Машина за хляб - 17 част

  • 96 654
  • 1 047
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 3 249
Така - бъркалките ги вадя точно както Дядо Хаджия - след последното премесване, преди да започне последното втасване.
Да ви се оплача....пуснах да правя хляб, ама в суматохата с децата съм забравила да сложа маята Embarassed Rolling Eyes

# 496
  • Мнения: 622
Хахаах, Доника и на мен ми се случи преди време!  Joy
Получи една голяма глетава подметка, нали?  Mr. Green

# 497
  • Мнения: 383
ето го точния превод

Le pain au levain naturel  / Натурална закваска & Хляб с натурална закваска

за превода благодарм на Роца
                                            

Последна редакция: чт, 25 юни 2009, 07:57 от Ердинч

# 498
  • София
  • Мнения: 7 876
...
Да ви се оплача....пуснах да правя хляб, ама в суматохата с децата съм забравила да сложа маята Embarassed Rolling Eyes

Аааа душата то това си е напълно нормална ситуация - хич да не се притесняваш.

То тука в тая тема има описани случаи я на забравени бъркалки, я на забравено брашно, а пък аз дори и понякога съм забравял да пусна и машината ама сега ...

# 499
  • София
  • Мнения: 3 249
Хахаах, Доника и на мен ми се случи преди време!  Joy
Получи една голяма глетава подметка, нали?  Mr. Green
Е, то все пак и кучето трябва да яде... Joy

# 500
  • Мнения: 220
това за включването и аз го направих. нагласих отл.старт и предупредих-никой да не бута. все пак ,около 3 ч след обяд - да знаете тя ще почне да работи ,да няма изненади. Да ,ама не. В 3,30 ми звъни мъж ми и пита- що не работи. Веднага се сетих ,ноооооо не казвам. По тел. му казвам какво да прави и готово. Добре че имаше човек в къщи.
Отложен- да , ама старт-не newsm53

# 501
  • Мнения: 4 358
Аз да Ви се похваля newsm44-имам ново контейнерче а и старото съпруга ми го ремонтира,така че имам резерва.
Браво на сервиза.На мъжа ти още по браво Peace

# 502
  • Мнения: 106
Аз да Ви се похваля newsm44-имам ново контейнерче а и старото съпруга ми го ремонтира,така че имам резерва.
Браво на сервиза.На мъжа ти още по браво Peace
Благодаря smile3525 много Бъни.Аз ползвах услугите на БГ сервизи-това което ти беше писала.И много бързо я доставиха.Неделя вечерта направих заявката, понеделник я потвърдиха и сряда преди обяд я получих.

# 503
  • София
  • Мнения: 372
Ердинч , благодаря ти отново за разясненията!

и много тенк ю за тестото за пица. тази вечер го правихме. наистина се получи страхотно  newsm22
каква коричка само ...  Crazy

# 504
  • Мнения: 128
Здравейте, преди няколко страници попаднах на хляб с кисело мляко и кашкавал (съжалявам че не помня на кого беше рецептата). Питането ми е кога се слага кашкавала? Иначе я направих рецептата, без кашкавал, с коригирани количества според обясненията на Ердинч и ми хареса.

# 505
  • София
  • Мнения: 974
Здравейте, преди няколко страници попаднах на хляб с кисело мляко и кашкавал (съжалявам че не помня на кого беше рецептата). Питането ми е кога се слага кашкавала? Иначе я направих рецептата, без кашкавал, с коригирани количества според обясненията на Ердинч и ми хареса.

Вариантите са два...от цялото количество брашно слагаш половината/приблизително/, след това настърганият кашкавал, после останалото брашно и маята. Втория вариант...слагаш кашкавала след звуковият сигнал на машината, както се слагат добавки към хляба.
Аз предпочитам първият вариант Hug

# 506
  • Мнения: 9 776
Да не ви пайжинясат машинките, ей Mr. Green.
Аз мойта я поразтрих леко днес Laughing. Направих хляб с ръжено брашно и голи семки на бърза програма:



150 мл вода /може по-топла да бъде, аз сложих студена, защото впоследствие реших да пусна бърза програма/
2 ч.л. захар
2 ч.л. сол
1-2 с.л. мазнина /маргарин, масло или олио, аз сложих маргарин 1 с.л, но при месенето добавих 1 с.л. олио/
2 яйца /моите бяха малки/
100 г ръжено брашно + 280 г бяло брашно
1 п. суха мая 7 г на Йоткер

шепа семки

Бърза програма 0:58, пусках 3 пъти отначало. При второто пускане пуснах една шепичка семки, след като вече тестото се беше оформило.  Зададох препечена коричка за малък хляб.

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 22:20 от polin_a

# 507
  • София
  • Мнения: 372
polin a, хлабът е много ефектен  Peace браво   bouquet

# 508
  • Мнения: 9 776
addicted™, като спомена ефектен, та се сетих, че тук някой беше писал, че хляба като се е разпукнал, значи нещо не му било наред, но забравих какво Thinking. Но всъщност с стана супер хлебче, много вкусно, наду се прилично, разпукна се като роза през май Laughing, с много хрупкава долна кора, а отгоре по-мекичък. Доволна съм от експеримента.

# 509
  • Мнения: 383
addicted™, като спомена ефектен, та се сетих, че тук някой беше писал, че хляба като се е разпукнал, значи нещо не му било наред, но забравих какво Thinking. Но всъщност с стана супер хлебче, много вкусно, наду се прилично, разпукна се като роза през май Laughing, с много хрупкава долна кора, а отгоре по-мекичък. Доволна съм от експеримента.


на туй скъсване отгоре, тука му викат "черта на угасване на маята", тази черта + добре изпъкнала повърхност(кюмбет/шапка) за тукашните майстори е признак за сполучлив хляб(особенно за този правен в машина), за правените на ръка пък им правят разрез в края на последното втасване и преди  да го пекат в фурната


браво, и според мене е много сполучлив  Peace

Общи условия

Активация на акаунт