Коледа идва!

  • 149 914
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 229
Ей, момичета страхотни неща приготвяте Hug Hug Hug.

Аз вчера влязох в едно магазинче за домашни потреби и си намерих страхотни пластмасови формички




Правя няколко пъти вече тиквените курабии /бисквити с пълнеж от тиква/  на Танита и маслените бисквити на Зори и вкъщи много ги харесват.

Ето и някои от маслените бисквитки на Зори украсени от моят 4 годишен помощник /с малко моя помощ/

# 646
  • София
  • Мнения: 2 671
Благодаря, Крисче!  Кафевите са приятни, мекички, с подчертан шоколадов вкус (наподобяват на шоколадов кекс) вече 6ти ден държа няколко в добре затворена кутия и сега ме вкара в прегрешение да ги пробвам  Mr. Green все още са мекички вътре и с приятна коричка по краищата. Да, напукването се получава при печене.
Дано ви оправят водата!

От бонбонките за стъкления ефект наистина има какво да се желае. Аз купих от ситните, к. са в голяма опаковка в супермаркетите. После видях много по-ярки цветове да се продават насипно на пазара. Само червеното е пак към цикламено  Confused

# 647
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
аз за сега съм решила да се спра на 5 вида сладки за Коледа

меденките на Джули - които мисля да правя утре
ванилените крайвайчета на Наталина
линцеровите сладки също
едни коледни бастунчета, които са доста ефектни, мисля, че на Танита, ако не греша
и джинджифилови портокалови сладки с портокалов крем, не помня за съжаление кой ги предложи, но много й благодаря, защото много ми допаднаха

освен това мисля да направя и тиквеник, до сега не бях правила и преди няколко седмици направих съвсем обикновена рецепта като сложих и стафиди, предварително накиснати във вода, и във вкъщи много го харесахме

мисля да направя и някакъв сладкиш с много сушени плодове и лимонови и портокалови корички и може би ром, но не ми се занимава с АКК, вече правих веднъж и нещо не го одобрихме, за това мисля да взема една обикновена рецепта за сладкиш и в сместа да сложа и сушените плодове и коричките, не знам дали ще се получи, според вас?

V_M, от кое магазинче си взела формичките, аз имам само с елхичка на коледна тематика и търся и други, гледам че е имало при теб и камбанка, падаща звезда, вчера гледах в Кауфланд, но нямаше нищо, а твоите ми допаднаха

# 648
  • София
  • Мнения: 2 658
мисля да направя и някакъв сладкиш с много сушени плодове и лимонови и портокалови корички и може би ром, но не ми се занимава с АКК, вече правих веднъж и нещо не го одобрихме, за това мисля да взема една обикновена рецепта за сладкиш и в сместа да сложа и сушените плодове и коричките, не знам дали ще се получи, според вас?

ами по принцип сладкишите с много сушени плодове и корички са хубави дълго да отлежават, за да поемат аромати. Защо не направиш щолен? Мисля, че ще ви допадне. Сух сладкиш, който е много силно ароматен. Аз след една-две седмици ще го правя, но този път в цяла доза за 4 големи щолена.

# 649
  • Мнения: 22 867
мисля да направя и някакъв сладкиш с много сушени плодове и лимонови и портокалови корички и може би ром, но не ми се занимава с АКК, вече правих веднъж и нещо не го одобрихме, за това мисля да взема една обикновена рецепта за сладкиш и в сместа да сложа и сушените плодове и коричките, не знам дали ще се получи, според вас?


Myriam, виж тоя Дънди кейк, аз съм решила него да направя за Коледа.

# 650
  • София
  • Мнения: 229
Myriam от Дружба на пазара срещу Кауфланд, но бяха последните. Направи ми впечатление, че в тези за Домашни потреби или 1 левче магазини има някъде забутани и заровени. Тези белите бяха в разкъсана опаковка и бяха кафяви от прах. Затова питайте навсякъде.

# 651
  • Мнения: 970
ООООООООООООххх ...изчетох ви  smile3503Страхотна темичка -браво smile3501
Ето и нещо интересно от мен -Портокалови корички с тъмен шоколад Peace
http://nojivilichka.wordpress.com/2008/11/08/portokalovi-korichki-s-shokolad/

# 652
  • Мнения: 1 236
Бисквити от шоколад и стафиди

(снимка от интернет)


2 чаши натрошен шоколад
1 сл масло
1\2 чаша стафиди
1\2 чаша нарязани бадеми (може и друг вид ядки, натрошени)

На слаб огън се разтапят маслото и шоколада. Сваля се от огъня и се добавят стафидите и ядките. С лъжица се загребва и се слагат купчинки (по една лъжица) върху намаслена готварска хартия, на разстояние, че да не се слепят. Оставя се в хладилника да изстинат и да се стегнат.

# 653
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Формичките са супер

# 654
  • София
  • Мнения: 229
Здравейте момичета, днес бях в магазин Т-маркет в кв. Гео Милев на ъгъла на ул. Николай Коперник и ул. Постоянство и видях, че  има формички с елхички и звездички, обаче не обърнах внимание на цената.

# 655
  • Мнения: 5 228
Формички като лилавите на V_M аз си купих миналата седмица (обаче са жълти, не че има значение), от магазина за домашни потреби в приземния етаж на Скай Сити Център в Гео Милев. Струваха под 2 лв. Във Фантастико пак там има и метални коледни, които си купих още миналата година (но още ги има), които са много хубави, струват около 5 лв.

# 656
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
благодаря, labrex, записах си рецептата за Дънди кейк и ще я пробвам, чудя се само дали ще бъде сочен, предполагам, че да

# 657
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Тази година мъжът ми от сега си е дал заявка за печена Коледна пуйка. Нямам и най малка представа как се избира подобно животно и как се приготвя. Ще събирам полезни идеи. Коледни сладки ще правим с детето в началото на декември.

# 658
  • София
  • Мнения: 2 671
mama_mima, купена пуйка ли ще готвиш или домашна? Купените имат едно термометърче - като изскочи от месото - готова е. Аз пълня вътре с ориз (правя плънка с ориза, кипнатите във вода и нарязани на ситно дреболии, гъби и подправки), намазвам отвън с масло и подправки, насипвам кисело зеле  и покривам с фолио. Пека няколко часа на слаба фурна, докато е готово.
Имах една интересна рецепта за плънката с кайма и стафиди от форума, ще я потърся.

# 659
  • Мнения: 32
момичета здравейте от една 53год.Варненка. Купихси силиконова форма за кекс - елха но незная как се пече с нея. Става ли за микровълнова Намазва ли се с олио Запърви път ще ползвам такава. Знае те ли къде във Варна мога да купя  метални формички за коледни  сладки

Общи условия

Активация на акаунт