Примерна схема за захранване (14)

  • 37 294
  • 513
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 449
… съдържа 40% пуешко месо, а бурканчето е 80гр.
… мога да сложа 1/3 от бурканчето което ще е 10гр пуешко месо.
1/3 = за началото на захранването с месо
1/2 = после

Нямам информация.
От семейството на смокините са.
Полезен плод по няколко причини.
Ако се предлага пасиран или по друг безопасен начин, не виждам проблем за дете на 9 м.
(Много примамлива оферта Simple Smile)


след като минахме на АМ,приемът на мляко се свежда до 2 пъти по 210мл.Иначе на твърдите хранения си давам масло,сирене,кисело мляко и млечна каша.Мислиш ли,че млякото е достатъчно
Достатъчно е за детенце на 10-11 месеца.
Все пак кашата е млечна, което означава още малко обогатено мляко.
Отделно стандартните продукти добавят още поне 100-120 мл мляко към основното количество АМ.
Важното е АМ да има превес над другите млечни до 1 год.


Бях чела, че сирене се дава първо няколко трохички до достигане на около кибритена кутийка и то през ден ...
Това се отнася за алергични деца.
erota, bouquet

# 361
  • Мнения: 1 449
Вече има изчерпателен отговор.
Ако дохранваш с АМ - даваш колкото желае, ограничения няма.
Ако сте на смесено хранене, няма смисъл да се тормозиш със следене на количество - действаш точно по начина, както досега. Предлагаш когато и колкото детето иска.

Ако яде около 100 г твърда храна, най-добре е да предлагаш мляко след това. Като увеличи количеството храна, АМ може да се добавя в самото пюре - шишето се маха, но остава млечно хранене.
Трето хранене - кога


… А през тези 10 дни само зеленчуково пюре ли да давам???
Не. Месно.
През ден, всеки ден или 5-6 пъти седмично.
От въведеното месо.


моля те посъветвай какво масло да ползвам за готвене на Лео и как да започна да осолявам храната.
След 1.5 год. няма голямо значение.
Всяко си има предимства.
Не мога да намеря линка в момента.
Добре е да се редуват – примерно студенопресованите да са 2/3, а другите 1/3.

Малка щипка сол, на върха на пръстите, е ок за 220-240 г готвена храна.
Може да се добави настърган кашкавал в зеленчуковата порция, тогава не се готви със сол.

# 362
  • Мнения: 2 111
Мда, непоносимост към краве белтъка има Михаела, затова мисля да започна с козе сирене!
И аз започнах с козе сирене.Симона беше на 10месеца и 5 дни и се прие добре.

Това имам от Косе Босе за мазнините:
С напредване на храненето - има различни опции за здравословно приготвяне на храна (зехтин, масло, слънчогледово олио, олио от тиквени семки и пр.). Определящ е вкусът в семейството и географските ширини.

Видове мазнини
* Рапичното олио е растителна мононенаситена мастна киселина - каквато е зехтинът и фъстъченото олио. По-скоро е въпрос на традиция и вкус да се прибавя именно рапично олио: в Германия, Австрия, Швейцария, Северна Америка. Може успешно да се замени със зехтин.
 * Слънчогледовото олио е растителна полиненаситена мастна киселина – както и останалите растителни масла. Те са богати на линолова киселина, която е една от най-важните киселини. В кърмата също се съдържат ненаситени мастни киселини.
* Маслото, млякото, месото са богати на животински наситени мазнини.

Полезно съотношение на мазнините
(При преминаване към обща храна т.е. след 1 година)
- поравно полиненаситени и мононенаситени растителни мазнини
- растителните мазнини да са поне половината от общото количество мазнини
- в ранна детска възраст най-важни са растителните и млечните мазнини
 
 Косе Босе, Hug

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 09:14 от erota

# 363
  • Мнения: 3 743
А нерафинирано слънчогледово олио може ли да се дава на 10-мес бебе?

Бамбола, ние ползваме чашката с мек накрайник на Нуби от 7-я месец. Преди това биберон не е ползвала. Основно на кърма е, но допоълнителното АМ си го пие без проблем преди лягане. Виж водата предимно я плюе Rolling Eyes

# 364
  • Мнения: 2 643
Ерота & Косе Босе  Hug много ви благодаря за инфо-то за мазнините!

А солта, за момента слагаме около 1/3 малка лъжичка за около 700 мл храна (толкова готвим наведнъж) - 1 порция яде веднага, 1 за следващия ден и 1 за фризера.

# 365
  • Мнения: 45
kupa, Косе БОсе  Hug   

мн благодаря за отговорите   bouquet

# 366
  • Мнения: 161

Примерни количества твърда храна:
6 месеца = няколко лъжички или до 100-120 г
7-8 месеца = 160-170 г
9-11 месеца = 180-190 г

Такива са и препоръките на СЗО за активни кърмачета.

Капацитетът на стомахчето на 6-9 месеца е между 130 и 190 мл.
Няма толкова голямо значение какво е количеството храна, а качеството й и честотата на предлагане. Плюс достатъчно мляко.



Здравей Косе Босе, момичета

Захраних моето кърмаче на 6 месеца. Започнах с оризова каша, после картоф, ябълка, банан, морков, круша.
Видях препоръките от 160-170 г твърда храна за 7 месечно бебе и ние сме мнооого далече от тези количества - яде по 2-3 лъжички. Дали не бъркам нещо? Предлагам само между сутрешното и обедното кърмене. Да давам ли следобед каша или да продължа с въвеждането?

Благодаря!

# 367
  • Мнения: 149
Имам следния въпрос до момичетата, които дават киноа:
 Приготвям я с накисване; има леко горчив послевкус. При вас така ли е newsm78
Благодаря ви за отговорите предварително  Hug

# 368
  • Мнения: 3 743
Имам следния въпрос до момичетата, които дават киноа:
 Приготвям я с накисване; има леко горчив послевкус. При вас така ли е newsm78
Благодаря ви за отговорите предварително  Hug

аз не накисвам, варя около 10-15 мин и има леко сладникав вкус. Последно я бях смесила с ориз и мъжът ми даже не позна, че има нещо друго освен ориз Wink

# 369
  • Мнения: 2 111
Adel,тези количества са ориентировъчни,всяко детенце хапва различно.
Дъщеря ми на 7-8 месеца хапваше по 30-40 мл пюре,карахме основно на кърма.
На 9-10 месеца започна да яде по 70-80 мл,а на 1 година-130 гр.
190 гр. пюре започна да изяжда на 1г.2 месеца.
Млякото е най-важно до 1 година,твърдата храна е за опитване и запознаване с нови вкусове.Аз все се притеснявах,че яде малко и си мислих,че никога няма да прояде по-големи количества.
Вече е минал 1 месец от захранването така че можеш да въведеш второ хранене с твърда храна следобед.

# 370
  • Мнения: 204
Косе Босе,благодаря ти!След като съм въвела спанак, мога ли да дам лапад или отделно да го въвеждам?

# 371
  • Мнения: 2 643
Косе Босе, а докога пият децата АМ преди лягане. Пробвах да дам кисело мляко след един разговор с теб, една вечер го прие като нещо ново, но на следващата категорично отказа. Като му направих АМ така се зарадва и заусмихва Simple Smile

# 372
  • Мнения: 561
Момичета, някой знае ли какви картофи е по-добре да се правят на пюре-от тези пресните, дето са наизлезли по пазарите, или от миналогодишните?
Това картофено пюре хич не ми се получава-с пасатора става едно лепкаво, а с вилица-на парченца.  newsm78.

# 373
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 648
Zdrawej Ani_D, аз също искам да въведа пуешкото с купени бурканчета. Може ли да кажеш какво е това еднокомпонентно пюре на Сънвал. Какво има в него освен пуешко ? Аз за сега давам "супа с пуйка" на Хип, защото бебето само това пюре хареса, но месото вътре е 15 гр. , а бебето ми изяжда около 80 грама максимум при положение че бурканчето е 190 гр. Та си мисля че мога да дослагвам от това на Сънвал ако успея да го намеря тук във Варна.

Нищо друго няма само пуешко, оризово брашно, слънчогледово олио и вода. Пуешкото е 40% Мънички бурканчета

Има такова и говеждо.

Косе Босе, Купа, благодаря още веднъж.
Обаче защо е нужно да се прави тази пауза между месата. Все пак ако детето е яло 10 дни само пуешко , какъв е проблемът ако се премине към заешко например.  newsm78

# 374
  • Мнения: 204
Момичета, някой знае ли какви картофи е по-добре да се правят на пюре-от тези пресните, дето са наизлезли по пазарите, или от миналогодишните?
Това картофено пюре хич не ми се получава-с пасатора става едно лепкаво, а с вилица-на парченца.  newsm78.
Мисля,че Duhi_Puhi беше писала за картофите,че е по-добре стари от пресни,но не помня защо!Пробвай да намачкваш с вилица,но да е добре сварен картофа и докато е топъл.С пасатор,дори и с повечко вода става лепкаво пюрето,поне на мен не ми харесва така.

Общи условия

Активация на акаунт