Кърменето може да започне и от 50-тия ден ....

  • 3 125
  • 54
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Пускам тази тема за да споделя своя опит и да дам кураж на момичета които искат да кърмят за да им кажа , че няма невъзможни неща . Ето и нашата история .....
Еличка беше спряла да расте в мен още в края на седмия месец и се наложи да я извадят по спешност 33 дни преди термин. Роди се 2100 гр и беше в неонатологията 17 дни, през които за съжаление е хранена само с АМ , а на мен  почти не ми даваха да я виждам камо ли да я кърмя, НО аз знаех че най-важното нещо което мога да направя за моето безценно съкровище е да го кърмя и още на втория ден след секциото започнах да се цедя на всеки 3 часа.
В моята стая имаше друго момиче - - когато носеха нейното бебче да го кърми аз ставах да се изцеждам - и денем и нощем...Веднъж една акушерка ме видя и ми каза - защо не си спреш кърмата ? Аз отговорих - защото искам да кърмя ! Тя подигравателно измърмори - ще се цедиш още ден два и ще ти омръзне накрая пак ще му дадеш АМ.
Да ама Не-  оказах се по-упорита отколкото самата аз предполгах. С прибирането вкъщи започнах да замразявам всяка изцедена капчица кърма и когато си взехме нашата принцеса на 17-ия ден започнах да й давам тази кърма . Милото беше още много немощно нямаше силици да суче , затова продължавах да се цедя и давам от шишето. През това време преживях 2 пъти много страшни запушвания с 40 градусови температури и адски болки . Получих и анафилактичен шок - в токсикологията цялата набоцкана и овързана от системи и разни апаратури молех сестрите да ми свалят системите за да мога да се изцеждам (само и само да не ми намалее кърмата).........
 И така си откарахме до 50-тия ден когато дребосъчка беше заякнала достатъчно и засука от мен - вярно със силиконовите зърна , но все пак засука ..и до днес я караме така - през деня си сучка през час най- много два , вечер по 2-3 пъти и се надявам да си я караме така още няколко години. Не съм купувала  до този момент адаптирано мляко , дано не се и наложи....
Майчиното сърце може да преживее всичко в името на своето съкровище  ...
Мили майчета няма по-хубаво нещо на света от чувството да си кърмиш детенцето  , не се лишавайте от него  Hug  Hug   Hug 

# 1
  • Мнения: 2 171
Разказа ти ме накара да настръхна Hug. Браво за упоритостта и куража! Много ти благодаря, че сподели с нас историята си и вярвам, че ще бъде полезна на много майки Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 335
Трогна ме до сълзи...
А как биха ти се израдвали на историята в кърмаческия форум...

# 3
  • Мнения: 2 521
Браво мила Hugмалко са жените които биха се похвалили с такава упоритост.И аз не се мисля за нещо повече.Не знам дали бих имала твоето търпение,но много ти се радвам Hug

# 4
  • Мнения: 3 641
Поздравления за куража и волята. Ти си силна жена.   bouquetАз незнам дали бих издържала, по-скоро не Embarassed

# 5
  • Мнения: 2 447
Браво!!Поздравления за волята..Пожелавам ти да успеете да се кърмите толкова,колкото ви се иска и на двете.. Hug

# 6
  • Мнения: 1 485
Поздравелния за куража и търпението!!!  bouquet
Нека расте здраво и щастливо дете!!!

# 7
  • Мнения: 6 713
Поздравления мила! Чудесно е, че си толкова борбена и споделяш опита си с другите мами!  Hug  bouquet

# 8
  • Мнения: 362
Пожелавам ви дълго и безпроблемно кърмене!

# 9
  • Мнения: 381
Много ме зареди историята ти, благодаря!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Не знам дали е подходящо точно в тази тема да попитам, но след секцио как и кога идва кърмата, веднага ли...или по-късно? Rolling Eyes
 Hug

# 10
  • Мнения: 1 484
Браво  мила  направо  се  просълзих  от  твоята  история.

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Едно голямо БРАВО!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 207
Аз също цялата настръхнах!!! Браво!!! Поздравления  за упоритостта, за куража, за силата!!!  Hug

# 13
  • Мнения: 19
Браво, поздравления за силата, упоритостта и куража ти. Аз силно исках да кърмя моето бебчо, но при мен незнайно защо кърма изобщо не тръгна. Но ти ме мотивира с второ бебче да имам повече търпение и вяра, че ще се справя. Благодаря ти.

# 14
  • Мнения: 11 189
Браво, Зинаида!  Peace

Аз пък мисля, че мястото на историята е точно в този форум, където ще стигне до повече хора, болшинството от които (за разлика от кърмаческия) не вярват, че всяка капка майчино мляко е от значение.

Общи условия

Активация на акаунт