Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 10

  • 71 549
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
dorka14, ти май само това си чела в този сайт Joy Ок, не оспорвам амоняка, но да беше се поровила малко повече. Забавно ли ти е?

Да, подскочих от радост, когато тествах детето ми за повишен
амоняк в кръвта и се оказа че и моето дете като
този Денис от историята е с повишен амоняк.
Вече съм радостна, че знам какво го трови Grinning
Реших да тествам детето зa повишен амоняк, ТОчНО заради тази история на рускинята,
защото понякога чета и между редовете.
Ние сме хиперактивни със аутистични симптоми
и малко понаговорваме Naughty

# 361
  • София
  • Мнения: 2 351
Ние сме хиперактивни със аутистични симптоми
и малко понаговорваме Naughty


Един съвет.Когато говориш за детето си използвай първо лице единствено число.

Деси направих експеримента с чашите.Първия път разпозна веднага скритите предмети при изместване на ъгъла с 90 градуса  Rolling Eyes.
После реших да го снимам, ама се разлигави нещо, та двата следващи опита са ялови.Ще кача след малко филмчето, ако съм кадър.

# 362
dorka14, ти ни от намек ни от натъртване разбираш май...
Всички тук сме чели сайта на Елина, на Деня амоняка му е най-малкия проблем. И в никакъв случай той не е проговорил за 6 месеца. Това дете е минало през повече терапии отколкото всичките наши деца накуп, През години и години наред безглутенова/безказеинова диета и тежко хелиране, инджекции Б12, Нистатин и тн.н ит.н. ... И до ден днешен прогреса при детето и идва изцяло от терапиите, при тях това е АБА най-вече. Детето е със СИД също и са правили и сензорна терапия. Напоследък съчетават и с някакви домашна сензорана програма по  Глен Доман, която е на основата на Томатис - все Сензорно стимулиране... Мноооооооооооооого години след като е открит амоняка.
Така че моля те не ни натрисай така нещата, още повече както каза Катина - който не иска да си чупи главата. Няма нужда да ни го натътваш постоянно и да спамиш така.

Има отделна тема за безглутенова/казеинова диета, част от децата тук са на такава, моето включително, можеш да идеш и пишеш там.

Мадам ли съм незнам, ама щом ти харесва така ми викай - на мен не ми пречи  Joy

Това е все едно да кажеш, че на дете, което диша лепило,
най-малкият му проблем е лепилото,
а всичко от което детето има нужда е от уроци по рисуване
и малко плаж newsm78

# 363
  • София
  • Мнения: 2 351
Ейй много ти благодаря.Още сега ще запиша час за изследване за амоняк на всички деца от спектъра.Ще отидем групово и задружно и ще те информирам лично за резултатите от изследването.Вече и ние ще знаем къде ни е проблема.Благодаря и всичко хубаво.


Тук качих филмчето с чашките.Оператор е каката - не я убивайте и не си чупете вратовете да го гледате - тя толкова си може.Слава богу смята да работи като актриса като порасне, а не като оператор  Mr. Green

Разпозна предметите при третия опит във филмчето

# 364
  • Мнения: 3 591
УАУ! Катина,  Браво на вас! Поздравявам те с 2 ръце Simple Smile  Ама питай го коя играчка е отдолу, не само къде има скрити неща.

Дорка хубаво е че знаеш едно от нещата които ти тровят детето, но това няма да му помогне нито да говори по-добре, нито да напредва в развитието си. Естествено, че трявба да елиминираш всички токсини, но това е естествено и за дете, което е неуропипично също. Прогреса при децата в спектъра   става с много работа и много работа и много работа с детето. Примера ти с лепилото е смешен - коя от нас умишлено си трови децата? Идея нямаш през какво ние сме минали за да ги изчистим от токсините. Да, знаем и за зъбиучките, и за глутена и за казеина, и за сладкото и за консервантите....
Добре дошла, изчети линковете които сме дали в първия пост - там ще намериш много информация и за токсини които можеш да избягваш и за терапиите които могат да се правят с децата ни.

Катина, не я хокай така, може и Дорка да е хиперактивна с аутистични симптоми  Mr. Green Щом скача от радост...ми не всеки скача като се радва нали така ?  Crazy

Хиля се тука, сетих се за мамите които пишат неща от рода на  "не сме акали от 3 дена" и как ги съветваха да си направят мамите  тогава клизма  Joy, пък бебето да му дадът сок от сливи

Ще почна да раздавам вече червени картони - на едни да ходят в да пишат за интеграцията във форума за интеграция Wink, на други да си пишат за амоняка във темата за диетатата, на себе си за лудницата  Mr. Green

Дорка, сериозно чети повече, започни като за начало с темата за правилата във форума. там има описано как да цитираш, да не излизат чаршафи, какво е спам, флуд и т.н. защото никой няма да те изтрае и ще ти забранят достъпа до форума много скоро. Приеми го като съвсем официално предупреждение.

Последна редакция: ср, 16 сеп 2009, 17:46 от [desi]

# 365
УАУ! Катина,  Браво на вас! Поздравявам те с 2 ръце Simple Smile  Ама питай го коя играчка е отдолу, не само къде има скрити неща.

Дорка хубаво е че знаеш едно от нещата които ти тровят детето, но това няма да му помогне нито да говори по-добре, нито да напредва в развитието си. Естествено, че трявба да елиминираш всички токсини, но това е естествено и за дете, което е неуропипично също. Прогреса при децата в спектъра   става с много работа и много работа и много работа с детето. Примера ти с лепилото е смешен - коя от нас умишлено си трови децата? Идея нямаш през какво ние сме минали за да ги изчистим от токсините. Да, знаем и за зъбиучките, и за глутена и за казеина, и за сладкото и за консервантите....
Добре дошла, изчети линковете които сме дали в първия пост - там ще намериш много информация и за токсини които можеш да избягваш и за терапиите които могат да се правят с децата ни.

Катина, не я хокай така, може и Дорка да е хиперактивна с аутистични симптоми  Mr. Green Щом скача от радост...ми не всеки скача като се радва нали така ?  Crazy

Хиля се тука, сетих се за мамите които пишат неща от рода на  "не сме акали от 3 дена" и как ги съветваха да си направят мамите  тогава клизма  Joy, пък бебето да му дадът сок от сливи

Ще почна да раздавам вече червени картони - на едни да ходят в да пишат за интеграцията във форума за интеграция Wink, на други да си пишат за амоняка във темата за диетатата, на себе си за лудницата  Mr. Green

Дорка, сериозно чети повече, започни като за начало с темата за правилата във форума. там има описано как да цитираш, да не излизат чаршафи, какво е спам, флуд и т.н. защото никой няма да те изтрае и ще ти забранят достъпа до форума много скоро. Приеми го като съвсем официално предупреждение.

Аз всъщност ви чета от известно време и много ва уважавам,
направо сте като майки-героини .....
точно заради това исках да кажа,
че ми се струва, че амоняка
е враг НОМЕР ЕДНО.  #2gunfire

# 366
  • София
  • Мнения: 2 351
Ама питай го коя играчка е отдолу, не само къде има скрити неща.

Питах го  Rolling Eyes, ама много сложно бе, аз се оплетох  Shocked
Малей, как се изложих  Embarassed.Чак сега забелязах, че тоя тарикат ги позна, ама като си измести мирогледа на изходна позиция.Ужким застана отстрани, но се върна постепенно на мястото откъдето ги поставихме, и така ги позна.А аз тамън се зарадвах, че се справя  Embarassed.Поне да се зарадвам, че е тарикат, и намери начин да се справи със задачата  ooooh!
Ще опитам пак без да ви занимавам с резултати - обещавам да не досаждам повече  Party

Последна редакция: ср, 16 сеп 2009, 19:32 от Катина

# 367
  • Мнения: 1 710
Дорка 14, моля като другите родители или да се регистрирате или да смените тона, с който пишете. Това е форум, в който родителите търсят път един към друг, а не рушат мостовете; форум, в койт осподеляме мнения коректно и не се нападаме. Приемете го като предупреждение.

# 368
  • Мнения: 3 591
катина, занимавай ни - на мен ми е много интересно да разбера как така "Света се върти около тях". И то буквално - те са център на света, не само с това, че са ужасно егоцентрични, ами и в разпознаването на света. Много ми е интересно примерно как моя юнак се ориентира перфектно/а предполагам и вашите деца/ - минал ли е веднъж отнякъде с колата вече знае всичко светофари дето се вика... А разстоянията са огромни тука, аз се губя често  Embarassed Embarassed ама с малкия батко в колата нямам нужда от ДжиПиЕс. Как си го сформират това в главиците хич не ми е ясно - всичко да е с "отправна точка" детето.... все мисля, че ако разбера това ще разбера и как мисли  Embarassed Всеки опит от ваша страна да ми обесните как са протекли вашите експерименти са ми безценни  Hug


Други опити с мен да правите искате ли? По-лесни Simple Smile
Вземете кутия от бонбони. Поставете вътре пастели. После я покажете на детето и го  питайте какво има вътре.
Би трябвало да каже бонбони. После я отворете пред него и му покажете какво има въттре.
ПОсле я затваряте и го питате пак какво има вътре(трябва да ви каже пастели, по ниско функционалните деца могат да кажат и бонбони пак, ще трябва да отворите и затворите кутията няколко пъти и да обенсите докато детето дава верен отговор на какво е вътре)
После питате - ами ако покажем кутията на сестра ти тя какво ще каже че има вътре? ..... аутистичното дете отговаря пастели.... щото "щом аз знам какво има вътре, знае и сестрами" ...ей това немога да си обесня също.

при нас как беше
какво има вътре?
-бонбони
виж, вътре има пастели(затварям кутията)Какво има вътре?
-пастели
А ти какво си помисли, че има вътре?
-бонбони.
Ами ако покажа кутията на брат ти той какво ще каже че има вътре?
- пастели  Shocked

Друг опит с кутия със сладолед и кокал вътре...ефект същия.
После с кукли - едната ритна кутията, втората поглежда вътре.
Знае ли първата какво има вътре?
"Да",
Защо?
"Ами защото втората кукла погледна вътре!" Shocked

Това е подобно на играчката която се крие и после се пита къде второто дете ще я потърси, но напревено за по-малки деца(3+ години)

И още нещо прочетох, че аутистичните деца не се прозяват някой като им се прозява насреща. неуротипичните се прозяваме, щото това е заразно Simple Smile
При моите опити да го "Заразя" стигнах то потупване по бузата ми и ми вика "Уейк ъп анд пей ътенщшън" /събуди се и внимавай/

И един експеримент с приспиване на бебе искам да правим, ама май вече прекалих.... казете ми ако не ви се занимава с таквиа неща, мен ми е интересно да видя от ваша гледна точка защо подоби резултати получаваме. И да поумуваме как да им помогнем да мислят като нас или поне ние да ги разберем...Ако не ви е интересно ме игнорирайте ама ми кажете и да не ви питам  Simple Smile

# 369
  • София
  • Мнения: 2 351
О, не спирай  Praynig

С бонбоните изгорехме - още като те четох ти казвам без да пробвам, че ще изгори.Утре ще го пробвам обаче за всеки случай  Mr. Green
За сладоледа и куклата - не разбрах добре условието - ще го прочета още няколко пъти  Whistling
Мишо прави опити за прозяване изкуствени, защото ни е видял.Видяла жабата, че подковават..............Той сам, ей тъй отвътре да му дойде - не го е правил, или поне аз не съм го видяла.То не, че го шпионирам постоянно де - обикновенно досажда на сестра си - ще я питам  Mr. Green.Питах я - и тя толко знае  ooooh!.Пробвах да го заразя - не става ( тоест отваря устата, но не се прозява така, че да му изпукат ушите, а само имитира прозявката ми), ама аз прихващам прозявки много бързо  Rolling Eyes

Мишо не става за Джи пи ес.И не е случайно това - наследствено е, по майчина линия.Мамка му е топографски инвалид.Той си е май в границите на нормата в това отношение, или ненормален аутист  Joy

Давай още такива - полезни са, защото анализирайки ги - откривам дефицити, които се мъча да измисля начин да преборя.Ако мислим заедно ще е по ефективно  Grinning


А, забравих - направи го перфектно онова с чашите преди малко, но не сметнах за нужно да филмирам.

# 370
  • Мнения: 3 591
И аз така мисля - че като зная дефицита, ще го преборя лесно. Или ще го науча как мислим ние или той ще си намери начин с неговото мислене да преборва дефицита си. Радвам се че научихте фокуса с чашите, това тренира и концентрация, не само пространствено ориентиране. Според мен с такива игри се постига "овързването" на мозъка по начина по който ние искаме. Т.е. дете което грешно отговаря на въпроса  ще се научи да отговаря вярно.
Виждам, че му харесва - можеш да усложниш сега играта - без да говориш поставяш предметите под чашите, после преместваш Мишо и го питаш под тази чаша какво има?(отг. трябва да получиш като ластик, нищо, камъче и тн)
Според мен този тип игра е много важна за осъзнаването им.


Теста с кутията с кокала е същия като с кутията от бонбони и пастелите. Просто друг пример - ти можеш да ползва кутии от каквото искаш с каквото искаш вътре.

А за куклите - те надникват в някаква кутийка/примерно кибритена/ - и се пита дали знаят какво има вътре. куклата която е надникнала естествено знае, ама куклата която е ритнала кутията а не е погледнала вътре няма какд а знае.
Това с куклите всъщност му трябва детето да знае да играе науж  Thinking и не е добър пример за дете което не го е усвоило.

За бебетата - има проучване че като ти подадът бебе ти подсъзнателно до слагаш с главата да те гледа от лявата ти страна - т.е. на лявата ръка. Ще го намеря да ви го напиша обеснението защо така.
При аутистуите се смята, че от 20 опита(преспи куклата) една част от тях няма да са наляво. Още не съм го пробвала това, ще напиша като се изпоекспериментираме.
В момента тренираме че каквото аз знам, не го знае всеки Simple Smile Безуспешно засега, ама ще напреднем  Mr. Green

# 371
  • София
  • Мнения: 2 351
Направихме опита с бонбоните.Скрих вътре моливи.Точно както при вас протече.Едно към едно.Какво има вътре - бонбони - отварям - моливииииии, да питаме ли Моника какво има вътре - да, какво ще помисли тя, че има вътре - моливи, защо така ще помисли - защото знам, кой знае - аз, ама моника не знае, че са моливи - ..............аз знам  Crazy

Другите утре.Съгласна съм, че се тренира и знаейки им дефицитите - ще ги борим.Онова с ориентирането в пространството сме го тренирали с редица други упражнения.Най елементарни като да си подреди играчките така, че да се съберат всичките в претъпкания шкаф.Да прецени как да ги набута така, че да се съберат.....и други такива от този сорт.
 
Естествено благодаря на психоложката си за добрите съвети   bouquet

# 372
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Експеримента без питането - той/тя какво мисли... - брои ли се? Няма да го разбере изобщо този въпрос Sad
За улиците мога да забележа само това, че разпознава маршрута, по който сме минавали. Ако се отклоним по друг и тя реши, че отиваме другаде, настава страшен рев ooooh! И аз съм от топографските инвалиди Mr. Green Отскоро съм шофьор и се оказа, че не разпознавам зад волана и познатите улици. Може би защото гледам друго  Rolling Eyes и това ми е адски странно, а какво ли става в главиците на нашите деца?

# 373
Дорка 14, моля като другите родители или да се регистрирате или да смените тона, с който пишете. Това е форум, в който родителите търсят път един към друг, а не рушат мостовете; форум, в койт осподеляме мнения коректно и не се нападаме. Приемете го като предупреждение.


хайде още от линкове- важността да се взема COD liver oil
и да се следи copper/zinc ratio и информация за кои амино киселини могат
да се приемат за по-дълго време.
http://www.elinahealthandbeauty.com/arcforum/viewtopic.php?t=538 … 090d54ce29f5bba41


# 374
  • Мнения: 126
Дорка, честно казано, подходът ти е малко изнервящ.  Wink Ако смяташ, че имаш какво да кажеш и държиш мнението ти да бъде взето насериозно, първо се регистрирай. Прекалената анонимност буди недоверие, а твоят случай заприличва и на провокация. Не се засягай, но така изглеждат нещата отстрани.
Аз бих те попитала няколко неща, в случай, че имаш желание за комуникация:
- Къде изследвахте наличието на амоняк в кръвта?
- Какво предприехте след като го установихте?
- Какви резултати наблюдавате? Има ли подобрение детенцето?

Ние сме хиперактивни със аутистични симптоми
и малко понаговорваме Naughty


Един съвет.Когато говориш за детето си използвай първо лице единствено число.


Кате, сигурно имаш предвид трето лице, единствено число - той е хиперактивен.
Иначе забележката ти е уместна - детето трябва да се възприема като отделен индивид, а не като единен организъм  с майката. Въпреки съзнанието на майката за неговата безпомощност и зависимост.  smile3541

Последна редакция: чт, 17 сеп 2009, 00:30 от mamma B i o n d a

Общи условия

Активация на акаунт