Фирми за почистване

  • 211 517
  • 375
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 998
Те са си написали, но други си е да потвърди клиент. Simple Smile Ето това ме накара да се замисля до колко им стига времето: "Препоръчваме да дадете 3 приоритета, на които да се обърне специално внимание, а всичко останало е добре дошло, ако остане време за него." А и сега с това нововъведение да платиш най-малко за 4 посещения, не ми се иска да има изненади.

# 271
  • София
  • Мнения: 452
Виви80,
ми аз пробвах лично, подведена от уж добри отзиви. По-горе съм споделила впечатленията си, които - изненада! - съвпадат и с тези на други действителни и отдавна познати потребители на форума. Все пак, имаше шанс и само аз да съм изтеглила късата клечка. Но явно не е така.
Точно така, Параход. Не съм отдавна тук и познат потребител, но съм реален редови член на Бг мама. Допълвам, т.е. отново се оплаквам от Рефлекс М: след оглед на апартамента и запознаване с исканията ми, обещаха да ми се обадят с оферта "най-късно на следващия ден до обяд" и ме отсвириха, т.е. и до момента не са ми звъннали. Коректността изисква да се бяха обадили и да ми откажат най-малко - оттогава минаха 2 седмици.
От четенето за извършваното от Рефлекс М оставам с впечатление, че те предпочитат най-много да перат мека мебел и да мият прозорци. Всичко друго май им изглежда трудничко и се стараят да го избягват.

Но всяко зло - за добро. Управителят Станислав Колев на Кристъл сървиз ЕООД (да не се бърка с Кристал сървисиз ООД) откликна светкавично, въпреки че го сварих на летището, и после фирмата си свърши работата на високо ниво.
Трима души 10 чàса работиха, но не си тръгнаха, преди да изпълнят всичко (след бояджийско-кърпежен ремонт съм). Ако забележех пропуски в процеса на чистенето, се връщаха и дооправяха, без да се опълчват и мърморят, не се мотаеха, не си измисляха на всеки час почивки. Искам да ви кажа, че имах около 20 квадрата силно замърсена от бояджийски дейности мозайка - оставиха ме почти възхитена от почистването й.
Вярно, не съм искала почистване на мека мебел, нито бърсане на кухненски шкафове от мазнини, тъй като още чакам да ми монтират нова кухня. За сметка на това исках само забърсване на банята от прахоляк, а младата жена от фирмата буквално я "излиза". Няма да се замисля да ги повикам пак и при следващо, вече рутинно освежаване на дома ми.
Не е за пренебрегване, че изобщо не са ми намеквали, че съм в "Синя зона", колко им е трудно паркирането, че дават толкова пари за паркинг - впечатляващо за фирма за услуги по домовете.
А да, издават фактури при поискване. Цените са нормални за бранша според проучванията ми.

Последна редакция: сб, 19 ное 2016, 00:51 от iv6

# 272
  • Мнения: 1 185
Препоръчайте ми фирма за чистене на баня и тоалетна за Варна; благодаря  bouquet

# 273
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Iv6, нищо лично, но мнението ти по-горе за мен е чиста реклмата! За предишното не мога кажа, но това вече...
Между другото новата особеност на Доместина е, че първо минаваш през стъпката с избор за абонамент и плащане и чак тогава ще видиш градика и свободните часове, което за мен е абсурдно... писах им мейл да попитам за дадени дати и часове - въобще не ми отговориха, а както знаете нямат телефон за връзка, защото цитирам по спомен "били старт-ъп не инвестирали в кол центрове". Иначе имат пари за инвестиране в статии на Форбс и реклами Simple Smile

# 274
  • София
  • Мнения: 452
Iv6, нищо лично, но мнението ти по-горе за мен е чиста реклмата! За предишното не мога кажа, но това вече...
Между другото новата особеност на Доместина е, че първо минаваш през стъпката с избор за абонамент и плащане и чак тогава ще видиш градика и свободните часове, което за мен е абсурдно... писах им мейл да попитам за дадени дати и часове - въобще не ми отговориха, а както знаете нямат телефон за връзка, защото цитирам по спомен "били старт-ъп не инвестирали в кол центрове". Иначе имат пари за инвестиране в статии на Форбс и реклами Simple Smile
И по какво съдиш, че е реклама, Джозелин?! Тук не е Черен списък, за да изказвам само недоволство от мърлячи и мошеници. И за сведение тази фирма чисти у нас тази седмица - 15 ноември, затова и споделям впечатлението си. Мога да те поканя и на гости, за да се увериш лично.
Ако си направиш труда да проследиш, ще видиш, че не съм спестила където трябва горчиви думи за паркетаджия и дърводелец, както (пак там, където трябва) и ласкави слова за коминочистач, паркетаджия, фирма за плочки.
Въобще аз съм в един нескончаем ремонт от 5 месеца и споделям впечатления от различните услуги, извършени у дома. Само за основния ремонт в кухнята няма да се оплаквам, защото собственикът е приятел на гаджето ми. Не трябваше да се вслушвам в приятелски съвети, а трябваше да си избера оттук и този майстор. Аман от приятели!, както е казал мъдрецът.

Що се отнася до Доместина, съм съгласна. В Бг някой, като се замогне, става високомерен и недостижим за плебса, откъдето е тръгнал.

Последна редакция: нд, 20 ное 2016, 00:07 от iv6

# 275
  • Мнения: 212
Здравейте,
Ентусиазирала съм се да вдъхна нов (или поне по-чист) живот на стария диван + 2 фотьойла. Понеже ме интересува специално прането на мека мебел, бихте ли ми препоръчали фирма конкретно за това? Минах по диагонал последните 2-3 страници, но нямам време за цялата тема, а и ми се иска да подходя непредубедено  Simple Smile
Мернах тук едно изказване:

Цитат
От четенето за извършваното от Рефлекс М оставам с впечатление, че те предпочитат най-много да перат мека мебел и да мият прозорци. Всичко друго май им изглежда трудничко и се стараят да го избягват.

Освен, че избягват другото, някой има ли конкретни наблюдения върху прането на дивани от тях? На мен точно това ми трябва, ако са добри в прането, няма да ги товаря с друго  Laughing
Благодаря предварително.

# 276
  • София
  • Мнения: 452
Цитатът има ироничен заряд. Тези, които се хвалят от тази фирма, най-вече на това наблягат. Но лошите отзиви тук за нея са в повече май.
Миринда, след като не искаш да четеш всичко назад, търси с ключова дума и ще откриеш нужното. Peace

# 277
  • Мнения: 4 188
Може ли да ми кажете за едно посещение от 4 часа каква площ почистват приблизително? Биха ли се справили с 3 стаи, кухня и две бани? За Доместина питам.
Да, това може, самите те са си написали, че до 100квадрата. Успяват да изчистят 100 квадрата с три деца и котка (моето домакинство) . И по едно друго нещо - един прозорец примерно, или у нас терасата.
Доместина почистват с прахосмукачка на семейството. Много зависи и от жената, която ще се падне, колко е организирана. При мен, с едно дете и куче, трябваше да доплащам още два часа. Смениха ми три жени, но не е това, което ми трябва. Търся почистване с професионална техника, за изтупване на дивани, матраци, килими, седмично. Ако ползва някой такава услуга, да препоръча. Рефлекс с какво чистят.

# 278
  • Мнения: 17
Може ли да ми кажете за едно посещение от 4 часа каква площ почистват приблизително? Биха ли се справили с 3 стаи, кухня и две бани? За Доместина питам.
Да, това може, самите те са си написали, че до 100квадрата. Успяват да изчистят 100 квадрата с три деца и котка (моето домакинство) . И по едно друго нещо - един прозорец примерно, или у нас терасата.
Доместина почистват с прахосмукачка на семейството. Много зависи и от жената, която ще се падне, колко е организирана. При мен, с едно дете и куче, трябваше да доплащам още два часа. Смениха ми три жени, но не е това, което ми трябва. Търся почистване с професионална техника, за изтупване на дивани, матраци, килими, седмично. Ако ползва някой такава услуга, да препоръча. Рефлекс с какво чистят.
Както вече написах, след дълго ровене, извиках Рефлекс М, за да изчистят вкъщи. И аз лично съм много доволна. Дойдоха за основно почистване, в това число изпраха голям Г образен диван, килим в хола и два матрака на спалнята. Имам малко дете и можете да си представите, в колко ужасно състояние бяха дивана и килима... с всичките петна, натрупвани от 2 години... от каши, пюрета и от приучаването към гърне! Embarassed Работят с тяхна професионална техника и препарати. Преди да ги пусна да перат, ги разпънах на кръст за безопасността на препаратите, защото ме е страх от алергии заради малката. Но те стоически ме издържаха  Simple Smile Честно! Не можах да си позная дивана след това! Килима също. А матраците... такава свежест лъха от тях след изпирането  Simple Smile И всичко това, без последствия за малката.  Освен прането, изчистиха цялата къща и банята. Имам тристаен апартамент, който е 109 кв.   С нетърпение очаквам  идването на датата, за която се уговорихме, защото ги извиках и за абонамент.  И от това което направиха вкъщи, мога да кажа, че са добри, и то не само в прането и  миенето на прозорци, както беше коментирала друга дама във форума ( която по спомен, сама признава,че така и не са чистили в тях, та не знам как е стигнала до този извод  Laughing)   Признавам - тайничко стискам палци, да продължат да се справят така добре и при следващите им идвания (дано не ви се сторя скептична, но вече съм си патила от фирми, които за да те зарибят са отличници и послее....  #Cussing out) Ще пиша отново, за да ви кажа как са продължили нещата! Simple Smile

# 279
  • Мнения: 1 930
Здравейте,
Ентусиазирала съм се да вдъхна нов (или поне по-чист) живот на стария диван + 2 фотьойла. Понеже ме интересува специално прането на мека мебел, бихте ли ми препоръчали фирма конкретно за това? Минах по диагонал последните 2-3 страници, но нямам време за цялата тема, а и ми се иска да подходя непредубедено  Simple Smile
Мернах тук едно изказване:

Цитат
От четенето за извършваното от Рефлекс М оставам с впечатление, че те предпочитат най-много да перат мека мебел и да мият прозорци. Всичко друго май им изглежда трудничко и се стараят да го избягват.

Освен, че избягват другото, някой има ли конкретни наблюдения върху прането на дивани от тях? На мен точно това ми трябва, ако са добри в прането, няма да ги товаря с друго  Laughing
Благодаря предварително.

Аз веднага ти казвам. Рефлекс изпраха седемгодишния ми диван. Поливан със сокове и каквото се сетиш Crazy. Разира се чистиха отново в къщи, но си мислех, че дивана ще им се опре. Като нов е, като нов Peace. След Коледа ще ги викам за банята. Чистили са я  и знам проблемните ми фуги как ще изглеждат.

# 280
  • София
  • Мнения: 452
Скрит текст:
Може ли да ми кажете за едно посещение от 4 часа каква площ почистват приблизително? Биха ли се справили с 3 стаи, кухня и две бани? За Доместина питам.
Да, това може, самите те са си написали, че до 100квадрата. Успяват да изчистят 100 квадрата с три деца и котка (моето домакинство) . И по едно друго нещо - един прозорец примерно, или у нас терасата.
Доместина почистват с прахосмукачка на семейството. Много зависи и от жената, която ще се падне, колко е организирана. При мен, с едно дете и куче, трябваше да доплащам още два часа. Смениха ми три жени, но не е това, което ми трябва. Търся почистване с професионална техника, за изтупване на дивани, матраци, килими, седмично. Ако ползва някой такава услуга, да препоръча. Рефлекс с какво чистят.
Както вече написах, след дълго ровене, извиках Рефлекс М, за да изчистят вкъщи. И аз лично съм много доволна. Дойдоха за основно почистване, в това число изпраха голям Г образен диван, килим в хола и два матрака на спалнята. Имам малко дете и можете да си представите, в колко ужасно състояние бяха дивана и килима... с всичките петна, натрупвани от 2 години... от каши, пюрета и от приучаването към гърне! Embarassed Работят с тяхна професионална техника и препарати. Преди да ги пусна да перат, ги разпънах на кръст за безопасността на препаратите, защото ме е страх от алергии заради малката. Но те стоически ме издържаха  Simple Smile Честно! Не можах да си позная дивана след това! Килима също. А матраците... такава свежест лъха от тях след изпирането  Simple Smile И всичко това, без последствия за малката.  Освен прането, изчистиха цялата къща и банята. Имам тристаен апартамент, който е 109 кв.   С нетърпение очаквам  идването на датата, за която се уговорихме, защото ги извиках и за абонамент.  И от това което направиха вкъщи, мога да кажа, че са добри, и то не само в прането и  миенето на прозорци, както беше коментирала друга дама във форума ( която по спомен, сама признава,че така и не са чистили в тях, та не знам как е стигнала до този извод  Laughing)   Признавам - тайничко стискам палци, да продължат да се справят така добре и при следващите им идвания (дано не ви се сторя скептична, но вече съм си патила от фирми, които за да те зарибят са отличници и послее....  #Cussing out) Ще пиша отново, за да ви кажа как са продължили нещата! Simple Smile
Виви80, моля, когато ме цитираш, да не интерпретираш думите ми неправилно. Моят апартамент е 140 квадрата, с наложително чистене на силно замърсени 40 кв.м мозайка. Описала съм случая подробно, загубих време да ги чакам и после да им обяснявам. Рефлекс М се съгласиха да извършат всичко според изискванията ми и повече не се обадиха! Дори с отказ. Визирах тяхната "коректност" и "професионално отношение" в противовес на възторжените думи на друга потребителка.
Обяснявам и на теб персонално - иронизирах, че си подбират само неща, за които са сигурни, че ще ги похвалят. Възможно е точно тези 40 квадрата мозайка да ги е уплашила, въпреки че на думи ме увериха, че имат нужната техника.

# 281
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 834
Коя софийска фирма препоръчвате за почистване след ремонт?! Трябва ми само подовете да почистят от разни строителни боклуци с професионална прахосмукачка.

# 282
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Момичета смятате ли че е възможно да индендитифицирам жена за почистване чрез агенция която да организира интервюта с подходящи кандидати за работата. Преди доста години така намерих жена която се грижише за баба ми.

# 283
  • Мнения: 17
Коя софийска фирма препоръчвате за почистване след ремонт?! Трябва ми само подовете да почистят от разни строителни боклуци с професионална прахосмукачка.
Рефлекс М препоръчвам на 100%. Преобразиха ми къщата, идват с тяхна професионално почистваща техника и наистина си заслужават парите. И понеже обещах да кажа как се справят с почистването на абонамент. Все така добре, изпратиха ми една жена, супер мила и скромна. Почисти навсякъде, беше пропуснала един ъгъл, показах и го, тя с хиляди извинения се върна почисти и него. Много съм доволна. А и дано не ме разберете погрешно, но за мен е супер важно в къщата ми да не влизат чернички чистачи. А другите фирми в София масово ги наемат, защото са евтина работна ръка. Не съм расист, ама не искам да ми пипат къщата  Embarassed

# 284
  • Мнения: 4 188
При мен идва една бяла, но дебела. Не можа да се качи на стол дори, за да изчисти горните шкафове. На високо, не се качвала #Crazy  Държа да ми е чисто в къщата, не какъв цвят е чистачката Mr. Green Как ли ще лази по стълбата, за да изчисти гардеробите отгоре, хохохо #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт