Как приготвяте зимнина?

  • 175 819
  • 775
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 503
Как правите сладко от кайсии/по скоро конфитюр/?Предварително от вечерта ли трябва да се посипе плода със захар и колко захар се слага на кг. плод? newsm78

# 61
  • Мнения: 5 228
Миналата година правих конфитюр от кайсии с фиксовете на д-р Йоткер, стана страхотно и много бързо.

# 62
  • Мнения: 503
И моите колежки са пощурели по тия фиксове , ама аз си падам по традиционото. Laughing Joy

# 63
  • Варна
  • Мнения: 777

                  Кисели краставички "на слънце"

Краставичките се подреждат плътно в буркани "Омния",като на дъното се слагат лук и копър.На този тип буркани на около 1 пръст от дъното има една черта-до там наливаме оцет и доливаме до горе вода.Напълваме по този начин всички буркани и след това изливаме течността от тях в тенджера  Mr. Green.Добавяме черен пипер(по 5 зърна за буркан) и бахар(по желание).Прибавяме за всеки буркан по 1 пълна суп. лъж. сол,по 1 равна суп. лъж. захар и по 2 аспирина.Тази смес се слага на котлона да заври.През това време слагаме във всеки буркан по 1 щипка синапено семе.След като заври саламурата и се стопят съставките в нея,наливаме внимателно в бурканите(без да махаме тенджерата от котлона) и запечатваме.Престояват 2-3 дни на слънце и след това се прибират.

# 64
  • София
  • Мнения: 10 858
При мен два пъти провал с фиксовете и вече предпочитам да си го направя традиционно сладкото. Хем няма искуственяци, хем по-хубаво ми става.
Вече направих череши и вишни. Сега ще направя и сливи, може би и кайсийки, ако успея, че вече свършват.

# 65
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Малко компот от кайсии за сладкиши през зимата.

# 66
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
На сладки череши и малини аз слагам по 3 и половина, на праскови и кайсии - до 4, на къпини - 5.
Някой може ли да напише как се приготвя сладко във фурна  newsm78

Слагам равни дози плод и захар.Включвам фурната и пека , докато омекнат плодовете.Вода не слагам,защото те плодовете си пускат , но ако ти се стори сухо , можеш да добавиш.Преди да разсипя в бурканчета , добавям лимонтузу.
Но не съм правила отдавна.Нека и някой друг се включи.
А аз даже не меря захарта.В зависимост от това,колко е сладък плода,наръсвам със захар и след като престои 1 нощ пека на умерена фурна.Към края на печенето заливам с 1 пак. лимонтозу,разтворено в малко вода,и изключвам фурната.Пълня в буркани след като изстине и стерилизирам за 5-10 минути.
[/quote]


Как му разбирате кога е готово?
Всъщност колко време се пече във фурната?
Аз до сега сладка съм правила успешни само с фиксовете на д-р Йоткер и стават много добре. Оранжевия фикс - екстра - е по-добър от зеленият - класик - , но сега не го виждам никъде по магазините. Има само от зеленият.

# 67
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, имам около 2,5 - 3 кг. вишни.
Как да направя сироп и сладко? Имаше някъде нещо за сироп, насипват се плодовете със захар, и каквото се отдели се замразява, а останалото на сладко. Така дали ще стане? Не мога да го намеря ...  Tired

# 68
  • Варна
  • Мнения: 777
На сладки череши и малини аз слагам по 3 и половина, на праскови и кайсии - до 4, на къпини - 5.
Някой може ли да напише как се приготвя сладко във фурна  newsm78

Слагам равни дози плод и захар.Включвам фурната и пека , докато омекнат плодовете.Вода не слагам,защото те плодовете си пускат , но ако ти се стори сухо , можеш да добавиш.Преди да разсипя в бурканчета , добавям лимонтузу.
Но не съм правила отдавна.Нека и някой друг се включи.
А аз даже не меря захарта.В зависимост от това,колко е сладък плода,наръсвам със захар и след като престои 1 нощ пека на умерена фурна.Към края на печенето заливам с 1 пак. лимонтозу,разтворено в малко вода,и изключвам фурната.Пълня в буркани след като изстине и стерилизирам за 5-10 минути.


Цитат
Как му разбирате кога е готово?
Всъщност колко време се пече във фурната?
Аз до сега сладка съм правила успешни само с фиксовете на д-р Йоткер и стават много добре. Оранжевия фикс - екстра - е по-добър от зеленият - класик - , но сега не го виждам никъде по магазините. Има само от зеленият.

Какво да кажа за времето на печене...Ами доста.Пека на слаба фурна,за да не кипи(около 180 градуса),докато изври водата,която си пускат плодовете и сокът се сгъсти приятно и започва да се точи апетитно(усещам как ще си намажа филийка  Crazy).За проба капвам капчица в/у чинийка и ако не се разлее,значи е готово.Слагам лимонтозу,изключвам фурната и оставям тавата вътре.А на вчерашното сладко даже не сложихме лимонтозу,смятам,че пак ще се получи.

# 69
  • Мнения: 1 030
Имам около 3кг.от зеления боб,ама тоя кръглия,не плоския.
И много го ядем на гозби.
В момента го варя в тендежерата за около час и половина.
После нареждам в буркани с малко копър и сол,заварявам за капачка.
Става невероятно вкусен,свеж и готов за всякакви гозби и салати.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 777
Да,това е разкошотия!Много го обичаме вкъщи.

# 71
  • Мнения: 503
Лютеница по студен начин

Рецептата е много сполучлива. Преди 2-3 год. един колега донесе в службата едно бурканче лютеница по тази рецепта. На всички много ни хареса. Оттогава лютеница приготвям само по този начин. Отървах се от досадното бъркане и висене до огъня.
Продукти:
5 кг червени капии – печени, обелени
2, 5 кг патладжан – печен-обелен (трябва да престои една нощ)
2, 5 кг моркови – сварени
1 пакетче смлян черен пипер
1 – 1, 5 компотен буркан готово доматено пюре
1/2 ч. ч счукан чесън (може и по-малко)
1/2 л сгорещено олио
сол около 50 г

Приготвяне:
Така подготвените зеленчуци се смилат с машинка за месо. Смесват се, посоляват се . Прибавя се чер. пипер, пюрето, чесънът и олиото. Напълват се бурканчетата и се стерилизират 30 мин.

# 72
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Момичета ,хайде и тук да попитам. Как приготвяте мармалад от сини сливи на котлон. Пуснах търсачката ама не намерих рецепта. Моля ако някой знае да ми каже.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 777
Виж какво открих в Гугъл,ще ти свърши ли работа?

На 3кг.добре узрели сини сливи-1 1/2кг. захар и 300гр. орехови ядки.
Измийте сливите и ги разполовете, за да извадите костилките, след
което ги сложете да се варят на слаб огън, без да прибавяте вода.
Когато кашата от разварения плод започне да се сгъстява, прибавете захарта .Доварете мармелада, бъркайки го непрекъснато с дървна лопатка. Когато лопатката започне да оставя трайна бразда по дъното на тавата, прибавете ореховите ядки, предварително нарязани на ивички. След 5-10мин. свалете мармелада от огъня и го насипете горещ в бурканчета.

# 74
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Благодаря много за рецептата!

Общи условия

Активация на акаунт