подсъзнанието може всичко 16

  • 96 598
  • 461
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Мами, не знам къде да постна тази покана, но понеже темата на предстоящото занимание е  "Подсъзнанието може всичко" , реших че може би е тук мястото. моля модераторите, ако преценят, че е неправилно- да я преместят или ..каквото решат. Както и да е , в Пловдив на 17 октомври ще се проведе много интересн курс - Уоркшоп за осъществяване на желанията. Има подробна информация за него:
http://simbaley.webs.com/apps/calendar/showEvent?calID=3558457&a … ;eventID=46386444, а материали: Интервю с Алексей Бъчев може да прочетете тук: http://tia.bg/?c=n&id=1418 и тук http://tia.bg/?c=n&id=1423  и http://tia.bg/index.php?c=n&id=1440.
В тези линкове има всички подробности.

# 226
  • Мнения: 1 520
РУНИ - Руните представляват древна система от символи, азбука, в която към всеки символ е асоциирано допълнително значение. Те се хвърлят върху платно или върху пода и се интерпретират в зависимост от разположението им.

Значения:

Феху
Означава буквално "едър рогат добитък" като форма на разплащане в древната бартерна система. Руната има значение и на злато, пари и т.н. По-често обаче й се приписва значение на инструмент на труда и всякаква форма на лично придобита сила. Може да има значение и на "жизнена сила", символизирана от образа на кравите за древните скандинавци.

Уруз
Означава зубър или "първичен бик", изчезнал вид гигантски див бик, срещан в древна Скандинавия. Той бил известен с дивостта и силата си – руната Уруз представлява първичната, дива, необуздана сила.

Турисаз, Торн
Има две значения. Едното е трън, бодил. Другото е турси – гигантски разрушителен дух или чудовище от скандинавската митология, подобно на трол. Най-честото значение на тази руна е хаос и разрушение.

Ансуз
Ансуз има три значения: Бог, ръководител и устие на река. Тази руна представлява Один, богът на познанието, поезията и красноречието. С нея се свързва също креативните, когнитивните и умствените способности. Появяването на руната може да означава наличието на бог или дух, а така също и вдъхновение.

Райдо
Буквално означава пътуване и може да бъде схващана като пътуване във физическия или във вътрешния свят на човека.

Кеназ
Кеназ означава факел. Факелът внася светлина в мрака – това е руната на откритието. Тя е свързана и с дома и може да означава дом, комфорт и топлина.

Гебо
Гебо означава саможертва, заплащане, доброволно отказване от нещо в замяна на получаване на друго. В скандинавската митология придобиването и загубата са неразривно свързани и "подаръкът изисква подарък". Руната означава и партньорство.

Вуньо
Това е руната на радостта, хармонията и съвършенството. Тя е и руната на силата, свързана със смирението и преклонението пред враждебно действащата сила.

Хагалаз
Означава градушка – леденият дъжд, падащ от небето, с цялата му деструктивна сила. Но той има и благоприятен и питателен ефект – ледът, паднал на земята, се стопява и я напоява.

Наутиз
Тази руна представлява древен ритуал на запалване на огън чрез триене, което прекъсва лошия късмет. По-често тя представлява необходимост, настъпване на обстоятелства, при които да бъде предприето конкретно действие.

Исса
Руната на леда – тих, спокоен, непроменлив, неподвижен, студен. Той може да бъде красив, опасен и лъжовен.

Йера
Означава прибиране на реколтата, цикъл от годината. Промяна и движение.

Ейваз
Значението й е тис – дървото, което символизира и живота, и смъртта заради специфичната си кора и отделянето на токсин и е способно да се самовъзстанови от разрушен дънер, като феникс. Руната и символ на сила, поради което често се използва за направа на арки.

Пертро
Тази руна означава кесия за късмети, разкриване на съдбата или онова, което е скрито за нас.

Алгиз
Тази руна означава защита и/или комуникация, особено със света на мъртвите. Добър пример за разбирането на значението на руната е усещането на спящия пътешественик за опасност, идваща от шумоленето на тревата.

Совуло
Буквално означава озаряваща мълния, а така също и слънчеви лъчи. Тя притежава благоприятна защитна или разрушителна сила. Символ на надеждата. Обикновено се приема като символ на победата.

Тейваз, Тир
Това е руната на бог Тир и представлява неговите качества – смелост, вярност, чест, мъжество.

Беркана
Означава бреза и представлява всички качества, които в скандинавската митология са свързани с това дърво – детеродна функция, здраве, късмет, благоговение, майчинство.

Еваз
Означава кон и представлява преместване, а така също и fylgja – духовни същества, които превеждат хората в света на духовете.

Манназ
Буквално означава човек и представлява не само отделния човек, но и приятелските отношения, а така също и идеалния образ на човека.

Лагуз
Това е руната на океана. Тя представлява бездната, дълбоката бездна на непознатото, което обгражда света на хората, а така също пропива и техните сърца и умове. Тя представлява и пътя, тай като за древните океанът е бил пътят, водещ от едно място до друго.

Ингуз
Руната означава герой и може да се приеме за мъжка оплодителна мощ. Трябва да се отбележи, че се касае за голяма сила, която се губи след използването й.

Дагаз
Тази руна често се превежда като ден, но по-точното й значение е залез, разсъмване или здрач. Това е руната на настъпването на обратната страна, на разрешението на парадокса. Руна на промяната, на началото и на края.

Отала
Руната на наследствеността. Тя означава законна собственост и правилно разрешение на всичко, което вече е свършило.

magicgatebg.com


П.С. Eldivine, отново ти е пълна кутията.

# 227
  • Мнения: 594
Току що включих зарядното, ама мисля да го подържа повечко Laughing че нещо напоследък нищо не слагам в него Sad

В тази връзка се сещам че преди известно време моя съпруг беше донесъл мобилен телефон на щерката с ваучер за 5 лв. Уточнявам, че щерката е на 5 години... И понеже е много в час с мобилните технологии набързо профука парите от ваучера. Единия ден баба й казала, че парите в телефона са свършили, а малката отговорила - Ами ей сега ще извадя зарядното да го заредим... Тогава голям смях се смяхме... Ама сега като се замисля, то детето си знаело без някой да му казва как се зареждат парите  hahaha

# 228
  • Мнения: 554
adi69, виждам, че в единия линк, посочен от теб, е даден твоя мейл за връзка относно курса, така че би трябвало да знаеш подробности. Кажи нещо интересно от курсовете там  Wink

П.П. Тук има и момичета, девойки и тук-таме някой мъж. Не всички са мами  Wink

# 229
  • Мнения: 159
За Руните, аз много отдавна се занимавах с тях, бях 6ти или 7ми клас и една приятелка имаше, стана ми интересно, заинтересувах се, дори си ги направих! Аз взех нейните за модел и си изрязах правоъгълни карти от по плътна хартия и ги нарисувах собственоръчно, станаха добре. Много им разбирах и много бях задобряла по едно време ама след това дойде кандидатстване за гимназия, влизане там и т.н. и ги изоставих и сега много ме е яд, даже мислех пак да започна. Но сега открих тук в едни магазини да се продават карти Таро и винаги са ми били много интересни и са ми страст и може би ще се сдобия с такива. Или има едни още по хубави които са с ангели и архангели, а колко са красиви само  Heart Eyes но ги има за сега само на холандски, дебна да ги доставят на английски и ще ви се похваля като се сдобия Simple Smile Така че който иска да се захване с Руните са много интересни но си искат практика и отдаване Simple Smile Успех  Peace

# 230
  • Перник
  • Мнения: 396

Благодаря ти  bouquet Точно гледах клипчето и му се радвам, и влиза синът ми и гледа зарядното пъхнато в портмонето Shocked Чуди се детето какво пък сега става - "мама ааа, мама ааа"Crazy Добре, че още не може да говори добре, иначе какво ли щеше да обяснява на татко му hahaha

# 231
  • Мнения: 1 652
добра вечер на всички!

Минахте вече на друга тема , но аз искам да попитам. Сега е моят период на силната луна. Написах си желанията. Периодът свършва след един два дни  , но май откакто написах желанията / не помня точно/ започнах да изпадам в едни състояния : smile3518. За капак днес ме заболя гърлото .... Та въпросът ми е- дали е възможно трудния период, който настъпва след периода на силната луна да ми  е започнал по-рано?   newsm78Прощавайте- може и да е глупав въпросът ми.

Иначе се сещам да ви кажа, някои може би полезни съвети, а може би суеверия, които аз спазвам Освен  да не изхвърляте буклука си след залез слънце, не трябва да носите в къщата си яйца, след като се е стъмнило и да не оставяте изпраните дрехи като се стъмни на простора.  Също така не е добре изпраните дрехи да ги духа силен вятър.Добре е прането да стои навън на хубаво слънце и в тихо време.

# 232
  • Мнения: 364
darena, мила, мисля, че се самонавиваш.     Hug

Първо - изобщо не е задължително месецът след най-мощния период да е труден.
Второ - Спилър пише, че "трудността" се изявява в тревогите, възникнали от бързите промени, което я е довело до шаш, независимо, че желанията/мечтите й са започнали да се сбъдват.  При теб започнаха ли?
Трето - ти навярно си включила, по нейната препоръка, подобно желание - "Лесно да премахна всички страхове или лоши неща, които могат да възникнат през следващия месец"

Ти имаше книгата, нали?  
За твое успокоение - напиши си утре списък с тревогите и страховете и вечерта го скъсай и хвърли.  Аз бих го изгорила.

~ ~ ~

ПотопИ се в аватара си - и излез както се полага   Wink

~ ~ ~

Това за яйцата не го бях чувала; за прането го знам, но не го спазвам   Blush  , обикновено си казвам: "Утре да го напече още слънце"  

# 233
  • Мнения: 554
И аз не го спазвам  Grinning Напротив, обожавам вятърът да ми издухва прането, и то най-вече вечер  Wink Ако не е вечерта, то кога - през деня работа, работааа  Laughing

# 234
  • Мнения: 131
Хей момичета, не мога да откъсна поглед от хубавата ни темичка Hug Hug  Hug
Такъв положителен заряд какъвто получавам аз,нека се докосне до всички вас Heart Eyes

Мисля си ,че всеки сам може да усети и  да се зареди положително,когато промени мисленето си към по-позитивно!!!.....отпреди
Нека не забраяме,че точно тукс взаимната подкрепа, се случват наиситна чудеса.
 П.П.
Незнам защо се сетих затова още от детските ми години:
"Усмихвай се дори да ти се плаче,усмихвай се дори да те боли и нека хората си мислят,че щастието с теб върви!"

# 235
  • Мнения: 19 296
Момичета, как успявате да утвърждавате, когато нещата хич не вървят. Как да си казвам, че всичко се нарежда по най-добрия начин като виждам, че с главоломна скорост се случва точно обратното.
От няколко месеца чета езотерична литература, но едва напоследък започнах редовно да пиша утвържденията и редовно да ги повтарям и всичко започна да се влошава.
Досега винаги утвърждавах все за други хора, което не е било правилно. Май освен, че обичам себе си и още 1-2неща, друго за мен не съм утвърждавала, защото все бях заета с другите около мен.

# 236
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Утвърждавам ей така на пук   Mr. Green
Обикновенно в такива моменти чета притчи , приказки , мъдрости .....много ми помагат да се поуспокоя и отърся от черногледството, припомням си мигове които са ме карали да се усмихвам , вълшебни мигове   Hug

В_и_В_и, а това е специално за теб  Hug От теб зависи Grinning



Малко за руните  Wink

Формула за здраве

Женска, любовна формула

Формула за сила

Формула за защита от чужда завист

Защитно заклинание

Формула на успеха и щастието


Усмихнат ден   bouquet

# 237
  • Мнения: 594
Незнма дали е временно, но... нещо не мога да отворя първия линк с ангелските карти от първия пост (преди си го отварях без проблем)... Някой друг със същия проблем?  newsm78

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 12
adi69, виждам, че в единия линк, посочен от теб, е даден твоя мейл за връзка относно курса, така че би трябвало да знаеш подробности. Кажи нещо интересно от курсовете там  Wink

П.П. Тук има и момичета, девойки и тук-таме някой мъж. Не всички са мами  Wink

Здравей!  Simple Smile Да- моите координати са- но аз също ще посетя курса за пръв път. Просто помагам на организаторите, които са от София, записвам желаещите и ги ориентирам къде в Пловдив ще се проведе курса, как се стига до мястото- такива неща. Те са отворени за всички въпроси, а това което аз знам със сигурност е, че двама мои близки познати са били на предпоследния уоркшоп в София и са впечатлени, имат положителен заряд и са овладели техники за "зареждане" с положително настроение, знаят как да направят положителни утвръждения, да добият вяра във възможностите си - все неща, които всички тук обменят като идеи. За съжаление в Пловдив курса е съкратен, поради два факта- не се знае дали ще има достатъчно интерес, и е отдалечен от София. Затова и цената му е силно редуцирана надолу. Но от организаторите уверяват, че ако пловдивчани проявим интерес и искаме- ще се проведе и пълен курс и допълнителни надграждания на техниките.
А това че има и много външни читатели на форума- ами то си е ясно- Simple Smile  Grinning - и този курс е за всички желаещи разбира се.
Аз самата вече отдаааавна съм мама и дъщеря ми е голямо момиче, но пак обичам много този форум. Де да го имаше, когато момичето ми беше бебе- много неща щях да направя по друг начин.
Успех на всички и много добро настрлоение ви желая!

# 239
  • Мнения: 2 028
здравейте, момичета,

нямам много време напоследък да пиша, че са ме затрупали с работа... но ви чета де  Hug

много интересна тема сте подхванали - за руните ... искам да попитам, какви са по произход тези руни, кой ги е наложил като универсални магически символи? защото нали уж има разлика между древните руни (скандинавкси, скитски, че и прабългарски...)... моля, някой, който е напред с материала да ми обясни  Hug

хубав и усмихнат ден  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт