Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 46-та тема

  • 76 756
  • 654
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 419
Танцуваща,

Това всъщност са издълбани с чаша филийки, запържени в чесново масло с едно чукнато яйце в отвора - от двете страни. Кръгчето от хляба също го запържих и го ползвах като канапенце за лютеничка. Другото са кюфтенца и украси.
Радвам се, че ти е направило впечатление!....
Благодаря   bouquet

# 226
  • Мнения: 7 418
Не съм спряла да хапвам откакто ги изпекох Laughing Ако мъжо се забави още малко от работа няма да ги опита
 От какво тесто са направени,Теди? Rolling Eyes

   Дес,днес ги мернах тези бухтички в рецептите на Лео и.......сега като гледам твойте,не ми остава съмнение,дали да ги пробвам и аз. smile3521

# 227
  • София
  • Мнения: 231

Kафенцето, каква е тази вкусотия.....!
Такова роло не съм виждала.....толкова апетитно изглежда! Може ли рецептата ?



Ясмина ,да , рулото е обвито в  пражка шунка  Peace !

Рени ,  Кремче Ванилия  , Лабрекс , Селма ,  благодаря  много за комплиментите   bouquet ! Рулото е съвсем обикновено.Кайма като за кюфтета,в средата  кашкавал и топено сирене,варено яице .В правоъгълна кексова форма  намазвам масълце,облепям  стените с пржка шунка и слагам каймата и по средата  кашкавала,топеното сирене и  обелените яйца. Покривам отново с останалата  кайма и отгоре наръсвам кашкавал и  отново покривам с шунка . Като го обърнах  ,не ми се виждаше кашкавала ,че  дойде от долната страна.С плънката  естествено  се варира според настроението  Hug .

Ох,голяма блейка съм  ooooh! ! Някой ме попита  преди сто страници какъв е вкусът на зелените пасти макарон. Та отговарям с извинение  за слонското закъснение  Embarassed  Hug  - вкусът е на шам фъстък . Те са ми любими .

Последна редакция: пт, 14 авг 2009, 23:31 от Kafenceto

# 228
  • Мнения: 2 126
  Дес,днес ги мернах тези бухтички в рецептите на Лео и.......сега като гледам твойте,не ми остава съмнение,дали да ги пробвам и аз. smile3521
Не се чуди хич Mr. Green Съветът на Линдита в другата тема е да се гребват с две чаени лъжички и да се оформя малко топче и на по слаб огън а не като мен на макс Joy

Теди80,и аз проявявам интерес към твоите чудни солени кифлички Crazy Дай рецепта Praynig

# 229
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Не съм спряла да хапвам откакто ги изпекох Laughing Ако мъжо се забави още малко от работа няма да ги опита
  От какво тесто са направени,Теди? Rolling Eyes

   Дес,днес ги мернах тези бухтички в рецептите на Лео и.......сега като гледам твойте,не ми остава съмнение,дали да ги пробвам и аз. smile3521

Е, ние наБУХТАхме една цяла тема с тях  Joy
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=419392.0

Сега ги почнете и тук и все ще си лигавя  аз клавиатурата .... Joy

# 230
  • Мнения: 407
рени55 моля те кажи как го правиш това пиле с топено сирене и гъби, че аз днес си купих сметана точно за такова ястие. А чушките с какво ги заливаш?  
миг незабравим как сваряваш спагетите в микровълновата?

# 231
  • Мнения: 1 098
Днес отново си копнах няколко рецепти от тук. Не знам кога ще смогна да ги сготвя всичките тези вкусотии.
Това хапнахме днес ние:
американски палачинки
пълнени чушки с ориз и кайма.
Лека нощ на всички Hug

# 232
  • София
  • Мнения: 1 341
рени55 моля те кажи как го правиш това пиле с топено сирене и гъби, че аз днес си купих сметана точно за такова ястие. А чушките с какво ги заливаш?  
миг незабравим как сваряваш спагетите в микровълновата?

Пепа, за пилето - сварявам и обезкостявам пилешкото.Накъсвам месото, слагам го в йенска тенджерка.Добавям 1 кутийка топено сирене ( нарязано), нарязани гъби и малко от бульона на пилето.Запичам във фурната докато се стопи т.сиренце (15 мин.), после му правя заливка като за мусака.

За чушките - варя ги в тенджера с вода да ги покрива.Когато станат готови на тънка струя добавям  смес от 2 яйца + 2 с.л. брашно + 1 кофичка к.мляко + черен пипер  + сол ( ако има нужда), като с лявата ръка разклащам тенджерата, за да не стане на бучки.

# 233
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Добро утро!

Почерпете се за мое здраве:



Да са живи и здрави и всички останали именници  bouquet!

# 234
  • Мнения: 769
Честит  имен ден Mari_eta !Много здраве и късмет ти пожелавам,за да имаш време и усилия да сбъднеш всичко , което желаеш! Поздрави Nanita!
Прекрасна торта smile3501

Да са живи и здрави и всички останали именници  newsm51 newsm51 newsm51 и да не ви напуска кулинарното вдъхновение

Един кекс капучино



borianna ,Дес ,lenny_pld,
пеп-4о,много вкусно у вас Hug

Цецето ,чакам с нетърпение и твоята мъфиномания Naughty

# 235
  • Мнения: 1 798
Честит  имен ден Mari_eta !  bouquet  bouquet  bouquet

# 236
  • Мнения: 7 418
  Честит имен ден ,Мариета!!!  bouquet  bouquet  bouquet
  Каква е тази прекрасна торта,с която ни черпиш по случай празника? Grinning

# 237
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Честит имен ден Mari_eta

# 238
  • Мнения: 351
Честит имен ден на всички празнуващи  bouquet
Ето продуктите на соленките
Продукти

200 гр. кашкавал
200 гр.краве сирене
125 гр.течно масло
300 гр.кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.л.сол
500 гр.брашно
яйце за намазване

Кашкавалът и сиренето се настъргват на ситно и се смесват с киселото мляко,в което предварително е "угасена"содата.Прибавят се маслото и солта.Сместа се разбърква добре и с брашното се замесва меко,еластична тесто.

Тестото се разделя на 6 топки.Всяка се разточва на тънък кръг и се нарязва на 16 триъгълника,които се завиват на кифлички.Кифличките се нареждат в тава,покрита с хартия за печене и се намазват с разбито яйце.Отгоре се поръсват с маково семе,сусам или ким.Пекат се в предварително загрята на 170*фурна до порозовяване.

# 239
  • Мнения: X
Mari_eta ! , честит празник!Много любов и щастие да има в живота ти!
Честито и на всички празнуващи!
Кажи повече за тортичката!

nordina , много съблазнително изглежда кекса!Може ли рецепта?

От мен едни солени мъфинчета...


и шоколадова торта за свекърва ми /която също е Мария/


Общи условия

Активация на акаунт