Отговори
# 60
  • Мнения: 912
Уфф, Тарти, не знам..това означава да си развалим трайно отношенията с нея и да си търся нова педиатърка...освен това, тя сигурно изхожда от позицията,че ми е направила услуга едва ли не,че след два платени Превенара, ми направи трета ваксинация със Синфлорикс...аз поне не съм от майките, които са изчаквали да стане безплатен Пентаксима и Синфлорикса и тогава да си ваксинирам детето, осмаче и държах всичко да стане както и когато си трябва...не знам вече какво да си мисля, мразя такива конфронтации...

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 09:00 от Mis-Demeanor

# 61
  • Мнения: 912
Хора, побутвам темата, защото ще ми е нужда информация и подкрепа, за да извоювам позицията си  по тази тема- тъй като нашият Синфлорикс беше поставен още май месец по схема и тогава беше голямата дандания с липсващи ваксини и дали децата преди февруари 2010 г. подлежат на ваксиниране с безплатен Синфлорикс, аз си я бях платила, но след като проследих развитието по този въпрос и се оказа,че и януарските дечица имат безплатен Синфлорикс, си взех парите от педиатърката, но тя все още иска официален документ от някоя инстанция,че ваксината за моето януарско бебче е безплатна или в противен случай да й закупя аз флакон с ваксината....От Министерството на Здравеопазването естествено не получих отговор и не очаквам такъв след  цялата какофония по смяна на министри, реформи и т.н.остава да подам оплакване в РИОКОЗ, но това би означавало и разваляне на отношенията ми с педиатърката ни....не знам вече как да постъпя, да пожертвам ли последните си 150 лв. и да не се занимавам повече с този казус или да се боря, защото все пак ние дори си платихме нашия Пентаксим и Превенар преди това, за да се движим стриктно по схема, а не сме изчаквали април месец като всички останали майки, за да подлежим на безплатните два вида ваксинации...а това са един куп пари за едно обикновена 4-членно семейство...спешно моля за съвет!

# 62
  • Мнения: 326
Вашата педиатърка интернет не ползва ли? Има съобщение в сайта на РИОКОЗ, където пише :
Цитат
На безплатна имунизация с ваксина срещу пневмококови инфекции с търговско наименование Synflorix /Синфлорикс/ подлежат абсолютно всички деца родени от м. януари 2010 г.


ето тук http://www.riokoz-sfo.com/vaksini.html   СЪОБЩЕНИЕ

# 63
  • Мнения: 912
ами още лятото й го пратих това съобщение, надявайки се, че оттогава досега ще се е поразровила и видяла това, все пак е млад човек с две деца, едното от които, малко момиченце почти колкото нашата дъщеря, но тя твърди,че на никое януарско бебе не е сложила безплатна ваксина...благодаря все пак, но направо съм в безизходица, дали РИОКОЗ отговарят на имейли и трябва официално запитване да им подготвя?

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 18:01 от Mis-Demeanor

# 64
  • Мнения: 174
Аз обаче изчетох доста за ваксините и сложиш точно тази срещу заплащане още през 2004-2005 година на 3 пъти за което безкрайно съжалявам. Много странични ефекти и доста зачестилите случаи на менингити при децата се свързват с тази ваксина. За съжаление никой никога не ди даде отговор изобщо има ли изследвания в тази насока - за възможни странични ефекти впоследствие, както и какво е точното количество на живак и алуминий, които се съдържат в тази, а и в другите ваксини?! Държа да съм информирана за това, което вливат в кръвта на децата ми и не ми е достатъчно само, че "с ваксините е много по-добре и за определено време създават имунитет".

# 65
  • Мнения: 912
Д-р Каменова от МЗ (отдел "Противоепидемичен контрол") беше много любезна като й позвъних и ми изпрати по факс становището на МЗ до РИОКОЗ от май месец тази година, като беше категорична,че това е порочна практика и че съм напълно в правотата си, спомена още,че въпреки тяхното обявление от май месец досега има много подадени сигнали за такива нарушения и беше учудена на какви безумни цени се продават държавни ваксини... Все още очаквам официален отговор от РИОКОЗ по този въпрос, защото явно тяхното съобщение не е достигнало моята педиатърка.

Общи условия

Активация на акаунт