С ръчичка или пък с краче почуква по корема МАЙското дете. N7

  • 25 902
  • 750
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 234
Здравейте момичета,
наминавам да ви кажа по едно здравейте, само ви чета, че нещо нямам кеф да пиша и аз на дълго и широко, тая хрема май ме настига Sad  #2gunfire
за болките и аз успявам да се отпусна с възглавница между краката, ако е много силна болката може да се пие нош-па, моята лекарка ми го предписа, но аз гледам да не пия че не обичам хапчета Simple Smile

пожелавам ви лек ден

# 346
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен. В събота ми беше сравнително добре и тъкмо се зарадвах, че може би гаденето отшумява и от неделя насам съм толкова скапана че не е истина просто  Sick Чудя се какво да ям и какво да не ям, като накрая резултата е пак същия.  newsm78  Sick Днес пак гледах снимките на сладките ви коремчета и нещо сериозно започвам да се притеснявам вече, защото сравнение с тези коремчета особето с това на Мимак и Точе, моето направо го няма а също съм в 14 г.с.  Shocked Ще гледам тези дни да пусна и аз снимка да видите за какво става въпрос.  Rolling Eyes

Микак, очертава ви се една страхотна семейна разходка Simple Smile Ние още не сме решили какво ще правим, но май най-вероятно ще посрещаме празниците вкъщи.


Бюти тези платки са много готини. Нещо което не е никаксложно, а върши толкова хубава работа Wink

# 347
  • Мнения: 5 401
...
Хормонална ти преди от тези Dee Dee ли си ползвала?Аз се чудя ,кой ще ми е най удобен.За сега съм се спряла на шал с халки. Grinning

Не, защото по това време ги нямаше - ако не се лъжа Шоши откри ателието си миналата година. Братовчедка на свекърва ми ми уши слинг с халки от обикновен плат (трябва да е леко ластичен, ако правилно помня), направихме го малко по-дълъг, за да увивам свободния край около кръста - така хем чувствах бебето по-стабилно, хем не ми се натоварваше кръста. По принцип слинговете могат да се ползват за бебета/деца до 15 кг, като слинга-шал е най-облекчаващ откъм гръбнак, но затова пък на мен ми се струваше много сложен за връзване. Имам си една позната от форума, която изгледа и двете дребосъчета с един и същи шал, та мисля да я разпитам по-подробно преди да си поръчам нов.

Много приятни пътешествия си гласите, надявам се да се чувстваш добре и да прекарате една незабравима семейна ваканция!  Hug

Ивон, и аз този път искам във ВИП, но едва ли ще ме огрее. Разбрах, че пазили стаите за специални случаи и че не всички лекари имали, едва ли не, достъп до удоволствието да запазват стаи.  Rolling Eyes Аз и миналия път си исках ВИП, но мъжа ми и кръстника на Калоян казаха, че съм лигла и аз, за да им докажа, че съм обратното на лигла, отстъпих. Ще видим как ще е този път, едва ли ще е по-зле...  ooooh! За градината - Калоян е във филиал и апартамента е на втория етаж, като при вас. Гледам, че майките масово оставят бебетата долу сами в количките - не си правят труда да ги вземат по стълбите - което за мен е повече от странно, но това си е тяхно решение... Затова, муш бебето в слинга, после с баткото вадим количката и бегом по градинките. Дано всичко е наред...  Praynig

За даването на АМ в Шейново - повярвайте ми, правих неистови опити да будя бебето. И аз бях чела доста по време на бременността, но нито един пиниз за събуждане на бебе не ми помогнаха. Факт е, че той изкара много тежка и продължителна жълтеница, което също оказва влияние върху състоянието, но също така е факт, че когато се прибрахме вкъщи след 5-дневен престой в родилното, нещата коренно се промениха.

За йогата по време на бременност - ако ми позволите един скромен съвет: ако досега не сте се занимавали с упражнения и не познавате асаните, както и принципите на йога, по-добре отложете заниманията за следродовия период. Другият вариант е да посещавате специализирани курсове за бременни където ще бъдете под наблюдението на инструктур, като предварително го информирате, че сте новаци. Упражненията от йога са едни от най-полезните форми за поддържане на добра физическа форма и тонус не само по време на бременността, но с тях не бива да се подхожда с невнимание, защото движенията са твърде прецизирани. Аз се занимавам с йога съвсем лаишки от много години, но въпреки това не бих рискувала да се упражнявам сама вкъщи точно сега. Затова проучвам къде какви школи има и кои ще са ми удобните часове за посещение.

# 348
  • Мнения: 5
Много благодаря на всички, успокоихте ме Hug vivid, аз също имам лош предишен опит, затова всяко нещо ме притеснява.

Alex_88, като каза, че ще ходиш на фризьор, какво точно ще правиш? Аз съм с едни порастнали корени, а съм руса.., но се притеснявам да я боядисвам, казват, че прониквала боята, дали е така?Ще се радвам да споделите опит.

# 349
  • Мнения: 30
angelka, не се притеснявай от боядисването. Вече го направих два пъти откакто съм бременна и то след като го изконсултирах с останалите мами. Само си осигури проветриво помещение, за да не се надишаш на боята, че миризмата е доста силна.

Току що прочетох това:

"Опъвания на връзките
През втория триместър, мускулите и връзките, които поддържат матката се разтеглят. Това би могло да причини тъпа болка напречно в корема или остра болка концентрирана в едната страна. Много жени чувстват тази болка най-силно, когато стават от легло, стол, когато излизат от ваната или при кашлица."   http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=1094
janiii, благодаря ти за ценната информация. Тъкмо се бях умислила за тези болки и си наумих да питам АГто в петък, че ме притесниха, но ти ме успокои. Лелеее, как съм ги забравила тези неща, а със сигурност ги е имало и при предишната ми бременност.

# 350
  • Мнения: 32
Здравейте, момичета Simple Smile

green_dawn, вчера и аз разбрах какво й е на Слънчева. От към 14,30-15,00 часа като ме подгони едно неистиво главоболие и не ме отпусна , заспах в 21ч след един аналгин защото не издържах и тази сутрин се събудих в 10 и нещо. Ужасно беше. Много се надявам да не се повтаря такава вечер, само дето миналата седмица или по миналата имах същия случай, което не ме обнадеждава.

Е оставям ви... днес е топло, но едно смръщено и на мен такова ми е настроението Sad

# 351
  • Мнения: 5
 janii, много хубава статия, благодаря!
 Мимак, пропуснах - много хубаво и романтично да си изкарате, да направиш много снимки! и се пази. Hug

# 352
  • Мнения: 7
Здравейте момичета ! Hug
И аз да се разпиша за днес.
Само да си кажа  за болежките ту в ляво ту в дясно , че и аз си ги имам и то от самото начало и много се притеснявах дали всичко е ок.И док ми каза именно това , че са опъвания на връзките, но и си ми каза да пия Но Шпа и Нутри маг.Аз пия само второто  Blush. От Но Шпато ми пада кръвното, а то и без това върви доста ниско в момента, за разлика от преди когато беше по високо. Да си призная -  и аз нямам спомени от първата бременност да съм имала каквито и да е болежки  newsm12, но може би съм забравила
Приятен ден ви пожелавам.И да ви кажа , че тук напече много хубаво слънчице   Nature Sun With Face  Nature Sun With Face  Nature Sun With Face.По късно ще се ходи на разходка май   smile3503

# 353
  • Мнения: 143
Привет, да се запиша и аз към групата на болежките, аз се бях притеснила защото ме боли като при цикъл и много се бях шашнала да не става нещо лошо но лекарката ми каза че е нормално именно защото се разтягали разни връзки....абе природата си знае работата Simple Smile Пожелавам на всички лек и успешен ден без главоболия, болежки и признаци на повръщане Simple Smile

# 354
  • Мнения: 1
Така се успокоявам покрай вас.... Hug Явно е нормално да ги има от време на време тези болки,е няма как заради бебчовците ще търпим всичко - те да са добре....

# 355
  • Русе
  • Мнения: 764
Здравейте, момичета!
Имам 2 въпроса към варненските мами. Приемат ли някъде на частно сега, по врене на грипната епидемия, за преглед във Варна? Ако да къде?
Благодаря предварително!

# 356
  • Мнения: 52
Здарвейте на всички!
Искам да питам дали някой пие Утрогестан? Аз пия 3х2 хапчета и напоследък ми става все по-лошо и ги връщам Sick. Изписаха ми ги защото бремеността не започна добре. И някоя от вас има ли пигментация по кожата?
Пожелавам на всички хубав ден  Hug

# 357
  • Мнения: 5
  Радвам се, че повдигнах въпроса, явно не съм само аз. Много се успокоих. Не ме интересува дали ме боли, важното е бебока да е добре, ще търпим. То няма как да ти стане такъв голям корема ей така без нищо, това си е сериозна промяна.
 Дано всичко е наред и май месец всички се похвалим със здрави бебета.

# 358
  • Мнения: 5
sivanovaa, аз пия утрогестан, защото и аз имах кървене края на миналия месец, не беше от бебенцето, но ми го предписаха. Аз всъщност не го пия, а го слагам вагинално. Но нямам пигментация. Четох, че пигментация може да се появи при всяка бременност, явно не е от медикаментите.
Аз пък имам друг проблем, излизат ми пъпки...

# 359
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета!
Имам 2 въпроса към варненските мами. Приемат ли някъде на частно сега, по врене на грипната епидемия, за преглед във Варна? Ако да къде?
Благодаря предварително!
Всички лекари, които си имат частни кабинети приемаха и по време на грипната епидемия. Аз съм на ЖК в Майчин дом Варна и за петък консултацията ми не е отменена. Мисля, че само в държавните болници бяха временно спрени консултациите, може би всъщност са спрени до края на тази седмица, но във Варна паниката като че ли отмина и всичко вече си работи както трябва.

Да допълня, че се мъча да пия Pregnacare Omega 3, но до сега съм върнала почти всички 6 и ги спрях временно Sad. Пак ще ги мъча другата седмица, поне през 2-3 дни ако успея да задържам по едно ще е добре.

Общи условия

Активация на акаунт