С ръчичка или пък с краче почуква по корема МАЙското дете. N7

  • 25 858
  • 750
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 30
Спирито85, относно панталоните аз направих следното по съвет на една продавачка, която се оказа доста навътре в нещата Wink. На панталоните, които си носиш пришиваш две копченца и си купуваш ластик с много илици (така ли се пише не знам), каквито има по детските панталони за свиване. Та оригиналното копче не го закопчаваш, защото се предполага, че не можеш вече. Просто това парченце ластик го закопчаваш на едното копче и на другото, които си зашила на нужното разстояние - едното до оригиналното копче, а другото до оригиналния илик. Аз напарвих така с два панталона и с по-дълга блузка нямаш проблем. Аз си купих бременски дънки, но са ми широки все още и си нося моите панталони. Не знам дали разбра нещо от обяснението Simple Smile.

# 331
  • Мнения: 233
Мимак, много готино, че ще бъдете с татито заедно по празниците!  Hug

Аз харесвам слинговете, но за мен това не беше вариант, като се роди Мишел. Имах един. Тя не обичаше да стои вътре, на мен ми беше неудобно, а и дефакто нямаше нужда... спинкаше си винаги доволна в креватчето, а навън - в количката. Като пътувахме с нея лятото (беше на 3 м.) до България, се наложи кенгуро да купим, че с количка не ми се мъкнеше по летищата... Crazy

спирито85, идеята на Слънчева е много добра.  Peace Тук дори продават подобни платки за панталони.

Дънките ми за бременни още не съм ги подносила, карам си със старите... да видим до кога. Моля се много искрено този път коремът ми да не расте толкова много!!!  Praynig

Вече почти никой не се оплаква от гадене... Урааа!
 
Аз обаче ще се оплача от недоспиване.. На моята кокона й растат поредните зъби  Close , май са кучешките и е ужасно крива нощем, събужда се, плаче, не иска да си спи в леглото (все нетипични за нея неща) и не мога да се наспивам...  Tired Дано бързо мине.  Praynig

Добавка: Най-после намерих как изглежда платката, която продават тук, за дънки. Два варианта са:

 

Разбира се, който умее да шие, може без проблем да си направи нещо такова.  Grinning

Последна редакция: пн, 16 ное 2009, 23:21 от Бюти

# 332
  • Мнения: 1 420
Бюти, да те успокоя, че и при моята госпожица точно тогава растяха кътниците, но пък буденето и хленченето продължи само 3-4 дена  Peace

Змейче, е точно такъв слинг съм си харесала, но в интерес на истината не знаех, че това се води слинг също  Blush Аз си мислех, че слинг е само като е като омотан шал  ooooh! Показах този на нашия тати и той го хареса, нали ви казах, че е голям фен  Mr. Green Много ми харесва това, че бебето може да си лежи  Peace Между другото, има кенгурута, при които има възможност и бебето да е легнало  Peace Мисля, че Чико имаха такъв  newsm78

Според мен, най-добре като се роди бебето ако имате възможност да вземете слинг или кенгуру на заем и да видите дали ще му хареса на бебето, защото наистина децата са много капризни  Rolling Eyes

Мимак, много е хубаво това, което описваш  Peace Къде ще пътувате?

Аз също ползвам епилатор  Peace Много си го харесвам (Ексел Силк Епил) - взех си го от един магазин преди 2 години абсолютно безплатно, тъй като ми се бяха събрали точки,които обърнах в този епилатор  Peace

# 333
  • Мнения: 4
Добро утро на всички!
Само набързо ще се включа, че малкият ми мъж иска внимание.
За Шейново - не дават на всички бебета АМ, следят ежедневно кг на бебето и само при нужда дават добавка - за 3-те дни нито веднъж не са ми давали АМ, просто доста бях прочела и бях много добре подготвена за кърменето. Краси също постоянно спеше в болницата(за разлика после) и аз като Аник го щипех, подръчквах, леко го стисках за ушенцето(по съвет на лекарите), за да се събуди, но след раждането бебетата имат нужда от много сън и е нормално да спят толкова, защото самото раждане е невероятен шок за тях. Не е задължитебно да са ги нахранили с АМ, за да спят. Да отбележа, че родих тази година и впечатленията са ми доста пресни.
За слинга и кенгуруто - съгласна съм с Winnie ако може да вземете на заем. Краси въобще не  хареса слинга(нито в една позиция) и трябваше да инвестирам в кенгуру, но това беше една изключително добра инвестиция - и досега обича да е вътре.
За количките - до май месец ако знаете колко пъти сигурно ще ви се промени мнението! Аз в момента ползвам на Чико и съм страшно доволна. Смятам да я ползвам и за малката "точица", независимо от пола - не ми пука, че е в синята гама, ако имам момиченце.
И един последен въпрос -  имаше едно момиче NUX, тя къде изчезна?

# 334
  • Русе
  • Мнения: 150
 Добро утро!
Благодаря ,момичета. Hug Предимно Германия -Холандия,може и Белгия и Швейцария.Незнам ,за където има стоки.За мен е важното,че ще сме си заедно и на трите празникадаже 4 ,защото ние морските хора празнуваме и Никулден,но на 19 декември
Хормонална ти преди от тези Dee Dee ли си ползвала?Аз се чудя ,кой ще ми е най удобен.За сега съм се спряла на шал с халки. Grinning

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 4 458
Мимак, звучи страхотно - дори само за това, че ще сте заедно и на пътешествие  Hug
Аз имам кенгуруто на Chicco с пълна легнала позиция - за новородено - 2 пъти съм го слагала. С количката ми беше много по-удобно, а и Габи се роди септември, зимата трябваше да го нося. Освен това и кръста ми е зле, та носенето след бременския корем ще ми дойде в повече май  Mr. Green Все пак го имам и е почти чисто ново. Общо взето за първо дете на "дърти" родители каквото не се е споменало, това не сме купили - с доста излишни неща. Не съм купувала бънджи-гащи и проходилка, защото съм фен на "свободното" прохождане, проговаряне, пропикаване в гърне и т.н - абе СВОБОДИЯ пълна  Joy
В Метро едно време не пускаха деца под опр.възраст без кенгуру.
Бюти, те хората го измислили - и платката и ластика  Peace Ние обаче ще импровизираме - добре, че има картинки да гледаме  Grinning
Аз засега имам още 4-5 от моите си дрехи, които ми стават. Като не ходя всеки ден на работа е по-лесно с дрехите  Peace

Аз само от слюноотделянето се оплаквам Sad Sad Sad Остана ли още някой плюещ  Embarassed Не, че бяхме много де. Еееех, ако някой лекар измисли лек за това ...  Whistling Мине ли ми тази гадост, гък няма да кажа  Confused

# 336
  • София
  • Мнения: 1 555
Добро утро! Hug

Daisy6- Ние тези неща за Вита и Шейново преди миналото раждане ги говорихме. Тя толкова рано няма да се съгласи да говорим, миналия път все ми казваше - има време, има време, не бързай и чак в 9 говорихме за болниците.  Laughing

Приятно ми е, Хормонална!- Аз нормално раждах, но с избор на лекар и успяха да ми уредят стая. Въпреки че родих вечерта в 21.25 и чак сутринта щеше да се освободи стая, но анестезиологът ми успя да ми уреди пак стая в друго отделение, където също си бях самичка. Дано и този път да стане.  След раждането и с винаги заспалото бебе, което ми носеха и не искаше да суче, много ми се втвърдиха гърдите и се цедях с помпа, но без блуза, че не ми беше удобно, мъжът ми можеше да остава при мен колкото иска (даже и да спи при мен), можеше да си светвам лампата и да чета през нощта или да си пусна телевизора, когато пожелая. От друга страна не ми е било скучно, много бързо минаваше времето, все някой идваше да ме посети или ми звънеше по телефона и честно казано по едно време исках да се скрия от всички.  Crazy Заради тези неща искам самостоятелна стая, обаче ако напливът е по-голям  .... Confused

Кенга и Синя птичка - Успех със серклажът, надявам се да мине бързо и безболезнено процедурата.  Praynig Hug

alexxana- Наистина има нещо такова, че с първо дете притесненията са по-големи и съответно като ти оставят бебето постоянно още от началото може да е по-стресиращо за майката. Аз като си представя, че моето дете даже не знаех как да го взема от леглото и да го гушна, толкова ме беше страх.  Crazy Но според е хубаво човек да има право на избор, аз с второто дете не мисля, че ще искам притеснения и особено заради кърменето си го искам постоянно при мен.  Heart Eyes

aniK - Във вип стаите бебетата също не са при майките за съжаление. И аз не знам защо.  ooooh!

dilqnkaa - При д-р Райчева сме двете с Дейзи6, но тя само изражда във Вита и Шейново, а преглежда в частния си кабинет.  Peace

Змейче - Аз за София бях купила такъв слинг, една моя приятелка също. Да ти кажа - използвала съм го два-три пъти. Много неудобен е, така и не успяхме да сложим бебетaта като хората. Имах приятелка със слинг-шал - бебето се чувстваше чудесно, по-добре се разпределя тежестта. Дано на теб ти хареса този на Премакс де, аз лично побързах да го продам.  ooooh! Иначе аз след Премакса си купих едно кенгуру на Чико (такова http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/397) с напълно легнало положение и добре се чувстваше София с него. Сега пак него ще използвам, ще си купя и слинг шал обаче.

Приятно ми е, Хормонална! - И аз като теб планирам да водя София на детска градина с бебето в слинг. При нас градината е далечко т.е. без кола не мога да стигна, а групата на София е на втория етаж и ако трябва да се разправям с количка, да не говорим, че няма как да мъкна количката и бебето до горе. Така че едно слингче и всичко ще е ок! Party

Бюти - Дано на малката принцеса бързо и безболезнено пораснат тези кучешки зъбчета, за да може мама да се наспи.  Hug

aniK - Милата, измъчи се направо, дано бързо минат тези неразположения при теб! Hug

# 337
  • Мнения: 1
Добро утро, майчета
Разгледах албумчето и всички сте много елегантни и сладки с тези коремчета.
Аз тъкмо се зарадвах, че гаденето е отминало и тази сутрин  Sick, но малко остана.
С дъщеря ми използвах кенгуру, по-скоро таткото го ползваше, аз имам проблеми с кръста и дъщеря ми винаги заспиваше в него (мисля си, че това е от таткото не от кенгуруто Wink)
Пожелавам лек ден на всички и само добри новини и вълнения от тук на татък.

# 338
  • София
  • Мнения: 3 572
Добро утро,
 
Вчера разбрах какво й е на Слънчева с главоболието. Не знам поради каква причина, но почти целия следобед до към 20:30, когато си легнах с детето барабар, бях с ужасно главоболие. Тази сутрин съм като нова и дано не се повтаря, че е ужасно. Аз по принцип много рядко страдам от главоболие ама като се обади е качествено...

По въпроса със слинга и кенгуруто - аз позвах и двете. Докато Марти беше по мъничък, до към 5 месечен, по-удобно ми беше кенгуруто, но после си взех слинг халки, който позвахме двамата с Явор и също ми беше много полезен.

# 339
  • Мнения: 5
Аник, за слюнкоотделянето - и аз съм така. Постоянно си имам кърпичка някъде наоколо...

А снощи ми се случи нещо странно - като легнахме и се обернах на ляво да спя , ме сряза остра болка в страната, върху която съм, като се обърнах на другата пак същото, едвам съм спал. Понякога не ме болеше, понякога да.... Болката е някъде при яйчниците. Четох сега, че можело бебето да мърда там и затова. Мога да търпя, дано всичко да е наред с бебенцето. На някой случвало ли му се е сега, или с предишна бременност?

# 340
  • Мнения: 1
Аник, за слюнкоотделянето - и аз съм така. Постоянно си имам кърпичка някъде наоколо...

А снощи ми се случи нещо странно - като легнахме и се обернах на ляво да спя , ме сряза остра болка в страната, върху която съм, като се обърнах на другата пак същото, едвам съм спал. Понякога не ме болеше, понякога да.... Болката е някъде при яйчниците. Четох сега, че можело бебето да мърда там и затова. Мога да търпя, дано всичко да е наред с бебенцето. На някой случвало ли му се е сега, или с предишна бременност?

angelka  и на мен ми се случва тези дни- при мен болката е много слаба. И аз я чувствам около яйчниците. Дано  е от мърдането на бебо.  Simple Smile

# 341
  • Мнения: 1

Току що прочетох това:

"Опъвания на връзките
През втория триместър, мускулите и връзките, които поддържат матката се разтеглят. Това би могло да причини тъпа болка напречно в корема или остра болка концентрирана в едната страна. Много жени чувстват тази болка най-силно, когато стават от легло, стол, когато излизат от ваната или при кашлица."   http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=1094

# 342
  • Мнения: 6
Ангелка, и аз снощи бях с болки, и понеже съм наплашена от предишния си опит, веднага пих но-шпа, за да не се засилят. А иначе при спането настрани много помага да си сложиш малка възглавничка м/у коленете - отпуска корема максимално.

Мимак, блазе ти за коледното пътешествие, пожелавам ти да си изкарате невероятно!!!

Бюти, страхотни са тези платки, как пък може хората за всичко са помислили, а тук да правим допотопни изпълнения.... Thinking

# 343
  • Мнения: 91
Здравейте момичета,

janiii,И аз имам такива болки при кихане.Понеже винаги след баня кихам поне по 15 мин и започва да ме боли там отдолу по често е от дясно.
Аз няколко дни стана немога да спя.Немога да си намеря удобна позиция.Ту натам,ту наса,по гръб,а на мен по стомах ми е най-удобно и най-накрая постонах,с разкрачени крака.Мъжо се смее че съм като жаба....  Laughing
Друг проблем че все ме сърби корема или гърба или гърдите.Можеби е то опъването на кожата,но направо не се трае.Само вечер е,но все едно съм крастава.  Laughing Laughing Laughing
В МД Варна знам че бебетата стоят при майките до 12 часа вечерта.После го взимат за д аможе майчето да си почине и на сутринта като се събуди пак го носят.
Аз вече броя дните до събота.Нали тогава сме на консултация.нямам търпение.Дано всичко е наред  Praynig
Днес след работа съм на фризьор,малко бременелско разкрасяване  Laughing
Забелязах че като легна по гръб,стомахчето е по издуто от едната част и по твърдичко,можеби там е бебчето,нали  newsm78 иначе това гъделичкане още и още не съм го усетила  Sad
Лек ден от мен момичета   bouquet

# 344
  • София
  • Мнения: 1 220
Здравейте,  Hug
Добре дошли на новите попълнения лека и безпроблемна бременност  Hug Praynig
вивид, кутията ти е пълна, били ми изпратила името на списанието. Благодаря предварително  Hug Peace
За болките и за ги имам, понякога ме боли отстрани при свивките на бедрата горе отстрани на матката. Друг път цялата област на корема ме боли по зял ден с тъпа болка, като я усещам по силно при ставане и сядане. Затова и гледам да ставам много бавно и така да сядам. После няколко дни няма нищо и пак имам такива кризи. Аз си взимам нош-па, поне малко да съм спокойна, че се притеснявам много.
Успешен ден.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт