Коледа идва! - 2

  • 82 790
  • 745
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 464
И аз тук, да се уча! Grinning
И аз търся хартиени кошнички за мъфини, но не намирам в София... ако някой знае от къде може да се намерят, много ще се радвам!

# 286
  • Мнения: 223
не съм Калиникол, но малкия  LZ е 37g;
и аз да попитам за такава малки, хартиени формички за бонбони, къде във Варна? Praynig
и за да не е без нищо, какаови звездички и снежинки с шоколадова глазура, и  снимка на помощника Grinning

ето и рецептата:
1 яйце
150 гр захар
200гр кр. масло, разтопено
300гр брашно
2 с.л. натурално какао
1 к.л. канела
смесваме продуктите  в посочения ред; полученото тесто охлаждаме за 30-40 мин  в хладилника; разточваме, изрязваме формички и печем, в предварително загрята на 175 градуса, фурна 10-12 мин; после украсяваме по желание; при мен украсата е от разтопен млечен и бял шоколад, с който намазах изпечените курабийки Hug

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 09:12 от mitsie

# 287
  • Мнения: 305
не съм Калиникол, но малкия  LZ е 37g;
Значи отива съвсем малко шоколад в бонбоните  Rolling Eyes Да кажем около 20гр. Мислех, че повече се слага. Мерси mitsie  Hug

# 288
  • Мнения: 850
  Може ли да споделите от къде да си намеря ефекти опаковки или подобни кошнички за бонбонките рафаело ! Благодаря предварително !  Hug

# 289
  • Мнения: 31
Момичета, аз вече няколко пъти ходя в "Змееборец" - много им е смешно името - ето сайта - zmeeborets.com - в началото на Редута - целият магазин е за сладкарско оборудеване и имат всичко - и силиконови форми, и алуминиеви кътъри (формички) и хартиени кошнички и подложки и, и, и - всякакви големини и форми. Имат и бои, айсинг готов (пробвах го на мъфинчетата от предишния пост), куврертюр и т.н.  Може би не са най-евтини, но може да се звънне и да се пита.....    Hug Малко стана като реклама..... Сори.

# 290
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета,  Hug
хубаво сте се постарали тези дни, чудни вкусотии видях  Grinning
Аз правих пробно едни сладки, които не станаха за ядене  Embarassed (добре, че бяха малко), но пък им намерихме приложение в последния момент преди да ги изхвърля, като ги украсихме с дъщерята и ще кичат елхата  Laughing
И сега (доста нахално от моя страна, но вие ще ме разберете Wink ) искам да помоля някоя от вас, която ще ходи да си купува от тези хартиените формички за бонбони и кексчета, да ми вземе по една кутия, като разбира се аз ще си поема разходите по изпращането. В нашия град за съжаление няма от тях  Sad Съгласна съм и да си поделим голямата опаковка с някоя мама, стига тя да е съгласна да ми ги изпрати по пощата  Peace

# 291
# 292
  • Мнения: 308
   Момичета, аз направих и Джинджифиловите сладки, но малко ми нагарчат (предполагам от настърганите цитруси вътре). В мен ли е повредата или такъв си е вкуса?

# 293
  • Мнения: 1 983
Здравейте, имам следният въпрос. В рецептата за Шоколадовите звездички с капучино на Габи, дали мога да заменя марципана с нещо друго? Търсих в Била, Кауфланд, Т маркет и няма никъде.
Та очаквам идеи от вас.  bouquet

# 294
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте, имам следният въпрос. В рецептата за Шоколадовите звездички с капучино на Габи, дали мога да заменя марципана с нещо друго? Търсих в Била, Кауфланд, Т маркет и няма никъде.
Та очаквам идеи от вас.  bouquet

ще се самоцитирам, понеже вече за втори път го пиша.

Аз си взех едно пакетче от любопитство,но ми е прекалено силен аромата на горчив бадем.Нека споделят тези,които са правили тези сладки.
аз още не съм ги правила, но все пак сладките не са основно от него, а само са слепени с марципана. И преди бях предложила да погледнете в тортената библиотека. Тези, които не харесват вкуса на горчив бадем, а искат капучино звездичките, спокойно могат да го заменят с млечен марципан или шоколадов фондан с бял шоколад. Peace
Харесай си един от двата вкуса и си го направи сама. Peace

# 295
  • Мнения: 289
ЗдравейтеЧтъкмо мислих утре да направя меденки,а и бонбоните Рафаело,че много ме запалихте и сутринта се срязъх дясната ръка и съм с три шева и съм многооо ядосана.

# 296
  • Мнения: 1 983
Здравейте, имам следният въпрос. В рецептата за Шоколадовите звездички с капучино на Габи, дали мога да заменя марципана с нещо друго? Търсих в Била, Кауфланд, Т маркет и няма никъде.
Та очаквам идеи от вас.  bouquet

ще се самоцитирам, понеже вече за втори път го пиша.

Аз си взех едно пакетче от любопитство,но ми е прекалено силен аромата на горчив бадем.Нека споделят тези,които са правили тези сладки.
аз още не съм ги правила, но все пак сладките не са основно от него, а само са слепени с марципана. И преди бях предложила да погледнете в тортената библиотека. Тези, които не харесват вкуса на горчив бадем, а искат капучино звездичките, спокойно могат да го заменят с млечен марципан или шоколадов фондан с бял шоколад. Peace
Харесай си един от двата вкуса и си го направи сама. Peace
Много благодаря за отговорът.  bouquet
И с риск да стана супер досадна, да питам, откъде мога да намеря млечен марципан или шоколадов фондан с бял шоколад? Blush

# 297
  • Мнения: 427
Здравейте.В готварската тема има едни сладки динени резенчета, които са страхотни.Мисля си, че мога да ги направя за коледа.За съжаление не знам как да пусна линк към темата.Според мен бих могла да помисля за коледно аранжиране  като играчка или елхичка и ще пиша.

# 298
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Здравейте момичета ! ! !
досега само четях ,без да се включвам, черипих идеи за тазгодишните слядкиши.... Wink
Вчера направих щолените, половин доза,но такова огромно тесто стана след като втаса,че не ми побираше ума като се изпече за какъв щолен ще стане реч,затва го разделих на 2 части и излязоха 2 бр.,вместо един....
Който още не се ее решил дали да прави щолен,моят съвет е хич да не мисли....получи се невероятно ароматно тесто,приятно за обработка...абе пухче Crazy И след като се изпекоха,ги намазах с масло,както си е по рецепта и се отчупи малко от крайчето ,та го опитах....ми страшен вкус Heart Eyes
Също направих и коледните звезди на  Мишел,също невероятни и много интересна технология....смея да твърдя,че меденки съм правила какви ли не,но по този начин ,с тази технология никога не съм....много вкусно е преди да се сложи брашното,направо не можах да се спра да си греба с една лъжичка Embarassed
 коледните звезди,също препоръчвам горещо...
п.п.мъжът ми ги нападна,и затова ги скрих на много скришно место Mr. Green

# 299
  • Мнения: 1 461
Бетина във варна има на ул.Български Орел в борсата на илчовски само че са големи разфасовки доколкото си спомням

Общи условия

Активация на акаунт