Листопад (Yaprak dökümü) - ТЕМА 29

  • 34 867
  • 728
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 569
В блога гласувах за Хаирие и Шевкет.

Ферхунде я няма в анкетата,защото не е куха лейка. Twisted Evil Whistling

# 481
  • Мнения: 2 140
Фикрет няма приятели,защото винаги е била заета със семейството си.
Отказала се е да учи,за да помага на майка си в домакинската работа и отглеждането сестрите си.
При толкова ангажименти - нямаш сили за странични развлечения.Припомнете си как докато беше у дома Фикрет извършваше цялата домакинска работа,Хайриет само нареждаше,сестрите и още от първия ден пожелаха да се разходят и разгледат града,а Фикрет обслужваше.Това момиче преждевременно беше остаряло и помъдряло.
Нехир и Седеф от съседи - стават приятели,много често това се случва!Но в случая - стечение на обстоятелства.
Ако съседка и беше Ферхунде  ......

# 482
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Фикрет,Да,тя спечели Дениз,но все пак тя е дете.А Рейхан сякаш не и е  толкова близка приятелка,по-скоро добра позната.


Всеки сам избира, колко близки приятелки и познати да има. Като качеството на приятелите не зависи от броя им.
А това да накараш деца да те обичат е нещо много хубаво. Децата са най-интуитивни и се привързват към искрените и стойностни хора.

# 483
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
٠•● Dega ●• Първо не съм ти "драга",запази си определенията за себе си.И второ-не се и съмнявам,че толкова нападателно отношение е именно с тази цел.

"Драга" не е определение, а обръщение, драга! hahaha Mr. Green

Второто ти изречение не мога да разбера. Crazy Нямам и намерение да се опитвам! Whistling Whistling Whistling

# 484
  • Мнения: 0
Аз също мисля, че Рейхан и Нехир са приятелки на Фикрет. Защо Рейхан да и е позната само?  newsm78
rozi-maxi  абсолютно не съм съгласна, че Ферхи не се променя. Променя се - чуди се какво и кой повече да излъже, кой да омотае в мрежите си  hahaha Joy да не мислиш, че е лесно.... Сега сериозно - напълно те подкрепям в разсъжденията - просто все едно аз съм го написала, само че не ми се оттдава много. И не - не си ненормална - по-добре малко приятели, но качествени!   bouquet

# 485
  • Мнения: 743
raliko,да ти изясня кого човек може да нарече приятел-този на когото може да сподели!Дали е майка,баща,брат,мъж,съсед или който и да е друг,няма никакво значение.Така че,не ми прави заключения,дали съм аз нормална или ненормална.Текинови са голямо семейство,заедно с Нехир и Седеф,които смятат за част от него,още по-голямо,заедно с Тахсин,който е добър и разбиращ за 10 човека,още по-голямо.За какво са им други хора!?Да не говорим,че животът там е по-затворен,различен е.

# 486
  • Мнения: 0
Фикрет,Да,тя спечели Дениз,но все пак тя е дете.А Рейхан сякаш не и е  толкова близка приятелка,по-скоро добра позната.


Всеки сам избира, колко близки приятелки и познати да има. Като качеството на приятелите не зависи от броя им.
А това да накараш деца да те обичат е нещо много хубаво. Децата са най-интуитивни и се привързват към искрените и стойностни хора.

Точно така Фикрет си има здрав разум, на нея й трябваше човек, който да й помага да слуша сърцето си. Моята майка си има приятелки, които да изслушва, но аз съм единствения човек, който изслушва нея, така че няма значение възрастта

# 487
  • Мнения: 2 140
Както се пее в песента на Георги Христов "Нямам нужда от много приятели!"

# 488
  • Мнения: 105
Естел  Peace
красива белла Права си,че Фикрет е била ощитена,покрай грижите за дома и децата,ама това съвсем не значи,че не е можела да си създаде приятелства или да отстоява себе си.Това е твърде мекушаво според мен,да живее живота на другите -това не е живот.И твърде егоистично от страна на родителите и да я товарят със своите задължения.
Разбира се,когато се задоми Фикрет,се появиха и възможности за приятелства,и точно това е с което тя се пребори.

# 489
  • Мнения: 1
Всички,които допуснаха грешки-Лейля,Неджля,Али Ръза,Хайрие,Джейда,Оуз,дори Джем(защото и той имаше вина Неджля да избяга с Оуз),всички те пораснаха,помъдряха,станаха по-добри,научиха много,само Ферхунделата грам не се променя,а толкова много пъти лъга и мами и я хващаха и й прощаваха и тя пак си продължава,тя е образ без развитие.

 newsm10 Абсолютно подкрепям Рози-Макси в това мнение, пък и не само в това. Hug
Човек се учи от грешките си, помъдрява, параства, а при Ферхунде няма абсолютно никакво развитие. Едно  и  също от началото на филма, едни и същи номера, едни и същи методи на действие - лъжи, измами, изнудване. Crazy Лично на мен това ми се струва нереално. Изобщо целият и образ е страшно пресилен. Чак толкова гадни хора лично аз не съм срещала, дано и да не срещна.

# 490
  • Мнения: 105
raliko,да ти изясня кого човек може да нарече приятел-този на когото може да сподели!Дали е майка,баща,брат,мъж,съсед или който и да е друг,няма никакво значение.Така че,не ми прави заключения,дали съм аз нормална или ненормална.Текинови са голямо семейство,заедно с Нехир и Седеф,които смятат за част от него,още по-голямо,заедно с Тахсин,който е добър и разбиращ за 10 човека,още по-голямо.За какво са им други хора!?Да не говорим,че животът там е по-затворен,различен е.

Първо сама си противоречиш и се навиваш на скандал,
второ-обсъждаме филм и нещата са силно преекспонирани.
Но ако наистина си точна-Нехир и Седеф са им приятели на сем.Текин само,когато е да споделят хубави неща.За лошите  чакат удобно време,или по-простичко ги гонят да не им гледат срама.
И трето-определено турския манталитет е различен от българския,но тъй като е турски филм,е разбираемо,че се набляга точно  на характерни за тях неща,като затворения образ на живот например.Моето мнение е,че  това не е правилно за българския начин на живот,но си е мое мнение. smile3503

# 491
  • Мнения: 743
Всички,които допуснаха грешки-Лейля,Неджля,Али Ръза,Хайрие,Джейда,Оуз,дори Джем(защото и той имаше вина Неджля да избяга с Оуз),всички те пораснаха,помъдряха,станаха по-добри,научиха много,само Ферхунделата грам не се променя,а толкова много пъти лъга и мами и я хващаха и й прощаваха и тя пак си продължава,тя е образ без развитие.

 newsm10 Абсолютно подкрепям Рози-Макси в това мнение, пък и не само в това. Hug
Човек се учи от грешките си, помъдрява, параства, а при Ферхунде няма абсолютно никакво развитие. Едно  и  също от началото на филма, едни и същи номера, едни и същи методи на действие - лъжи, измами, изнудване. Crazy Лично на мен това ми се струва нереално. Изобщо целият и образ е страшно пресилен. Чак толкова гадни хора лично аз не съм срещала, дано и да не срещна.


Ай това казвах и аз,100 пъти вече,че не мога да повярвам,четейки тук,че навсякъде било пълно с Ферхундета.Къде ги бе,аз една не познавам.Някой беше написал,че има даже приятелки като Ферхунде.Има една приказка-кажи ми какви са ти приятелите,да ти кажа какъв си.....без да се засягате,това не съм го измислила аз,народът го е казал.

Синеочке,благодаря че ме подкрепи мила,че бях започнала да се съмнявам с нормалността си Laughing.

# 492
  • Мнения: 743
raliko,да ти изясня кого човек може да нарече приятел-този на когото може да сподели!Дали е майка,баща,брат,мъж,съсед или който и да е друг,няма никакво значение.Така че,не ми прави заключения,дали съм аз нормална или ненормална.Текинови са голямо семейство,заедно с Нехир и Седеф,които смятат за част от него,още по-голямо,заедно с Тахсин,който е добър и разбиращ за 10 човека,още по-голямо.За какво са им други хора!?Да не говорим,че животът там е по-затворен,различен е.

Първо сама си противоречиш и се навиваш на скандал,
второ-обсъждаме филм и нещата са силно преекспонирани.
Но ако наистина си точна-Нехир и Седеф са им приятели на сем.Текин само,когато е да споделят хубави неща.За лошите  чакат удобно време,или по-простичко ги гонят да не им гледат срама.
И трето-определено турския манталитет е различен от българския,но тъй като е турски филм,е разбираемо,че се набляга точно  на характерни за тях неща,като затворения образ на живот например.Моето мнение е,че  това не е правилно за българския начин на живот,но си е мое мнение. smile3503

Ралико,чакай сега да ти изясня нещата.Ако имаш в предвид,че на Нехир не й казаха,че Ферхунде е взела 350 000 лири от Оуз(за друго спестено не се сещам,винаги са им споделяли),или че си има любовник,то срамът не е техен,а на твоята любимка Ферхунделата,само че на нея това усещане не й е познато.,та хората трябва да се червят заради нея.

# 493
  • Мнения: 6 676
Спомняте ли си,когато Ферхунделата се обади като "клиент" за да топи мъжа си.И това ако не е "куха лейка" здраве му кажи..........   Whistling
Рози-макси-много адекватно мнение-браво!

П.С. Една съфорумка,когато и пожелах приятелка като Ферхунде щом толкова я харесва ,запя друга песен и писа-"Не с лошо де,защо кълнеш.......".То по телевизията е лесно да се харесва,но в живота е друго...........

# 494
  • Мнения: 0
Спомняте ли си,когато Ферхунделата се обади като "клиент" за да топи мъжа си.И това ако не е "куха лейка" здраве му кажи..........   Whistling
Рози-макси-много адекватно мнение-браво!

Да, затова ми беше странно, че сме я пропуснали при номинациите, но както рози каза тя си е направо "кух бидон"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт