Коледа идва!

  • 149 889
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 959
Направих поръчка за комплекта.  Simple Smile

Май взе последният Mr. Green. Не го виждам. Цена?
Има го още. В раздел ЗА ДОМА го търси, 9.90 е.

Не бях разбрала, че се води за щоколад Laughing, търсех нещо за Коледа и затова съм го пропуснала. Ама верно ли доставката е само 3,50? Че то без пари ако е така.
За саксийката исках да питам колко е голяма и тенджерките също.

доставката е 3 лева, поне днес на фактурата така ми пишеше като ми ги доставиха. Саксийката е малка, без дупка отдолу е, става според мен за теменужки само, но аз и намерих друго предназначение - дадох я на детенце за да си слага в нея фулмастрите и моливите, за това определено е идеална  Peace
тенджерките също са малки, но те все пак са за топене на водна баня, за мен са идеални.

# 616
  • Мнения: 3 499
Направих поръчка за комплекта.  Simple Smile

Май взе последният Mr. Green. Не го виждам. Цена?
Има го още. В раздел ЗА ДОМА го търси, 9.90 е.

Не бях разбрала, че се води за щоколад Laughing, търсех нещо за Коледа и затова съм го пропуснала. Ама верно ли доставката е само 3,50? Че то без пари ако е така.
За саксийката исках да питам колко е голяма и тенджерките също.

доставката е 3 лева, поне днес на фактурата така ми пишеше като ми ги доставиха. Саксийката е малка, без дупка отдолу е, става според мен за теменужки само, но аз и намерих друго предназначение - дадох я на детенце за да си слага в нея фулмастрите и моливите, за това определено е идеална  Peace
тенджерките също са малки, но те все пак са за топене на водна баня, за мен са идеални.
Явно за София е 3, иначе е 3,50...

# 617
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!

Току що привърших една доза меденки за наближаващият рожден ден на сина ми и опитах тези със "стъклените" прозорчета.

Ето какви са ми изводите, дано да помогнат на тези, които са решили да опитат:

1. Правете формите и прозорчетата по-големи - какво имам предвид - ако основните формички са малки (да речем 4-5 см), май няма смисъл да опитвате тези сладки, защото ако отворчето е голямо колкото капачка от пластмасова бутилка, след изпичане се смалява (бонбоните все едно дърпат тестото) и става доста по-малко.

2. По тази причина също открих, че е добре да се сложи по-голямо количество бонбон, приблизително един бонбон на големината на капачката спомената по-горе.  Бонбоните "чупих" с орехотрошачката, но гледайте да не е много ситно,. защото иначе при печене се получава пяна и остават в "стъклото" балончета.

3. Май наистина по-подходящи от меденките ще са сладки от маслено тесто (аз смятам да пробвам и в линцеровите), защото меденките се надуха леко и  някои "прозорчета" си загубиха формата.

4. С по-светло тесто стават по-ефектни, аз затова след един опит се отказах да мажа с какао отгоре този вид меденки.

5. Някъде някой беше подхвърлил (май в самата тема за тези сладки), че могат да се направят с желирани бонбони - не опитвайте - нищо не става - дори и след изстиване бонбона се разтяга, а и от размекнатите бонбони тестото се напоява и става некрасиво...

Това са първите ми наблюдения, снимки още нямам тъй като не искам да снимам по нощите, ако утре сутринта преди да тръгна на работа успея да снимам ще пусна вечерта, но по-вероятно е в понеделник(защото и в неделя съм цял ден). Peace

Лека вечер на всички!

# 618
  • Мнения: 9 776
Ей сега ще си пусна поръчка и аз Laughing.
Благодаря ви за идеите  bouquet!

# 619
  • София
  • Мнения: 2 658
natalyna, страшна си! Аз определено мисля да направя от тях и даже на елхата мисля да сложа., Аз съм заложила на рецептата на самата авторка на темата, то май е маслено и светло тесто. Thinking Иначе и аз като гледах твоето филмче си помислих, че големите форми за сладки са най-подходящи. Иначе според теб трябва ли да се пробива предварително малка дупка за конец или после с игла може да стане? Да не се чупят сладките така? newsm78 Ще те помоля и ако имаш наблюдения, след колко дена овлажняват бонбоните по сладките и не стават за ядене да споделиш. Хиляди благодарности!   bouquet

# 620
  • Мнения: 577
Този сайт на Хоум шопинг, се оказа доста интересен. Харесах си по нещо от почти всеки раздел, а и цените са доста добри.
Ето и от мен един линк за правене на къщичка с видео рецепта http://www.receptite.com/recepta.php?r=6192 Извинявайте, ако се повтарям.
Velesa,благодаря много.Поне  е на  БГ   bouquet За такива новаци,като мен е супер.

# 621
  • София
  • Мнения: 2 671
Нат, благодаря, че сподели. И аз ги пробвах с меденките за Хелоуин и за прощъпулника на дъщеря ми. Аз бих добавила още - не си натрошавайте предварително бонбонките - моите се втвърдиха, едва си отчупвах да работя с тях. И още - не съхранявайте готовите сладки в/у мека салфетка, защото "стъклената " част залепва. Ще е по-добре да се държат в/у пекарска хартия, май.

Ето и моите сладки, мисля, че само Сусаменит& … 76;ки на Xenia, не сме коментирали в темата, препоръчвам ви ги, ако обичате сусам, и не пропускайте лимона  Peace


И още оттук назад.

# 622
  • Мнения: 3 499
Rumya, всички са много красиви! Благодаря зарецептата на Сусамените сладки.   bouquet
От къде може да намеря подложка за торти и не само?

Velesa, благодаря за видеото, ще ми е от голяма полза!

# 623
  • Мнения: 9 776
Rumya, как направи крачетата? Много са сладки Laughing. Специална формичка ли имаш?

# 624
  • Мнения: 577
Имаше такава формичка на ТСМ/крачета/що не си взех  smile3538Трябва да проверя дали има още.

# 625
  • Мнения: 3 499
Как се правят цветните прозорчета на тез сладки? http://images.violetovgeneral.multiply.com/image/1/photos/8/500x … amp;nmid=46065194

# 626
  • Мнения: 9 776
Жу, ако намериш, чакам колетче Laughing.

# 627
  • Мнения: 2 708

Полезен линк за такива сладки, КАК ДА СИ НАПРАВИМ КОЛЕДНИ СЛАДКИ-видео. Това с прозорчетата е на окола 1:30 минута от видеото. Цялото  видео е сладко и полезно. За нула време разказват хиляди идейки Peace

На марабу  снимките не се виждат от нейната рецепта за стъклени сладки, затова слагам този линк.

# 628
  • Мнения: 3 379
Момичета, не съм обновявала темата няколко дни, извинявам се, денс дано успея. Но станах леля вчера сутринта и покрай това не ми остана време. А в тази връзка черпя всички виртуално  Wine Glass

enamorada, petia_tag, мерси за отговорите за разтапяне на шоколад. Аз нямам микровълнова, затова действам на котлона - мисля, че явно съм го включила на по-висока температура наистина. Също си мислех, че мога да добавя сметана, но не знаех каква сметана - от тази в кофичките ли (заквасена) или течна или за глазури?

# 629
  • Мнения: 3 499

Полезен линк за такива сладки, КАК ДА СИ НАПРАВИМ КОЛЕДНИ СЛАДКИ-видео. Това с прозорчетата е на окола 1:30 минута от видеото. Цялото  видео е сладко и полезно. За нула време разказват хиляди идейки Peace

На марабу  снимките не се виждат от нейната рецепта за стъклени сладки, затова слагам този линк.

  bouquet Мерси   bouquet Освен за сладките, за които питах, научих и други начини за декорация...

Общи условия

Активация на акаунт