За бебетата от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 18

  • 22 090
  • 745
  •   1
Отговори
# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Плясвам се с въпрос веднага.
Нормално ли е да има някаква лека миризма от областта около пениса на дечко? В понеделник ще минавам през София. Да го заведа ли в Пирогов? Д-р Оги нищо не каза, само че винаги има дежурни в кабинета на детска хирургия  Rolling Eyes Страх ме е какво ще му правят, но пък от друга страна ако е някаква инфекция ...  Confused Дайте съвет  Praynig

# 2
  • Мнения: 414
силна ли е,как я усети?

# 3
  • Мнения: 9 776
Плясвам се с въпрос веднага.
Нормално ли е да има някаква лека миризма от областта около пениса на дечко? В понеделник ще минавам през София. Да го заведа ли в Пирогов? Д-р Оги нищо не каза, само че винаги има дежурни в кабинета на детска хирургия  Rolling Eyes Страх ме е какво ще му правят, но пък от друга страна ако е някаква инфекция ...  Confused Дайте съвет  Praynig

Забелен ли е? Предполагам се е събрала смегма. Придърпай кожичката при миене и измий добре с водичка.

# 4
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ами вчера през деня беше по-силна миризмата.Вечерта при банята дърпах, но тъй като досега нищо не съм му правила то нищо и не се показа. Оттогава е по-слаба миризмата. Може ли да е и от пелените? Ползваме Пуфис, но не ухаят прекрасно.
Не е забелен, както стана ясно. Консултирала съм се със специалист и каза да не пипам - има време.

# 5
  • Мнения: 9 776
Едва ли е от пелените. Просто се събира смегма. Щом след измиването е намаляла миризмата, това си мисля. Даже и да не е забелен, пак трябва да миеш под кожичката според мен. Аз разбира се, не съм много веща по въпроса. Нека се изкажат по-опитните.

# 6
  • Мнения: 105
На мен ЛК ми каза още като навърши месед да му я забелвам колкото може и от време на време да му я мия със слаб разтвор калиев перманганат.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 115
При Филип не е имало такава миризма и при наличието на смегма(в което няма лошо по принцип).
Може някъде да не е доизмито добре....особенно ако е попрестоял с мокър памперс повече... пуфис от скоро ли ги ползваш, защото ако не...надали там е причината.
Иначе и инфекция е имал моят, нямаше миризма, имаше Т Wink

винаги можеш да пробваш и 1-2 бани с калиев перманганат да направиш на пишата...

Зачервяване има ли?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз пак с това прословуто пътуване. Все едно на луната ще ходим... Замислих се сега...Преди 3 седмици като пътувахме все още давах първо АМ след събуждане. След като се прибрахме мина на 4 хранения и направо закусва в 8 каша или мляко с бисквити. Та се замислих сега... за това повръщане в колата дали да дам пак само АМ (2 часа преди пътуването се пада закуската) или да си дам каша? Как мислите?

# 9
  • Мнения: 9 776
Аз пак с това прословуто пътуване. Все едно на луната ще ходим... Замислих се сега...Преди 3 седмици като пътувахме все още давах първо АМ след събуждане. След като се прибрахме мина на 4 хранения и направо закусва в 8 каша или мляко с бисквити. Та се замислих сега... за това повръщане в колата дали да дам пак само АМ (2 часа преди пътуването се пада закуската) или да си дам каша? Как мислите?

Аз така и не разбрах - детето по принцип ли си повръща, или ти очакваш да се случи newsm78? Не е задължително да повръща. Моите деца досега не са. Иначе според мен е по-добре някаква твърда храна да дадеш Rolling Eyes.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 132
Повръща вече три пъти под ред когато се вози в кола. Общо взето от както може да седи повръща. Возим се много рядко в кола.

# 11
  • Мнения: 9 776
Повръща вече три пъти под ред когато се вози в кола. Общо взето от както може да седи повръща. Возим се много рядко в кола.

Разбирам. Да не те разочаровам, но май няма спасение от това. Въпреки хапчетата, свещичките, сиропите, и др. подобни. Бих препоръчала детето да спи по време на пътуването, или поне през по-голямата част. Да го занимаваш с играчка, а не да гледа в страничните прозорци, защото съвсем се замазва погледа. Това го пиша от личен опит. Освен това на мен ми става лошо като се возя отзад, но пък малкото дете няма как да е отпред. Дано пътувате спокойно Peace.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 762
Geraldine, 2 часа преди пътуване може да няма проблем да дадеш храна. Ам е по-лека храна от кашата.

# 13
  • Мнения: 148
Моля, ако някой може, да ми каже до колко левкоцити е нормално да се откриват в урина(седимент) на бебе на 6м.? Правихме изследванията, които се пускат по ЗК, и в резултатите пише за левкоцити 20-22. Дали може да е от никненето на зъби или от поставената предния ден ваксина трети прием за хепатит?

# 14
  • София
  • Мнения: 39 762
Покажете резултатите на педиатърката. Може да се повтори изследването или да се пуснат допълнителни.

Общи условия

Активация на акаунт