Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 100

  • 96 067
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Norge
  • Мнения: 2 311
как така като рисуваш върху захарното тесто не ти се "пропива" боичката. Не мога да се сетя кой друг рисуваше за да го попитам и него Embarassed Аз си правя РМ2 доволна съм от нея пробвала съм и твойта рецепта за фондан ,почти същата ми е не усещам голяма разлика от мастиката. Ето пример за това което говоря. Табелата я рисувах с боички течни от Илчовски

Хриси,
Даже не знам какво да отговоря. Blush
Не съм нито търсила, нито срещала каквото и да е относно рисуването върху захарно тесто и не знам кое е "правилното".
Но предполагам, че правилно сигурно е всичко онова, което функционира. Thinking
Не знам дали си изсушила добре плочката предварително.
При мен всичко беше съвсем сухо преди да рисувам.
Използвам и обилно боя, и едва, на самото връхче на четката, в зависимост от ефекта, който искам да получа.
Но не бива да поставяш нов слой  непосредствено върху мястото, където току_що си нанесла боя, защото допълнителната влага ще разяде всичко вече направено.
Вероятно е и боичките да не са най_добрият избор? Имам едни течни (не паста) на Уйлтън, от тях само едно докосване по фондана и от точката плъзват цветни лъчи във всички посоки.  Confused Пробвала съм с една синя боя, с другите не знам дали е така.
Ако имаш гелови бои опитай да разредиш от тях и пробвай на нещо добре изсушено.
Просто трябва да се получи, по един или друг начин, вероятно е да откриеш свой метод; опитвай. Peace
(Аз разреждам боята с вода.)

Тандурка, лесно ти е на теб да говориш за тралант, художник такъв. Hug

Поздрави за всички хубави торти от последните страници, момичета.   bouquet

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета имам удоволствоето да ви поканя в ТЕМА 101

# 737
  • Мнения: 634
Бетина,аз имах същият проблем.Малко ти е била водичката и за това става сухо и ронливо .Пробвах какво ли не и не се получаваше и накрая го смесих с балко бяло шоколадово и малко моделираща не съхнеща маса и станая идеално за моделиране.
Хриси,жабока е страшен.Идеално си аранжирала тортата. Hug
Нинон и двете торти са идеални  bouquet
Ани боланд,прибавям шоколадово тесто ,когато трябва до отцветя ,а също и в желатиновите теста прибавям по мъничко ,харесвами как се работи с него .
Шестия,чудесен Макуин  bouquetИдеално отцветен ,аз когато го боядисвам винаги ми оставате дни не разтворени частици.
Шемет ,бая си е зор апликацията ,но пък ефектът е поразителен.Чудесна работа мила Hug
Женик ,не мога да скрия възхищението си   bouquetВсички торти са красиви ,но и аз като Ани съм очарована от каликата   chef
Тандори ,всеки път се притеснявам ,когато давам тортата на клиенти ,пък за сватбените да не говоря.Нормално е да се притесняваме,Но когато се обадят да благодарят тогава ми става толкова леко и приятно ,че забравям за притесненията Peace
Мишелин ,красива торта си направила за кръщенка ,ще си я копирам HugВпечатли ме надписа
Медука ,торбичката с парички много интересно си я отцветила newsm78.Сподели мила как я направи така .Много е интересна,наподобява истинсо чувалче Hug

# 738
  • Мнения: 1
Ани Болаланд и Шестия търся торта за 70ти юбилей за 30. 07 трябва де е лека и добре оформена. За 20-30 души. Правите ли по поръчки. Виждам, че сте от Варна ако може да ми пратите някакви снимки на торти които сте правили и горе долу цена. Тези с розите съм ги виждала вече ще ми се нещо по-различно. Може кремът да е лек, ванилов или маскарпоне. Може украсата да е с цветя, но да не са рози, например лотоси. Телефон за връзка 0894 336 283. Мерси предварително.

# 739
  • Мнения: X
bigal ,това е стара тема.
Намери новата и там пиши!   Peace   

# 740
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, наистина невероятни неща сте спретнали. Видях че сте споменали торта червено кадифе, и в тази връзка да питам : знаете ли дали могат да се сиропират блатовете? Една приятелка ме помоли да и направя много сиропирана и вкусна торта и аз си мислех за тази , но доколкото разбрах блатовете на тази не се сиропирват. Ако някой е пробвал моля ви кажете... newsm78

Последна редакция: ср, 02 яну 2013, 18:24 от rocio

# 741
  • под тепетата
  • Мнения: 9 309
Rocio, актуалната тема е тази
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=690075.600
пиши в нея
 

Общи условия

Активация на акаунт