Тайланд

  • 139 172
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 437
7ELEVEN са масово разпорстранени не само в Южна Корея и Тайланд, а по целия свят!

В Европа изобщо не са популярни и май са силни само из Скандинавия.
Основно са в Северна Америка и на азиатския пазар.

В Европа най-силни са SPAR , които са навсякъде.

Аз не харесвам нито едните , нито другите защото цените са силно завишени.

# 706
  • Мнения: 6
Благодаря за отговора, stenk. Simple Smile Тъкмо се чудех как съм ги изпуснала в Европа и не съм попадала на тях. Наистина са с по-високи цени, но поне карти за транспорт/метро в Корея/ и явно за телефон в Тайланд може да се намерят в тях. Извинете за офтопика и мерси за отговорите.

п.п Значи ще се оглеждам за Robinson. Много благодаря за информацията, stenk! Simple Smile Ще го имам предвид и за картите.

Последна редакция: пн, 02 дек 2013, 22:40 от Blue_Moon

# 707
  • Мнения: 437
Да , аз точно SIM карта dtac съм си купувал оттам и удобството е , че са навсякъде. Ползвах ги доста и в Хонконг . Мисля обаче имаше и някакви карти с доста по-евтини международни разговори от тези на dtac. За вътрешни разговори са ОК , но за обаждания до България май излизаше около 2 лева /мин.
Ако обаче имаш достъп до голям магазин няма няма смисъл да плащаш надценките в 7/11 за храни , напитки и прочие.
Например Robinson в Тайланд са много по-евтини.

# 708
  • Мнения: 2 575
Spar и 7eleven нямат нищо общо. Едното е супермаркет, а другото магазинче за всичко, намиращо се на всеки ъгъл и работещо почти денонощно, което обуславя и по-големите надценки в него, но както и да е. Темата е за Тайланд.

# 709
  • Мнения: 437
SPAR имат много магазини повечето от които поне в Европа не са по-големи от тези на 7/11. Имат и по-големи , но принципа е еднакъв - магазин на всеки ъгъл с дълго работно време и силно завишени цени.
В  непозната чужда страна докато се ориентираш в обстановката са ОК.  Peace

# 710
  • Мнения: 505
7/11 за мен са eдно супер решение за непретенциозни покупки в Тайланд. Харесвам възможността да хапнеш нещо топло на крак и в същото време да намериш ежедневни стоки с прилично качество. Не съм забелязала и драстична разлика в цените на стоките там, единственото което не понасям е това, че в 23,59 са твърдо приключили с продажбата на алкохол и настава едно  Praynig което почти винаги е неуспешно.

# 711
  • Мнения: 437
Мда нещо като приличен хот дог или нещо в микровълновата.
Иначе с алкохола си е проблем с тия часове на тука има/тука нема Simple Smile

# 712
  • Мнения: 218
7/11 за мен са eдно супер решение за непретенциозни покупки в Тайланд. Харесвам възможността да хапнеш нещо топло на крак и в същото време да намериш ежедневни стоки с прилично качество. Не съм забелязала и драстична разлика в цените на стоките там, единственото което не понасям е това, че в 23,59 са твърдо приключили с продажбата на алкохол и настава едно  Praynig което почти винаги е неуспешно.

В Бангкок на Кхао сан роад алкохол след 22ч. няма в 7 11  , но пък в Пукет има магазинчета пак от тази верига които предлагаха алкогол без ограничения , но в по задни улици, далеч от баровете и шумутевицата.
Важното е че има и от къде да си купиш дали от бар или магазин алкохол , не е като в Дубай , да искаш да пиеш една бира в пицария и да няма  Simple Smile))))))))  ее закони  Simple Smile

# 713
  • Мнения: 101
Момичета, извинете ме за тъпия въпрос - знаете ли откъде мога да купя разни сувенири от Тайланд? В момента съм в Бангкок, но никъде не срещам нито магнити, нищичко. Дали като отидем към островите там бих намерила нещо?

# 714
  • Мнения: 505
Последния етаж на MBK е пълен със сувенири на добри цени.

# 715
  • Мнения: 437
Ти се шегуваш ... както са ти казали MBK и пазара наоколо.
На островите разбира се ще има същите неща , но цените са по-високи.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Момичета, почти съм на финала с организацията ми за Тайланд. Simple Smile
Платих хотела (Asinka , сърдечно ти благодаря за препоръката и че всеки път отговаряш супер изчерпателно на въпросите ми) и самолетните билети Истанбул-Банкок-Истанбул. Ще летим живот и здраве с Емирейтс и имам известни притеснения относно:
1. Времето за прикачване в Дубай е час и двадесет и пет минути. Дали ще ни изчакат?
2. Наистина ли чекирането онлайн при Емирейтс е само 24часа  преди полет?
3. Следи ли се стриктно за килограмите на ръчния багаж? В сайта дават до 7кг, а ние предпочитаме  да пътуваме с по един салонен... 7 кг обаче са малко, при условие, че самият куфар тежи 3-4 кг....

Навръщане пък единствената опция беше с 9,40мин престой в Дубай, където кацаме в 5 сутринта и полета за Истанбул е чак в 2 и 35 следобед. Според моя позната в цената на билетите на Емирейтс влиза и транзитна виза за Дубай. Така ли е наистина? Дали ще можем да излезем от летището?

Остава ми да резервирам и платя вътрешния полет с Air Asia, който обаче е от друго летище в Банкок.
Има ли някой от вас, който е минал по този път, за да ме ориентира за колко време горе долу се стига от Suvarnabhumi до Don Muang? Попрочетох тук , но все пак друго си е информация от първо лице. Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 1 948
LaDiDa, 5-6 страници по-назад neta77 е публикувала пътепис за пътуването им в Тайланд и Камбоджа и там се споменава за безплатния шатъл между двете летища на Бангкок. Ти си намерила доста подробна информация за шатъла. Там пише, че пътят между летищата е около час в зависимост от трафика и тръгват между 2 и 4 бусчета на час. Предполагам, че ще са ти необходими около 2 часа с вземането на багажа, намирането на шатъла, чакането и пътя между 2-те аерогари. Ние също ще минем по този път, но чак през април. Вие кога пътувате? Кой хотел резервирахте на Краби? Надявам се да пишеш като се върнете Simple Smile.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 457
Ладида, ще ви изчакат вероятно за връзката с полетите, разбира се в рамките на нормалното закъснение, но Емирейтс са чудесна авиокомпания, няма за какво да се притесняваш. Ние не излизахме от летището и не помня дали сме имали такава опция, малко ни беше времето. За ръчния багаж следят, но не се заяждат.

# 719
  • Мнения: 798
LaDida, няма да имате никакъв проблем с трансфера между двете летища. Малко под 2 часа пътувахме ние. Минаването през паспортна проверка и взимането на багажа отнема не повече от 30-40мин. Много лесно се намира шатъла. Показваш си билетите за полета от Don Muang и се качваш. Не чакат да се напълни, тръгват по разписание. Аз се бях презастраховала с вътрешния полет с  AirAsia и доста почакахме на летището. Реално кацнахме в 6,00 в Банкок и съвсем спокойно можеше да хванем полета в 10,40 за Пукет от Don  Muang.

Общи условия

Активация на акаунт