Към всички майки които имат да връщат пари за майчинство!

  • 63 329
  • 871
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Майки и бащи пиша ви защото ми писна от това злорадство българско-На 16 юли майките от Благоевград се събираме в София на протест-Нека го направим цяла България,и както тук се коментира че сме били само 90 майки няма нищо такова ,умишлено не се казват всички защото бройката е огромна-Само аз лично в Благоевград познавам 40 -50 -
И пак казвам не съм знаела че нямам право детето ми да ходи на ясла-Сега малката е на три и половина ,разбрах го преди два месеца от една приятелка която ми каза че е получила писмо да връща пари-Преди месец и аз го получих-
За повече информация прочетете в фейсбук
-ПРОТИВ "МАЙКИ ВРЪЩАТ ОГРОМНИ СУМИ ЗА МАЙЧИНСТВО"
-Да се противопоставим на принудителното връщане на майчинството!!!


Надявам се да се съберем повече хора-И как мислите ако бяхме виновни наистина щяха ли да говорят за махане на лихвите,това са пълни абсурди даденото майчинство за отглеждането на децата ни сега да си го търсят-
Моля да пишат само засегнатите майки и бащи ,знам че има много а тези на които им се е разминало защото децата са им по-малки или по-големи ако не са съпричастни към нас нека да не пишат злобни коментари! Heart Eyes Hug Praynig Peace

# 1
  • Мнения: 3 621
Моето дете все още е на 1г.и5м., но аз лично предлагам на всички майки спазили закона, също да се вдигнат на протест. Майките, които вече са върнали дължимото на НОИ също, защото на тях едва ли ще им възстановят внесената лихва.
danielka1979, от толкова много пуснати теми във форума на тази тема съм останала с впечатлението, че ставате нахални вече.
Нарушили сте закона и сега трябва да си понесете последствията, защото това, че не сте знаели не ви оправдава. Трябвало е по-добре да четете какво подписвате.
 


.......И как мислите ако бяхме виновни наистина щяха ли да говорят за махане на лихвите,това са пълни абсурди даденото майчинство за отглеждането на децата ни сега да си го търсят-
Моля да пишат само засегнатите майки и бащи .........
Първо, майчинството не е заплата, а обезщетение и всяка майка има право на него при определени условия. В момента в който си дала детето си на ясла, си загубила правото си да го получаваш.
Второ, не стига че държавата по която всички вие плюете, търси начин да ви облекчи и да върнете само майчинството без полагащата се лихва, ами пак сте недоволни  ooooh!
И трето, аз и всички други можем да пишем във всяка една от темите във форума, докато модератор не ни забрани.

Последна редакция: вт, 13 юли 2010, 12:35 от Nefertity

# 2
  • Мнения: 105

danielka1979, от толкова много пуснати теми във форума на тази тема съм останала с впечатлението, че ставате нахални вече.
 


 newsm10

# 3
  • Мнения: 8

danielka1979 разбира се, че трябва да ги върнете, и дори трябва да сте благодарни, че няма да ви подведат под наказателна отговорност, защото за деклариране на неверни данни в подписаната от вас декларация, че детето не посещава ясла носите наказателна отговорност.

Чл. 313. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който потвърди неистина или затаи истина в писмена декларация или съобщение, изпратено по електронен път, които по силата на закон, указ или постановление на Министерския съвет се дават пред орган на властта за удостоверяване истинността на някои обстоятелства, се наказва с лишаване от свобода до три години или с глоба от сто до триста лева.

Защо трябва да сте по - хитри от останалите и аз съм майка на две деца, но закона си е закон и трябва да се спазва Naughty

# 4
  • Мнения: 150
Nefertity,не нахални,а безбожно нагли. Изцяло споделям мнението ти.  Peace Това 'не разбрах' вече ме дразни и то много. Е,как аз и другите майки разбрахме? За справка...не съм нито счетоводител,нито работя в НОИ за да съм наясно с нещата - просто чета какво подписвам.

# 5
  • Мнения: 2 200
Nefertity,не нахални,а безбожно нагли. Изцяло споделям мнението ти.  Peace Това 'не разбрах' вече ме дразни и то много.
smile3501 smile3501 smile3501
Напълно съм съгласна с Нефертити и Щастлива и влюбена!

... както тук се коментира че сме били само 90 майки няма нищо такова ,умишлено не се казват всички защото бройката е огромна-Само аз лично в Благоевград познавам 40 -50 -

Снощи казаха, че става въпрос за около 900 майки. Не пишете невярна информация като искате хората да Ви подкрепят.

# 6
  • Мнения: 57
Е това наистина е наглост - за какво ще протестирате?

# 7
Последните изглежда не са прочели добре темата. Вие явно не сте от тези майки. Трябва да се спазват законите, но от всички. Колко хора не си плащат данъците, а вземат майчинство и детски надбавки. Не знаете с какви коли идват да подават молби в социални грижи. Майките ще оправят бюджета.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 8
  • Мнения: 2 200
Последните изглежда не са прочели добре темата. Вие явно не сте от тези майки. Трябва да се спазват законите, но от всички. Колко хора не си плащат данъците, а вземат майчинство и детски надбавки. Не знаете с какви коли идват да подават молби в социални грижи. Майките ще оправят бюджета.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Много добре прочетох темата. Мисля, че тези пари не се събират, за да оправят бюджета. Като виждате с какви коли идват на Социални правете по-задълбочени проверки на доходите, сесирайте съответните органи. От Вас зависи това. Съжалявам, че изместих темата, но не можах да се въздържа на подобен коментар.

# 9
# 10
# 11
Знаете ли, това че не бива детето да е в детска ясла и майката да си получава майчинството е от време оно. Ако моята памет не ме лъже това го имаше още от преди 18 г. т.е по стария закон за семейните добавки УНР- се казваше тогава.
Според мен по гадното е че сега семейните добавки са по доход на родителите. Е и защо? По горе пишеше че социалните работници трябва да следят за това. Е и как моля- като те са с вързани ръце.  Според мен семейни добавки трябва да си има за всички дечица независимо от доходите на родителите им. И без това тези с големите доходи в по-вечето случаи ги крият и пак си получават добавките. Но това е друга тема...
Питам се нещо друго обаче- защо майките да връщат парите ? Те са им дадени доброволно нали? Някъде в декларациите които се подписат- пише ли го това условие а също и че се носи наказателна отговорностни данни и опоменат ли е срок в който трябва да се уведоми ако детето е дадено на ясла?

# 12
  • Мнения: 534
Пише го - ДА!  В самата декларация, която се попълва пише, че за да се получава обезщетението за гледане на малко дете, то трябва да са изпълнени следните условия...и се изреждат. Също пише, че за промяна в обстоятелствата майката трябва да декларира, а не да се прави на дръж ми шапката.
Подкрепям напълно Нефертити и другите мами, които не са съгласни с незнаещите и вечно мрънкащите майки, като ги гледам в новините и чета по форумите са ми толкова смешни и жалки, а в същото време нагли, нахални и озлобени. Крайно време е да ги турят в ред с връщането на тези пари барабар с лихвите. Peace
Що се касае за доброволно дадени пари - да, те са такива, тъй като няма информация от никъде, че не е трябвало да се дават. Държавата трябва да се превърне в абсолютен пъдар и да дебне от всякъде. Няма да коментирам кой кого прецаква, но пък в крайна сметка, за да искаме да получаваме от тази държава, трябва да си даваме и дължимото към нея.
Как може всички да знаят какво да направят, за да получават заветните майчински, а не знаят какво да направят, за да се спрат те при създала се ситуация, а?

Последна редакция: ср, 14 юли 2010, 06:39 от ivalinai

# 13
Ако сте чели по форумите пише, че децата са били само записани, не са посещавали ясла и пак са запорирали парите на майките. Една майка пише, че дори след като е платила от НОИ пак са и запорирали сметките. В Бургас може да се кандидатства за детска градина веднъж в годината. Децата ги записват, но не тръгват веднага на ясла. Това означава ли, че трябва да не се плащат обезщетения за този период?! Като сте толкова принципни защо не говорите за това къде отиват парите ни от данъци и защо градината ходят децата ни е обзаведена с мебели от моето детство, а аз съм вече на 40. Плащам данъци, не вземам детски и се чудя защо общината не намери 37 години пари да направи ремонт и да смени мебелите, да не говорим, че пак се искат дарения за ремонти дори. Аз спазвам правилата, ама се чувствам излъгана. Всеки мислещ човек трябва да се чувства така.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мецан, ако обичаш не бъркай яслата с детската градина. Точно пък за Бургас изобщо не е вярно, че молба за ясла се подава веднъж годишно Naughty За детска градина се подава молба веднъж годишно, но пък тогава отдавна си минал периода за майчинство Mr. Green Да не говорим, че майчинството не се спира с подаването на молбата, а със записването на детето в група и подаването на данните му.

Общи условия

Активация на акаунт