  • Мнения: 270
Вики, Гаргамелчо е напълно права. Послушай я. Няма да ти назначат изследвания, защото ти нямаш проблем със забременяването, а спонтанен аборт може да се случи на всяка напълно здрава жена. Аз лично не съм чела или чула да има лекар, който да каже на 100% какво е причинило даден аборт, защото в повечето случаи е резултат от множество фактори. Както и няма лекар , който да може да ти каже как ще протече бременността ти, за да вземеш превантивни мерки. Успокойте се, изчакайте колкото е необходимо и всичко ще си дойде на мястото.
И аз смятам, че за кървенето е задължително да видиш лекар. Мен лично ме притесняват болките ти в левия яйчник. Сигурна ли си, че напълно са отхвърлили вероятността за извънматомна бременност newsm78?

# 114
  • Мнения: 38
Казаха ,че имало съвсем малък шанс..уф...ужасни са  #Cussing out
И мен ме притеснява ..и незнам какво да правя - пак ..Ако ида до семейния лекар
и му кажа какво ме тревожи - ще каже ,че е нормално и няма да направи нищо..
а ако си направя тест за бременност дали ще отчете ако е някъде на неправилното място
посъветвайте меее плс

# 115
  • Мнения: 625
cameron ,и мен до скоро ме вълнуваше доста въпроса за количките.Истината е,че тукашните някак много грозни ми се виждаха,а и аз исках непременно да е лекичка,че имам много стръмна стълба за изкачване.За щастие един ден срещнах Вери,тя си беше купила страхотна количка и ме осведоми къде мога да намеря.Марката е Peg Perego, имат и по-скъпи и по-ефтини модели,в момента виждам ,че са много нашумели,но истината е ,че си ги бива.Ако се интересуваш мога да потърся адреса на магазина в който ние я закупихме,но ги има на доста места в Монреал.Аз лично не видях никъде по-голям избор на колички Перего от ласалския магазин.Друг вариант е да потърсиш в ebay .

# 116
Мама Вени, много ти благодаря за съвета, ще разгледам из Монреал къде какво има. Ми друго си е като човек попита ето че разбрах страхотно полезна информация.

Виктория, отиди в Fertility клиника и им обясни че искаш да си направиш изследванията и ще ти направят всякакви тестове но естествено всичко се заплаща но голяма част от процедурите са покрити от здравната карта.

# 117
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Камерън, на мен пък любимите ми колички са на Греко - цените им са много добри, а и имат хубави екстри като големи кошници отдолу. Най-евтини до сега съм ги виждала в магазин BoBebe (Аз съм направо рекламно лице на тоя магазин  Laughing) На страницата им пише, че са отворили магазин и в Лавал, ако ви е по-удобно там.
http://www.bo-bebe.com/

# 118
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783

Виктория, отиди в Fertility клиника и им обясни че искаш да си направиш изследванията и ще ти направят всякакви тестове но естествено всичко се заплаща но голяма част от процедурите са покрити от здравната карта.

Ходенето във Fertility клиника става само с направление от личния лекар, и поне тук (Калгари) се чака повече от 6 месеца.

# 119
Лелee ТarikMom,   толкова ефтeни цени не бях виждала никъде, ти си цяло злато ми то като гледах саyта както си казала с такива цени как да не им стане човек рекламно лице. Смятам доста време да прекарам в този магазин докато не го разгледам подробно. Много:Kiss: за инфото.

Титина при нас също става с препоръка от личен но личния не отказва като му кажеш че правиш опити за бебе и то не става или го губиш няколко пъти по-ред без да знаеш причината. При нас чакането е по-малко около 2-3 месеца но мисля че не пречи да се провери.

Общи условия

Активация на акаунт