Здравословно хранене за децата - 2

  • 102 516
  • 1 593
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 278
Аз пък вчера за първи път купих медицинска дъвка.Децата много я харесаха. Grinning
Интересувам се от въпроса и аз. Откъде? Сладка ли е? Какво съдържа? Аз бях купила пчеларска дъвка, но понеже няма вкус, малката не я ще. Принципно съм против дъвките и обяснявам, колко е грозно и вредно да се дъвче, но на тази възраст стадният инстинкт е по- силен. Whistling Mr. Green

На мен доста ми почистват зъбите в работно време, когато на обяд си нямам четка за зъби - та не съм против дъвките. Аз много обичам да дъвча пчелен восък. Понякога давам на сина ми малко пчелна пита  и го оставям да си дъвче след това восъка  Wink

# 901
  • Мнения: 4 392


На мен доста ми почистват зъбите в работно време, когато на обяд си нямам четка за зъби - та не съм против дъвките. Аз много обичам да дъвча пчелен восък. Понякога давам на сина ми малко пчелна пита  и го оставям да си дъвче след това восъка  Wink
Хрумна ми и на мен тази идея. Но пък не е ли много сладко?

# 902
  • Мнения: 278


На мен доста ми почистват зъбите в работно време, когато на обяд си нямам четка за зъби - та не съм против дъвките. Аз много обичам да дъвча пчелен восък. Понякога давам на сина ми малко пчелна пита  и го оставям да си дъвче след това восъка  Wink
Хрумна ми и на мен тази идея. Но пък не е ли много сладко?

Аз не давам много - давам му малко парченце и той запоцхва да си врти нещо в устата - съвсем малко , но му е интересно.

# 903
  • Мнения: 4 392
Мерси, Severina_ , значи ще се пробва. Hug

# 904
  • София
  • Мнения: 9 881
Ето такива са моите
http://www.shopmania.bg/shopping~online-vitamini-dobavki~buy-dvk … al~p-1417108.html
Вкусът не е никак лош,е не са сладки,но щом децата ми ги харесаха значи стават.
Купих я от кварталното магазинче,но я има и в аптеките.

# 905
  • Мнения: 4 392
Ето такива са моите
http://www.shopmania.bg/shopping~online-vitamini-dobavki~buy-dvk … al~p-1417108.html
Вкусът не е никак лош,е не са сладки,но щом децата ми ги харесаха значи стават.
Купих я от кварталното магазинче,но я има и в аптеките.
Валенцето, благодаря. Радостта ми обаче беше кратка. Виждам, че съдържа флуор. Confused
Пише, че не се препоръчва на деца под 6 години.

# 906
  • София
  • Мнения: 9 881
Странна работа.Моите дъвки са такива,но в зелена опаковка,пише класик.Ето какво съдържат:
сорбитол,ксилитол,манитол,дъвкова основа,глюкозен сироп,мастика хаус,глицерин,мастиково масло,,ментол,арабска гума.
Флуор не пише да съдържат,а и нищо не пише за възрастта.Сега ще се поровя пак в нета за видя.

# 907
  • Мнения: 3 743
Странна работа.Моите дъвки са такива,но в зелена опаковка,пише класик.Ето какво съдържат:
сорбитол,ксилитол,манитол,дъвкова основа,глюкозен сироп,мастика хаус,глицерин,мастиково масло,,ментол,арабска гума.
Флуор не пише да съдържат,а и нищо не пише за възрастта.Сега ще се поровя пак в нета за видя.

Аз с този състав не бих ги дала на дете, със сорбитол и ксилитол  Rolling Eyes

# 908
  • София
  • Мнения: 9 881
 GrinningАз не съм писала,че трябва да я давате на децата си,просто споменах с идеята,че може да съм полезна.

# 909
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като стана въпрос за флуора- сигурни ли сте, че вашите деца приемат достатъчно от него? Една приятелка вчера ми каза, че дава на нейните (на 9 и 6 год.) Зимафлуор в количество, съобразено с водата, която пият. И аз се размислих дали не сбърках като спрях да им давам още докато бяха съвсем малки Rolling Eyes
Иначе аз дъвки категорично отказвам да им купувам, но те изнудват другите и в крайна сметка пак джвакат и ме ядосват много.

# 910
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Няма спасение от дъвките...поне гледам да са със захар, не с подсладител.
Май на пазара, освен медицинските, такива са само Хуба -Буба.

# 911
  • София
  • Мнения: 9 881
Голямата ми дъщеря не може без дъвки.Тя е дете с поведенчески проблеми и на моменти това е единственният начин да пътуваме в трамвая например.Преди давах Хуба буба,обаче те са толкова оцветени,че направо не знам..

# 912
  • Мнения: 19 338
Добре де, какво чак толкова ще им стане на децата от една дъвка. Смисъл, че повечето дъвки наистина имат неполезни съставки, но пък често когато на човек му се яде нещо  сладко, могат да залъжат глада. И ми се струват  по-удачни от близалка.
Аз не че давам, но моята госпожица е малка още и много не разбира. Един път беше налапала от моите дъвки и я глътна след като свърши сладкото.

# 913
  • Мнения: 3 743
Не, че искам да споря, но аз лично огладнявам от дъвченето на дъвка. Зависи, разбира се, колко дълго се дъвчи дъвката. А за раздразването на храносмилателната система  Rolling Eyes

# 914
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Днес една дъвка, утре- пак... днес компромис с дъвките, утре- с вафлите, с кОлата и с другите боклуци... А дъвките съдържат изкуствени оцветители и подсладители... И това, което казва Галче- предизвикват отделянето на стомашни сокове, без да постъпва храна, а това дразни лигавицата на стомаха... Джвакането е кофти навик, грозно е, вредно е и няма нито една причина която да ме накара да купя дъвка.

Общи условия

Активация на акаунт