Събирам забравени жестове (леко носталгична) IV

  • 28 406
  • 766
  •   1
Отговори
# 60
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Прясно и кисело като се смесят се прави извара.

Масло, кисело мялко, кашкавал, сирене - от пр. мляко. Но почти не става от купешкото, от сухото се получава горе долу от Нидото.

# 61
  • Мнения: 4 586
Прясното още като влезе в преработвателните пунктове, първата им работа е да ву вземан маслото.
Маслеността на прясното мляко от животните варира в граници
Краве 4.5 - 7.5
козе 5 -8
овче 7 - 11.5
биволско 9-13%  
Сега си погледнете млеката, независимо пресни или кисели 1-3.6%.
Хубава извала става от сварено мляко, като му се капне 2-3 капки плодов сок, например от лимон. После се разбърква хубаво и се оставя да се отцежда в тензух.

# 62
  • Мнения: 589
 Maлее, тук на мандра сте го обърнали... Joy
 Първата сутрин, след като пристигна у баба, ме събуждаше шумът от биенето на масло, не знам защо решаваха да го бият точно когато пристигнем, може би за да ни гостят с прясно масло...Дядо блъскаше по час-два една дървена бучка...Пералните "Роса" бяха пригодени по-късно, а в Смядово/мисля/ даже се произвеждаше електрическа биячка-също като пералнята, но с пластмасова перка и май малко по-слаб мотор.Продала съм поне хиляда перални и биячки в семейния магазин между 1993-96-та година...

# 63
  • Мнения: 375
Olimpia,точно такава биячка имаше мойта баба.Чудех се каква е разликата между пералната и машината за биене.Не сьм я питала,но сега от теб разбирам,че биячката е имала пластмасова перка.

# 64
  • Мнения: 3 215
Calathea, сокчетат ги има и в Ямбол. Дядо ми е имал такова павилионче. Там напитката се нарича "ледено"...напомни за вкуса на детството, когато прекарвах ваканциите при баба ми Hug
Ели, подсети ме как веднъж майка ми взе на заем този шприц за сладки от една съседка и той взе, че се счупи докато го ползваше  ooooh! Наложи се майка ми да купи нов (каквато е съвестна) и го върна на съседката. Тогава се закле, че повече няма да взима никакви уреди на заем..и мисля, че още спазва този си обет  Laughing

# 65
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Като дете не обръщах внимание на хигиената, но сега по никакъв начин не бих пила от една промита на машинката чашка, като съм видяла кой е пил преди това Naughty Сега предполагам, че ги предлагат в пластмаса? Simple Smile В Бургас този бизнес го държаха арменци.

# 66
  • София
  • Мнения: 339
"Това е вкусът на моето детство" - колкото и да ме дразнят рекламите ми се забиват някакви фрази в главата. За мътеницата става въпрос. Обожавам я. Всички ваканции прекарвахме на село и баба ми всяка седмица "биеше" поне веднъж мляко (мисля че смесваше кисело и прясно мляко). "Бутилката" й не беше от онези дървените, а някаква руска с формата на сфера (специална за целта, не приспособена), много модернистична - ако стои все още на тавана на село ще взема да я снимам. Такова пухкаво масло няма никъде. Тя мажеше мноооого филийки и ние (4 внучета) връхлитахме като фурии, прекъсвайки за мъничко играта, грабвахме филийките, намазани с това масълце и шалена сол и обратно навън.  Дори когато го разказвам ми става едно свободно и волно на душичката.
Ели, май една и съща героиня ни е кръстница. Харесва ми!  bouquet

# 67
  • Мнения: 2 172
Яла съм бито масло.Май буталка се казваше туй нещо ( до скоро можеше и да я срещна някъде по подземния свят Laughing). Солено беше маслото на вкус. Държаха го във вода, че нямаше хладилник.. Биволско ще да е било.
Мътеница не беше ли другото име на айряна? newsm78

А козе сирене, мляко обичате ли?Ехх, изчезна и то...

# 68
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

А козе сирене, мляко обичате ли?Ехх, изчезна и то...
Млякото не го обичам, нооо сиренето мммммммм.

# 69
  • Мнения: 375
Козе мляко не сьм яла,но сирене сьм пробвала и ми хареса.Най много обичам овче мляко и сирене.Биволско сьщо.Има едни  села в  Рила планина ,кьдето си взимаме страхотно мляко.(Рила и Кочериново).Има и едно село Гинци то пьк е преди прохода Петрохан и ни е по-близо.Там пред всяка кьща почти продават мляко и мед.Направили са си малки колибки пред кьщите и цял ден висят вьтре и чакат клиенти.

# 70
  • Мнения: 465
Аз на бутельката наскоро и сърбах попарата направо.  Joy
И как в пералня се стерилизираха буркани?С онези големите бързовари ли се нагряваше водата до кипене?Аз съм виждала у леля в Плевен буркани обърнати в една тава на котлона -да им хлътнат капачките.
Като подсириш прясно мляко излиза суроватка(цвик).За прасенцата.
Като свариш кисело и мрясно-извара.
Мътеницата е като избиеш маслото.
За кашкавал-слагахме лимонтузо.
Нали? newsm78


# 71
  • Мнения: 4 586
Ами тая пералня се пълни с вода с кофата, студена. А се източва с тоя маркуч, дето докато пере стои вирнат нагоре. Превключвателят има едно положение, на което само нагрява водата. Нареждаш един ред буркани, заливаш ги с вода, слагаш капака отгоре и включваш само на нагряване. Фасулска работа.

# 72
  • Мнения: 465
Фасулска работа беше да вееш боб на баир.
Да носиш чувал с брашно на рамо-не на гръб.
Наскоро накарах моят синковец да вдигне нещо на гръб.С фитнес мускулите.
Няма техника това ново поколение,ей...Като тетка стискаше чувала отпред.
И стомана не знае да закалява.Един меч няма да може да изкове като хората.И за ковач не става.Залепнали му ръцете за мишката. Close

# 73
  • Мнения: 2 172
Козе мляко не сьм яла,но сирене сьм пробвала и ми хареса.Най много обичам овче мляко и сирене.Биволско сьщо.Има едни  села в  Рила планина ,кьдето си взимаме страхотно мляко.(Рила и Кочериново).Има и едно село Гинци то пьк е преди прохода Петрохан и ни е по-близо.Там пред всяка кьща почти продават мляко и мед.Направили са си малки колибки пред кьщите и цял ден висят вьтре и чакат клиенти.


Ооо, от домашното мляко кисело да направиш...м....с два пръста  жълт каймак, направо заквасена сметана Heart Eyes
Ама пък не били здравословно Stop, така, че ще ядем на 1-2-3% Sick млека hahaha или сирена с растителни мазнини newsm78

# 74
  • Мнения: 608
Мама гледаше козичка преди 10 години-като се пенсионира. Подариха й я бременна, ама яренцето умря..Щеше на мен да го кръщава, ако е женско. Толкова козе мляко изпих през двете или трите години, докато я гледаше..И десерти и палачинки правех с козето-бяха страхотни  Grinning Козето сирене не го долюбвах, но кашкавала беше много вкусен. Май наистина слагаше лимонтузу в млякото, то се пресичаше, обираше и после го слягаше в тензух и под тежест вързопчето.
Ама наистина на мандра сте обърнали темата  Grinning
prekrasna и ти ли си Елица? Мразех името си като дете..римуваха го с какво ли не-магарица, мекица..

Общи условия

Активация на акаунт