Отговори
  • Мнения: 1 030
Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower

-

Препоръчителни книги за 4 клас:

Български народни приказки - том първи и том втори
Автор: Ангел Каралийчев

Приказки
Автор: Светослав Минков

Чернишка
Автор: Емилиян Станев

Ян Бибиян. Ян Бибиян на Луната  Най-търсена книга
Автор: Елин Пелин

Приключенията на барон Мюнхаузен
Автор: Рудолф Ерих Распе

Приключенията на Том Сойер
Автор: Марк Твен

Мери Попинз
Автор: Памела Травърз

Мили мой Мио
Автор: Астрид Линдгрен

Изпитанията на малката Пиерета
Автор: Хектор Мало

Пет приказки
Автор: Валери Петров

1.Чудните пътешествия на барон Мюнхаузен - Р.Е.Распе
2.Стихотворения - Дора Габе
3.Ние врабчетата - Й.Радичков
4.Приказки - Елин Пелин
5.Приказки - Георги Райчев
6.Стихотворения - В.Петров
7.Меко казано - В.Петров
8.Старогръцки митове и легенди - Йоргос Гералис (къде отиде Кун, питам newsm78)
9.Разкази - Иван Вазов
10.Туфо, рижия пират - Г.Константинов
11.Мери Попинз - П.Травърз
12.Деца играят вън - Г.Данаилов
13.Емил от Льонеберя - А.Линдгрен
14.Енциклопедия - звезди,планети, вулкани
15.Стихотворения - П.Славейков
16.Апостолът в премеждие - Ив.Вазов
17.Ян Бибиян - Елин Пелин
18.Приказки - Н.Райнов
19.Приказки - Св.Минков
20.Приказки и разкази - Ем.Станев
21.Приказки - Ран Босилек
22.Български народни приказки - А.Каралийчев
23.Веселите приключения на барон Мюнхаузен - Г.Бюргер (?!)
24.Хвърчащата класна стая - Е.Кестнер

1. Иван Вазов - Стихотворения
2. Ангел Каралийчев - Разкази
3. Оскар Уайлд - Приказки
4. Ернст Хофман - Приказки
5. Марк Твен - Том Сойер
6. Астрид Линдгрен - Мили мой Мио
7. Старогръцки легензи и митове
8.Роалд Дал - Матилда

1.Чудните пътешествия на барон Мюнхаузен - Р.Е.Распе
2..Меко казано - В.Петров
3.Мери Попинз - П.Травърз
4.Емил от Льонеберя - А.Линдгрен
5.Апостолът в премеждие - Ив.Вазов
6.Ян Бибиян - Елин Пелин
7.Приказки - Св.Минков
8.Приказки - Ран Босилек
9.Български народни приказки - А.Каралийчев
10..Хвърчащата класна стая - Е.Кестнер




ТОВА СМЕ НИЕ!

 coldЯнуари:

Влади - 01.01.2000 г. на albena_vlady
Коко - 11.01.2000 г. на Judy
Ксения - 24.01.2000 г. на Nastasja


 coldФевруари:

 familyМарт:

Гицка - 18.3.1999г. на gargamela
Петър - 29.03.1999 г. на blanc

 familyАприл:

Даниел - 03.04.1999 г. на ВечеПетя
Христо - 06.04. 2005г. на Моли Уизли - брат на третокласник
Мишо -  24.04.1998 г. на (х) Dorothy

 familyМай:

Йордан - 14.05.1999г. на paleto
Борис -  23.05.1999г. на Вълничка (морска)
Влади - 31.05.1999г. на raliar

  grinning039Юни:

Теодора - 03.06.1999г. на nezito
Кристиян - 18.06.1999г. на tanya.d
Калина - 22.06.1999г. на nevena_68
Георги - 23.06.1999г. на roosi
Естела - 27.06.1999г. на Gabie

  grinning039Юли:

Ивайло - 01.07.1999г. на камелия
Лъчезар - 02.07.1999г. на Боби1973
Красен - 05.07.1999г. на noni2009
Виктор - 23.07.1999г. на yanitab
Стефани - 25.07.1999г. на jakinik
Яна - 25.07.1999г. на Дидк@

  grinning039Август:

Йоанна - 05.08.1999г. на ptica
Ралица - 06.08.1999 г. на Verdad
Рая - 24.08.1999г. на Мама Цоцоланка
Трифон - 27.08. 1999г. на Моли Уизли

  umbrellaСептември:

Георги - 24.09. 1999г. на elia_gg

  umbrellaОктомври:

Ралица - 27.10.1999г. на ДъраБъра

  umbrellaНоември:

 coldДекември:

Виктория - 08.12.1999г. на vimares


Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover


МИНИСТЕРСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА

                                    
Ето и някои сайтове на нашите ученици от Трети клас!!! Hug
Сайт на училището на Рая на Мамич!!! Hug
41 ОУ"Св.Патриарх Ефтимий",Столична Община на Мишо на Дороти!!! Hug


Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover


Архива също е важен! Peace

15 септември вече дойде-с пълна раница четвъртокласника зове!!!!!
Трети клас и Ваканцията....
Септември на вратите чука!Третокласници,желаем,Ви сполука3!
Щом сме вече трети клас,Обществото и Природата ще учим в час!
Третокласниците се готвят със старание,за математическо състезание!!
Третокласниците стягат коледна украса,за подаръци вълшебни имата те нагласа!!
Третокласниците годината преполовиха,и с шестици много се сдобиха!!!
Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука!
Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука! 2
Хич не е проблем за нас този Втори клас!Голям проблем за нас e т … и 1Второкласници2"Второкласници"3
Второлачето на мама буквички яде!То е мойто миличко дете!
Второкласник,вече съм голям!Таблицата смятам,за да знам!
Ние сме голям втори клас.Заповядайте при нас!
Ех,ваканция голяма как те чака.....мама2!

Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни
Първолачето на мама, втора седмица подхвана!
Мили мънички ръчички нижат с букви огърлички.
Буквички и цифри смело пишат вече малките ръчички
Плюс и минус, А, Б, В, учи нашето дете
Първолаче смело крачи напред към трудните задачи
Дядо Коледа очаква пак, нищо че е първолак
Първолачето езици учи, в ЕС трябва да сполучи
Празникът на буквите отмина, свършва скоро първата година
Ех, ваканция голяма, как те чака ... мама!


Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 19:57 от Птичка

# 1
  • Мнения: 1 030
Пускам нова тема,в името на Йоанка,с риск да не засегна никоя от нашата тема!!!!!!! Embarassed
И с огромно благодаря,за добрината на всяка една от вас!!!!!! Hug Hug Hug

# 2
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Радвам се на чудесното заглавие. Йони  Hug

# 3
  • Мнения: 170
Ама разбира се ,Птичка.За Йони newsm51 newsm51 newsm51,за теб smile3525 smile3525 smile3525 и за малкото птиче  love001  love001  love001

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Птичка, заглавието е супер Peace стискаме палци за Йони Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 1 575
Привет в новата тема!
Снощи докато заспивах си мислех, че е време да правим нова тема и съчинявах заглавия и придложения , но сте ме изпреварили с чудесна идея  Laughing!!!
Хубави новини имаме за Йони - радвам се много, дано до пълното оздравяване  все така да върви! Hug

natalyna, гадничко е, когато детето ти има да пати с нещо, съчувствам и на теб, ще се оправите , като мине пубертета дано и мигрената изчезне!

Всъщност - нямам какво интересно да напиша, имам малко грижи и не виждам проблем в обичайно проблемните неща, та извънземното ми е розово в момента, носи шестици и по цяла вечер ги коментира  hahaha дълго ще му държи влага първата цафара... Wink
В петък баща му е решил да го води на "Аватар" (просто разкошен за нас филм), но не му е казал, че има време синчето да вбеси таткото и да му мине мерака...
Това от мен, поздрави за всички!

# 6
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
 Птичка,благодарности за темата и стиснати палци за Йоана, и въобще- и за двете ти птичета.

 От четвъртък -ваканция,а !? Нашите минават втора смяна.

 Честито на рождениците на Джуди и Настася!

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 22:16 от blanc

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 224
Птичка, чудесно е, че отново сте у дома! Твоето момиче е герой, само хубави новини чакаме от вас!
Честити рожденни дни на патерици на януарчетата newsm67
На 29-ти е междусрочната и стягаме багажите за село. Дано и снегът се позадържи, че тук в града няма много. В събота сутринта осъмнахме с около 5 см сняг за радост на децата. Незнайно защо досега Пловдив беше попаднал в някява дупка и сняг почти не е валял, дори и на планината нямаше до преди 2 седмици. Затова в неделя се екипирахме добре, грабнахме шейната и бегом на високото. Чудесно си изкарахме.
Много странно, но при нас "извъмземно" е дребния (цитатът е негов) - къса ми нервите всекидневно. С каката особени проблеми нямам - учи, отговорна е, разбрана. Само водим борба за повече физическа активност - все не си харесва спортни занимания, които редовно да посещава, за танци не иска и дума да се отвори. Аз поддържам версията, че насила хубост не става, но явно ще премина към гадни родителски действия и ще насиля накаря нещата  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 24 467
Да се запиша и аз. Нова тема- нов късмет за авторката!
Настася, ние когато решихме детето да се ражда януари, 2000 г. /при нас беше планирано до месеца наистина/ моят съпруг се майтапеше точно така- може, казваше, да е по- назад с материала, поне лесно да си смята годините.  Laughing 2000-та година, януари- лесно.
Благодаря за поздравите, мили мами.
Ние в петък също сме във ваканция. Сняг имаме за износ, до нас пързалката си седи и чака петъка. Такава камара хлапета се събира. Голям купон става. Балканът е на половин час с колата, ама няма смисъл направо. Там ще се пързаляме по- напролет. Моят козльо след VІІ том премина на том VІ от поредицата "Детективи с машината на времето", за два дена изяде предходната. Чете ги двете в обратен ред, защото седмата беше за Тутанкамон, а той е фен на историята и археологията и обича да чете и да гледа за Египет и въобще за древни цивилизации много.
Сега синът се обади от клас да ме пита за резултатите си от разните състезания по математика от тази година /той нали си ходи редовно/ и чувам госпожата как диктува на глас някакви оценки, не занм срочни ли. Вероятно им сверява часовниците за средата на годината, защото знам, че няма да имат срочни оценки, но честно казано не съм зачитала по този повод нормативните, защото не ме вълнува много. За мен оценките винаги са били нещо не особено важно. Ние само по рисуване не сме добре, ама ни е все едно. Госпожата написа на целия клас по една двойка в началото на срока, защото не си били донесли рисунката, която им поръчала, а друга. Аз се оплаках веднага на директора /тя и други кусури има, лигави се като пубертет и се сърди като недорасла на децата, нова е за класа им, но ги накара за няма и месец да намразят предмета/. Оправила си уж поведението, сигурно не само аз съм надала вой. Сега синът казва, че се държала по- човешки. Тази двойка въобще не я броя, защото за мен това не е оценка, няма общо нито със знания, нито с умения. Целият клас да не разбере- вероятно грешката е в нечий друг телевизор, не на децата в случая.
А "Аватар" гледахме миналия петък- и тримата много го харесахме. Малкото, разбира се, не сме го водили, то и това оставаше. За него харесахме "Алиса", но май ще е през май.  Laughing

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 13:55 от Judy

# 9
  • Мнения: 620
Кац!
Аватар и ние го гледахме, и макар, че не обичам фантастика ама никак и не съм и искала да го гледам, от първите минути ме грабна, добър е много!

# 10
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте !
Аз нямам много време да пиша  , но сега съм ядосана и имам нужда да споделя!

 #2gunfire 133 соу Пушкин - г -жа Шопова ! #2gunfire #2gunfire
Аз мисля , че тази жена е  много слаб педагог! ...
Не харесва детето ми още от 1 клас!2 -та седмица беше наказана 3-4 пъти с друго дете на дъската , защото се ритат  -  а детето ми плачеше в къщи и твърдеше , че другото го е ритало няколко часа и когато и тя го е ритнала - на дъската порицани...После другото дете каза , че си я рита и я зякача , защото така иска!
Стигна се до там ,че не искаше да ходи на у -ще !Или когато веднъж и подари  нещо , което ще и трябва в работата , направено с много труд от нас - госпожата просто каза -Да мерси. Хайде бързо момиче , бързо сядай на чина си  и нещо я сдъвка ...На детето му прави впечатление различното  отношение към нея !
Класът се настрои срещу нея ...Детето също ...Тогава решихме да изчакаме , та до сега !
Днес например девойката се обажда ревяща и казва  ,,,,,че  е одрана по гушата . АЗ и казвам да не се саморазправя , а да каже на госпожата .- Имала работа , да не я занимава !
Аз пожелах 3 пъти да говоря с госпожа Шопова  , но тя отказа !
Каквото и да е направила , и най-лошото дете да е , все си мисля , че трябваше да каже поне нещо тази госпожа!
Според мен когато има проблем в класът , от госпожата зависи да се оправи !Има си начини !Все пак тя е възрастният !!!  newsm78
Да пратя мъж ми ли , при директорката ли да ходя ,  #2gunfire,
Мислихме  да я преместим  в 5 клас в друга паралелка ?
Приятен ден ! Извинявайте  , че ви натоварвам с моите проблеми.

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 11:42 от titico

# 11
  • Мнения: 574
Птичка, за теб и за Йони Hug Hug Hug, както и за новата тема  bouquet
Аз пък точно онзи ден обяснявах на Влади как "Аватар" не е филм за деца. Ама аз хич не си падам по фентъзи филми и за нищо на света не бих отишла на кино заради такъв филм. Сигурно затова и него се опитвам да разубедя newsm78
Онзи ден, по-точно миналата сряда, г-жата по ЧО им показала, че не учат - направила им тест и дружно им писала на всички двойки, само на листовете. Обаче на моя синковец му е първата двойка и му е много гузно. Учихме заедно събота и утре ще видим как ще е поправката.
От понеделник минават първа смяна и съм много доволна от този факт. Още не знам какво разместване в предметите ще имат, по-скоро не разбрах много от обясненията на Влади. Нещо споменаваше за рисуване и физическо, или музика newsm78
При нас най-актуална е темата за зеленото училище. В края на м.май ще бъде, с. Огняново, някъде около Банско. Капарото е дадено и кой знае колко време след това ще слушам едно и също нещо Wink
Джуди, при нас се смята аще по-лесно - 01.01.2000 г. Wink И Влади е планиран, но чак за 1-ви не беше Crazy

# 12
  • Мнения: 998
Птичка, гласувам с две ръце за тази тема Hug

titico, колебая се, какво да ти кажа. Шопова е много деликатна и такива хора като че ли по-трудно се справят с буйни деца. И аз съм като нея, та я разбирам. Не мога да взема мнение по въпроса за "нарочването" на детето - понякога има основание, а понякога ние родителите си мислим така, защото ситуациите ни се предават субективно от децата. При всички случай обаче, щом има рани и насилие, учителят би трябвало да се намеси.
Аз бих отишла първо да разговарям лично с Шопова и след това, ако се наложи с някой по-нагоре. Трябва да си защитиш детето, друг начин няма. Но да се стремиш, да е справедливо.

Пропуснала съм рождениците - Джуди и Настася - да са ви честити, здрави и усмихнати!

# 13
  • Мнения: 170
Здравейте,ние днес пропуснахме училище,директора дал разрешение пътуващите деца,ако искат днес да не ходят на училище - еми ние искаме Mr. Green.Обаче му е доста криво,събуди се и започна-децата какво ли правят,минал е вече третият час,липсва му училището,дори и за ден да е.Вчера ми подхвърли,че подочул,че в петък е неучебен ден,но утре ще разберем със сигурност.Дано се повишат температурите,иначе лошо.

# 14
  • Мнения: 548
Здравейте и от мен, да се включа в темата.
По повод Аватар-и двете ми хлапета го гледаха, очаровани са , макар малкия да се страхува от кино-все още  - на този филм гледа смело и беше много впечатлен. Аз мрънкам за Принцесата и жабока, но в къщи ме низвергнаха с определението : 'ЖЕНСКИ ФИЛМ ". Е, какво да се прави, като само аз съм от женски пол у нас... В класа на малкия ( 3 клас) пуснаха оферта за лагер през пролетната ваканция. 155 лв.- хотел в Родопите, в района на хижа Здравец. Той разбира се се записал веднагически, като и брат си препоръчал. За съжаление големия остава на разположение тук-с тези уроци... не знам за вас, но на мен този 4 клас ми се вижда черен... как ще го карам още 1 година с другия, направо не ми побира главата.

Общи условия

Активация на акаунт