Отговори
# 210
  • Мнения: 427
               Делтичка- Честит Рожден Ден на синковеца ти!   Да ти е жив издрав,и мнооого щастлив.Желая му от здраве и късмет да не се отърва.А щастието и успехите, да са негови вечни и верни спътници в живота Делтичка-Да си жива и здрава и ти.Днес това е не само празник на твоето дете,ами и твой празник.Ти също заслужаваш лични поздравления,защото освен че в този ден си му дарила живот,но си го и отгледала,треперила над него ,изградила си един достоен човек.Бих искала да ти подаря най-красивите цветя,а на детенце-най-желания от него подарък,но.....компа нещо ми се скапа.Извинете ме и двамата,обещавам реванш. Много целувки и  Hug Hug Hug.                             Днес изписаха момчето ми,на 08.06. трябва да отидем на контролен преглед,отчасти съм спокойна.Единственото което тревожи сега сърцето ми ,е един вчерашен телефонен разговор с бившият ми мъж.До сега никога през живота си , не съм била толкова объркана и неспокойна.Страхувам се "закъснялата бащина любов",да не обърка живота на детето ми,на семейството ми.Още нищо не съм казала на синът си,защото не знам как ще реагира,как ще му се отрази. Но.........,времето ще покаже.  Пожелавам лека и спокойна вечер на спящите в този момент.      И нека бъда първа с пожеланието  за:- Добро утро на всички!Лек и спорен ден, от мен    bouquet  bouquet  bouquet

# 211
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Опаааааа Дружинатааааа, ДобрЮтрУУУУУУУУУУУУУУУ Hug
Мактубче- благодаря ти мила за поздравленията Hug Ти  вече си ни казала, че неможе да пишеш когато си искаш, така, че и да не беше му пратила поздравления на моя синковец не е болка за умиралка. Не всеки влиза във форума всеки ден и може да изтърве някой и друг ражденник. Случва се. И ти благодаря отново за информацията която отново ни даде, много ми е интересно  bouquet
saidah и на тебе благодарности от сърце Hug И момченцето ти да се подобрява по бързо, че да се кротнеш и ти поне за малко, да се пооспокоиш. Дано бившия ти не те е търсил за лошо това пък аз ти пожелавам-сигурно ти е много свито във душичката сега.....
-Хайде сега  дружина заповядайте и споделете закуската си със моя милост Hug

# 212
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
DELTA_DELTA , благодаря за закуската, споделена с приятели е и по-сладка.
От мен нещо за тонус- безалкохолно е.
 
safar_maktoub, интересно живееш. И сигурно носиш големи отговорности.  Не е лесно да работиш с хора, различни, и да носиш отговорност за тях.Чудя се все пак не е ли малко досадно да ти се контролира живота почти непрестанно. Вярно е, че това носи сигурност в много отношения, вярно е, че си го приела и е нормално за работата ти, но все пак...Трябва да си ного уравновесен и мотивиран човек, за да си вършиш добре работата. Възхищавам ти се най-искрено. За теб
А на всички пожелавам спокоен последен работен ден за седмицата!

# 213
  • София
  • Мнения: 7 972
Да попитам и тук - как мислите тоя уред за готвене на пара дали ще е подходящ за приготвяне на оригинален арабски кус кус (не че в София мога да намеря такъв) ама съм слушал че и той май го приготвят на нещо като на пара.

За мамите на абитуриентите - излезли са резултатите. Моят син е изкарал на матурата две петици (по български и ангийски) според него това е добро постижение, особено като се има предвид, че не е учил в специализирана езикова гимназия (предполагам има предвид оценката по английски език). Сега почваме да гоним кандидат студентските изпити. Пък ще ми разправят, че се бил променил животът, ей го върти си се по един и същи начин, точно като нас.

# 214
  • София
  • Мнения: 18 181
Малеееее ooooh!, все не можех през последните дни да се добера до темата...Първо майка ми за два-три дни отсъстваше от София и това ми показа, до каква голяма степен съм зависима  с тия 3 дечурлига в ежедневието си от нея.Трудно съчетавах ходенето на  работа с готвене, чистене, преговор с каката за миниматурите, воденето на дребните на градски лагер и пр...Иначе поне 1/2 от изпитите й минаха - по български, математика и английски.Остават география, биология и история....После лайф за всички Mr. Green
Шехи, малко по-късно, като се поосвободя, ще ти отговоря на лични, извини ме за закъснението Praynig
Делта,да ти е жив и здрав рожденика на патерица!
Саида, да ти оздравява окончателно детенцето!
Пак ще бягам, да видя дали в сайта на МОН са качили изпита по английски от днес..
Довечера, живот и здраве на спокойствие ще прочета пропуснатото и ще се включа адекватно в темата.Дотогава ви желая слънчев и успешен ден! Heart Eyes

# 215
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Добро утро и от мен!

Делта, макар и на патерица - Честит рожден ден на синчето, а и на гордата мама!

Дядо, и на теб - честита радост!

И на другите абитуриентски родители, които още не са се разписали тук - честито!

Мойто диваненце се е уредило с 5,77 на български и 5, 54 на английски, което ни вкарва автоматично в университета - ЙЕЙ!!!

На всички ви - много, ама много щастливи мигове с дечицата!

# 216
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Дядко, Делфина,браво на дечицата ви!!!
И ние си видяхме резултатите  от матурите- по български 5.75 и по георрафия -4.70.
Моето момиченце вече се замисля да кандидатства с оценката по български, но пък иска в икономическия в София. Изкара много добра оценка на предварителния по география, но ще отиде и на редовните.Пък ще видим.така че сте си стискаме палци другия месец.

# 217
  • Мнения: 110
Добър вечер!
дядо хаджи, арабски кус-кус може би има в арабските магазинчета на "Симеон", понякога има и в Халите - на рафта за ядките, а винаги има в Пикадили. Мисля е  7-8 лева за кутия от 250 грама, но не съм много сигурна. Гледах само, при това преди време.
За сравнение, в Мароко 1 кило е 1 евро.

за приготвянето: трябва ти гамила - една тенджерка на 2 части: долната е като делвичка - колкото отвора на дъното, толкова и при капака. Леко разширена по средата.
В тази част се слага мазнина /зехтин/, подправки - куркум, пипер черен и червен, сол, канела малко, задушават се подправките. После може месо - пилешко или агнешко, че защо не и риба /отделно де, или месо, или риба/. Като се поготви това мааалко, се долива вода и се нареждат около месото лука, зеленчуци - това може да са тиквички, нарязани като гредички на дълго, моркови, тиква... цяла връзка магданоз - за аромата се слага.
Междувременно в ситото за брашното, се преситва кус-кус-а. Омесва се леко в топличка вода - да стане като лека каша, само да поеме мокричко. Малко зехтин и сол се слага и се поомесва пак. Слага се в горната приставка на тенджерата - тя е като голамо сито с дръжки - има си отворчета на дъното. Там, където се срещат двете части на тенджерката - влизат една в друга като купите на уреда за готвене на пара, се уплътнява с кърпа или найлонова торбичка,      
увита на въженце и вързани двата края.

Като си поеме от парата кус-кус-а, свекърва ми го омесва отново с една лъжица и още малко зехтин - ползва една огромна тава за това.
Слага го пак в купата с дъпките и залюпва с капак. Така се готви на пара, а и поема от аромата на месото или зеленчуците.

за уреда на пара: дали става за кус-кус. Нали имате една кутийка за ориз: пластмасова с дръжки? Слага се в тавата на парата?
В нея предлагам да сложиш вода - както като готвиш оризеца.
Слагаш кус-кус-а, малко зехтин и сол. После нали доливаш вода? И в контейнера на уреда слагаш вода, нали така. Пускаш на 30 минути. Като изври водата в купата за ориза, трябва да е готов кус-кус-а.

Според мен това е евро-начина. Не съм опитвала де. Само ориз така сме готвили и става прекрасен - зрънцата се делят.

# 218
  • Мнения: 3 215
С риск да раздразня някой пускам линк към речта на Обама в Кайро. По скоро бих получила бан отколкото да изневеря на принципите и вярата си в това, че толерантността и уважението към другостта са пътят към разбирателството...на всяко ниво  Peace

http://thelede.blogs.nytimes.com/2009/06/04/full-video-of-obamas-cairo-speech/

# 219
  • Varna
  • Мнения: 2 596
НСЕ,-Благодаря ти  bouquet
Много изпити има и твоето детенце бееее. Аз забравих как беше по времето на моето ама то дъртизъм как да помня я newsm78. Много късмет на детенце, а на тебе търпение и сила, че знам във какво напрежение си във момента Hug
Делфинка-Благодаря и на тебе мила  bouquet И поздравления за чудесните резултати на детенцето ти- хайде да черпиш като се запишете във унито newsm10
Дедко Хаджи-браво и на твоя юначко, страхотни оценки при положение, че не е във специализирано училище newsm10
Алвера-юнак и твоето детенце. Хайде да искара и на географията така както и на останалите изпити. newsm10
От все сърце го желая за вашите наследници!!!
Олди-благодаря за речта  bouquet Харесвам го тоз човек бейййййййййй!

# 220
  • Мнения: 3 804
честито на всички родители на деца успели в матурите    bouquet  bouquet  bouquet

саида дано при теб нещата се подредят както ти искаш и както е най добре за детето  Praynig Praynig Praynig

# 221
  • Мнения: 1
Здравейте,

Нещо много хора са се покрили гледам....

Честито на щастливите родители, на кой детето пораснало с още една година, на кой взело изпити с висока оценка....

при нас низ от битови несгоди, а черешката на тортата беше снощи, когато се озовахме в Спешен случай. за щастие размина се без фрактури, само подути стави...ах, радостите и ужасите на родителския живот...

Дайте някаква тема за разговор, чунки си възвърнем посещаемостта. Хайде да римуваме Обама, кой ще намери най-забавна рима, ако не ви харесва това споделете дали сте имали някакви странности по време на бременността си, например да ви се е искало да ближете варосана стена, да пасете трева, да развивате непоносимост към благоверния...случаи най-различни. При мен имаше известни симптоми на извратен апетит, но утре ще ви разкажа, че вече е късно.

Лека нощ!

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 04:09 от Monsoon_rain

# 222
  • Varna
  • Мнения: 2 596
 Гутен Сабахлееееен ШехерезадкитИИИИИ и Шехерезадчооо Hug
Пък кликнете върху breakfas-та да му се насладите тотално newsm47
Монсунче GrinningБлагодаря за поздравленията за порасналото вече голямо магаре  bouquet
На вас какво ви се случи та бягахте на Emergency-то бе???? Shocked
Какво стана със оня извор у вас? Дойдоха ли мързеливите водопроводчици или се обаждахте на други юнаци?
Странности по време на бременност нямах време да имам-разбраха гадовете от работата, че съм бременна и ме разкараха моменталически като казаха, че заповедта ми била временна и да си търся работа на друго място. Та бях във шок и ужас и много ярост. Препусках да търся работа ама кой ти взима бременна жена а мъжът ми ми трепереше, че бяхме загубили едно детенце преди това и се страхуваше да не стане пак заради номера който ми направиха от работата та ме обгрижваше, душичката той. После кЪт Фана пътя пак се прибра като бебенце се беше родило и беше някъде 3 месечно пишлеме, та нямах време да си създам непоносимост към Благоверния.
За Обама се сетих нещо ама не е Ич за пред хората така, че ще се въдържа възпитано newsm47
Хайде да отивам аз да сменям чаршафоците. И много ама много усмихнат ден за всички ви Hug

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 14:41 от DELTA_DELTA

# 223
  • Мнения: 3 804


Добро утро на всички   bouquet,каня ви на пикник край реката,че в тази жега за друго не се сещам  Laughing

ди аз с голямата изяждах поне по един буркан кисели краставици-с което предизвиквах  Crazy на мъжо  Grinning,това е за сега,че днес пък имаме среща с новият консул-да се опознаем  взаимно. bowuu

# 224
  • Мнения: 216
Здравейте-надявам се,че сте добре Praynig

Делта-желая вие щастие и житейски успехи

Алвера- Hug-мъдрите винаги слушат разума си-после ще си доволна  bouquet

Ние заминаваме в четвъртък -Ншаалаа Praynig
и както винаги ме хваща параноята със самолетите(особено нашенските летящи трамваи) Crazy-и все по това време изчезват самолети,претърпяват катастрофи и т.н.- Sad-Дано всичко е наред  bouquet
ще се опитвам да влизам когато мога...
Мисля за вас Hug

ди-хубава идея-

властта в лицето на Обама?
-отново същата,но в друга гама...
дали промяната ще е голяма,
или илюзията - измама Laughing

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 10:34 от DUA

Общи условия

Активация на акаунт