Варна - протест във връзка с детските градини!

  • 20 127
  • 493
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 56
Мили майчета един мой приятел толкова стана съпричастен с нашите проблеми,че в момента забочва работа по отварянето на детска занималня, която ще струва не повече от 220лв. на месец.Ще се опита да я отвори още от май, но ако продължи ремонта на помещението ще се отвори юни.Ще е целодневна и децата там ще се хранят.Ще бъде от типа на Американските детски занимални.Ще има и помещение за спане, но няма да задължават децата да спят, който пожелая - ще има диванчета които ще се разпъват и на който му се спи да спи.Ще побира около 30-40деца с две учителки, лелка и медицинско лице.
Утре на срещата ще ви пообясня.
Според мен трябва да има повече такива хора като него.

# 331
  • Варна
  • Мнения: 2 942
В крайна сметка взехме ли решение кога и къде?
Мишона, става и под кривото. Аз си мислех, че мъжа ще гони моето, та затова.
Предлагам довечера на да се уточним и да напишем послед но кога и къде.
Гери, браво на приятеля ти. Лично на мен ми е скъпо  Peace

# 332
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Чесно, като ви чета негативното и нападателно отношение към неработещите майки ми става безкрайно тъпо и обидно. Чак се чудя какво правя тук и макар да съм обяснявала вече ще го направя отново- искам детето ми да расте в нормална и здравословна среда и да има възможността да  общува и учи със своите връстници. Все си мислех, че всички за това се борим, независимо дали сме домакини или служители, работници, собственици на фирми....



ПП Имам възможност да дойда в събота, независимо къде и от колко часа, в неделя имам семеен ангажимент, който не мога да отложа.


geritn ще чакам за повече информация относно тази занималня, може и на лични с някакви координати

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 15:10 от sharli

# 333
Идеята за предварителна сбирка е много добра, но мисля,че ако започнем всяка седмица да протестираме накрая в Общината ще свикнат с нас и никой няма да ни обръща внимание, даже и медиите. Просто ще станем част от пейзажа. Най -добра според мен е идеята за символичен протест на 01.06 / това с рисунките е страхотна идея/. До тогава може да създадем и по- добра организация и да се съберат повече подписи. На 01.06 поне 4000 родителя ще бъдат разгневени.
Отделно може да направим протест и на 15.09.2009.

# 334
Мили майчета един мой приятел толкова стана съпричастен с нашите проблеми,че в момента забочва работа по отварянето на детска занималня, която ще струва не повече от 220лв. на месец.Ще се опита да я отвори още от май, но ако продължи ремонта на помещението ще се отвори юни.Ще е целодневна и децата там ще се хранят.Ще бъде от типа на Американските детски занимални.Ще има и помещение за спане, но няма да задължават децата да спят, който пожелая - ще има диванчета които ще се разпъват и на който му се спи да спи.Ще побира около 30-40деца с две учителки, лелка и медицинско лице.
Утре на срещата ще ви пообясня.
Според мен трябва да има повече такива хора като него.
Това е чудесна идея,но нека ви кажа,че моя приятелка се опита да направи такова нещо преди около 2 години.Оказа се,че искат  толкова много разрешителни,че в крайна сметка се отказа.Иначе, в сравнение с 500 лв за гледачка,звучи доста по-добре.

# 335
последно кога и къде да се видим

# 336
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Аз мисля ,че времето ще е хубаво-под онова дърво на полянката е чудесна идея.Но нека да е около 11 часа ,как мислите? И в събота или неделя -за мен няма значение  Peace
Например  11часа  в неделя(05.04)  до разклоненото дърво в морската градина ?
 
Аз съм на работа и събота, и неделя - имам задочни студенти

Мишона,да не ми преподаваш ,другата седмица на 11.04 съм на изпит и май за първи път се чувствам адски непотготвена

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 15:49 от marianik

# 337
  • Варна
  • Мнения: 2 942
За неделя не мога, но няма значение. Важното е да се съберете все пак

# 338
  • Мнения: 194
Аз ще мога да дойда в неделя, независимо от часа. Или утре, но след обед...В крайна сметка каквото мнозинството реши Peace

# 339
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
11часа  в неделя(05.04)  до разклоненото дърво в морската градина ?

Предложението за неделя е,защото опита е показал,че от днес за утре по-трудно се организираме. Нека да има поне един ден ,за да отлежи.

Иначе като се съберем,ще обсъдим средствата за борба-това с рисунките много ми хареса  Peace

# 340
  • Мнения: 2 018
И аз няма да мога в неделя. Но ще следя после какво ще пишете.  Peace

# 341
  • Мнения: 18
Извинете,че пак ще се намеся(бях обещала повече да не го правя)....но не се въздържах....Когато обмисляте варианти за разни пристройки и блокове ,в които да се отглеждат децата имайте предвид,че това е много трудно,бих казала невъзможно...Аз самата съм минала курс,който ме обучаваше как да си отворя детско заведение.....Изискванията за подобен род заведения са толкова много,че.....
Първо-квадратура за определен брой деца,височина на помещението,отделно помещение за сън,отделно за приготвяне на храна,отделно за игра и занимания....ХЕИ няма в никакав случай да допусне разтегателни диванчета...така че съпричастните бизнесмени които искат да се възползват от ситуацията да им е ясно че не става лесно.....Не може да натикаш като скариди 20-тина деца в някакво помещение....без санитарно хигиенни разрешителни....Имаите предвид че колкото и стари и неугледни да са детските градини ,в тях има много строги правила....

# 342
  • Варна
  • Мнения: 905
Извинете,че пак ще се намеся(бях обещала повече да не го правя)....но не се въздържах....Когато обмисляте варианти за разни пристройки и блокове ,в които да се отглеждат децата имайте предвид,че това е много трудно,бих казала невъзможно...Аз самата съм минала курс,който ме обучаваше как да си отворя детско заведение.....Изискванията за подобен род заведения са толкова много,че.....
Първо-квадратура за определен брой деца,височина на помещението,отделно помещение за сън,отделно за приготвяне на храна,отделно за игра и занимания....ХЕИ няма в никакав случай да допусне разтегателни диванчета...така че съпричастните бизнесмени които искат да се възползват от ситуацията да им е ясно че не става лесно.....Не може да натикаш като скариди 20-тина деца в някакво помещение....без санитарно хигиенни разрешителни....Имаите предвид че колкото и стари и неугледни да са детските градини ,в тях има много строги правила....
Абе тези от ХЕИ защо не отидат в нормална детска градина, където помещението за игра, ядене и сън е ЕДНО!!!! Където според кубатурата децата трябва да са най-много 18, а общината иска посещаемост 23, например.

# 343
  • Мнения: 56
Извинете,че пак ще се намеся(бях обещала повече да не го правя)....но не се въздържах....Когато обмисляте варианти за разни пристройки и блокове ,в които да се отглеждат децата имайте предвид,че това е много трудно,бих казала невъзможно...Аз самата съм минала курс,който ме обучаваше как да си отворя детско заведение.....Изискванията за подобен род заведения са толкова много,че.....
Първо-квадратура за определен брой деца,височина на помещението,отделно помещение за сън,отделно за приготвяне на храна,отделно за игра и занимания....ХЕИ няма в никакав случай да допусне разтегателни диванчета...така че съпричастните бизнесмени които искат да се възползват от ситуацията да им е ясно че не става лесно.....Не може да натикаш като скариди 20-тина деца в някакво помещение....без санитарно хигиенни разрешителни....Имаите предвид че колкото и стари и неугледни да са детските градини ,в тях има много строги правила....

Аз пък друго ще ти кажа за помещението.Достатъчно голямо е, има две огромни стаи - едната за спане, едната за игра, две тоалетни - за момичета и момчета, с отопление и вентилация и трето това е решение на някои родители, защото докато нашия "любим" кмет построи градини нашите деца ще са порастнали, а ние къде да ги пратим.Или е по добре да наемем гледачка за 500лв и да си стои в къщи.В такива занимални поне детето ще си играе със своите връстници и ще бъде възпитавано от детски учител

# 344
  • Варна
  • Мнения: 905
Аз исках да кажа, че инициативата на приятеля на geritn е похвална. Дано успее!!!!

Общи условия

Активация на акаунт